Sign in to follow this  
Dzsigolo_Lanty

Francia repülőgépek

1:73 patchel jönnek a francia repülőgépek. https://warthunder.com/en/news/5008-news-french-aircraft-in-update-1-73-en

Edited by Br3nor

Br3nor (Posted )

A fanmade képet levettem belőle, nehogy félreértések legyenek miatta :)
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 hours ago, Dzsigolo_Lanty said:

Mire gondolsz ?   

Azt nem tudom, hogy Hungaromaus mire gondolt, de az biztos, hogy a játéknak nem erre van szüksége. Legalábbis nem most. Van egy olasz fánk, ami még félkésznek sem mondható. Szinte biztos, hogy a francia sem lesz különb. Kapunk majd 15-20 vadászt, 2 attackert és 5 bombázót. A többi meg soon.

Nem rég átvariálták az RB csatákat, hogy melyik nemzet hol harcolhat. Nos, nem véletlenül. Bár nagyon jól hangzik, hogy nem lesz több vegyes nemzetű csapat, mert bármelyik térképre be lehet tenni őket, a valódi ok a franciák megjelenése volt. A korábbi rendszerrel hova tudta volna az MM betenni őket? Kb. sehova. Most viszont megoldották a problémát, mert az MM majd bedobhatja őket Kurszkra, Berlinre, Szicíliára, akárhová. Yeee.

A fő probléma azonban az, hogy hiába tesznek be új dolgokat, ha ugyanazzal az elavult 5-6 éves játékmechanikával kell majd játszanunk? Fel sem merült bennem, hogy vegyek-e CBT csomagot, mert tudom, hogy az MM úgysem tud majd megbírkózni a tömeggel. Milyen szép is volt 10-15 percig várni az olaszokkal, hogy betegyen egy tier1-es RB csatába... Most sem lesz majd különb.

Ha meg majd lemegy a CBT hullám, a játékosok szépen eloszlanak a 36(!) játékmód között (7repülős + 5tankos TT, 3nehézségi fokozaton, és akkor még nem számoltam bele a hajókat), az MM meg majd megint sz@rban lesz, amit egy újabb butítás fog követni.

És most nem a pesszimizmus beszél belőlem, hanem az elmúlt 6 év tapasztalata. Ha elő is rukkolnak valami újítással (lásd EC), akkor azt rövid idön belül kiherélik.

Edited by Kulcsos12
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

5 hours ago, Dzsigolo_Lanty said:

Mire gondolsz ?   

A Facebook kommentekben nagyon osszák a fejlesztőket minden téren. Kinyomták az olasz repcsi fát, mindenki azt várta hogy jön az olasz tank-ág, erre tessék. Kapunk mégegy "szövi" nemzetet ami megint szépen felborítja a balansznak nevezett nyomorúságot. Csalódtak sokan.

medal medal medal medal

1 minute ago, Hungaromaus said:

A Facebook kommentekben nagyon osszák a fejlesztőket minden téren. Kinyomták az olasz repcsi fát, mindenki azt várta hogy jön az olasz tank-ág, erre tessék. Kapunk mégegy "szövi" nemzetet ami megint szépen felborítja a balansznak nevezett nyomorúságot. Csalódtak sokan.

Mivel nem harckocsizok én személy szerint nagyon örülök annak, hogy  a francia gépek jönnek. Ugyan jövő májusnál előbb nem vártam őket (azt hittem olasz harckocsik jönnek majd) de én csak örülök neki! 

medal medal

7 hours ago, Hungaromaus said:

Milyen balanszt borít fel?

Számomra egyenlőre vegyesek az érzelmek.  Abból a szempontból jó, hogy ha lesz WW II krónika és nyugati hadjárat már a francia területek elég izgalmas gépparkot tud majd felmutatni és végre az olaszoknak hála Afrika és déli front is  izgalmassá válik. A másik igazából ami fontosabb lett volna a Re-2000 széria behozatal az olaszokhoz és a Caproni, Piaggio, Savoia-Marchetti, IMAM Ro, Breda, Ambrosini cég termékeit...  túl korai volt a Francia ág és túl bonyolult lesz. FW-190 klón és Bf-109 -es repülni amit háború után rögtön építettek, hogy pár év múlva selejtezze a első generációs sugárhajtású vadászrepülőgép . Maximum 4.0 br-ig elég szépen fellehet majd tölteni a franci vadászgép ágat, és utána,mind klón meg angol amerikai termék lesz ?  Majd kiderül a napokban mi fog bejönni első körben az ágban de hosszabb távon nem számítok semmi jóra. Egy Aradó 95-nek jobban örültem volna, vagy  He-280-ak. Esetleg a F-86 d/k szériának amerikai német japán vonalon. Ju-86-He-117 egyiket sem akarják még behozni..... Egy kisebb őszies patchnek jobban örültem volna...  

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

9 minutes ago, Hungaromaus said:

Nem írtam balanszról. Balansznak nevezett nyomorúságról írtam. Nem ugyanaz a kettő.

Vagy úgy. Már mindent értek.

4 hours ago, Hungaromaus said:

Nem írtam balanszról. Balansznak nevezett nyomorúságról írtam. Nem ugyanaz a kettő.

Mondjuk engem még mindig jobban zavar az, hogy még csak opcionálisan sem lehet korhű (RB) csatákat menni a br rendszer miatt.

A néhány milliós(!) játékos bázis megtartására és/vagy újak bevonzására meg nem hiszem, hogy pont a francia légierő a legjobb megoldás.

medal medal medal

29 minutes ago, Lord_KROK said:

Kifejtenéd ezt bővebben? 

Pl me262a1-el kb sose fogsz b17g-t lőni ,helyette b57 és az airspawnal induló f84-et lőheted ..ja nem mert bastogne mapon emelkedsz 3k-ra de ők már 1000-el jönnek a saját reptered irányából mert az fair és balansz....

medal medal medal medal medal medal

3 minutes ago, air_fighter_hu said:

Pl me262a1-el kb sose fogsz b17g-t lőni ,helyette b57 és az airspawnal induló f84-et lőheted ..ja nem mert bastogne mapon emelkedsz 3k-ra de ők már 1000-el jönnek a saját reptered irányából mert az fair és balansz....

Ki-43/Ki-44-gyel sem fogsz B-17-et lőni. Az érmének két oldala van.

1 hour ago, air_fighter_hu said:

Azt hiszem értem. tehát a "balansz" oldalán feláldozzák a történelmi hűséget. 

De talán sim módban nem így van. Vagy ott is? 

Bár igazad van RBben sem kéne így lennie (csak arcade-ban) vagy minimum is ki-be kapcsolhatónak kellene lennie

medal medal

12 minutes ago, Lord_KROK said:

Bár igazad van RBben sem kéne így lennie (csak arcade-ban) vagy minimum is ki-be kapcsolhatónak kellene lennie

Amíg az MM a BR alapján válogatja össze a játékosokat nem lesz korhű csata - csak az olyan játékmódokban, eventekben ahol meg van határozva, hogy mivel indulhatsz.

Ezt a ki-be kapcsolható módot hogyan képzeled el? Erre kíváncsi lennék. 

medal medal

Ha lenne külön opció a történelmi RB-re, akkor 3 probléma merülne fel:

1. a játékosok még inkább szétszóródnának,
  2. a járművek kb 2/3-a használhatatlan lenne, mert vagy ki sem jutottak a csapatokhoz, vagy nem is láttak ellenséges területet
  3. MM az életben nem találna annyi játékost, hogy elindítson egy csatát. Nem hiszem, hogy túl sok játékos menne csatába M4-gyel, ha tudják, hogy Tigrisek jönnek szemből. Még ha 5vs1 lenne a felállás, akkor sem, mert ki az aki szívesen megy be golyófogónak, hogy az 5. Sherman elég közel tudjon menni ahhoz az 1 Tigrishez?

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

8 minutes ago, Kulcsos12 said:

2. a járművek kb 2/3-a használhatatlan lenne, mert vagy ki sem jutottak a csapatokhoz, vagy nem is láttak ellenséges területet
  3. MM az életben nem találna annyi játékost, hogy elindítson egy csatát. Nem hiszem, hogy túl sok játékos menne csatába M4-gyel, ha tudják, hogy Tigrisek jönnek szemből. Még ha 5vs1 lenne a felállás, akkor sem, mert ki az aki szívesen megy be golyófogónak, hogy az 5. Sherman elég közel tudjon menni ahhoz az 1 Tigrishez?

Ezzel egyetértek. Mikor Event van, és Tiger Vs Sherman van kb, akkor látszik ki hol akar játszani. Kb mindenki a német oldalon vár, és van 1-2 öngyilkos a másik oldalon :D Szerintem a jelenlegi rendszerrel az a baj, hogy mixed csatákat csinál kb... Ha az nem lenne, én már örülnék az egésznek. 

medal medal medal medal medal medal medal medal

Amúgy az is érdekes, hogy meddig korhű egy harcjármű szerintetek? Ameddig hadrendbe van? Érdekes csaták lennének ez alapján is! :DD  Például a német nagyvasak nem szerepelnének '45 után, de pld a T34/85 ha jól tudom még a délszláv válságban is fölbukkant a '90-es években!!!  :DD 

medal medal

4 hours ago, Lord_KROK said:

Kifejtenéd ezt bővebben? 

Kb. ahogy a kolléga ecsetelte.

2 hours ago, Lord_KROK said:

Helyenként inkább az ésszerűséget áldozták fel.

Mindenki a simmel jön ilyenkor, ami alapvetően igaz, csupán két gond van vele: fix lehetőség van csak, nem mindig akar az ember simezni. Ha pl. én most a Tiger H1 és Panther D  párossal akarok csapatni napokig, akkor nem tudok. RB-ben meg jön ellene a karnevál, centruion horda, PT-76, stb.

2 hours ago, tibi68 said:

Amíg az MM a BR alapján válogatja össze a játékosokat nem lesz korhű csata - csak az olyan játékmódokban, eventekben ahol meg van határozva, hogy mivel indulhatsz.

Ezt a ki-be kapcsolható módot hogyan képzeled el? Erre kíváncsi lennék. 

Én pl. így tudnám elképzelni (a számok random):

<1942, 1943-45, 1946<

2 hours ago, Kulcsos12 said:

1. Ez várható, ahogy minden új nemzet vagy játékmód bevezetésénél is, ahogy már írtad. Ellenben lehetne úgy is hangolni a rendszert, hogy ha vki bejelöl egy tartományt, mert nyilván nem évekhez kell kötni, akkor az egy részhalmaza lenne az adott br-tartománynak, csak az egyébként br-ben megfelelő, de modernebb tankot használók már nem kerülhetnének be.

Lásd a fenti példával: 4.7-6.7 preseteket keres az mm. Ha vki simán csak indít  mondjuk Comet szinten, akkor az simán bedobja, de ha már Centi is van a csapatában, akkor nem.

2. Ennyire szigorúan nem venném a dolgot, mivel maga a játék sem veszi úgy. A korhű lehet kicsit erős volt, alapvetően az évszámokra értettem, mivel elég sok papír gép van a játékban.

3. Oldják meg. Amúgy is ráférne az MM-re egy frissítés, de pl. lehetne úgy is keret közzé szorítani, hogy nem lehet mindenki (egyszerre) Tigrissel, stb. Persze ez megint nyújtaná a játékba kerülés idejét.

Tudom, hogy nem egyszerű a dolog, amiről beszélek, és az Arcade>>>Realistic>>Sim helyzet miatt ilyenre kb. sosem lehet számítani, mivel a játékosok jelentősebb részének megfelel a zöld célkeresztes mód is. A fejlesztő meg nem lesz a saját pénztárcájának az ellensége.

Mindegy, azért jól esett kiírnom magamból. :D

medal medal medal

3 hours ago, Kulcsos12 said:

Jogos.

medal medal

17 hours ago, Kulcsos12 said:

Ö megteszi neked. :D 

B0Wz--XIMAAtKb7.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.