HelIblazer

Primele imagini cu tancuri in War Thunder!

Devii War Thunder sunt mândrii să vă prezinte noile imagini cu tancurile ce vor urma să fie introduse în viitor.

Noi lucrăm de zor la noile unităţi din Forţele Terestre şi la noile hărţi ce vor fi introduse. Cum avem o echipă dedicată tancurilor, dezvoltarea lor nu va fi încetinită de cea a avioanelor.

Aşadar vrem să vă introducem vestitele tancuri din Cel De-al doilea Război Mondial: Sherman M4A2 şi Panzerkampfwagen VI «Tiger I».

[attachment=13096:shot 2013_05_14 20_46_52.jpg]  [attachment=13097:shot 2013_05_14 21_49_41.jpg]  [attachment=13098:shot 2013_05_24 05_25_34.jpg]

Vom mai continua să vă ţinem la curent cu dezvoltarea tancurilor în MMO-ul următoarei generaţii: War Thunder

Echipa de developeri War Thunder.

• Upvote 4

In realitate, cred ca vor fi putine lupte la 2km, la fel cum este destul de greu sa tintesti la 800m cu un avion, cam la fel si cu tancheta. Probabil va depinde de armament si de vreme/vizibilitate. Totusi, sper si eu sa nu fie ca in WOT, cu atatea tampenii sub 300m, si cu 10 lovituri pt un kill.

• Upvote 1
medal medal

WinGAflo, on 05 Jun 2013 - 06:53, said:

Este ceva thread in romana despre erori din joc sau doar in engleza( ma rog ... si rusa)?

e bine ca este si sectiune in limba romana

Exista, se numeste "Probleme Tehnice" unde fiecare forumist poate raporta sau posta o problema iar ceilalti membrii ai forumului il pot ajuta.

Din pacate sectiunea este acum goala din cauza traficului mic de pe subforum, dar in timp se vor mai aduna. Daca ai vreo problema posteaz-o acolo cu un screen.

• Upvote 1

Exista, se numeste "Probleme Tehnice" unde fiecare forumist poate raporta sau posta o problema iar ceilalti membrii ai forumului il pot ajuta.

Din pacate sectiunea este acum goala din cauza traficului mic de pe subforum, dar in timp se vor mai aduna. Daca ai vreo problema posteaz-o acolo cu un screen.

Am incercat unde ai spus dar desigur ca  nu am putut posta  :(s  si am postat la sectiunea   Avem nevoie de o sectiune de sugestii inainte sa vad raspunsul tau.

• Upvote 1
medal medal medal

Da, marea diferenta dintre WT si WOT este ca, daca nu iti vezi inamicul folosind semnalele radio, poti sa vezi tancul, ceea ce îi ajuta mult pe cei cu "ochi de vultur", pana si precizia e foarte diferita, nu trebuie sa stai 5 ANI ca sa tintesti un tanc, asa ca tunul-mitraliera de la primul Panther e super tare :P. Sper sa rezolve bugul cu evenimentele historical ca sa ma lupt cu tancurile! Le iubesc!
medal

daca jocul e de rahat... deocamdata pe hartile astea de arcade e mizerabil. nu inteleg cat de prost sa fii ca sa faci harti de munte si paduri pentru lupte de tancuri...

Pai ce tancurile sunt doar pentru lupta in desert?  8/s  O doamne ... au luptat si la ses si la campie si pe munte si-n desert si pe dealuri si-n paduri ... de aia e o MASINA DE LUPTA ...  ;)s

medal medal medal

Pai ce tancurile sunt doar pentru lupta in desert?  8/s  O doamne ... au luptat si la ses si la campie si pe munte si-n desert si pe dealuri si-n paduri ... de aia e o MASINA DE LUPTA ...  ;)s

tancuri in munti? glumesti, sau? faptul ca au trecut si prin paduri si munti nu inseamna ca ele au fost trimise sa lupte acolo fiindca e idioata treaba... ce faci tu in padure cu vizibilitate 10m cu tancul, asta nu e wot, ce facu cu tancul in munti? dai la pastravi? te ascunzi dupa stanci, iesi tragi, iesi tragi... doamne ce a facut wot din noi... credeam ca asta se vrea joc serios nu cloana de wot, cu toate ca din ce se vede cam aia e

Edited by Acvila_IAR80
medal medal medal

tancuri in munti? glumesti, sau? faptul ca au trecut si prin paduri si munti nu inseamna ca ele au fost trimise sa lupte acolo fiindca e idioata treaba... ce faci tu in padure cu vizibilitate 10m cu tancul, asta nu e wot, ce facu cu tancul in munti? dai la pastravi? te ascunzi dupa stanci, iesi tragi, iesi tragi... doamne ce a facut wot din noi... credeam ca asta se vrea joc serios nu cloana de wot, cu toate ca din ce se vede cam aia e

Te intreb ceva: daca intr-o tara cu relief predominant muntos se duce o lupta cu tancuri atunci aia ce fac? coboara la campie sa se bata? la fel cu padurile ... btw multi tanchisti pandeau din paduri si atacau de acolo. Lupta o duci acolo unde are loc si te descurci cu mediul inconjurator aici ma refer in al folosi in avantajul tau - culmi predominante, ascunzatori, mascare .... toate astea ti le ofera muntele, padurea .... si cred ca am zis destul!  Te mai servesc cu cateva poze

100919_mainimg.jpg  img_2.jpg

• Upvote 2
medal medal medal

faptul ca stai pentru un ambush la liziera padurii nu inseamna ca duci luptele in padure cu tancurile... da americanii au folosit tancuri in jungla, dar ca asistenta pt infanterie nu pt lupta cu alte tancuri, ce manevre adevarate poti tu sa faci cu un tanc intr-o padure privind prin periscop sau micutele gemulete ale tancului? un tanc in zona de munte e prada usoara armelor antitanc individuale, ala de il ai tu in poza pun pariu ca e folosit ca artilerie mobila impotriva populatiei civile si nu intr-un razboi conventional unde ar fii ratusca pt elicoptere si avioane neavand posibilitati de manevra! eu mai zic odata si incetez aici, wot a spalat creiere!

medal medal medal

faptul ca stai pentru un ambush la liziera padurii nu inseamna ca duci luptele in padure cu tancurile... da americanii au folosit tancuri in jungla, dar ca asistenta pt infanterie nu pt lupta cu alte tancuri, ce manevre adevarate poti tu sa faci cu un tanc intr-o padure privind prin periscop sau micutele gemulete ale tancului? un tanc in zona de munte e prada usoara armelor antitanc individuale, ala de il ai tu in poza pun pariu ca e folosit ca artilerie mobila impotriva populatiei civile si nu intr-un razboi conventional unde ar fii ratusca pt elicoptere si avioane neavand posibilitati de manevra! eu mai zic odata si incetez aici, wot a spalat creiere!

Defineste "manevra adevarata"? Daca un elicopter sau un avion vrea sa distruga un tanc, o va face oricum.Nu ai ce manever sa faci ca sa eviti o bomba sau o racheta.

medal medal

:Ds  in cazul asta te intreb: ai stat vre-o data intr-un tank sau ma rog macar intr-un blindat? sa te uiti pe periscoape (apropo asa le zice la "gemuletele alea mici") nu stiu cata cunostinta ai tu despre manevre, atacuri cu arme antitanc individuale si atacuri cu aviatie in padure ... mama lui de camuflaj ... DA WOT a spalat probabil creiere,   :lol:  faza ca eu am jucat WOT doar 1 (UNA) ora in rest am o activitate in armata destul de mare ...  ;)s

medal medal medal

Nu intaleg de ce faceti comparatii jocu e joc  n-ai xxxx sa compari cu realitatatea si evident ca-i extrem de greu sa te bati in padure , in munti .. si etc.

Daca tot vreti, datimi add la : andy_webdesign pe warthunder si hai sa dam o tura.

Edited by andy_webdesign

:Ds  in cazul asta te intreb: ai stat vre-o data intr-un tank sau ma rog macar intr-un blindat? sa te uiti pe periscoape (apropo asa le zice la "gemuletele alea mici") nu stiu cata cunostinta ai tu despre manevre, atacuri cu arme antitanc individuale si atacuri cu aviatie in padure ... mama lui de camuflaj ... DA WOT a spalat probabil creiere,   :lol:  faza ca eu am jucat WOT doar 1 (UNA) ora in rest am o activitate in armata destul de mare ...  ;)s

http://ro.wikipedia.org/wiki/TAB-71

eu am tras cu ambele mitraliere montate pe tab-ul asta. da, am si zis ca-s periscoape "gemuletele alea mici" era o descriere pt cei care nu stiu...

http://www.estate-sale-antiques.com/2011/08/03/wwii-tank-periscope/

si aici de pe tancurile din ww2...

am fost angajat in armata si ceea ce am vazut acolo nu m-a facut deloc mandru... chiar am prins misiunea in albania.

oricum tu o sa fii mandru de tancul tau facand cerculete in jurul altuia prin padure...

Edited by Acvila_IAR80
medal medal medal

Te rog sa citesti mai mult despre batalii cu tancuri in paduri si munti pentru ca au fost destule , uite un exemplu http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_the_Bulge.

Daca vrei mai multe exemple iti trimit , cauta si lupta din Ardeni , ultima contraofensiva germana.

http://youtu.be/LIZ1h5D_Klg

Edited by dodovici

daca avioanele trag la 800m, sper ca tancurile sa poata trage la peste 2 km. m-am saturat in wot sa vad ce bataie de joc sunt tancurile nemtesti.

adevarat adevarat, hartile mi se par penibil de mici si in unele cazuri cam cat alea in WOT...

medal medal

Gandeste-te ca suedezii au un TD special pentru lupta in paduri   (https://www.youtube.com/watch?v=yZm7sLzDwGY)

Korea de Sud are un main battle tank adaptat de asemenea pt lupta in munti, are montate perne de aer ca sa mareasca ungiul de tragere vertical pt a trage peste si pe dealuri, munti. (https://www.youtube.com/watch?v=bWeFVPCl6UA)

Edited by WhiteAndNerdyRO
medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.