Jump to content

IJAAF - Cesarskie Japońskie Siły Powietrzne

chociaż ja tam zerami latałem na HB i wdg mnie dało się nimi walczyć

Nie dało. Problem polegał na tym, że pomylili roll rate zera (spadający z rosnącą prędkością), bo przypisali mu graf z wartościami dla mph a nie kph  :Ds  

Dlatego miały gorszy roll rate niż bombowce. Teraz zera wydaje się są ok, może mają trochę za duży climb rate. Co do nurkowania, nie ma jeszcze odwzorowanego compressibility, a A6M i tak traci sterowność powyżej 500kmh.

medal

Nie dało. Problem polegał na tym, że pomylili roll rate zera (spadający z rosnącą prędkością), bo przypisali mu graf z wartościami dla mph a nie kph  :Ds

Dlatego miały gorszy roll rate niż bombowce. Teraz zera wydaje się są ok, może mają trochę za duży climb rate. Co do nurkowania, nie ma jeszcze odwzorowanego compressibility, a A6M i tak traci sterowność powyżej 500kmh.

Dało i wychodziłem na plus w K/D :P a sterowności ja jakoś nie zauważyłem powyżej 600 problemów a w 1.28 (czyli przed ścianą płaczu fanów zer) było to widać... 

medal medal medal medal

Najskuteczniejszą metodą na japońskiego Krokodyla, to podpalić mu silnik. Za chwilę sam spadnie. Ale trzeba to robić od przodu, bo 20mm na tyłku niskie tiery zdmuchuje niczym huragan. Nie raz widziałem w tabelkach po bitwie, że H6K miały po 3-4 fragi.

Nie miał już amunicji, więc można sobie było postrzelać, niestety Su-2 w roli myśliwca nie jest najlepszą maszyną.

BTW następnym razem podlecę nad nim i zrzucę mu na głowę ładunek bomb  :)s

medal

taaa.. nie grałem AB od miesiąca ponad (chyba ze 2 będą) a co do 1.29 przez jego większość Yaki-3 były mocno przekoksane a zera wdg płaczu na forum były zbugowane i niegrywalne (popatrz na post tego ingen175 chociażby - chociaż ja tam zerami latałem na HB i wdg mnie dało się nimi walczyć) także faktycznie było widać wtedy popularność na HB gdzie takie rzeczy w przeciwieństwie do AB się liczą  :facepalm: btw na tierach hien popularność HB wtedy i tak była ok. 

Nie wiem jak było przez 'wiekszosc' 1.29 Bo zacząłem grac HB japsami od połowy maja ale pod koniec tuz przed wprowadzeniem 1.31 było wszystko świetnie widać.

Co do twojego argumentu że nie grałeś AB od jakiegoś tam czasu.

Mówiliśmy całościowo o mniejszej ilości graczy pilotujących japońskie maszyny więc znowu wyszedłeś na ignoranta bo nawet nie masz pojęcia co się na AB dzieje teraz a wyrokujesz .Wybacz ale AB tez jest częścią tej gry i gra w tym trybie nawet znacznie więcej ludzi a ty jako ze nie masz tu żadnego doświadczenia to wszystkie twoje przemyślenia co do ilości pilotów są o kant dXXX rozbić.

Dało i wychodziłem na plus w K/D :P a sterowności ja jakoś nie zauważyłem powyżej 600 problemów a w 1.28 (czyli przed ścianą płaczu fanów zer) było to widać... 

No to nie wiem jakim cudem. Chociaż wtedy Amerykanie tak latali, że... to chyba jedyne wytłumaczenie. W każdym razie zero robiło się niesterowne powyżej 250 km/h, jakbyś drążka nie ciągnął, to się kręcić nie chciał. Teraz podobna sytuacja jest ok 500 km/h czyli mniej więcej jak powinno być. Nie mam powodu by Cię oszukiwać, a co może być przyczyną, że nie zauważasz różnic do 600km/h? No... nie chciałbym się powtarzać  :salute:

medal

Nie wiem jak było przez 'wiekszosc' 1.29 Bo zacząłem grac HB japsami od połowy maja ale pod koniec tuz przed wprowadzeniem 1.31 było wszystko świetnie widać.

Co do twojego argumentu że nie grałeś AB od jakiegoś tam czasu.

Mówiliśmy całościowo o mniejszej ilości graczy pilotujących japońskie maszyny więc znowu wyszedłeś na ignoranta bo nawet nie masz pojęcia co się na AB dzieje teraz a wyrokujesz .Wybacz ale AB tez jest częścią tej gry i gra w tym trybie nawet znacznie więcej ludzi a ty jako ze nie masz tu żadnego doświadczenia to wszystkie twoje przemyślenia co do ilości pilotów są o kant dXXX rozbić.

a Twoje są jedyne słuszne? szczególnie że na AB wszystkie FM są podkręcone w dziwny w sposób (oficjalne stwierdzenie devsów) także rozmowa co tam jest OP a co nie jest nieco zabawna. Pewnie yak-9t i teraz 9p to mordercy? :D tak czy inaczej dalej uważam że osoba która lata zerem nie ma prawa płakać na to że coś jest OP jak to robił _the_V. :)

No to nie wiem jakim cudem. Chociaż wtedy Amerykanie tak latali, że... to chyba jedyne wytłumaczenie. W każdym razie zero robiło się niesterowne powyżej 250 km/h, jakbyś drążka nie ciągnął, to się kręcić nie chciał. Teraz podobna sytuacja jest ok 500 km/h czyli mniej więcej jak powinno być. Nie mam powodu by Cię oszukiwać, a co może być przyczyną, że nie zauważasz różnic do 600km/h? No... nie chciałbym się powtarzać  :salute:

mouse-aim? może być. tylko że na He 112 ten feature działa (do 500 jest niesamowicie zwrotny powyżej jest słabo)

medal medal medal medal

Co do stracania H6K4, to P40 bez większego problemu 2 poharatałem trzeciego strąciłem, w między czasie stracając też Ki45 i Ki43.

Nie mówię, że są miekkie bo nie są, ale wybitnie twarde też nie są jak się człowiek za nimi nie czołga albo co gorsza walki po kadłubie... Wystarczy walić po silnikach, najlepiej z góry BnZ i nara, H6K4 może sobie te 20mm w tyłek wsadzic i wypalić, bo nawet jak nie zniszczysz samolotu (zakładając że lecisz czymś co ma mało ammo i słabą siłę ognia) to on z tej 20mm nawet raz nie wystrzeli w Ciebie.

Edited by Stona
medal

a Twoje są jedyne słuszne? szczególnie że na AB wszystkie FM są podkręcone w dziwny w sposób (oficjalne stwierdzenie devsów) także rozmowa co tam jest OP a co nie jest nieco zabawna. Pewnie yak-9t i teraz 9p to mordercy? :D tak czy inaczej dalej uważam że osoba która lata zerem nie ma prawa płakać na to że coś jest OP jak to robił _the_V. :)

Nie odwracaj Kota do góry ogonem bo nie rozmawialiśmy o modelu lotu na Arcade tylko ilu tam ludzi lata na japońskich maszynach. 

@ingen175 chodziło mi o to: http://www.wwiiaircraftperformance.org/

No ok, podałeś mi link do strony z pomiarami dokonanymi przez TAIC. Co chcesz tym udowodnić ? Że Zero jest OP ? W kwestii wznoszenia A6M2 na pewno, ale już A6M3 Hamp jest całkiem poprawny.

Zresztą tu jest tabelka zbiorcza http://www.wwiiaircraftperformance.org/japan/japfighters-comp.jpg

Tak czy inaczej mówiliśmy o 2 podstawowych rzeczach.

O urywaniu skrzydełek A6M2, A6M3 i A6M5 - ja podałem wartości 650 km/h, 700 km/h i 755 km/h odpowiednio. Gdzie twoje kontrargumenty ? Masz dowody że powinno urywać przy niższych prędkościach ?

Bo zarzuciłeś mi brak źródeł, ale jak na razie to Ty nie podparłeś się niczym konkretnym.

Kwestia UFO N1K2-J, proszę wyjaśnij mi dlaczego według Ciebie ten samolot jest ...

gdzie deklasuje on całkowicie każdego Ła i nie wiem czy nie wspina się lepiej od K-4 (od G-10 na pewno)

Wspina ? Ale na jakiej wyskokości ? Między 1000 a 5500 metrów ? Tak, i powinien. Bo tak się składa że Japońskie maszyny jako takie miały pod koniec wojny dobre wznoszenie. Do 5500 - 6000 metrów, potem K-4 czy G-10 zjadają Shidena na śniadanie. W tej tabelce którą przytoczyłeś z testów TAIC na 20000 stóp następuje gwałtowny spadek wznoszenia. I Shiden się powyżej słabo wspina. Tylko że w grze zarówno nie ma dodanych odpowiednich warunków panujących na tych wysokościach jak i negatywnych efektów oddziaływujących na maszynę.

Model walki nie jest gotowy dla maszyn wysokościowych i tyle, a na niskich wysokościach odstają i tyle.

Poza tym to są testy TAIC, chciałbym wiedzieć w jakim stanie był przechwycony egzemplarz Shiden Kai i w jak dużym stopniu dokonano prowizorycznych napraw na zdobycznej konserwacji. To tylko test dla jednego zdobycznego egzemplarza. Może być co najwyżej pomocą, ale trzeba zebrać dane z kilku takich testów.

Zriel

Nadal nie zaimplementowano automatycznych klap bojowych -chociaż nawet z nimi nie były tak zwrotne jak zera.

Nom, były prawie tak zwrotne. Czy może inaczej, Shien Kai był tak zwrotny jak Zero bz wypuszczonych klap. To bardzo dobrze jak na maszynę tych rozmiarów i o takiej masie.

medal medal

No ok, podałeś mi link do strony z pomiarami dokonanymi przez TAIC. Co chcesz tym udowodnić ? Że Zero jest OP ? W kwestii wznoszenia A6M2 na pewno, ale już A6M3 Hamp jest całkiem poprawny.
Zresztą tu jest tabelka zbiorcza http://www.wwiiaircraftperformance.org/japan/japfighters-comp.jpg

Tak czy inaczej mówiliśmy o 2 podstawowych rzeczach.
O urywaniu skrzydełek A6M2, A6M3 i A6M5 - ja podałem wartości 650 km/h, 700 km/h i 755 km/h odpowiednio. Gdzie twoje kontrargumenty ? Masz dowody że powinno urywać przy niższych prędkościach ?
Bo zarzuciłeś mi brak źródeł, ale jak na razie to Ty nie podparłeś się niczym konkretnym.

Kwestia UFO N1K2-J, proszę wyjaśnij mi dlaczego według Ciebie ten samolot jest ...

Wspina ? Ale na jakiej wyskokości ? Między 1000 a 5500 metrów ? Tak, i powinien. Bo tak się składa że Japońskie maszyny jako takie miały pod koniec wojny dobre wznoszenie. Do 5500 - 6000 metrów, potem K-4 czy G-10 zjadają Shidena na śniadanie. W tej tabelce którą przytoczyłeś z testów TAIC na 20000 stóp następuje gwałtowny spadek wznoszenia. I Shiden się powyżej słabo wspina. Tylko że w grze zarówno nie ma dodanych odpowiednich warunków panujących na tych wysokościach jak i negatywnych efektów oddziaływujących na maszynę.
Model walki nie jest gotowy dla maszyn wysokościowych i tyle, a na niskich wysokościach odstają i tyle.
Poza tym to są testy TAIC, chciałbym wiedzieć w jakim stanie był przechwycony egzemplarz Shiden Kai i w jak dużym stopniu dokonano prowizorycznych napraw na zdobycznej konserwacji. To tylko test dla jednego zdobycznego egzemplarza. Może być co najwyżej pomocą, ale trzeba zebrać dane z kilku takich testów.

Zriel

Nom, były prawie tak zwrotne. Czy może inaczej, Shien Kai był tak zwrotny jak Zero bz wypuszczonych klap. To bardzo dobrze jak na maszynę tych rozmiarów i o takiej masie.

A6M3 jest tak poprawny że wczoraj osiągnąłem 6100 metrów (20000 stóp) w czasie poniżej 5 minut grając na HB (4:50 mi wyszło)
Z tego co mi się udało znaleźć na wspomnianej stronie podany jest czas 8.19 prawie 90% szybciej osiągnąłem 6 km niż powinienem i wg Ciebie jest całkiem poprawny? Powiedz mi jeszcze że to jest kwestia mouse-aima szkoda tylko że ten nie boostuje mi tak climb-rate na radzieckich maszynach.
(a nawet jakby to była kwestia tego to mam to zwyczajnie gdzieś, jeżeli instruktor robi takie rzeczy z zerem a z innymi nie to znaczy że coś jest zwalone i trzeba to poprawić bo przez to zera są OP na chwilę obecną)
720 km/h wczoraj osiągnąłem w nurku na A6M3 i wyszedłem z tego do ataku na Yaka-3 (zakończonego zestrzeleniem)

Co do N1 nigdy nie pisałem że wg mnie jest zbyt zwrotny więc możesz ten argument sobie darować, ale fakt że kiedy ja na Ła-7 ledwie jestem na 5 km a N1 jest już na 6,5 świadczy o tym że coś jest nie tak bo z testów które na chwilę obecną udało mi się znaleźć wynika że na 6 km oba samoloty powinny znaleźć się w podobnym czasie (z małą przewagą N1)

Tylko że w grze zarówno nie ma dodanych odpowiednich warunków panujących na tych wysokościach jak i negatywnych efektów oddziaływujących na maszynę.

Taaaa, tylko że jakoś na tempeście typhoonach Yakach i Ła widać różnice w osiągach na danej wysokości, widać jak zmieniać trzeba kąt pod jakim idziesz żeby utrzymać prędkość. Widać różnice w tym jak samolot skręca (polecam tempesta i yaka-3 na wysokości powyżej 6 km). Ba na Ła-7 nawet est efekt taki że wspinając się pod takim kątem byle by nie tracić prędkości na wysokości ok 3 km samolot utrzymując ten kąt nagle zaczyna przyspieszać i po zbliżeniu się do 4 km przestaje.

Z racji pogrubionej części nie widzę dalszego powodu do dyskusji z Tobą, bo wcześniej wyglądało na to że masz coś sensownego do przekazania, a z tego co widać masz kompletne klapki na oczach żeby nie widzieć tego co się dzieje i udawać że 90% różnicy dla A6M3 nie istnieje. Żenada.

Edited by Stona
medal medal medal medal

A6M3 jest tak poprawny że wczoraj osiągnąłem 6100 metrów (20000 stóp) w czasie poniżej 5 minut grając na HB (4:50 mi wyszło)
Z tego co mi się udało znaleźć na wspomnianej stronie podany jest czas 8.19 prawie 90% szybciej osiągnąłem 6 km niż powinienem i wg Ciebie jest całkiem poprawny? Powiedz mi jeszcze że to jest kwestia mouse-aima szkoda tylko że ten nie boostuje mi tak climb-rate na radzieckich maszynach.
(a nawet jakby to była kwestia tego to mam to zwyczajnie gdzieś, jeżeli instruktor robi takie rzeczy z zerem a z innymi nie to znaczy że coś jest zwalone i trzeba to poprawić bo przez to zera są OP na chwilę obecną)
720 km/h wczoraj osiągnąłem w nurku na A6M3 i wyszedłem z tego do ataku na Yaka-3 (zakończonego zestrzeleniem)

Taaaa, tylko że jakoś na tempeście typhoonach Yakach i Ła widać różnice w osiągach na danej wysokości, widać jak zmieniać trzeba kąt pod jakim idziesz żeby utrzymać prędkość. Widać różnice w tym jak samolot skręca (polecam tempesta i yaka-3 na wysokości powyżej 6 km). Ba na Ła-7 nawet est efekt taki że wspinając się pod takim kątem byle by nie tracić prędkości na wysokości ok 3 km samolot utrzymując ten kąt nagle zaczyna przyspieszać i po zbliżeniu się do 4 km przestaje.

Z racji pogrubionej części nie widzę dalszego powodu do dyskusji z Tobą, bo wcześniej wyglądało na to że masz coś sensownego do przekazania, a z tego co widać masz kompletne klapki na oczach żeby nie widzieć tego co się dzieje i udawać że 90% różnicy dla A6M3 nie istnieje. Żenada.

O tym, że warunków na danych wysokościach nie ma odpowiednio zaprogramowanych mówił sam Borys, niezależnie od maszyny zresztą, na Q&A ktoś o to pytał.

No tak, nie widzisz. Lipsztyk w pełnej krasie.

W tabelce którą załączyłem A6M3 - kod amerykański Hamp, ma czas wznoszenia na 20000 stóp (to ok. 6600 metrów) 6,1 min. A teraz odejmij od tego pół kilometra, i to tego ważnego bo powyżej 6000m wspinanie spada.

Powinno zostać 5,5 min, może trochę więcej ale wątpię. Wspinałeś się o jakieś 40 sekund szybciej niż w tabelce. A robiłeś to na WEP'ie ?
Nie wspominając że wersja w tabelce mogła być kompletowana z kilku innych maszyn, nie wiem jaki był stan tych Hamp'ów, etc. Gra nie uwzględnia przecież negatywnych aspektów produkcji, bo w tym przypadku tak z 20% ŁaGG 3 by się w powietrzu rozklejało.

Do tego jest jeszcze kwestia taka, że sami Devsi przyznali że maszyny wspinają się o 1-2 m/s za dobrze. Trzeba jeszcze to uwzględnić.

Tyle czynników a Ty skupiasz się na jednej tabelce, a do tego jeszcze masz z nią problem.

Nie korzystam z myszy już, uczę się powoli grać na joysticku więc odpuść sobie ten zarzut.

Skoro osiągnąłeś 720 km/h to jest to błąd i napisz do nich. Nie widzę przeszkód, ja raportowałem bug'i w Zerach swego czasu. Między innymi kiedy samouszczelniały mi się w cudowny sposób zbiorniki na A6M2 a nie powinny.

Mogę mieć klapki na oczach ale jak na razie to Ty nie umiesz czytać tabelek, pozdrawiam.

Jeszcze raz tabelka :

[spoiler] http://www.wwiiaircraftperformance.org/japan/japfighters-comp.jpg [/spoiler]

• Upvote 2
medal medal

Wiesz może Ingen w jaki sposób wykonywano te testy? Np. na jakich zapasach paliwa, od jakiej chwili liczono czas itp.? To chyba istotne bo z pełnym bakiem A6M3 osiągnąłem 6100 m w czasie 6.21 ( lepszy czas spośród dwóch prób, czas liczony od schowanie kół, bez WEP ) co mówiąc łagodnie mocno odbiega od wyników lipsztyka wykonanych zapewne przy najmniejszym obciążeniu.

• Upvote 1

O tym, że warunków na danych wysokościach nie ma odpowiednio zaprogramowanych mówił sam Borys, niezależnie od maszyny zresztą, na Q&A ktoś o to pytał.

No tak, nie widzisz. Lipsztyk w pełnej krasie.
W tabelce którą załączyłem A6M3 - kod amerykański Hamp, ma czas wznoszenia na 20000 stóp (to ok. 6600 metrów) 6,1 min. A teraz odejmij od tego pół kilometra, i to tego ważnego bo powyżej 6000m wspinanie spada.
Powinno zostać 5,5 min, może trochę więcej ale wątpię. Bo wiem jak się Zero wspina. Wspinałeś się o jakieś 40 sekund szybciej niż w tabelce. A robiłeś to na WEP'ie ?
Nie wspominając że wersja w tabelce mogła być kompletowana z kilku innych maszyn, nie wiem jaki był stan tych Hamp'ów, etc. Gra nie uwzględnia przecież negatywnych aspektów produkcji, bo w tym przypadku tak z 20% ŁaGG 3 by się w powietrzu rozklejało.
Do tego jest jeszcze kwestia taka, że sami Devsi przyznali że maszyny wspinają się o 1-2 m/s za dobrze. Trzeba jeszcze to uwzględnić.

Tyle czynników a Ty skupiasz się na jednej tabelce, a do tego jeszcze masz z nią problem.

Mogę mieć klapki na oczach ale jak na razie to Ty nie umiesz czytać tabelek, pozdrawiam.

1  20 tys stóp to jest 6096 metrów a nie jakieś 6600
2 Również masz problemy z tabelkami bo w tej dla hampa (gdzie btw są jego testy) masz wynik 8.19 (i to do niej się odnosiłem) http://www.wwiiaircraftperformance.org/japan/hamp-eb201.html więc nie wiem dla czego są różne dane (bo w porównawczej dla różnych maszyn którą linkujesz, faktycznie jest mniej)
3  ostry spadek prędkości wspinania się zaczyna się po 10 tys stóp patrząc na powyższe wyniki.

Edited by Stona
medal medal medal medal

Wiesz może Ingen w jaki sposób wykonywano te testy? Np. na jakich zapasach paliwa, od jakiej chwili liczono czas itp.? To chyba istotne bo z pełnym bakiem A6M3 osiągnąłem 6100 m w czasie 6.21 ( lepszy czas spośród dwóch prób, czas liczony od schowanie kół, bez WEP ) co mówiąc łagodnie mocno odbiega od wyników lipsztyka wykonanych zapewne przy najmniejszym obciążeniu.

Testy starano się wykonywać przy bojowym obciążeniu maszyny, nawet ewentualny brak amunicji amerykanie starali się czymś imitować. 

Niemniej ciężko jest ustalić jaką dokładnie metodę przyjmowano. Na przykład Japończycy często demontowali ze swoich maszyn zbędne elementy by jeszcze poprawić wznoszenie czy zwroty - ot choćby radiostacje, które w większości były kiepskiej jakości (japoński przemysł elektrotechniczny stał na słabym poziomie) wymontowywano z maszyn. 

Druga kwestia to stosowane paliwo, Japończycy użytkowali paliwo gorszej jakości niż Amerykanie - 91 Oktanowe. Amerykanie w testach korzystali z własnego, co trochę poprawiało charakterystyki.

Jedno jest pewne - starano się imitować warunki bojowe, pełne obciążenie przy normalnej operacji.

1  20 tys stóp to jest 6096 metrów a nie jakieś 6600
2 Również masz problemy z tabelkami bo w tej dla hampa (gdzie btw są jego testy) masz wynik 8.19 (i to do niej się odnosiłem) http://www.wwiiaircraftperformance.org/japan/hamp-eb201.html więc nie wiem dla czego są różne dane (bo w porównawczej dla różnych maszyn którą linkujesz, faktycznie jest mniej)
3  ostry spadek prędkości wspinania się zaczyna się po 10 tys stóp patrząc na powyższe wyniki.

1. Racja, spieszyłem się i niedokładnie spojrzałem na przelicznik.

2. Ja uzyskałem 6 minut i 17 sekund, przy maksymalnym obciążeniu paliwem. Na joysticku.

Zrobiłem też mały research jak wreszcie wpadłem do domu i skorzystałem z własnych materiałów. Wygląda na to że  tabelka coś za dobry wynik pokazuje. Być może pozostałe testy były wykonane na zużytych egzemplarzach albo ten w tabeli porównawczej był jakimś egzemplarzem wyjątkowo dobrze wykonanym.

Te 3 tabele :

[spoiler]

z6h0.png

plfh.png

ee2w.png

[/spoiler]

Pokazują że Zero powinien tę wysokość uzyskiwać w ~7 minut. 

Jeżeli uwzględnimy wznoszenie wspomniane przez devsów o 1-2 m/s, brak odpowiednich warunków na dużych wysokościach, etc. 

Tak, A6M3 Hamp wspina się o jakąś minutę lepiej niż powinien, po części wynika to pewnie z nieprecyzyjnego modelu lotu. Ale po części z przyczyn niezależnych od modelu lotu a zależnych od efektów zewnętrznych, oddziaływających na wszystkie maszyny.

medal medal

Szczerze ? Jak dla mnie w niczym, skręca odrobinę lepiej (chociaż czy to ma znaczenie, skoro i tak Zera skręcają bardzo dobrze ?) ale ja wolałem mieć odrobinę lepszy roll rate. 

Także troszeczkę lepsze manewry wykonuje A6M3 mod 22.

medal medal

Szczerze ? Jak dla mnie w niczym, skręca odrobinę lepiej (chociaż czy to ma znaczenie, skoro i tak Zera skręcają bardzo dobrze ?) ale ja wolałem mieć odrobinę lepszy roll rate. 

Także troszeczkę lepsze manewry wykonuje A6M3 mod 22.

I chyba lepiej zarabia .. Minimalnie droższa naprawa < większy reward. 

Czemu japońce są pokarane ..? Czemu mają tak mizerny reward? 8 poziom i 190%? :(

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Wdzięczność cesarza jest warta tysiąckrotnie więcej od jakiś marnych srebników! Hańbisz swoich przodków narzekając na niski żołd w ciężkiej sytuacji ekonomicznej Cesarstwa! :kamikadze: 

• Upvote 1

Bo Japończycy to dzieci gorszego boga ?

Mam na ten temat  dużo epitetów, powiedział bym to  Borysowi ale po co ? Żeby bana zarobić? Trochę kasy włożyłem w ten produkt więc szkoda by mi było.

Przed chwilą załatwiłem Ai,P-47 i Corsaira 1b nad  Iwo, a dostałem za to ledwie 23,7k lewków. Drużyna wygrała, ja mam bullteproof i fighter a z małym rewardem zarabiam "grosze". Tier 8 A6M3 jest ładowany do gier z Corsairami, P-51, P-38, La-7 i La-5 a zarabia dużo gorzej od nich.

Cały system reward na samolocie jest absurdalny.

Teoretycznie to taki P-51 zarobi więcej niszcząc mnie niż ja zarobię niszcząc jego. A to ja mam trudniej.

• Upvote 2
medal medal

Wdzięczność cesarza jest warta tysiąckrotnie więcej od jakiś marnych srebników! Hańbisz swoich przodków narzekając na niski żołd w ciężkiej sytuacji ekonomicznej Cesarstwa! :kamikadze:

Wolę płakać nad żołdem niż nad Hiroszimą i Nagasaki ;)

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Bo Japończycy to dzieci gorszego boga ?

Mam na ten temat  dużo epitetów, powiedział bym to  Borysowi ale po co ? Żeby bana zarobić? Trochę kasy włożyłem w ten produkt więc szkoda by mi było.

Przed chwilą załatwiłem Ai,P-47 i Corsaira 1b nad  Iwo, a dostałem za to ledwie 23,7k lewków. Drużyna wygrała, ja mam bullteproof i fighter a z małym rewardem zarabiam "grosze". Tier 8 A6M3 jest ładowany do gier z Corsairami, P-51, P-38, La-7 i La-5 a zarabia dużo gorzej od nich.

Cały system reward na samolocie jest absurdalny.

Teoretycznie to taki P-51 zarobi więcej niszcząc mnie niż ja zarobię niszcząc jego. A to ja mam trudniej.

I to jest problem.. Super mi się lata japońcami .. Nie wiem czemu, ale są to najłatwiejsze maszyny dla mnie ! A6M3 to jedyny samolot w grze, na którym stosunek zabić do ilości bitew mam więcej niż 1. Ale patrząc na innych graczy to nie potrafią latać tymi maszynami i narzekają na słabe uzbrojenie, jak dla mnie jest mocne. Wielokrotnie udało mi się zniszczyć Typhoona na strzał (po prostu eksplodował). 

Ale te zarobki .. W sumie, nie ma po co zarabiać, bo mają mało samolotów .. Może takie jest wytłumaczenie ?

I to jest problem.. Super mi się lata japońcami .. Nie wiem czemu, ale są to najłatwiejsze maszyny dla mnie ! A6M3 to jedyny samolot w grze, na którym stosunek zabić do ilości bitew mam więcej niż 1. Ale patrząc na innych graczy to nie potrafią latać tymi maszynami i narzekają na słabe uzbrojenie, jak dla mnie jest mocne. Wielokrotnie udało mi się zniszczyć Typhoona na strzał (po prostu eksplodował). 

Ale te zarobki .. W sumie, nie ma po co zarabiać, bo mają mało samolotów .. Może takie jest wytłumaczenie ?

Też tak to widzę, A6M3 ma niezłe uzbrojenie tylko ludzie strzelają z niego jak z BF 109 F, prują z 400-500 metrów bez sensu. A ja sobie wsiadłem na P-47 który akurat się wznosił i był bez energii, usiadłem tak z 50-100 metrów od niego i posłałem go do Nieba po kilku seriach. Amerykańskiego A6M2 zdmuchnąłem teraz na 1hita XD 

Jak Zero zabija Zero na hita to największy dowód że Zero jest OP  :crazy:

Zarobki są śmieszne. Ale po tym co zrobili z zarobkami Boomeranga to na prawdę są walnięci, wcale się nie dziwię że ludzie żądają zwrotów kasy. Czekam tylko aż nerfa zarobków dostanie Japoński FW 190 A-5. 

BTW. Ja mam teraz Ratio na A6M3 3,5:1, ale jest mocno nie updateowane. Pewnie z 4:1 będzie teraz.

medal medal

No ja jestem średnim graczem ale na A6M3 praktycznie zawsze wychodzę z fragiem. Aktualnie statystyki pokazują 6 bitew i 9 airkilli, ale mam już koło 20 bitew .. Muszę poczekać i sprawdzić :)

Opłaca wgl się iść do N1K? Czy lepiej inną nację grindować ? Bo przerażają mnie koszty napraw.

Wolę płakać nad żołdem niż nad Hiroszimą i Nagasaki ;)

Japońskie miast są przecież bezpieczne póki heroicznie piloci bronią je przed obcą inwazją, atakiem Godzilli tudzież wpływem amerykańskiej popkultury.

A tak bardziej poważnie to biadolenie i tak nic nie da, więc z dwojga złego wolę podchodzić do tego z humorem. Zresztą przy moich umiejętnościach poczucie humoru jest koniecznością. Prędzej czy później dodadzą nam nowe maszyny więc powinno być lepiej nawet jeśli cena japońskiego papieru lotniczego pozostanie bez zmian. Zgaduję jednak, że Ci którzy grają już od dawna są, co zrozumiałe znacznie bardziej sfrustrowani nonszalanckim podejściem twórców gry do wojsk cesarskich.

Opłaca wgl się iść do N1K? Czy lepiej inną nację grindować ? Bo przerażają mnie koszty napraw.

Jestem wprawdzie jeszcze daleki od N1K ale myślę, że na pewno warto. Nie tylko dlatego, że to zdaje się świetny samolot ale również dlatego, że kwestią czasu jest aż dodadzą równie dobre a może i lepsze Ki 84 i Ki 100. Wielką szkodą byłoby nimi nie polatać.

Zależy, jak gra dużo osób to wchodzę na Shiden Kai. Ale zwykle omijam, sama maszyna opłacalna ale kiedy mam takie akcje :

g2g.png

to odechciewa się grać. N1K jest teraz wyzwaniem dla każdej maszyny, w miarę równą walkę może nawiązać La-7 B20, a przewagę prędkości wciąż zachowuje Mustang. Także tego, jak jest dużo osób to można grać, ale jak jest mniej to zwyczajnie zwalony MM wpuszcza cię na jety i koniec zabawy.

Osobiście w tej chwili nie polecam grindować, bo to będzie zwyczajnie trudne i długie. A6M3 mod 22 > Ki-61 lc > A6M5 > 13 > dopiero N1K2-J.

Do drugiego nie ma sensu bo jest gorszy, gorzej skręca i wgl. Ja to oznaczanie wersji myśliwsko-bombowej, a ja w tej maszynie wolę się w takie rzeczy nie bawić. 41k za naprawdę by móc spuścić jedną bombkę czy wypuścić 2 rakiety. 

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...