Jump to content

IJAAF - Cesarskie Japońskie Siły Powietrzne

Łe to słabo że Japończykom nie wyszła kopia Me 163b. Przypomina mi to trochę akcję z włoskim Re 2005 i różnicach w testach między tym samym samolotem napędzanym ich licencyjną wersją niemieckiego DB605 a testami gdy zamontowali oryginalny silnik niemieckiej produkcji- generalnie samolot wyciągnął ok 70 km/h więcej - także makaroniarze byli jeszcze lepsi bo mając silnik nie potrafili go skopiować porządnie  :facepalm:

Tak się składa, że silnik tłokowy, rzędowy w myśliwcu, to najbardziej skomplikowana i trudna rzecz do zrobienia.

medal

Tak się składa, że silnik tłokowy, rzędowy w myśliwcu, to najbardziej skomplikowana i trudna rzecz do zrobienia.

ok, ale oni nie mieli go konstruować a jedynie skopiować (tj wyprodukować na licencji DB 605) i to zrobili tylko że jak się okazało po zamontowaniu oryginału- zrobili jakoś słabo. Nie znam się na technologii produkcji ale tak na chłopski rozum mając silnik do wglądu to wyprodukować jego kopię chyba nie jest ciężko? 

medal medal medal medal

@lipsztyk

Powiedz to Polakom kilkadziesiąt lat temu, którzy na licencjach robili rózne projekty... z gorszym efektem. Da się?

medal medal

@lipsztyk

Powiedz to Polishom kilkadziesiąt lat temu, którzy na licencjach robili rózne projekty... z gorszym efektem. Da się?

Sorry nie mogę się powstrzymać i zrobię totalny off-top, Polishy są przykładem na to akurat że prawie wszystko "da się" - zarówno w tym pozytywnym jak i negatywnym znaczeniu ;) 

medal medal medal medal

Jak nie umiesz wykorzystać tego że zero wspina się o jakieś 70% szybciej niż powinno i tego że w nurkowaniu dochodzi do 700 km/h i jest w pełni zwrotne (co jest kompletnie ahistoryczne) to sory, ale czas na argument l2p ;) 

Zagalopowałeś się z tymi procentami trochę bo to będzie około 40 % a jak odejmie się zwyczajowego buffa do wspinaczki na wszystkich samolotach to jeszcze mniej

Zwrotność przy 700 :lol:  tyle jesteś wstanie wyciągnąć tylko w pionowym albo prawie pionowym nurku i jakikolwiek manewr to instant strata skrzydeł.

I coś dziwne że mimo tego że japońskie samoloty są tak strasznie OP to prawie nikt nimi nie gra hmmm  przypadek .... a nie pewnie wszyscy są tacy honorowi że nie wykorzystując nieuczciwej przewagi w grze :facepalm: .

• Upvote 2

Zagalopowałeś się z tymi procentami trochę bo to będzie około 40 % a jak odejmie się zwyczajowego buffa do wspinaczki na wszystkich samolotach to jeszcze mniej

Zwrotność przy 700 :lol:  tyle jesteś wstanie wyciągnąć tylko w pionowym albo prawie pionowym nurku i jakikolwiek manewr to instant strata skrzydeł.

I coś dziwne że mimo tego że japońskie samoloty są tak strasznie OP to prawie nikt nimi nie gra hmmm  przypadek .... a nie pewnie wszyscy są tacy honorowi że nie wykorzystując nieuczciwej przewagi w grze :facepalm: .

bezedura. Grałem na HB i próbowałem nie raz. Odstawiłem przez to zera. Grałem również na N1 którym się wszystko elegancko klepało, potem poczytałem o tym jakie N1 powinno być i tez już nim nie gram, a teraz specjalnie dla CIebie obrazek zrobiony właśnie przed chwilą (od razu po odpaleniu gry) polecam tiery 12-15 oj faktycznie OP ruskie siedzą w kolejce i czekają na biednych przeciwników, a Japończykami w porównaniu do nich to praktycznie nikt nie gra  :facepalm: "Przypadek? Nie sądzę!"

Chciałem dodać jeszcze obrazek z W/L ratio jakie mam na HB ale wyszło że na premkowej kobrze czajce i yak-7B i mam 66,7 % na na Ła-5 56,5% wg nieaktualnego logbooka :( - co prawda na hienie C mając więcej bitew co na tych yakach i premkach razem wziętych mam też 66,7% a na zerach mam powyżej 70% ale to nic ;) 

1hxEUTA.jpg?1

medal medal medal medal

Ok licytujmy się na screenshoty 9ml6.jpg

tez zrobione przed sekundą  polecam tiery 8-9

To powiedz mi co jest nie tak, z N1K2 George. Wszechwiezący jego ekscelencja Lipsztyk wie najlepiej bo przeczytał gdzieś, zupełnie jak gombrowitch, aogancja na 102.

To podziel się wynikami tego jaka ta maszyna była ? Chętnie się dowiem, bo zarówno opinie pilotów 343 Kokutai jak ich oponentów wyrażają duże uznanie dla konstrukcji Kawanishi.

Kwestia druga.

A6M2 traci skrzydła przy 650 km/h, zreszt nigdy nawet nie próbowałem w walce nurkować z taką prędkością. A manewry ulegają pogorszeniu przy 500 km/h, powinny przy 450 ale to tylko mały błąd w porównaniu do F4Ufo. Zresztą przy takim tierowaniu wcale nie czuję się OP z takiego błahego powodu, jak Hellcat jest tier niżej to jakoś to tobie nie przeszkadza. Aha, no tak. To aliancka maszyna.

Przy wspomnianym patchu 1.29 Zera dostały taki FM że drewniana kłoda w powietrzu miała lepsze charakterystyki manewrowe.

A6M3 i A6M3 mod 22 miały mocniejszy silnik, zmienioną strukturę płatowca (między innymi wzmocnione dźwigary w skrzydłach, skrzydła pokryto grubszymi arkuszami blachy) i mógł osiągać w nurku 700-711 km/h.

A6M5 to kolejny wariant, mający lepiej spisywać się w warunkach wojennych, kiedy Hellcat zaczynał swoją epopeję. Jeszcze bardziej wzmocnione skrzydła (zwłaszcza, że zastosowano nowe, długlufowe działka) i poprawione charakterystyki lotu pozwalały osiągać maszynie ponad 755 km/h.

Całkiem nieźle, co ?

Kwesita 3.

Ki-61 to skopana maszyna na ten moment. Z jednej strony jak sam wspominasz nurkuje prawie z prędkością dźwięku, wspina się jak szalona, etc. Trochę bardzo ufo.

Z drugiej strony to taki sam papier jak Zero, choć ochronę kabiny i zbiorników miał niegorszą od P-47. Do tego masakrycznie słabe 12,7mm.

Jak dla mnie ta maszya jest do natychmiastowej poprawy.

medal medal

też przed sekundą i też polecam tiery 8-9 a także 14-15

6XnQwTs.jpg?1PS nie wiem czy zauważyłeś że teraz pochwaliłem się tym że mam meteora, wcześniej było N1, Jak zabawa będzie trwała to dorzucę Yaka-9P arado i mustanga! 

To powiedz mi co jest nie tak, z N1K2 George. Wszechwiezący jego ekscelencja Lipsztyk wie najlepiej bo przeczytał gdzieś, zupełnie jak gombrowitch, aogancja na 102.
To podziel się wynikami tego jaka ta maszyna była ? Chętnie się dowiem, bo zarówno opinie pilotów 343 Kokutai jak ich oponentów wyrażają duże uznanie dla konstrukcji Kawanishi.

Kwestia druga.
A6M2 traci skrzydła przy 650 km/h, zreszt nigdy nawet nie próbowałem w walce nurkować z taką prędkością. A manewry ulegają pogorszeniu przy 500 km/h, powinny przy 450 ale to tylko mały błąd w porównaniu do F4Ufo. Zresztą przy takim tierowaniu wcale nie czuję się OP z takiego błahego powodu, jak Hellcat jest tier niżej to jakoś to tobie nie przeszkadza. Aha, no tak. To aliancka maszyna.

Przy wspomnianym patchu 1.29 Zera dostały taki FM że drewniana kłoda w powietrzu miała lepsze charakterystyki manewrowe.

A6M3 i A6M3 mod 22 miały mocniejszy silnik, zmienioną strukturę płatowca (między innymi wzmocnione dźwigary w skrzydłach, skrzydła pokryto grubszymi arkuszami blachy) i mógł osiągać w nurku 700-711 km/h.

A6M5 to kolejny wariant, mający lepiej spisywać się w warunkach wojennych, kiedy Hellcat zaczynał swoją epopeję. Jeszcze bardziej wzmocnione skrzydła (zwłaszcza, że zastosowano nowe, długlufowe działka) i poprawione charakterystyki lotu pozwalały osiągać maszynie ponad 755 km/h.
Całkiem nieźle, co ?

Kwesita 3.
Ki-61 to skopana maszyna na ten moment. Z jednej strony jak sam wspominasz nurkuje prawie z prędkością dźwięku, wspina się jak szalona, etc. Trochę bardzo ufo.
Z drugiej strony to taki sam papier jak Zero, choć ochronę kabiny i zbiorników miał niegorszą od P-47. Do tego masakrycznie słabe 12,7mm.
Jak dla mnie ta maszya jest do natychmiastowej poprawy.

Ehh wywaliło mi to co napisałem muszę jeszcze raz.

Co do N1 i zer dałem linka do testów (historycznych), także daruj sobie cwaniackie teksty.
Teraz ty podaj linka do swoich źródeł np o nurkowaniu, bo jak na razie nie podałeś i wyszło na to że jaśnie-oświecona ekscelencja Ingen175 gdzieś przeczytał że zera tak nurkowały a teraz nam obwieszcza. (a jak wół pierdzi to reszta obory siedzi cicho i słucha!)

A6M2 przy 650 km.h urywa skrzydła a my ci musimy uwierzyć bo "zreszt nigdy nawet nie próbowałeś w walce nurkować z taką prędkością." LOL
Tiery, hahaha weź się mnie nie rozśmieszaj. Pisałem już wdg wypowiedzi devsów są 2 wersje jedna wdg daty wprowadzenia do służby 2 wdg balansu, także bardzo lubię twoje rzeczowe argumenty. - btw nie przeszkadza ci skopany (w drugą stronę) clim-rate na f6f? Albo hiena na 5 tierze?
taaa napisałem że Hiena nurkuje z prędkością dźwięku.... taaa. A tak przy okazji ile wyciągałeś na Ki-61 w grze w nurku? Sprawdzałeś w ogóle?
Btw hiena z takim samym silnikiem co 109 E-3 ważąc sporo więcej ma podobne osiągi. np Yak-9 robił 10 tys stóp z tego co znajduję w 3,40 około Ki-61 w ponad 4, a jak jest w grze? :D
a japońskie 12,7 czyli licencyjne browningi faktycznie są za słabe bo 2 na hayabusie są równie skuteczne co 4 na bufalo (bo te japońskie jakoś często podpalają)
  • Upvote 1
medal medal medal medal

Jeśli japońce są op to chyba na wyższych tierach.Obecnie mam 6 tier i żadnej sensownej maszyny z dobrymi osiągami i dobrym uzbrojeniem.Ki61 i 4x12mm mnie średnio przekonuje.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Tak, chwalmy się samolotami oraz tierami na które rzuca poszczególne nacje. Pozabijajmy się jeszcze z tego powodu  :facepalm:

medal medal

Zabawne ale własnie pokazałes opectwo rosyjskich dwupłatów Good Job sir  :salute: .

Lubię te noce, kiedy mój Shiden Kai ląduje w grze z 5-6 MiG'ami 15.

Ubaw po pachy.

medal medal

Zabawne ale własnie pokazałes opectwo rosyjskich dwupłatów Good Job sir  :salute: .

Taaa a teraz poczytaj moje posty i zacytuj fragment gdzie napisałem coś na temat tego że czajki nie są przegięte.... good luck sir! (a oczywiście dysproporcja widoczna na wszystkich 3 obrazkach na tierach 14-15 przemilczana bardzo zgrabnie :salute: ) 

Lubię te noce, kiedy mój Shiden Kai ląduje w grze z 5-6 MiG'ami 15.
Ubaw po pachy.

edytowałem posta poprzedniego tam masz odpowiedź na swojego "posta" ale już widzę że czego to wynika. Lata się zbugowanym N1 i ciśnienie skacze jak się trafia na migi a nie na niższe tiery i nie tak zbugowane jak to jest zazwyczaj? (poza F4U bo to widzę że tez ciebie mocno irytują)I powiedz mi co robisz w takich sytuacjach? Grasz i płaczesz nad swoim N1 czy wychodzisz z bitwy i szukasz tematu na forum gdzie mógłbyś walnąć jakiegoś rage-posta o tym że japończycy są za słabi? :lol:

medal medal medal medal

Przed chwilą miałęm bardzo ciekawe losowania. Ogólnie wychodziło, że ruskich było 2/3 więcej od kitajców. Nie mam ss bo jest z nimi za dużo pi...tupitu, aby je dodać (chyba, że jest lepszy sposób, którego nie znam).

medal medal

Taki trochę offtop, lipsztyk, ile czasu zajęło Ci wbicie tych tierów?

20 stycznia około dostałem bana na 2 dni w WoT za TK w samoobronie, tylko że od ponad miesiąca gram w WT tak mocno for fun a nie dla grindu (także niskimi tierami też etc) także można powiedzieć że do zrobienia było w ok 4 miesiące na luzie. 

Przed chwilą miałęm bardzo ciekawe losowania. Ogólnie wychodziło, że ruskich było 2/3 więcej od kitajców. Nie mam ss bo jest z nimi za dużo pi...tupitu, aby je dodać (chyba, że jest lepszy sposób, którego nie znam).
widziałem już takie na HB gdzie ruskich było więcej, ale są oni najbardziej dostającą nacją w tym trybie na średnich i wyższych tierach, więc się nie dziwię że coś kombinują 
medal medal medal medal

Taaa a teraz poczytaj moje posty i zacytuj fragment gdzie napisałem coś na temat tego że czajki nie są przegięte.... good luck sir! (a oczywiście dysproporcja widoczna na wszystkich 3 obrazkach na tierach 14-15 przemilczana bardzo zgrabnie :salute: ) 

Oczywiście ze przemilczana bo poco prowokować cie do dalszego zaśmiecania tematu screenami które niczego nie udowadniają  możesz ich jeszcze z 10 wrzucić i tak nic to nie da bo ja mogę wrzucić kolejne 10 pokazujących odwrotną tendencje wiec skończ tę dziecinadę

Hłe, hłe, właśnie zramowałem H6K przy pomocy Su-2 z pełnym ładunkiem bomb, oczywiście ja spadłem, H6K leci dalej, mimo że dostał wcześniej krytyka i ładną ilość strzałów (także ode mnie). Aha, wcześniej wytrzymał 3 ramowania Ishaków, to jest maszyna nie do zdarcia. Zostawiłem na mapie Ishaka premium z H6K, ciekawe jaki będzie wynik, biorąc pod uwagę, że H6K nie ma już amunicji. Rzeczywiście boską moc ma Cesarz  :Ds

medal

Oczywiście ze przemilczana bo poco prowokować cie do dalszego zaśmiecania tematu screenami które niczego nie udowadniają  możesz ich jeszcze z 10 wrzucić i tak nic to nie da bo ja mogę wrzucić kolejne 10 pokazujących odwrotną tendencje wiec skończ tę dziecinadę

To może takiej nie zaczynaj rzucając tekst na który nie masz żadnych dowodów - dla przypomnienia:

I coś dziwne że mimo tego że japońskie samoloty są tak strasznie OP to prawie nikt nimi nie gra hmmm  przypadek .... a nie pewnie wszyscy są tacy honorowi że nie wykorzystując nieuczciwej przewagi w grze :facepalm: .
medal medal medal medal

Ehhh trzeba być kompletnym ignorantem żeby nie zauważyć ze dużo mniej graczy lata samolotami Japońskimi wejdź do byle jakiej bitwy AB i policz samoloty japońskie.

Ta teraz wyskoczysz z argumentem że gadamy o HB, gdzie jest tak samo z tą tylko różnicą że nie da się tego sprawdzić przez to że jest dużą ilość map i wymieszanie przeciwników .Świetnie było to widać przed patchem 1.31 kiedy Japonia walczyła tylko z USSR .Na ten argument powiesz pewnie że to było dawno  :facepalm: .

Co do N1 i zer dałem linka do testów (historycznych), także daruj sobie cwaniackie teksty.
Teraz ty podaj linka do swoich źródeł np o nurkowaniu, bo jak na razie nie podałeś i wyszło na to że jaśnie-oświecona ekscelencja Ingen175 gdzieś przeczytał że zera tak nurkowały a teraz nam obwieszcza. (a jak wół pierdzi to reszta obory siedzi cicho i słucha!)

A6M2 przy 650 km.h urywa skrzydła a my ci musimy uwierzyć bo "zreszt nigdy nawet nie próbowałeś w walce nurkować z taką prędkością." LOL
Tiery, hahaha weź się mnie nie rozśmieszaj. Pisałem już wdg wypowiedzi devsów są 2 wersje jedna wdg daty wprowadzenia do służby 2 wdg balansu, także bardzo lubię twoje rzeczowe argumenty. - btw nie przeszkadza ci skopany (w drugą stronę) clim-rate na f6f? Albo hiena na 5 tierze?
taaa napisałem że Hiena nurkuje z prędkością dźwięku.... taaa. A tak przy okazji ile wyciągałeś na Ki-61 w grze w nurku? Sprawdzałeś w ogóle?
Btw hiena z takim samym silnikiem co 109 E-3 ważąc sporo więcej ma podobne osiągi. np Yak-9 robił 10 tys stóp z tego co znajduję w 3,40 około Ki-61 w ponad 4, a jak jest w grze? :D
a japońskie 12,7 czyli licencyjne browningi faktycznie są za słabe bo 2 na hayabusie są równie skuteczne co 4 na bufalo (bo te japońskie jakoś często podpalają)

Dałeś linka do tematu z 71 stronami. Już lecę przeglądać.

A teraz źródła :

- jako podstawa, po polsku " Japońskie samoloty marynarki 1912 - 1945 " Tadeusz Januszewski, Krzysztof Zalewski

Przy opisie poszczególnych wariantów Zera są wskazane zmiany w konstrukcji i ich wpływ na osiągi, ot choćby tzw. Never Exceed Speed - przy tym A6M5 wskazana 755 km/h.

- do tego monografie zagraniczne, "Zero Fighter" Rikyu Watanabe, Manabu Suzuki, "Eagles of Mitsubishi: The Story of the Zero Fighter" Jiro Horikoshi, mam trochę tego ale tak to jest jak ktoś ma śmyrgla na punkcie maszyn japońskich.

Jeżeli chodzi o Shiden i Shiden Kai, to są 2 monogafie Krzysztofa Zalewskiego w Technice Wojskowej Historii, a jako podstawa zagraniczna to "Genda's Blade: Japan's Squadron of Aces: 343 Kokutai" gdzie bardzo dobrze opisywany jest ten samolot z perspektywy obu stron walczących.

Napisałem że walce tak nie próbowałem, co znaczy nie mniej i nie więcej że w bitwie nie wchodzę w tak głębokie nurkowanie. Natomiast test w test flightcie jak najbardziej to pokazuje.

Tyle, że Hellcat w ten czy w inny sposób tierowany zawsze będzie od A6M2 i A6M3 lepszy. Czy to zgodnie z datą deployment czy też zgodnie z osiągami w grze, ta maszyna była zbudowana do niszczenia Zer - między innymi przy jej budowie uwzględniono doświadczenia zdobyte w testach Zera z Akutan.

Hiena na T5. Jak sam wspomniałeś są dwa sposoby, tylko że jeżeli przyjąć wariant do tej pory stosowany to położony jest dobrze. Słabe uzbrojenie, nienajlepsze dla tego typu myśliwca osiągi.

A że w grze jest skopany, przecież pisałem.

Ma tylko ten sam silnik, ale wersja jest już Japońska. Zresztą chodzi też o strukturę płatowca, porównaj sobie choćby rozpiętość skrzydeł. Siła nośna inaczej się rozkłada.

12,7 japońskie ma podpalać. Stosowano do tego km'u specjalną amunicję wybuchającą, która słabo sobie radziła z penetracją pły pancernych ale za to całkiem dobrze z podpalaniem/uszkadzaniem czułych elementów.

Na resztę odpowiem jutro bo w trasie jestem, dopiero jutro po południu w domu będę.

medal medal

Ehhh trzeba być kompletnym ignorantem żeby nie zauważyć ze dużo mniej graczy lata samolotami Japońskimi wejdź do byle jakiej bitwy AB i policz samoloty japońskie.

Ta teraz wyskoczysz z argumentem że gadamy o HB, gdzie jest tak samo z tą tylko różnicą że nie da się tego sprawdzić przez to że jest dużą ilość map i wymieszanie przeciwników .Świetnie było to widać przed patchem 1.31 kiedy Japonia walczyła tylko z USSR .Na ten argument powiesz pewnie że to było dawno  :facepalm: .

taaa.. nie grałem AB od miesiąca ponad (chyba ze 2 będą) a co do 1.29 przez jego większość Yaki-3 były mocno przekoksane a zera wdg płaczu na forum były zbugowane i niegrywalne (popatrz na post tego ingen175 chociażby - chociaż ja tam zerami latałem na HB i wdg mnie dało się nimi walczyć) także faktycznie było widać wtedy popularność na HB gdzie takie rzeczy w przeciwieństwie do AB się liczą  :facepalm: btw na tierach hien popularność HB wtedy i tak była ok. 

@ingen175 chodziło mi o to: http://www.wwiiaircraftperformance.org/

medal medal medal medal

Hłe, hłe, właśnie zramowałem H6K przy pomocy Su-2 z pełnym ładunkiem bomb, oczywiście ja spadłem, H6K leci dalej, mimo że dostał wcześniej krytyka i ładną ilość strzałów (także ode mnie). Aha, wcześniej wytrzymał 3 ramowania Ishaków, to jest maszyna nie do zdarcia. Zostawiłem na mapie Ishaka premium z H6K, ciekawe jaki będzie wynik, biorąc pod uwagę, że H6K nie ma już amunicji. Rzeczywiście boską moc ma Cesarz :Ds

Najskuteczniejszą metodą na japońskiego Krokodyla, to podpalić mu silnik. Za chwilę sam spadnie. Ale trzeba to robić od przodu, bo 20mm na tyłku niskie tiery zdmuchuje niczym huragan. Nie raz widziałem w tabelkach po bitwie, że H6K miały po 3-4 fragi.

Hłe, hłe, właśnie zramowałem H6K przy pomocy Su-2 z pełnym ładunkiem bomb, oczywiście ja spadłem, H6K leci dalej, mimo że dostał wcześniej krytyka i ładną ilość strzałów (także ode mnie). Aha, wcześniej wytrzymał 3 ramowania Ishaków, to jest maszyna nie do zdarcia. Zostawiłem na mapie Ishaka premium z H6K, ciekawe jaki będzie wynik, biorąc pod uwagę, że H6K nie ma już amunicji. Rzeczywiście boską moc ma Cesarz  :Ds

Prawda jest taka, że po patchu z nowym modelem DM bombowce spadały jak jakbłka z drzew. Devsi widok zrobili maszynom dwusilnikowym wzmocnienie na szybko. Ale, że na szybko to różne jaja wychodzą, typu przegięte maszyny. Np w takiego Bf 110 Spitem 1 mogę cały magazynek wpakować i efekty są średnie. Co do bombowców, strącanie ich Japończykami to jest fest zabawa, sam spróbuj :crazy:

Iszaki, jak widzą H6k4 to nawrót do bazy i załadować RS-82. I po sprawie.

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...