Jump to content

IJAAF - Cesarskie Japońskie Siły Powietrzne

A6M2 wczoraj 5 fragów w pierwszej walce, w tym 4x Spit i 1x Typhoon nad Gwineą, kiedy w Bf109G2 1 frag na 6 walk... Poddaję się, ruskie Yaki i La5 są OP, a Spity w grupach są nie do ruszenia... I niestety gracze którzy grają aliantami czy sowietami latają duzo częściej w grupach (co sugeruje że w 'składronach') a ich poziom wcale nie odstaje od niemców...

I to nie kwestia, tego, że jestem lamą, bo potrafię walczyć i unikać, ale jednak wystarcza pojedynczy ogarnięty La5/Yak1/9t/F4U/Spit mk IX/mk XVI i jest pograne... Ale gram jak potrafię Niemcami i dostaję cięgi, gram jak śmieciarz ruskimi czy jankesami i jest OK...

Z jednej strony nie będę kłamał mówiąc, że sojusznicy po stronie Japońskiej są lepsi, bo nie są, ani żeNiemcy mają słabe samoloty, bo nie mają, kwestia i problem tierów i MM w HB... Na Spity mk I i II rzuca włochów i He112, a na mk IX Bf109E i F, które nie mają żadnych szans...

medal

A6M2 wczoraj 5 fragów w pierwszej walce, w tym 4x Spit i 1x Typhoon nad Gwineą, kiedy w Bf109G2 1 frag na 6 walk... Poddaję się, ruskie Yaki i La5 są OP, a Spity w grupach są nie do ruszenia... I niestety gracze którzy grają aliantami czy sowietami latają duzo częściej w grupach (co sugeruje że w 'składronach') a ich poziom wcale nie odstaje od niemców...

I to nie kwestia, tego, że jestem lamą, bo potrafię walczyć i unikać, ale jednak wystarcza pojedynczy ogarnięty La5/Yak1/9t/F4U/Spit mk IX/mk XVI i jest pograne... Ale gram jak potrafię Niemcami i dostaję cięgi, gram jak śmieciarz ruskimi czy jankesami i jest OK...

Z jednej strony nie będę kłamał mówiąc, że sojusznicy po stronie Japońskiej są lepsi, bo nie są, ani żeNiemcy mają słabe samoloty, bo nie mają, kwestia i problem tierów i MM w HB... Na Spity mk I i II rzuca włochów i He112, a na mk IX Bf109E i F, które nie mają żadnych szans...

Kolego, pomogę ci, Yaki i LA nie są OP, tak wystarczy, że zanurkujesz i będziesz podtrzymywał prędkość ok. 725-750 km/h, jeżeli będziesz to robił wystarczająco długo, to ruskom odpadną skrzydła. Jedyny wyjątek to YAK-3, w nim można robić BnZ, ale nawet BF 109 go wykręci.

Spit MK. IX, jest jedyny sposób na to. Wspinać się nad bazą i potem robić BnZ na nie, obrać jako priorytetowy cel, MK XVI chyba to samo, o ile wznosi się tak samo dobrze.

Właśnie się zastanawiałem, co się stanie jak niemieccy piloci będą tak rzucani jak alianci. :crazy:

Żeby nie było, ostatnio też gram szwabowymi, tylko dlatego, że jest u nich trudniej niż w innych nacjach (w tym momencie).

Co do tego, że grasz aliantami i nie dostajesz cęgów, to tylko i wyłącznie dlatego, że team wyrabia za ciebie, a nie to, że alianci są idiot proof.

Uwierz mi, wszystkie alianckie samoloty oprócz (no dobra, ruskich nie liczę, oprócz Yaka-3) F4U, Spita MK IX potrzebują dużego skilla, szczególnie P-51, gdzie rzuca na te wszystkie TA-152 w ogromnych ilościach.

medal medal medal

Szymonzillo: Nie, ruskie nie sa już uposledzone i z 5km nie gonią za nurkującym Bf'em, tylko poziomują lot, lekko nurkując i utrzymując prędkość 600km/h albo mniej lecą za Tobą, by w odpowiednim momencie zaatakować... tak teraz wygląda ogarniety rusek... 

Co do Spitów to żal komentować, bo jak widzę team gdzie 10 to spity IX a 2 XVI to już widze te Twoje priorytety...

Alianci mnie carrują, kiedy jestem w TOP 3 na grze, a najczęściej w pierwszym miejscu... Zabawne jak mnie ci alianci carrują...

Skilla? Już widzę tego skilla P40 leciałem i wspinając się pod kątem 20 stopni minął mnie F4U wspinający się od lotniska pod kątem 30-35 stopni, rzeczywiście skill jak cholera... Podobnie ze Spitem mk IX, we wszystkim przebijającym swojego tierowego odpowiednika...

medal

Szymonzillo: Nie, ruskie nie sa już uposledzone i z 5km nie gonią za nurkującym Bf'em, tylko poziomują lot, lekko nurkując i utrzymując prędkość 600km/h albo mniej lecą za Tobą, by w odpowiednim momencie zaatakować... tak teraz wygląda ogarniety rusek... 

Co do Spitów to żal komentować, bo jak widzę team gdzie 10 to spity IX a 2 XVI to już widze te Twoje priorytety...

Alianci mnie carrują, kiedy jestem w TOP 3 na grze, a najczęściej w pierwszym miejscu... Zabawne jak mnie ci alianci carrują...

Skilla? Już widzę tego skilla P40 leciałem i wspinając się pod kątem 20 stopni minął mnie F4U wspinający się od lotniska pod kątem 30-35 stopni, rzeczywiście skill jak cholera... Podobnie ze Spitem mk IX, we wszystkim przebijającym swojego tierowego odpowiednika...

Powiedziałem, OPRÓCZ F4U, i Spita MKIX, i nie chcę się z tobą kłócić :P

F4U jest OP, prędkość wznoszenia, co jak co, jest za duża.

Ale dla mnie dużym zagrożeniem te samoloty nie są, wystarczy trochę umiejętności na 1vs1, jak cię atakuje z przewagą energii, to już lipa, tak samo jak było przed 1.31.

medal medal medal

1v1 nie mam problemu, problem robi się wtedy jak cały team zdycha nie zadając strat przeciwnikowi i w krótkim czasie z 1v1 robi się 13v1...

• Upvote 1
medal

taaa po locie zerem skarżyć się na OP La. LOLOLOLOLO

a co do dyskusji o Ki200 to czy czasem on nie ma paliwa na 6,5 minuty jak Me 163b? (w końcu do jego kopia). Nie miałem okazji grać Ki200 ale jeżeli to faktycznie kopia Me 163b to większość tych opinii tutaj jest kompletnie nieuzasadniona i napisana przez ludzi co chyba tym czymś nie grali...

btw kto założył topic o Japończykach dając nie dość że błędny skrót dla japońskich sił to jeszcze skrót od nawy w języku angielskim? :)
medal medal medal medal

a co do dyskusji o Ki200 to czy czasem on nie ma paliwa na 6,5 minuty jak Me 163b? (w końcu do jego kopia). Nie miałem okazji grać Ki200 ale jeżeli to faktycznie kopia Me 163b to większość tych opinii tutaj jest kompletnie nieuzasadniona i napisana przez ludzi co chyba tym czymś nie grali...

btw kto założył topic o Japończykach dając nie dość że błędny skrót dla japońskich sił to jeszcze skrót od nawy w języku angielskim? :)

4minuty, poczytaj sobie o KI-200, mitchubisi (czy coś takiego :D) musiało przerobić ten samolot, aby można było go produkować w przemyśle japońskim.

medal medal medal

4minuty, poczytaj sobie o KI-200, mitchubisi (czy coś takiego :D) musiało przerobić ten samolot, aby można było go produkować w przemyśle japońskim.

czytałem, ale nigdzie nie znajduję info na ile czasu lotu to stykało (tak samo jak nie widzę dla Me 163b) i z tego co mi wiadomo nie była to typowa przeróbka, tylko konstrukcja oparta na silniku i instrukcjach obsługi Me 163B :P
Btw jesteś pewien że 4 minuty na full zbiorniku?
medal medal medal medal

Na pewno jakiś gaijin, najprawdopodobniej Amerykanin, oni już tak mają, że wszystko przekładają na swój barbarzyński język. Jakoś chyba 大日本帝國陸軍航空隊  nic im nie mówi, głupkom jednym. :kamikadze:

• Upvote 4

Na pewno jakiś gaijin, najprawdopodobniej Amerykanin, oni już tak mają, że wszystko przekładają na swój barbarzyński język. Jakoś chyba 大日本帝國陸軍航空隊  nic im nie mówi, głupkom jednym. :kamikadze:

Ciekawa ironia, ale nie uzasadniona. Skoro polskojęzyczne forum to dla czego nie dać skrótu od nazwy przetłumaczonej na nasz język?

Chyba że jesteś w stanie uzasadnić użycie angielskiego skrótu dla nazwy japońskiego lotnictwa na polskim forum :P :Ps

tak przy okazji japońskiego nie znam, ale 大日本帝國陸軍航空隊 było by dla mnie dość jasnym sygnałem o czym może być temat :)

medal medal medal medal

Btw jesteś pewien że 4 minuty na full zbiorniku?

ki200_zps0610aecd.png

[url=http://pl.scribd.com/doc/52904049/Japanese-Secret-Projects-Experimental-Aircraft-1939-1945]Źródło, str. 100[/url]

medal medal medal

^

Jak to jest, że przy pojemności zbiornika jest podział na Ko i Otsu a na długość lotu już nie?

----------------

A może ktoś z ogarniętych podac nazwy polskie sił lotniczych i sił lotniczych marynarki. (japońskie do pary też mogą być...)

medal medal medal medal medal medal

Ciekawa ironia, ale nie uzasadniona. Skoro polskojęzyczne forum to dla czego nie dać skrótu od nazwy przetłumaczonej na nasz język?

Chyba że jesteś w stanie uzasadnić użycie angielskiego skrótu dla nazwy japońskiego lotnictwa na polskim forum :P :Ps

tak przy okazji japońskiego nie znam, ale 大日本帝國陸軍航空隊 było by dla mnie dość jasnym sygnałem o czym może być temat :)

Zdaje się, że tak już się po prostu przyjęło podobnie jak z RAF - nigdzie nie używa się akronimu z polskiego tłumaczenia, zawsze od Royal Air Force. Akronimu od Dainippon Teikoku Rikugun Kōkūtai nie używa się zaś zapewne z powodów praktycznych - ot, ciężko wymówić "DTRK". Kto tam zresztą zrozumie umysł obcokrajowca.

<Tak naprawdę cały ten temat jest zaledwie sprytną dezinformacją zaplanowaną przez dowództwo Kempeitai ale o tym cisza bo wróg nie śpi!>

Zdaje się, że tak już się po prostu przyjęło podobnie jak z RAF - nigdzie nie używa się akronimu z polskiego tłumaczenia, zawsze od Royal Air Force. Akronimu od Dainippon Teikoku Rikugun Kōkūtai nie używa się zaś zapewne z powodów praktycznych - ot, ciężko wymówić "DTRK". Kto tam zresztą zrozumie umysł obcokrajowca.

<Tak naprawdę cały ten temat jest zaledwie sprytną dezinformacją zaplanowaną przez dowództwo Kempeitai ale o tym cisza bo wróg nie śpi!>

Ok, ale RAF to oryginalna pisownia i nazewnictwo. A tutaj pisząc w języku A o armii kraju B używamy jej skrótu od nazwy w języku C, co przyznasz jest nieco bzdurne :P

Po naszemu to chyba będzie: Siły Powietrzne Cesarskiej Armii Lądowej Wielkiej Japonii i  Siły Powietrzne Cesarskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Japonii. Chyba.

medal medal medal medal

Cytując klasyka: 

Nie płacz Ewka bo tu miejsca brak na twe babskie łzy(...)

Nie mam pojęcia co w tym biednym Zerze jest takie OP, skoro samolocik pada od byle strzału, jest wolniejszy od większości bombowców w grze, nie potrafi nurkować, nie ma potencjału energii podczas nurkowania, nie ma roll rate i wiele wiele innych. Może wspina się za szybko, ale nie interesuje Cię, że z tą wspinaczką nic nie zrobi, bo nurkowanie w nim to parodia, a energia jaką ma to mniej więcej jak piórko w podobnej sytuacji spadające...

Pewnie jakiś 'znaffca'.

medal

Cytując klasyka: 

Nie mam pojęcia co w tym biednym Zerze jest takie OP, skoro samolocik pada od byle strzału, jest wolniejszy od większości bombowców w grze, nie potrafi nurkować, nie ma potencjału energii podczas nurkowania, nie ma roll rate i wiele wiele innych. Może wspina się za szybko, ale nie interesuje Cię, że z tą wspinaczką nic nie zrobi, bo nurkowanie w nim to parodia, a energia jaką ma to mniej więcej jak piórko w podobnej sytuacji spadające...

Pewnie jakiś 'znaffca'.

Jak nie umiesz wykorzystać tego że zero wspina się o jakieś 70% szybciej niż powinno i tego że w nurkowaniu dochodzi do 700 km/h i jest w pełni zwrotne (co jest kompletnie ahistoryczne) to sory, ale czas na argument l2p ;) Ale oczywiście Ruskie są OP bo przyjęły za dużo strzałów! Co ciekawe jak gram i jedną i drugą stroną to mam zupełnie odwrotne wrażenia, nie mówiąc o zerze latającym po tym jak zostało zestrzelone co już pokazywałem w innym temacie.

PS zero dobrze przyspiesza w nurku jak na swoją wagę....

W ogóle ilość bzdur jakie nasadziłeś w poprzednim poście przyprawia mnie o śmiech. Nick mi podałeś więc czekam aż dobijesz do Ła-7, wtedy zagramy sobie HB (na mouse-aim jak większość na HB) i pokażesz mi jak to grając jak "totalny śmieciarz" będzie ok, a ja Ci potem pokażę jak grając na moim przeciętnym poziomie Fw 190 F-8 radzę sobie przeciw ruskim i angolom na HB :P (ok przeciw F4U jest zdecydowanie ciężko w foce f-8)

medal medal medal medal

70% szybciej jak powinno? No nie wiem... latam jak dotąd pierwszymi dwoma, więc nie moge mówić za całość, ale szczerze wątpię, że jest aż taka rozbieżność z historycznymi danymi...

Oczywiście, że umiem, kwestia, że to żadna przewaga porównując do myśliwców LW, dowolnych myśliwców pokładowych USN, sowieckich czy nawet brytoli...

A6M2 zrywa skrzydła przy 640km/h a zwrotność powyże 550km/h nazywać pełną to zabawna ironia...

Gram ruskimi rzadko, bo idzie zbyt łatwo... Wczoraj pierwszym Il2 strąciłem P39, które mnie zaatakowało od tyłu, P40 w H2H, F6F w turnfighcie i zniszczyłem połowę celi naziemnych na korei... Ruscy nie są OP, wcale, nic a nic...

Z niecierpliwością czekam... Mouse-aima pomału juz zapominam, ale myślę, że to nie będzie problem.

medal

70% szybciej jak powinno? No nie wiem... latam jak dotąd pierwszymi dwoma, więc nie moge mówić za całość, ale szczerze wątpię, że jest aż taka rozbieżność z historycznymi danymi...

Oczywiście, że umiem, kwestia, że to żadna przewaga porównując do myśliwców LW, dowolnych myśliwców pokładowych USN, sowieckich czy nawet brytoli...

A6M2 zrywa skrzydła przy 640km/h a zwrotność powyże 550km/h nazywać pełną to zabawna ironia...

Gram ruskimi rzadko, bo idzie zbyt łatwo... Wczoraj pierwszym Il2 strąciłem P39, które mnie zaatakowało od tyłu, P40 w H2H, F6F w turnfighcie i zniszczyłem połowę celi naziemnych na korei... Ruscy nie są OP, wcale, nic a nic...

Z niecierpliwością czekam... Mouse-aima pomału juz zapominam, ale myślę, że to nie będzie problem.

Podałem w topicu http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/44419-131-fmdmeco linki do strony z wynikami testów, zobacz sobie jak zero się wspinało.

"A6M2 zrywa skrzydła przy 640km/h a zwrotność powyże 550km/h nazywać pełną to zabawna ironia"

To ze zwrotnością jest bzdurą bo nie ma żadnych problemów przy 550 km/h (miał takie przed zmianami w jednym z mini-patchy 1.29) A6M3 700 w nurku wyciąga i żadne skrzydła się nie urywają do tego bardzo ładnie skręca, hiena dochodzi do 900 (nie wiem ile być powinno)

A jeżeli swoje opinie bierzesz z latania na IL-2 to sorry.... btw co jest w nim OP poza tym że jest zwrotny? Bo z tego co podałeś to tylko walka z F6F brzmi słabo reszta jest jak najbardziej prawdopodobna, ba zdziwiłbym się gdybyś nie zestrzelił na H2H P-40 albo nie rozklepał cobry która nie potrafiła strzelać i atakować samolotu z tylnym strzelcem ;)

medal medal medal medal

^

Jak to jest, że przy pojemności zbiornika jest podział na Ko i Otsu a na długość lotu już nie?

To nie jest podział na zbiorniki paliwa, tylko na rodzaje paliwa, które razem tworzyły mieszankę napędzającą silnik rakietowy. Zbiorniki z paliwem Ko mieściły się w kadłubie, a z Otsu w skrzydłach.

medal medal medal

A jeżeli swoje opinie bierzesz z latania na IL-2 to sorry.... btw co jest w nim OP poza tym że jest zwrotny? Bo z tego co podałeś to tylko walka z F6F brzmi słabo reszta jest jak najbardziej prawdopodobna, ba zdziwiłbym się gdybyś nie zestrzelił na H2H P-40 albo nie rozklepał cobry która nie potrafiła strzelać i atakować samolotu z tylnym strzelcem ;)

Biorę z latania tymi samolotami.

Jest ciągle zbyt wytrzymały.

Pierwszy IL2 nie ma strzelca...

Cobra umiała atakowac, kwestia że ja potrafiłem unikać...

medal

Biorę z latania tymi samolotami.

Jest ciągle zbyt wytrzymały.

Pierwszy IL2 nie ma strzelca...

Cobra umiała atakowac, kwestia że ja potrafiłem unikać...

Hmm jest zbyt wytrzymały? No nie wiem, mustangiem go się robi na luzie (a w sumie IŁy były wytrzymałe, dla tego tak powolne....) 

Potrafiłeś unikać aircorby która potrafiła atakować tak że ją zestrzeliłeś pierwszym IŁ-2 - tym bez strzelca? To ja jestem większym noobem niż myślałem skoro wydawało mi się że aircobrą która ma lepsze przyspieszenie i climb rate można takie coś przegrać potrafiąc tą kobrą grać.... nawet zakładając że IŁ2 jest zwrotniejszy (chociaż nie wiem tego jak jest) to różnica w parametrach podanych wcześniej wg mojego noobowskiego rozpoznania, powinna sprawić że ta aircorba nigdy nie powinna znaleźć się w zasięgu twojego uzbrojenia.  :crazy: Czyli albo obaj jesteście tacy pro (ty i ten kolo od kobry) że ja zwyczajnie nie ogarniam całej sytuacji.... albo zestrzeliłeś jakiegoś łosia i nagle twierdzisz że to o czymś świadczy :P 

medal medal medal medal

To nie jest podział na zbiorniki paliwa, tylko na rodzaje paliwa, które razem tworzyły mieszankę napędzającą silnik rakietowy. Zbiorniki z paliwem Ko mieściły się w kadłubie, a z Otsu w skrzydłach.

ano tak, to przecież rakietowiec.

A dokładnie nie dwa paliwa, tylko paliwo i utleniacz(?) czyli niemieckie C-Stoff i T-Stoff (?)

Ktoś może zaprzeczyć?

medal medal medal medal medal medal

Potrafiłeś unikać aircorby która potrafiła atakować tak że ją zestrzeliłeś pierwszym IŁ-2 - tym bez strzelca? To ja jestem większym noobem niż myślałem skoro wydawało mi się że aircobrą która ma lepsze przyspieszenie i climb rate można takie coś przegrać potrafiąc tą kobrą grać.... nawet zakładając że IŁ2 jest zwrotniejszy (chociaż nie wiem tego jak jest) to różnica w parametrach podanych wcześniej wg mojego noobowskiego rozpoznania, powinna sprawić że ta aircorba nigdy nie powinna znaleźć się w zasięgu twojego uzbrojenia.  :crazy: Czyli albo obaj jesteście tacy pro (ty i ten kolo od kobry) że ja zwyczajnie nie ogarniam całej sytuacji.... albo zestrzeliłeś jakiegoś łosia i nagle twierdzisz że to o czymś świadczy :P 

Mogłem nagrać, nie zarzucałbyś mi kłamstwa czy co tam zarzucasz...

medal

Łe to słabo że Japończykom nie wyszła kopia Me 163b. Przypomina mi to trochę akcję z włoskim Re 2005 i różnicach w testach między tym samym samolotem napędzanym ich licencyjną wersją niemieckiego DB605 a testami gdy zamontowali oryginalny silnik niemieckiej produkcji- generalnie samolot wyciągnął ok 70 km/h więcej - także makaroniarze byli jeszcze lepsi bo mając silnik nie potrafili go skopiować porządnie  :facepalm:

medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...