Jump to content

IJAAF - Cesarskie Japońskie Siły Powietrzne

Na japońcach mam 5 tier, nabity grając jedną bitwę dziennie żeby zgarnąć 2x exp.I najlepsze jest to, że na tym 5 tierze wciąż nie ma dobrego samolotu.Ki43 to jakiś żart, no ale to drugi tier, więc nie ma co narzekać.No ale z drugiej strony ruscy na 1 tierze mają czajke, a amerykanie na 2 jakieś tam buffalo z 4x12.7mm.Później 3 tier samolot przystosowany do lądowania na wodzie, który przy 400-450km/h jest nie do opanowania.Do tego większa powierzchnia, czyli hitbox większy, a co się z tym wiąże więcej kulek trafia.Później tier 5 samolot z 2x12.7mm i 2x.7.7mm.No sorry wielkie, ale jak to ma rywalizować z beaufighterami, spifire'ami czy Bfami109 E3, czasami nawet z F4-kami.No jak ... Wydaje mi się, że jedyny sposób żeby japońcami coś osiągnąć to kupić premium FW190 i wszystko -,-

Widocznie brak Ci ducha bojowego prawdziwego japońskiego wojownika dającego cesarskiemu lotnictwu siłę Tajfunu! Jeśli twe serce nie pała wolą walki dla cesarza i cesarstwa do ostatniej kropli krwi to powinieneś je sobie odpuścić bo Devsi nas nie rozpieszczają i raczej się to nie zmieni w najbliższym czasie. Granie Japonią na niemieckim samolocie naprawdę mija się z celem. Jeśli nie "kochasz" japońskich samolotów dla samego faktu, że są japońskie to chyba nie jest to dla Ciebie najlepszy wybór bo inne nacje oferują zapewne łatwiejszą grę (co nie znaczy, że japońskie maszyny są słabe), lepsze perspektywy i większy wybór maszyn. To się oczywiście kiedyś zmieni ale kiedy, wie chyba tylko boski cesarz.

• Upvote 5

Ja wiem czy to Ki43 takie dobre... Leci szybko, dobrze się rozpędza, nakręca w miejscu, bez problem można siąść przeciwnikowi na dupe.Tylko co wtedy? Te 2 dwunastki to raczej marna siła rażenia.To samo w przypadku Ki61, siła rażenia minimalnie większa, tylko na takiego Spita MkII czy Hellcata to zdecydowanie za mało.Sensowna gra zaczyna się chyba dopiero na 6 tierze, bo tam samolot wreszcie dostaje 2x20mm.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Ja wiem czy to Ki43 takie dobre... Leci szybko, dobrze się rozpędza, nakręca w miejscu, bez problem można siąść przeciwnikowi na dupe.Tylko co wtedy? Te 2 dwunastki to raczej marna siła rażenia.To samo w przypadku Ki61, siła rażenia minimalnie większa, tylko na takiego Spita MkII czy Hellcata to zdecydowanie za mało.Sensowna gra zaczyna się chyba dopiero na 6 tierze, bo tam samolot wreszcie dostaje 2x20mm.

Oj kolego. 4 x 12mm z dobrą taśmą amunicji potrafi ładnie podpalać. Nawet jeśli nie, niecała połowa magazynku wystarczy by strącić spita. 

I 20mm u japońców jest mizernie słabe.. Wolę właśnie 4 x 12 mm

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Własnie u Japsów teraz jest problem braku myśliwców z potężną siłą ognia bo  dwa działka w Zerach to nie jest nic nadzwyczajnego, Ki-61 c z  niemieckimi działkami jest ciut lepszy ,ale tak naprawdę to w sumie poza N1k jest kiepsko w tym aspekcie co miejmy nadzieje zmieni się kiedyś bo Japonia miała świetne myśliwce z bardzo potężnym uzbrojeniem ofensywnym typu Ki-84 lub ki-44, ale  Ki-84 Hayate mimo że już od jakiegoś czasu leży skończony w plikach gry niemożne doczekać się releasu ciekawe dla czego ......

Gdzie ty widzisz w plikach gry Ki-84 ? 

Bo co jak co ale Ki-45 poleżał sobie w folderze ponad 3,5 miesiąca, leży tam obecnie B-17 dla Niemców.

Ale Ki-84 to ja tam jeszcze nie widziałem, z tego co ja wiem to nie ma nawet gotowego modelu 3d tej maszyny. 

Działka  w A6M są w zupełności wystarczające, tyle tylko że nie strzelasz z tego jak z miniguna, trzeba podlecieć na 250-300m i oddać celną serię. Po dobrej serii jeszcze w 1.29 Ił-2 spadał na ziemię. A teraz, kiedy cele są łatwiejsze do zestrzelenia ?

medal medal

A6M3 - Tier 8, ten ze ściętymi końcówkami płata. Obecnie nawet potaniał, do 6k za naprawę. Statystycznie zarabiam na nim 30-40k. 

• Upvote 1
medal medal

Który model A6M jest najprzyjemniejszy do używania, i na tyle ekonomiczny w naprawie, by opłacało się nim latać non-stop?(HB)

Mod 22. Chyba że wolisz coś z 22k naprawą ale wyższym rewardem, chociaż to wyjdzie na gorsze. 

EDIT. Kurde, pomyliłem. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Mod 22 ma nową wersję działek Typ 99 Mod 2-3, które są trochę lepsze (silniejszy pocisk o większej prędkości początkowej i mocniejszym ładunku wybuchowym, do tego wzrosła sama szybkostrzelność działka - to tak w teorii, w praktyce to kto ich tam wie. ShVAK bije teraz mocniej od MG 151).

Ma też normalnie zaokrąglone końcówki płata, a co najważniejsze był Reisenem z największym zasięgiem operacyjnym poprzez dodanie dodatkowych wewnętrznych zbiorników paliwa. 

Tyle historii. 

Ja zdecydowanie wolę A6M3 mod 32 (T8) za wspaniały rollrate pozwalający mi unikać w lepszym stopniu wrogich ataków a także za niewiele niższą cenę.

Osobiście polecam też Ko-Reisena, 125 pocisków w działku i "niewygórowana" cena 15k za naprawę XD

medal medal

Mod 22 ma nową wersję działek Typ 99 Mod 2-3, które są trochę lepsze (silniejszy pocisk o większej prędkości początkowej i mocniejszym ładunku wybuchowym, do tego wzrosła sama szybkostrzelność działka - to tak w teorii, w praktyce to kto ich tam wie. ShVAK bije teraz mocniej od MG 151).

Ma też normalnie zaokrąglone końcówki płata, a co najważniejsze był Reisenem z największym zasięgiem operacyjnym poprzez dodanie dodatkowych wewnętrznych zbiorników paliwa. 

Tyle historii. 

Ja zdecydowanie wolę A6M3 mod 32 (T8) za wspaniały rollrate pozwalający mi unikać w lepszym stopniu wrogich ataków a także za niewiele niższą cenę.

Osobiście polecam też Ko-Reisena, 125 pocisków w działku i "niewygórowana" cena 15k za naprawę XD

W grze jest napisane że Mod 22 posiada te same działka co tier niżej, szybkostrzelność również jest ta sama. 

Gdzie ty widzisz w plikach gry Ki-84 ? 

Bo co jak co ale Ki-45 poleżał sobie w folderze ponad 3,5 miesiąca, leży tam obecnie B-17 dla Niemców.

Ale Ki-84 to ja tam jeszcze nie widziałem, z tego co ja wiem to nie ma nawet gotowego modelu 3d tej maszyny. 

Działka  w A6M są w zupełności wystarczające, tyle tylko że nie strzelasz z tego jak z miniguna, trzeba podlecieć na 250-300m i oddać celną serię. Po dobrej serii jeszcze w 1.29 Ił-2 spadał na ziemię. A teraz, kiedy cele są łatwiejsze do zestrzelenia ?

Lol rzeczywiste go niema a był gdy bawiłem się z dev serwerem  przed patchem 1.31 albo mi się przewidziało zresztą whatever .

Czy ja wiem czy cele są takie znowu łatwiejsze ,inne myśliwce na pewno ale ten hotfix do bombowców znów namieszał z ich wytrzymałością i widziałem takie sytuacje kiedy na przykład Welly albo b17 zjadał pól magazynku z działka i radośnie leciało dalej(nie mówię tu o strzelaniu w korpus bo to mija się z celem tylko o strzałach w skrzydła/silniki)  i w takiej sytuacji przydała by się większa siła ognia/ większy kaliber. Bo co jak co ale zbijanie bombowców to jest ból Japończyków jeśli się nie chce grac overperformującym ki-45.

W grze jest napisane że Mod 22 posiada te same działka co tier niżej, szybkostrzelność również jest ta sama. 

No cóż, kolejny powód by twórców gonić. 

Gdzieś mam dane odnośnie wszystkich wersji działka Typ 99 (wersja Japońska Oerlikona FF L), nawet cytując monografię Zera, odnośnie modelu A6M3 mod 22 : "... otrzymała działka nowszej wersji Typ 99 model 2-3. Charakteryzowały się one dłuższą lufą, większą prędkością początkową pocisku oraz szybkostrzelnością"

Ja Zerem atakujesz bombowce to gratuluję, takie zadania zostawiam innym. Zbyt wiele razy przypadkowe 7,62 od ruskiego snajpera w tylnej wieżyczce podpaliło mojego A6M3 bym z premedytacją siadał na ogonie bombowca. Zerem jeżeli już atakować bombowiec to tylko od przodu, tak by zabić pilota. 

B-17 to jedna z najtwardszych maszyn w grze, trafienia z 37 dopiero powinny robić duże kuku.

Do zestrzeliwania bombowców będzie się nadawał Ki-44-II Otsu, J2M3 czy Ki-84-I Hei.

medal medal

No cóż, kolejny powód by twórców gonić. 

Gdzieś mam dane odnośnie wszystkich wersji działka Typ 99 (wersja Japońska Oerlikona FF L), nawet cytując monografię Zera, odnośnie modelu A6M3 mod 22 : "... otrzymała działka nowszej wersji Typ 99 model 2-3. Charakteryzowały się one dłuższą lufą, większą prędkością początkową pocisku oraz szybkostrzelnością"

Ja Zerem atakujesz bombowce to gratuluję, takie zadania zostawiam innym. Zbyt wiele razy przypadkowe 7,62 od ruskiego snajpera w tylnej wieżyczce podpaliło mojego A6M3 bym z premedytacją siadał na ogonie bombowca. Zerem jeżeli już atakować bombowiec to tylko od przodu, tak by zabić pilota. 

B-17 to jedna z najtwardszych maszyn w grze, trafienia z 37 dopiero powinny robić duże kuku.

Do zestrzeliwania bombowców będzie się nadawał Ki-44-II Otsu, J2M3 czy Ki-84-I Hei.

Co do B-17, wystarczą 3 - 4 pociski 37mm by się złamał w powietrzu. Mniejsze kalibry (również 20mm) jakoś szału nie robią, potrzeba ich dużo (raz zmarnowałem 2 magazynki w BF E3 i leciał dalej).

Hmm tylko wiesz jak jest 5 graczy w teamie każdy leci Zerem  to wole już polecieć i zniszczyć tego bombowca niż zostawić go niech mi rozwali pól teamu albo czekanie aż zestrzeli go AAA bądź że rozbije się przy lądowaniu jest trochę zbyt optymistyczne .

Wtedy zbierasz team i atakujecie go w 5 - każdy stara się z innej strony, byle nie od tyłu. Ani strzelcy ani nawet gracz pilotujący maszynę nie będzie w stanie skoncentrować się na nikim konkretnie. 

Tylko trzeba uważać, bo ja randomom nie ufam i może się zdarzyć że ktoś się z kimś zderzy.

A tak w ogóle to jak oberwę mocno i na przykład płonę to ramuję B-17. Przykro mi ale jak wsiada w latający czołg to niech nie oczekuje współczucia, zwłaszcza iż japońscy piloci bardzo często taranowali B-29.

• Upvote 1
medal medal

Apropo tych randomów to zauważyłem zwiększona ilość typów co się nie wznoszą tylko lecą na cele naziemne albo kręcą kółka w poziomie z czajką. :facepalm:/

I trochę mnie to martwi bo wcześniej akurat Japonia była w miarę wolna od tego typu osobników .

Będzie dużo gorzej, już teraz bandwagon szuka łatwych zwycięstw Japończykami. Na szczęście wielu (tak jak koledze powyżej) nie odpowiada firepower Ki-43 czy Ki-61 i dość szybko rezygnują. 

Niemniej ilość głupich akcji wzrasta. Szkoda, myślałem że choroba aliancka będzie dotykać na razie tylko Niemców.

medal medal

Nie jest źle, gram wszystkimi nacjami i jak na razie według mnie Japońskim graczom daję najwyższą ocenę.

Balans tierów jest bez sensu. Wrzuciło mnie z grupą Corsairów na Midway na wczesne-średnie Zera  Jak się nim gra poprawnie, czyli jak niemieckimi maszynami, to Zera mogą tylko robić uniki, aż w końcu da się zaskoczyć.

• Upvote 2
medal

Takie mam pytanie z innej beczki znacie jakieś publikacje odnośnie kamuflaży i oznaczeń Japońskiej Floty ? Bo dotychczas trafiłem tylko na

[Japanese Army Air Force Camouflage And Markings World War ll .Donald W.Thorpe ].

Z tego co przeglądałem niema tu oznaczeń Floty sama armia ale muszę jaszcze sprawdzić dokładniej.

Nie jest źle, gram wszystkimi nacjami i jak na razie według mnie Japońskim graczom daję najwyższą ocenę.

Balans tierów jest bez sensu. Wrzuciło mnie z grupą Corsairów na Midway na wczesne-średnie Zera  Jak się nim gra poprawnie, czyli jak niemieckimi maszynami, to Zera mogą tylko robić uniki, aż w końcu da się zaskoczyć.

Dlatego nie gram sam nigdy, a przynajmniej rzadko. 

Zawsze się staram mieć skrzydłowego. 

Zwykle gram przynętę, korsarz na mnie nurkuje  - ja robię unik i go ścigam. On dalej nurkuje a ja dalej go ścigam, aż mam krytyczną prędkość i wyciągam. 

Corsair oczywiście stworzył sobie przestrzeń i sam teraz nabiera wysokości.

W czasie kiedy ja nurkowałem za corsairem mój skrzydłowy wspinał się. Zero wspina się dobrze. 

I teraz kiedy Corsair też się wypala z energii, bo w końcu musi. Te 6-8 ton robi swoje. Mój skrzydłowy po nabraniu wysokości nurkuje na Corsaira który jest ociężały i wypalony z energii.

Zwykle to działa. Tylko oczywiście jak masz kilku przeciwników to się walczyć nie da i tak czy inaczej jest po tobie. Ale z jakiej paki Corsair jest na tym samym tierze co Zero i z jakiej paki ja się z nim muszę mierzyć nad Midway ? 

Nie wiem.

@up

Chodzi ci o kamuflaże i oznaczenia  lotnictwa IJN ?

Te pozycje :

http://wojenna.pl/produkt/2656-fighters-of-the-japanese-imperial-navy-volume-1-shipborne-aircraft-1939-1945.html

http://wojenna.pl/produkt/2655-fighters-of-the-japanese-imperial-navy-volume-2-shipborne-aircraft-1939-1945.html

• Upvote 3
medal medal

Przed chwilą byłem świadkiem zdaje się dość charakterystycznego dla japońskiego wojska konfliktu na linii Armia - Flota w ramach, którego pilot ki 61 (Armia) staranował A6M2 (Flota) bo ten jakoby "kradł mu fraga" co chyba już tak typowe nie było... Mam nadzieje, że nie będziemy mieć więcej takich pilotów bo cesarza czeka zguba. :kamikadze:

• Upvote 7

Apropo tych randomów to zauważyłem zwiększona ilość typów co się nie wznoszą tylko lecą na cele naziemne albo kręcą kółka w poziomie z czajką. :facepalm:/

I trochę mnie to martwi bo wcześniej akurat Japonia była w miarę wolna od tego typu osobników .

Przyznaje sie bez bicia moje pierwsze spotaknie z czajką włąsnie tak wygląało :P Siedziałem wtedy w Ki-61b i nie mogłem pojąc jak to sie stało ze mnie zestzrelił :Ps 

Teraz już wiem żeby uważać na ruskiej ufo-loty :)s

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...