Jump to content

Sziasztok!

Remélem nem írom rossz helyre, játékbeli apró, de szerintem hasznos és fontos módosításról lenne szó.

Röviden annyi, a kezdő beéledéskor futó visszaszámlálás alatt a választható spawnpontok mellé zárójelben írhatnák, addig hányan választották azokat. Lenne vmiféle visszajelzés a csapatnak a kialakuló frontvonalról. Még ennél is jobb lenne, ha limitálná a spawn/players-t kb 60%-on, aztán az adott pont beszürkülne. Sokszor már amiatt is bukó egy meccs, mert szó szerint mindenki ugyanoda éled elsőként, visszajelzés híján a játékosok emiatt nem hibáztathatóak. Hogy aztán a 16-os gruppent 2-3 tank el meri-e hagyni, hogy várható túlerővel nézzen szembe a térkép másik pontján, az már más kérdés.

Személy szerint, ha egyedül vagy másodmagammal éledek a többiektől 4 km-re, piszok nehéz döntés: oldalazzak át "gyáván" (de talán okosan?) a tömeg felé, vagy próbáljak meg mindent relatív egyedül.

Ha gondoljátok, egy jobb angolos írhatna egy suggestiont a témában a WT-nek.

12 hours ago, _Spence_ said:

Sziasztok!

Remélem nem írom rossz helyre, játékbeli apró, de szerintem hasznos és fontos módosításról lenne szó.

Röviden annyi, a kezdő beéledéskor futó visszaszámlálás alatt a választható spawnpontok mellé zárójelben írhatnák, addig hányan választották azokat. Lenne vmiféle visszajelzés a csapatnak a kialakuló frontvonalról. Még ennél is jobb lenne, ha limitálná a spawn/players-t kb 60%-on, aztán az adott pont beszürkülne. Sokszor már amiatt is bukó egy meccs, mert szó szerint mindenki ugyanoda éled elsőként, visszajelzés híján a játékosok emiatt nem hibáztathatóak. Hogy aztán a 16-os gruppent 2-3 tank el meri-e hagyni, hogy várható túlerővel nézzen szembe a térkép másik pontján, az már más kérdés.

Személy szerint, ha egyedül vagy másodmagammal éledek a többiektől 4 km-re, piszok nehéz döntés: oldalazzak át "gyáván" (de talán okosan?) a tömeg felé, vagy próbáljak meg mindent relatív egyedül.

Ha gondoljátok, egy jobb angolos írhatna egy suggestiont a témában a WT-nek.

Áttettem a topikot az általános beszélgetésbe.

Néhány probléma akad a dologgal (szerintem).

Megannyi játékosnak előre betervezett taktikája van az adott pályákra, emiatt a spawnpontok letiltása adott limit elérése után nem lenne fair.

Ha valaki később csatlakozik a csatához, azt hogy kezelné a rendszer?

Adott pályán adott járművel megesik, hogy csak 1 spawnpont járható út. Pl. T95-tel vagy Churchillel nem akarsz olyan pontra kerülni mások miatt, ahol muszáj vagy hegyet mászni, illetve ahonnan csak 2-3-4 perc vezetéssel kerülsz olyan helyre, ami optimális lehet (míg mondjuk a másik pont ott tett volna le alapból). Természetesen ilyenkor lehet mondani, hogy válasszon a játékos másik járművet, hiszen látja, melyik spawnpont fog neki jutni. Ezzel pedig az a baj, hogy nem volna szabad másik jármű választására kényszeríteni a játékost, illetve lehet, hogy nincs is nála éppen más jármű.

Ellenben az adott pontot választott játékosok számának megjelenítése nem rossz ötlet.

Gelesztaa-nak igaza van. Én például úgy szoktam be éledni hogy minden pályán van egy kedvenc helyem az adott tankkal, és oda megyek minden meccsen. Spawn rendszerrel egy gond van, még pedig az hogy rendszerint szeret domb oldalára fel rakni, szeret hátra felé le rakni, és szeret meg szívatni azzal hogy olyan messze rak le a spawn pont amennyire tudd ponttól amire menni akartam. Ja, és persze amit ki hagytam szeret szűk utcába be rakni mindenkit ahol gangbang lesz. Na meg persze a láthatatlan tankok amiket csak egy kid idő után látsz, de már tudod hogy ott van előtted mert nem tudsz mozogni. 

medal medal medal medal medal medal medal medal

Gelesztaa:

Logikus amit írsz, erre nem is gondoltam. Magam is így vagyok néhány térképpel. És persze nem ritka, hogy egy adott ponton éledő tömeg egyszerűen letolja a másik két bázist is. Csak kellemetlen tud lenni egyke spawnolásnál a közeli bázis feladása támogatás híján. Erre talán El Alamein a legjobb példa, ahol nekem a déli a preferált beéledési pont (ahogy tapasztalom) sokakéval szemben.

Így utólag az első spawnolás visszajelzésével kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok. Szerintem sokan a tömeg után mennének, pusztán a nagyobb csapat adta védelem miatt.

Edited by _Spence_

Alapvetően nem a spawn pont a probléma, hanem az általános játékos morál, gondolkodás, taktika. Spawn megtörténik, jelez a rendszer, hogy 1+ km-re van egy tank, és elkezdenek rá lőni öten minimum úgy, hogy igazából a bokrokat lövik, mert fizikailag nem látható a tank. Aztán elindulnak páran zónákat foglalni, ha szerencséjük van, akkor senki nem várja őket ott, ha nincsen, akkor meg az ellenség fele vár rájuk. No meg ugye mindenki a fragekre hajt, repcsi realben is többször előfordul, hogy hárman négyen mennek rá a bombázóra, vadászra, miközben mások meg egyedül szenvednek két három ellenséggel. Árkádban ez meg teljesen normális jelenség, hogy öten Top Gunozunk egy ellenséges gép mögött, aztán megy a pislogás, ha jön a crash meg a csapattárs meglövése.

Szóval szerintem maga a játékos társadalom defektes kicsit, árkádban nagyon. Realben már úgy elő elő kerülnek a csapatjátékban gondolkodók, de azért ott is van még ilyen bőven, hogy 10-en mennek 10 különböző irányba.

Amúgy az ötleted félig tetszik, hogy jelezze a rendszer hányan vannak egy adott spawnon, viszont azzal én sem értek egyet, hogy korlátozva legyen, mert ugye nem tárol mindenki öt tankot a garázsban, hogy minden mapra vagy spawnra legyen valami jó. Én pl sokszor csak egy járművet rakok be, mert szeretném fejleszteni, vagy azzal tudok jól menni, azzal tudok jól járművet fejleszteni, stb. Tehát lehet a spawn pontot tekintve, vagy taktikailag jobb lenne egy T-34, de hiába, ha én a 152-t húzom, vagy azon van talizmán, azzal vagyok eredményes, stb.

medal medal medal medal

Szerintem mindenki el tudja dönteni hol akar kezdeni.Attól meg hogy látszik hol hányan kezdtek nem biztos,hogy figyelembe veszi bárki is.

medal medal medal

4 hours ago, Siddha_HUN said:

Siddha_HUN:

1000+ csatával nem akartam ennyire vérmesen fogalmazni, de igen, akadnak nagyon homály csapat összeállítások. A Wot habitust idéző ökörködőkről nem is szólva. De szerintem általában nincs nagy gond a csapatokkal, ahol én járok (tier3-4) egész elfogadható képet ad. Persze ahhoz képest, hogy 32 random idegennek kell összedolgoznia.

AF már ott gondot okoz sokaknak, hogy egyáltalán a saját gépének tulajdonságaival és így a vállalható feladatkörével tisztában legyen.

Világos, a spawn limit rossz, hirtelen ötlet volt.  

14 minutes ago, _Spence_ said:

Világos, a spawn limit rossz, hirtelen ötlet volt.  

Ugyan. Ezért van a fórum :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...