Sign in to follow this  
Followers 0
Sqn310_PipCZ

Je to možný?

21 posts in this topic

Tomibar natočil velice zajímavé video týkající se FM Jaku-3, samozřejmě v RB:

Proč to sem dávám? Tohle by opravdu nemělo uniknout pozornosti, to za prvé a za druhé bych rád zjistil, zda tohle dělají jen ruská letadla (viděli jsme např. Miga)? Bude někdo ochotný testnout i jiné stroje? Tedy v RB na myši? Vachtar v komentu pod videem píše, že je to bug a vzpomíná i další letadla. Na tohle vlastně nemám čas ani chuť to testovat a navíc sám chystám video k letovým modelům v SB, co se mi tam nelíbí.

4

A máš 2 nezávislé zdroje potvrzující, že Jak takto nelétal? Gaijin si přece zakládá na reálnosti a vše tu sedí do posledního šroubku...

(A pokud se snad někdy FM modely ruských letounů náhodou den před ruským státním svátkem rozbily, tak to byla naprostá náhoda nijak nesouvisící s úkoly, kdy se s ruskými letouny mělo létat...)

2

20 minutes ago, Packal said:

A máš 2 nezávislé zdroje potvrzující, že Jak takto nelétal? Gaijin si přece zakládá na reálnosti a vše tu sedí do posledního šroubku...

(A pokud se snad někdy FM modely ruských letounů náhodou den před ruským státním svátkem rozbily, tak to byla naprostá náhoda nijak nesouvisící s úkoly, kdy se s ruskými letouny mělo létat...)

Packale neblbni, Gaijin to ma rozbite na kadecom. Mne sa bez koncov kridel podarilo lietat aj na Svalbine a to v SB. Sice pristat sa mi nepodarilo, ale tipujem, ze keby to bolo v RB aj so slavnym Gaijinovskym instruktorom, tak aj hravo pristanem. 

2

Posted (edited)

Počkej, ty nevíš že Sověti mají antigravitační pohon ? Že neztrácí energii ( naopak jí v utažených zatáčkách získávají), akcelerují jako hrom a nejdou do vývrtky ani když pilot chce ?

Ze zkušenosti jsou sovětská letadla zkrátka podivná, jednou jsem měl ve hře taky takové letadlo bez křídel co ale ještě aktivně bojovalo, což hodně hráčů štvalo protože vypadal jako sestřelený ( v RB slabě červená barva) ale on řekl - "niet tovarisch" a Stachanovsky to tam drtil dál.

K Jaku-3

Ve WT těží ze svého nízkého BR, levným opravám a dobrého FM modelu.

V realitě měl problémy s pevností a nebyl vhodný pro nezkušené piloty. Něco jsem zaregistroval k motoru VK-105 PF-2 ale to může být skazka.

Měl lehké ovládání ovládacích ploch ( podle němců), dobré dílenské zpracování (opět němci, Lavočkin tady hodně dostával), dobrý výhled.

Není mi známo ovládání v nějakém spektru rychlostí, myslím si že s vyšší rychlostí výrazně tuhlo ovládání.

Rád v nízkých rychlostech a asi při utažených manévrech  padal do vývrtky ( podle rozhovoru s jeho pilotem, budu muset dohledat co to tam vlastně povídal) a proto byl  vhodný spíše pro zkušeného pilota.

Měl horší ochranu pilota, horší výškové vlastnosti, slabší palebný průměr a výzbroj a malý dolet.

Jeho maximální střemhlavá rychlost byla omezena na cca 600-650 km/h i přes to, že by měl být od začátku dimenzován na 700km/h+. Odpadal potah z křídel které následně ztratily vztlak.

Dá se říci že vše bylo obětováno výkonům a obratnosti v nižších letových hladinách.

Akcelerace, obratnost, rychlost - vše by mělo být na špičce své doby ( opět - ve své výšce)

Po válce se měl uskutečnit přátelský souboj  Jak vs Spitfire a Jak-3 by měl jasně vyhrát. Mělo se "bojovat" v manévrovém souboji nízko u země.

Vím ještě o souboji Jak-3 vs La-7 jehož výsledek není znám, ale La-7 znatelně lépe stoupal a byl lepší ve stoupání po střemhlavém letu ( zoom climb).

Georgij Zacharov si považoval Jaka-3 jako nejlepší letadlo na které letěl a vyzdvihoval jeho obratnost, jeho názor byl že nepotřeboval žádné pancéřování navíc, obratnost ho chránila - upřímě, to stejné říkali japonci a jak jejich letadla dopadla....

Ve svých výškách byl Jak-3 hodně silné " soubojové" letadlo. Ale úzce specializované, myslím si že by i ztrácel v podmínkách boje více letadel proti sobě, přeci jen absence ochrany a neměl výdrž ve vzduchu, stačilo si počkat a Jak-3 neměl čas na boj.

Myslím si že v nízkých výškách není důvod si myslet, že Spitfire nemůže překonat.

Ve srovnání s Bf 109 je to úplně jiné letadlo, úzce zaměřené a jinných možností.

,

Mě osobně ani nepříjde nijak pro VVS důležitý, Lavočkin byl potřeba, Jak-9 taky  ale Jak-3 ?

Jinak je to velice čisté a pěkné éro.

Edited by wasa850
2

Posted (edited)

Paradoxne Jaky v posledných patchoch dostali podľa mňa reálnejší letový model ako mali. Zopár verzii ešte pokrivkáva, ale myslím, že všetky už padajú do vývrtky. Žiadne také, že pritiahneš v 250-300 km/h a urobíš otočku o 180 stupňov na 2 metroch ako predtým. Včera som sa napríklaf trápne zabil v Jaku-9UT, keď sa mi po prudšom pritiahnutí prepadol aj v rýchlosti cez 500 km/h. Keď zoberiem tieto Jaky z konca vojny + povojnové, tak oproti Griffonom, Bearcatom alebo japoncom ktorých stretávajú napríklad v tankovej SB ťahajú za kratší koniec. Síce nestrácajú rýchlosť, ale v horizontále ich nie je problém utočiť. Výnimkou je asi iba Jak-3P.

Dosť asi urobí ten inštruktor. A to lietanie bez krídel robí jednoznačne inštruktor (pretože v SB som to nikdy nevidel - bez časti jedného krídla sa to dá dostať domov, ale bez oboch som to fakt nikdy nevidel) alebo chyba DM.

Edited by Lukas_SVK
0

Oba případy se stali v RB !! Ne v SB .

V prvním případě přišel Jak-3 o opravdu neuvěřitelnou část křídel a přesto Dan - potvrzoval , že řídit se dal víceméně na pohodu . V Druhém případě , měl křídel větší část a pokud by hra neskončila sestřelením posledního oponenta , myslíme si , že by Dan v klidu přistál a hlavně by jej to opravilo .

Já osobně mám podobnou zkušenost s mnoha letadly která přišla o křídla - např. Me-109E/3 ale nikdy jsem nebyl schopen ani manévru , natož přistání - rychlost se postupně zvyšovala až do nárazu do země .

Tohle video není primárně proti SSSR letounům - je to jen klasické podivení se nad faktem , že právě Sovětské letadlo má takto domršený FM .

Jak-3 je velmi dobré letadlo a hráč si musí dávat pozor na překročení limitu rychlosti - což nebylo vždy pravidlem , malá zásoba munice není příliš na škodu , jen je potřeba nestřílet primárně bombardéry , stoupavost je podle mne celkem v pořádku ( i v reálu to bylo neobyčejně stoupavé brko ) , obratnost je velmi dobrá až výborná , akcelerace je výborná .

Celkový dojem z Jak-3 je tento - je to výborný letoun s dvěma omezeními : rychlost , munice  .

Tento letoun je prostě bezvadný - a proto jej nerad létám :D

0

Čumím :O

Něco takového se mi dařilo s F80 a po poslední aktualizaci ani to ne, ihned to jde k zemi, ale tam je rychlost, jakmile jsem se pokusil snížit rychlost na přistání, ihned to začlo padat....

Celkově ruský letadla nějak dokážou letět bez křídel, (i185, jak 9 taky..) ale měl jsem urvaný jen jedno křídlo, takže jsem měl ještě křidélko. Ale toto :O

0

S Bearcatem jsem v RB bez půlky levého křídla doletěl na letiště, přistál a opravil.........sice jsem pak měl tik v levém prsteníku od neustálého vyrovnávání (ťukání do A), ale šlo to... :DD

0

Posted (edited)

... a samozřejmě klasika aneb Mig-21

a těch videí by se na YT našla tuna. Prostě realismus podle Gaijinu :good:

(jinak zdaleka to nejsou jen ruské stroje ... ti jen těch strojů zvládajících nejen lítat bez křídel ale i efektivně bojovat mají o dost víc než ostatní)

Edited by gozer
0

4 minutes ago, gozer said:

... a samozřejmě klasika aneb Mig-21

a těch videí by se na YT našla tuna. Prostě realismus podle Gaijinu :good:

(jinak zdaleka to nejsou jen ruské stroje ... ti jen těch strojů zvládajících nejen lítat bez křídel ale i efektivně bojovat mají o dost víc než ostatní)

Tak samozřejmně, jsou tady bugy ale zase nemůžeš říct že se to děje pořád a jeto pravidlem že se takto lítá furt...

0

57 minutes ago, Paya_CZ said:

Tak samozřejmně, jsou tady bugy ale zase nemůžeš říct že se to děje pořád a jeto pravidlem že se takto lítá furt...

pravidlem to není hlavně proto že o tom zas tak moc lidí neví (nebo spíš neví jak to používat). Viz třeba celá ta Yak lajna ... ono s kompletně urvanýma křídlama můžeš doletět na základnu nebo útočit na cíle které máš zhruba ve směru letu dokud ti vydrží energie (nebo výška) ... jenže když si ty křídla urveš "správně" (aneb takhle) tak máš prakticky plně ovladatelné letadlo (o chlup hůř stoupá a nemůžeš aktivně ovládat ailerony, což ale za tebe dělá instruktor) které je brané jako zničené takže po tobě nestřílí AAA nebo střelci z bombardérů a i hráči tě budou pravděpodobně ignorovat (dokud jim nedojde jaká je to chyba). A samozřejmě tu máme fakt že letadlu chybí kompletně ailerony ale instruktor ti stroj magicky vyrovnává do roviny (přestože letadlo nemá ovládací prvky které by na to potřebovalo) což je tak neskutečná kravina že to snad ani není možné ... na hru která má pořád spoustu keců o realismu je tohle něco co by nemělo být možné ani omylem. A že je to bug? Možná, ale bug na který se dlouhodobě kašle. Reportované jsou tyhle věci každou chvíli (nejnovější bug report na tohle téma je starý cca pět dní) ale nikdy se to neřeší a řešit nebude. 

3

U něj to bylo o nohách, nikoli o křídlech....:D

0

11 hours ago, Tomibar said:

stoupavost je podle mne celkem v pořádku ( i v reálu to bylo neobyčejně stoupavé brko )

Podle mě je zase přestřelená.

0

12 hours ago, wasa850 said:

Podle mě je zase přestřelená.

No nevím nevím - oni mu ubrali stoupavost. A i Jak-3P , který tedy stoupal neskutečně , také už není tak "stoupavý" jak byl , každopádně je tam vidět ten posun směrem dolů .

Co ale hodně zamrzí je onen BUG - kdy i se zbytkem křídel se dá létat a likvidovat oponenty - někde někdo psal , že prý je symetrické , tak kde je problém - prý to pustil někdo od Gj - ale to je snad drb .

Pokud letoun příjde o tak velkou plochu křídel - je prostě nemožné aby létal - nevím co říká Gj údaj o výpočtu plochy křídel který je nutný k vytvoření dostatečnému vztlaku , ale asi nic moc .

1

Posted (edited)

Tak se mi povedlo něco podobného i s p38e a i s větší plochou křídla ne, a ne jít nahoru, ovladatelný byl, ale rychlost klesala, to samé výška - který letoun dokáže ztrácet rychlost a i výšku zaroven, když motory jedou na 100%/WEP? :D

Prostě zvláštní :O

P38.wrpl

PS: Jo, moje idiocie jít s p38e na headon proti p47d, ale tak... :D

PS2: Proč má německá p48d BR 3.7, když americká má 4.0, resp 4.3 ?

Edited by CraftManLPecko
0

Posted (edited)

ad PS2: Protože je za zlatky.....:)

Edited by Lynx_cz
0

On 17. 5. 2017 at 6:10 AM, Tomibar said:

No nevím nevím - oni mu ubrali stoupavost. A i Jak-3P , který tedy stoupal neskutečně , také už není tak "stoupavý" jak byl , každopádně je tam vidět ten posun směrem dolů .

Co ale hodně zamrzí je onen BUG - kdy i se zbytkem křídel se dá létat a likvidovat oponenty - někde někdo psal , že prý je symetrické , tak kde je problém - prý to pustil někdo od Gj - ale to je snad drb .

Pokud letoun příjde o tak velkou plochu křídel - je prostě nemožné aby létal - nevím co říká Gj údaj o výpočtu plochy křídel který je nutný k vytvoření dostatečnému vztlaku , ale asi nic moc .

Myslíš tohle...??? :)

Q. Why do heavy bombers with relatively low wing damage go into an uncontrollable roll so easily, which inevitably leads to the destruction of the aircraft? At the same time, some aircraft  can not only fly without some wing pieces, but even maintain high levels of maneuverability. Screen 1 Screen 2 Screen 3

A. In this example, we can see that in the X-Ray view of the bomber, both cases show that one wing is badly damaged, and that the fighter has the same symmetrical damage on both endings.

0

1 hour ago, Lynx_cz said:

ad PS2: Protože je za zlatky.....:)

... no a třeba taky protože nemá žádnou možnost si pod křídla navěsit bomby, nebo rakety a (podle vysvětlení GJ) má také nižší výkony, protože Němci neměli přístup k tak kvalitnímu palivu....

0

Aha.....tak to jsem netušil......a co se paliva týká, tak to bude asi jedna z mála historických věcí, co ve WT sedí :DD

0

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.