wisielec

Dlaczego P2W pytacie?

596 posts in this topic

No tu Bambus masz rację co do latadeł (jeśli nie był to sarkazm). Takie Pe47, czy jak im tam, to mają arsenału na zniszczenie 4 celów luzem bez tankowania. Niemieckie maszyny mogą oddać jedną salwę/bombę i do bazy. Na RB notorycznie mnie samoloty pizgały. M18 to osobny rozdział. Jak malaria i padaczka razem wzięte. No i jeszcze wsteczny Pantery G 4km/h. Dziecko szybciej biega.

No ale na SB grało się super - na jakieś 30coś bitew chyba tylko 4 porażki. Grałem tylko Panterą G, bo muszę podnieść poziom załogi, a i tak kończyłem zazwyczaj na jednym z pierwszych 3 miejsc. Gorzej z moim Fw A8 których rozjeb. całą masę - staty odwrotne, może ze 4 razy nie skończyłem jako kupa złomu gdzieś na glebie.

1

No to jak to w końcu jest? Zdecydujcie się. Na RB czołgi są daremne czy drużyny? Na SB czołgi już nie są daremne, ani drużyny? @wisielec sam napisałeś. 75% wygranych, grało się super, jednorożce, tęcza, cud miód i orzeszki. To jak, ta mniejsza część osób co ty pisała miała racje? 

2

Bambus, wielokrotnie starasz się udowadniać, że wykorzystywanie zalet własnego czołgu i wad czołgu przeciwnika przynosi sukcesy. A podobna zasada wobec samolotów już niby nie działa?
Amerykańskie szturmowce same w sobie nie są OP; szczególnie z podwieszeniami są łatwym celem dla myśliwców (a wielu "orłów" nie odrzuca tego balastu, nawet gdy wie, że ma przeciwnika na ogonie).

Problemem nie jest wartość samolotów, tylko to, że zazwyczaj wyjechanie czołgiem ciężkim (Tygrysem I) utrudnia naciułanie odpowiednią ilość punktów odrodzenia do wylotu myśliwcem.

Ilekroć wyjeżdżam Pz. IIIB np. na BR 6.0, zawsze dostaję strzała od sojuszników lub lamenty na czacie, że niby osłabiam drużynę. Ale jakoś już nie przeszkadza drużynie, gdy z tego Pz. IIIB przesiadam się w myśliwiec i czasem w jednym wylocie potrafię zgarnąć do trzech samolotów.
Fakt, że marny z tego exp do odkrywania czołgów, ale za to nieporównywalnie łatwiej wbija się w ten sposób kamuflaże lotnicze i (jak dla mnie) jest to "bezpieczniejszy", choć wolniejszy, sposób na maksowanie myśliwców, niż lotnicze RB.

0

To tym bardziej co za problem w evencie od początku bitwy wsiąść za sterami myśliwca? Przecież to jest łatwe do przewidzenia: ilekroć w eventach WT pojawiają się wozy, które są lepiej opancerzone ("trudniejsze" do ubicia), to zawsze przeciwnicy zwalczają je również siłami lotniczymi (choćby event Barbarossa, w którym T-34 królują na polu bitwy do momentu, gdy coraz tłoczniej robi się na niebie od Sztukasów; eventy odnośnie Normandii, Ardenów, Kurska itd.).

0

Tak w życiu realnym, jak i w WT samolot jest najniebezpieczniejszym przeciwnikiem dla innego samolotu. A jeśli mimo wszystko nie chcesz latać, to jeszcze pozostają p.lotki. A Niemcy mają je bardzo dobre.

Tu jest dobry poradnik, jak skutecznie używać p.lotek. Fakt, że głównie dotyczy trybu SB, ale w RB też się sprawdza.
https://www.youtube.com/watch?v=nYUHhIhjWkk&ytbChannel=Bismarck

0

2 minutes ago, b7a said:

Tak w życiu realnym, jak i w WT samolot jest najniebezpieczniejszym przeciwnikiem dla innego samolotu.

Aż mi się przypomniał Mozdok ze świątecznego eventu, gdzie trzy/cztery kaczuszki robiły rzeź na wrogich teciakach. Sojusznicze czołgi tylko zajmowały punkty i ewentualnie zajmowały się niedobitkami.

0

3 minutes ago, Comrade_Jar said:

Aż mi się przypomniał Mozdok ze świątecznego eventu, gdzie trzy/cztery kaczuszki robiły rzeź na wrogich teciakach. Sojusznicze czołgi tylko zajmowały punkty i ewentualnie zajmowały się niedobitkami.

Jedni statyści, drudzy permanentnie bombieni.

Bez sensownych limitów, gameplay czołgowy to jakiś absurd.

On 25.03.2017 at 11:15 PM, EvilBambus said:

jutro mam turniej na sb ;) 

Jakieś info czym to było grane? Konkretne pojazdy, również te przeciwników.

0

Posted (edited)

40 minutes ago, kowan69 said:

Jakieś info czym to było grane? Konkretne pojazdy, również te przeciwników.

Wszystko na stronie tss, ja zająłem 3 miejsce, grałem Tygrysem II H i Pantherą 2

Edited by EvilBambus
0

2 hours ago, CichyWaldek said:

No to jak to w końcu jest? Zdecydujcie się. Na RB czołgi są daremne czy drużyny? Na SB czołgi już nie są daremne, ani drużyny? @wisielec sam napisałeś. 75% wygranych, grało się super, jednorożce, tęcza, cud miód i orzeszki. To jak, ta mniejsza część osób co ty pisała miała racje? 

Chodzi o to, że nieprawdą jest, że Niemcami grają nuby. Chodzi o brak balansu w grze na niekorzyść tychże.

RB - przewaga aliantów w ilości i jakości sprzętu w mieście (bardzo szybkie pojazdy i zazwyczaj 1-2 graczy więcej w drużynie, chociaż BR niższe). Germani katowani przez samoloty i zwinne M18 latające w chmarach.

SB - mniej zawodników i ograniczona widoczność wyrównała szanse, M18 także przejeżdżały jak ślepe dając szansę na kontrę ich mobilności. Mniej samolotów, trudniej wypatrzeć wroga - większe szanse na przeżycie (chociaż zdobywając punkt srasz w gacie jak słyszysz śmigło nad sobą).

To się tyczy eventu gdzie MM był sztywno ustawiony dla konkretnych pojazdów i nie można było trafić na IS6 czy inna cholerę.

Random RB - porażka, ciągły uptier, czyli losowanie pojazdów siedzących wyżej w widełkach BR... grając panterą 6.0 trafiasz na czołgi 7.0 - notorycznie!

Dlatego twierdzę, że nieprawdą jest iż Niemcy przegrywają bo gracze nimi grający są kiepscy. Natomiast twierdzę, że trafiają ciągle na maszyny lepsze "technologicznie". To, że Bambus potrafi z procy i kapiszonów katować IS6tki nie ma tu nic do rzeczy.

Stawiając sprawę jasno. Stawiasz przeciw sobie 2 wojowników na tym samym poziomie, dajesz jednemu miecz +1 a drugiemu +3. Trafiają tak samo, pytanie, który zejdzie wcześniej?

2

26 minutes ago, EvilBambus said:

Wszystko na stronie tss, ja zająłem 3 miejsce, grałem Tygrysem II H i Pantherą 2

A miejsca 1 i 2?

0

Ten sam czołg o takich samych wartościach, na obu trybach ( zero tuningowania jak na AB), te same mixy nacji. Jedynie inne mapy,  ewentualne branie poprawki lewo/prawo bo patrzymy z widoku celowniczego w trybie snajperskim, a zupełnie inne wyniki. Dla jasności grając tamten tydzień brytolami na 6.3/6.7 również zaliczałem same uptiery i jakoś się da. A na 7.0 to co zrobiono z Centurionem 10 to kpina. Nie dość, że HESH został zgnojony, to nawet APDS nie przechodzi przez górną przednią płytę KT. I ciekawe dlaczego. Może premki typu T29, IS-6 to P2W, może nie. Za to u niemiaszków jest Cry2Win.

1

1 hour ago, wisielec said:

Random RB - porażka, ciągły uptier, czyli losowanie pojazdów siedzących wyżej w widełkach BR... grając panterą 6.0 trafiasz na czołgi 7.0 - notorycznie!

Zrób proszę screeny bo mnie cały czas wrzuca na to głupie 6.3 

0

2 hours ago, EvilBambus said:

Zrób proszę screeny bo mnie cały czas wrzuca na to głupie 6.3 

Specjalnie dla Ciebie odpaliłem grę i pierwsze RB odpaliłem:

366A65E3B99290C56F3CC3F14BE538B84ABFE62C

jak widać przewaga 6.7 - 7.0 - 6.3, a na końcu DWIE Pantery 6.0, ja i jakiś koleś.

U przeciwników widziałem T44, T44-100, T34-100 innych nie widziałem bo szybko zdechłem za pomocą T34-100 na punkcie :|

Czyli na 6.0 jakoś fajnie sobie pograć nie mogę bo moje 6.0 prawie na 100% ląduje w zawiasach 6.7 z domieszka 7.0, procentem 6.3 i promilem 6.0...

0

10 minutes ago, wisielec said:

Czyli na 6.0 jakoś fajnie sobie pograć nie mogę bo moje 6.0 prawie na 100% ląduje w zawiasach 6.7 z domieszka 7.0, procentem 6.3 i promilem 6.0...

Jakim zestawem grasz?

1

13 minutes ago, arkula said:

Jakim zestawem grasz?

czołgi 6.0, 6.0, 5.7; samoloty 5.0 i 5.3... no i gepardziątko 2.0

0

Posted (edited)

Aż z ciekawośći sprawdziłem. Mój zestaw:

rYVAtP5.png

Koszt odrodzenia 310 mówi, że jestem top tankiem. Czyli nie jest tak źle jak wszyscy piszą. Walka przeciw USA i ZSRR. Powolnosć i słaba manewrowosc Pantery, do tego w bitwie przeciw USA? W tym miejscu spędziłem połowe bitwy.

OUmW3qu.png

Niemcy pewnie mieli przegrać? No niestety nie udało się i wygraliśmy. Ale końcówka była ciekawa. W obu drużynach dwa czołgi i jeden samolot. Trzy razy im capa zajmowaliśmy a oni go odbijali.

Spoiler

gFfRtaZ.jpg

Koniec bitwy jak to z USA. P-47 latają i bombują wszystko co się rusza. Ale wystarczy się zatrzymać w cieniu drzewa na dzwięk silnika i chłopaki mają problem z namierzeniem. BTW jak zwykle się pomyliłem i jednym czołgiem pojechałem z zimowym kamo... przyroda. Dobra zmieniam zestaw i jadę bez premek (mozę one cudownie obniżają BR bitwy). Gramy przeciwko OP ruskim T-34.  Zestawik i znowu top tank.

EOV3zp3.png

No to gaz do dechy i szturm. Zatrzymałem się tylko raz (nie licząć strzelania), gdy na lornetce w domek przyjeb uderzyłem. Wynik drużyny jeszcze lepszy niż poprzednio.

Spoiler

OvdgFuB.jpg

Puff. Takim OP graczem jak Bambus nie jestem (co widać po wynikach bitew) ale mnie jego i jeszcze kilka osób, losuję sprawiedliwie (raz jako top tank, raz jako mięso armatnie). Wszystkich innych zawsze losuje w tej drugiej opcji. Coś robicie źle.

EDIT: Kolejna bitwa i tym razem z drugiej strony. Szybka porażka była bo Tygryski znowu szturmowały (ludzie chyba nie więdzą jak czytac koszt w PO) i brały wszystko na klatę. Jednego fraga zaliczyłem i powrót do garażu.

uyMSR6N.png

Edited by arkula
2

Czyli że odkręcili wajchę, bo operatorzy niemieckich tanków topnieli w oczach?

Ja ostatnie bitwy szkopskim 5.7 grałem jeszcze przed weekendem. Za pierwszym razem kombo 3x na 6.7 i dałem sobie spokój. Następnego dnia poprawiłem x4 i wyszło 3x6.7 i 1x 6.3.

Tylko to samo w sobie to jest pół biedy, bo system losujący notorycznie serwuje utarty schemat i grają 2-3 czołgi z 6.7, jakiś pojedynczy 6.3.i reszta 5.7-6.0 vs kompania 6.7. + M18, a później P-47.

Potem grałem już max 5.3. i system dalej etatowo serwował losowania z max br 5.3. w ogóle bez szkopów, więc założyłem że nic się nie zmieniło i niech sobie sami tak grają.

W Wot jest notoryczny płacz na MM, że np. system losuje same TDki na pojazdy MBT, czyli nie uwzględnia klas pojazdów. 

Tylko tam topowych pojazdów po obu stronach jest w 95% tyle samo, a i te niższe tiery w losowaniu niewiele się różnią ilością, o ile w ogóle.

Tutaj MM to jeden wielki chaos. 

0

Stallinium wygrywa na SB. Event poprzedni miał podobne BR i było ok, teraz jest do 7.0 i dostajemy w trąbę non stop... no i ruskie są jako przeciwnicy.

0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.