wisielec

Dlaczego P2W pytacie?

596 posts in this topic

Poczytałem trochę forum i coś mnie w końcu przekonało...

Nowy system wykrywania i zasięgu jest bezpośrednio związany z umiejętnościami załogi, a na te trzeba strasznie harować. Jeden z forumitów rozpisał ile potrzeba przy maszynie premium. Wyszło dużo całego tego grindu. Bo żeby być skutecznym trzeba szybko nabyć krytyczne moduły. Dzięki lepszej skuteczności mamy więcej XP dla załogi. Więcej XP - wyższy poziom załogi, lepsze staty i WIĘKSZY zasięg wykrywania wrogich jednostek. Najlepsze jest to, że zmiany są bardziej widoczne przy Ekspercie i Asie.

Monetyzacja.

Przez tak zaprojektowany system wykrywania mamy zachętę do zakupu złota by przyśpieszyć.. praktycznie wszystko tu trzeba przyspieszać. Oraz pojazdów premium aby zdobywać punkty jeszcze szybciej. Co daje REALNĄ przewagę nad innymi. Zwykły Ziutek, co nie płaci, inwestuje w szybkość obracania, celowania, typy amunicji itp. Co z kolei ogranicza jego pole widzenia i możliwość dostrzegania wrogich jednostek.

Gadanie, że ukróciło się w ten sposób oszustów co to strzelali zza mapy by ubić kogoś na spawnie jest tu troszkę niedorzeczne. To takie kryminalne jeden z dziesięciu. Jeden jest winnym w tej dziesiątce - dobra, na szafot wszystkich. Nielogiczne, a wręcz g-łupie.

Teraz widzicie problem? Bo ja i owszem.

Co o tym sądzicie? Jeżeli zmiany nie nadejdą jak widzicie żywotność gry? Czy całe to zjawisko ma znaczny wpływ na wasze rozgrywki?

5

P2W to to nie jest. Raczej płać aby było szybciej. Każda z opcji, które wymieniłeś, jest do zdobycia bez wydawania złotówki. Fakt faktem wyszkolenie załogi zajmuje dużo czasu ale z drugiej strony tak załoga może obsługiwać wiele pojazdów.

5

Nie zgodzę się.

Masz na starcie olbrzymią przewagę która ma realny wpływ na rozgrywkę - mowa tu o zasięgu. Do tego gracze niepłacący muszą się doczołgać, co więcej, As, nie wiem czy ekspert także, jest już za złoto. Daje to jeszcze większy mnożnik umiejętności NIEDOSTĘPNY dla innych graczy.

Ponadto za miejsca w hangarze trzeba płacić powyżej 4tego.

0

2 minutes ago, wisielec said:

Nie zgodzę się.

Masz na starcie olbrzymią przewagę która ma realny wpływ na rozgrywkę - mowa tu o zasięgu. Do tego gracze niepłacący muszą się doczołgać, co więcej, As, nie wiem czy ekspert także, jest już za złoto. Daje to jeszcze większy mnożnik umiejętności NIEDOSTĘPNY dla innych graczy.

A to się nie zmieniło z tym asem i on od jakiegoś czasu jest normalnie do wyfarmienia?

Dla mnie i tak bez różnicy, bo SL pochłaniają zakupy i przeszkolenie załóg na dane maszyny. Same ceny przeszkoleń na eksperta są absurdalne, więc raczej nie korzystam.

A te miejsca w hangarze, to 5-te jest za 50k lwów i tyle w zupełności wystarcza na 99% bitew.

1

5 minutes ago, kowan69 said:

A to się nie zmieniło z tym asem i on od jakiegoś czasu jest normalnie do wyfarmienia?

Dla mnie i tak bez różnicy, bo SL pochłaniają zakupy i przeszkolenie załóg na dane maszyny. Same ceny przeszkoleń na eksperta są absurdalne, więc raczej nie korzystam.

A te miejsca w hangarze, to 5-te jest za 50k lwów i tyle w zupełności wystarcza na 99% bitew.

Asa można sobie jak to nazwałeś "wyfarmić" po kupienu eksperta.

Spoiler

58b55ef4c4dd5_Zrzutekranuz2017-02-2812-2

0

16 minutes ago, wisielec said:

Nie zgodzę się.

Ekspert jest za srebro. Asa można zdobyć na 2 sposoby. Za złoto lub wygrnidować. Jak ma się eksperta to pojawia się pasek doświadczenia dla każdego z pojazdów. 

0

6 minutes ago, Norman88 said:

Asa można sobie jak to nazwałeś "wyfarmić" po kupienu eksperta.

Hide contents

58b55ef4c4dd5_Zrzutekranuz2017-02-2812-2

Jest jakiś przelicznik ile to z grubsza bitew będzie? Tak chociaż pi razy oko.

1

Zależy od konta premium i maszyny na jakiej to robimy. Na M18 z talizmanem i premką po 100 bitwach mam 75% na innych, zwykłych o wiele wolniej idzie. 

Zobacz sobie swoje staty czołgami i na samym koncu masz Zdobyte PD, sam ocen ile juz ugrałeś i wtedy wiesz ile bitew mniej więcej zejdze aby ugrać ten milion expa na Asa.

0

1 hour ago, kowan69 said:

Jest jakiś przelicznik ile to z grubsza bitew będzie? Tak chociaż pi razy oko.

Nie chcesz wiedzieć :) serio

1 140 000 - standardowo ok 1600 na bitwę jak idzie dobrze.

7125 bitew. 1187,5 godzin (przy 10 minutach na bitwę). W jednej maszynie. 50 dni non stop. Sami sobie odpowiedzcie ile by wam to zajęło

To już nie grind, to wycieczka do Mordoru, wlezienie na Górę Przeznaczenia i uświadomienie sobie, że zapomniałeś pierścienia z szuflady.

Edited by wisielec
11

3 minutes ago, wisielec said:

Jeżeli którąś maszynę naprawdę lubisz i grasz nią dużo to wyexpisz ASA. Zrobiłem już to na kilku maszynach, ale mam na nich talizman i gram z premium. Co do liczby bitew która jest potrzebna do zdobycia ASA to zależy od % zdobywanego expa, średniego wyniku, itd. Spisz sobie ile masz expa do ASA i rozegraj parę bitew.

0

Załoga to nie wszystko. Po pierwsze zależy to od trybu w jakim grasz i jakimi maszynami, as na is-2 da ci przewagę znaczącą natomiast na m18 małą. Tak jak pisali poprzednicy Asa da się wyfarmić sam kilka razy to zrobiłem, golda możesz zdobyć z wagerów lub z turniejów na http://tss.warthunder.com/index.php?action=current_tournaments.

1

55 minutes ago, GamiV said:

Jeżeli którąś maszynę naprawdę lubisz i grasz nią dużo to wyexpisz ASA. Zrobiłem już to na kilku maszynach, ale mam na nich talizman i gram z premium. Co do liczby bitew która jest potrzebna do zdobycia ASA to zależy od % zdobywanego expa, średniego wyniku, itd. Spisz sobie ile masz expa do ASA i rozegraj parę bitew.

A ten progres doświadczenia na asa to się uruchamia po zakupie pojazdu, czy od zakupu pakietu eksperta dla załogi?

1 hour ago, wisielec said:

1 140 000 - standardowo ok 1600 na bitwę jak idzie dobrze.

7125 bitew. 1187,5 godzin (przy 10 minutach na bitwę). W jednej maszynie. 50 dni non stop. Sami sobie odpowiedzcie ile by wam to zajęło

To już nie grind, to wycieczka do Mordoru, wlezienie na Górę Przeznaczenia i uświadomienie sobie, że zapomniałeś pierścienia z szuflady.

Kosmiczne liczby.

Jesli to tak rzeczywiście wyglada, to faktycznie zakrawa to na p2w odnośnie możliwości załogi. 

0

1 minute ago, kowan69 said:

A ten progres doświadczenia na asa to się uruchamia po zakupie pojazdu, czy od zakupu pakietu eksperta dla załogi?

Po zakupie Eksperta 

1 minute ago, kowan69 said:

Kosmiczne liczby.

Jesli to tak rzeczywiście wyglada, to faktycznie zakrawa to na p2w odnośnie możliwości załogi. 

Nie są one kosmiczne, według mnie normalne.

0

Kosmiczne liczby.

Jesli to tak rzeczywiście wyglada, to faktycznie zakrawa to na p2w odnośnie możliwości załogi

Mnie jakoś to nie przeraża. Asa chcę mieć tylko na pojazdach którymi naprawdę lubię grać. T-10, Tiger II itd. Mam na nich talizman i gram z premium. Wbijam dosyć szybko tego ASA. Nie jest to żadne P2W bo nie daje jakiejś znacznej przewagi po za tym możesz wyexpić np. część (1/3) a resztę po obniżonej cenie kupić za złoto z wagerów. Mi ten system odpowiada. 

1

53 minutes ago, EvilBambus said:

Załoga to nie wszystko. Po pierwsze zależy to od trybu w jakim grasz i jakimi maszynami, as na is-2 da ci przewagę znaczącą natomiast na m18 małą. Tak jak pisali poprzednicy Asa da się wyfarmić sam kilka razy to zrobiłem, golda możesz zdobyć z wagerów lub z turniejów na http://tss.warthunder.com/index.php?action=current_tournaments.

Sprawdź jaki jest procent zdobywania Zakładów. Jeżeli jest taki jak mój, a moje umiejętności są uważam na dobrym poziomie, to nie jest to Ziemia Obiecana. Raczej Raj Utracony. Piszesz o turniejach... ile osób może w turniejach wygrać złoto? :) No bo chyba nie setki graczy, co?

Ja na ten przykład mam od cholery Zakładów typu Mission Maker. Ile osób jest w stanie ustrzelić pierwszego i ostatniego gracza aby to wykonać? Ze złotych też jakieś absurdalne typu zniszcz 10 maszyn i wygraj mecz. Jak ktoś gra jak ja - sam - to powiem Ci że jest to zadanie z czapy. A niepowodzeń możesz zaliczyć TRZY :D Te łejdżery są jak RNG Jezus, albo pobłogosławi dobrą drużyną albo nie... i wtedy i Conan dupa gdy wrogów kupa..

1

Sprawdź jaki jest procent zdobywania Zakładów. Jeżeli jest taki jak mój, a moje umiejętności są uważam na dobrym poziomie, to nie jest to Ziemia Obiecana. Raczej Raj Utracony. Piszesz o turniejach... ile osób może w turniejach wygrać złoto? :) No bo chyba nie setki graczy, co?

Ja na ten przykład mam od cholery Zakładów typu Mission Maker. Ile osób jest w stanie ustrzelić pierwszego i ostatniego gracza aby to wykonać? Ze złotych też jakieś absurdalne typu zniszcz 10 maszyn i wygraj mecz. Jak ktoś gra jak ja - sam - to powiem Ci że jest to zadanie z czapy. A niepowodzeń możesz zaliczyć TRZY :D Te łejdżery są jak RNG Jezus, albo pobłogosławi dobrą drużyną albo nie... i wtedy i Conan dupa gdy wrogów kupa..

U mnie procent wykonanych zakładów na złoto wynosi 100%, turnieje nie jest wcale tak trudno wygrać ;), 10 fragów w 1 bitwie ? Da się zrobić w golden battles wager masz 3 kille max ;) 

0

Piszecie dodatkowo o talizmanach i premium, ja takowych nie posiadam więc wiem ile trzeba farmić na daną załogę... dodaj do tego koszty w XP i SL za poprzednie poziomy. Całkiem fajne liczy wtedy wychodzą.

Nie zwracacie uwagi na punkt widzenia zwykłych graczy, których jest pewnie z 80% populacji WT.

1

5 minutes ago, wisielec said:

Piszecie dodatkowo o talizmanach i premium, ja takowych nie posiadam więc wiem ile trzeba farmić na daną załogę... dodaj do tego koszty w XP i SL za poprzednie poziomy. Całkiem fajne liczy wtedy wychodzą.

Nie zwracacie uwagi na punkt widzenia zwykłych graczy, których jest pewnie z 80% populacji WT.

A jak wygląda zwykły gracz? Ja uważam się za takiego. Nie mam czasu poświęcać tej grze kilku godzin dziennie. Dlatego skoro lubię w to grać (w sumie WT jest jedyną grą w którą grywam regularnie), to płacę. Nie ma nic dziwnego że te 20% populacji (która wg. Ciebie płaci) ma szybszy rozwój i pewną przewagę. Rozwój gry itd. kosztuje GJ chce zachęcić w końcu takich graczy jak ty których już znudzi darmowe czołganie się do góry do wyłożenia kasy. Kupiłem na święta w promocji premium na 6 miesięcy za ok 120 zł. Do tego talizmany które też były w przecenie. Nie ma tragedii. Albo płacisz i szybko rozwijasz drzewka, załogi itd. Albo grasz za darmo ale prawdopodobnie nigdy nie dotrzesz do 5 er ani nie zdobędziesz ASA na upragnionych maszynach. 

Edited by GamiV
1

10 minutes ago, EvilBambus said:

U mnie procent wykonanych zakładów na złoto wynosi 100%, turnieje nie jest wcale tak trudno wygrać ;), 10 fragów w 1 bitwie ? Da się zrobić w golden battles wager masz 3 kille max ;) 

Podziel się z doświadczenia jak osiągnąć taki wynik. Ja grywam prawie wyłącznie  w RB i SB, AB nie trawię. Dodam, że czołgami, samoloty wyciągam z piwnicy od święta....

5 minutes ago, GamiV said:

Albo grasz za darmo ale prawdopodobnie nigdy nie dotrzesz do 5 er ani nie zdobędziesz ASA na upragnionych maszynach. 

No a to jest definicja P2W :D

0

9 minutes ago, wisielec said:

W takim razie, jeżeli nie masz umiejętności aby zdobywać złoto w grze oraz nie masz chęci aby wydać trochę kasy aby przyspieszyć rozwój załogi / grind to nie marudź, że powoli idzie. Tak została ta gra zaprojektowana, jak każde F2P zresztą, aby jak najbardziej zachęcić graczy do płacenia. WT tak między nami i tak jest bardzo liberalny pod tym względem, taki The Old Republic to jest dramat gdy nie chce się wydawać kasy.

2

Podziel się z doświadczenia jak osiągnąć taki wynik. Ja grywam prawie wyłącznie  w RB i SB, AB nie trawię. Dodam, że czołgami, samoloty wyciągam z piwnicy od święta....

Ab, rosyjskie 5.3 i 4 osobowy oddział 

8 minutes ago, GamiV said:

Albo płacisz i szybko rozwijasz drzewka, załogi itd. Albo grasz za darmo ale prawdopodobnie nigdy nie dotrzesz do 5 er ani nie zdobędziesz ASA na upragnionych maszynach. 

Wystarczy robić wagery i grać turnieje oraz oszczędzać by móc podczas przeceny kupić wiele maszyn i bez problemu dotrzeć do 5 ery 

0

Zrobiłem asa za M41, Ki-100 za nie długo będzie i na t92, więc można i zdobyć coś za darmo.

Premki też czasami można zdobyć za darmo. I tą premką za darmo rozwijać załogę szybciej.

0

Aktualnie robienie wagerów to również USA 4.7 RB. Jumbo nie bierze zakładników. Oczywiście w 4-ro osobowym składzie.

Edited by Shub_Niggurath
0

"ą"+chrome+forum WT = test na cierpliwość, której się w tym momencie wyzbyłem. 

Później napiszę na temat. 

1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.