Jump to content

Ezüstgyűjtési praktikák

Én a következőket teszem, mint főleg harckocsizós játékos:

1. Minél kevesebb jármű használata árkád módban. Minél több gépedet semmisítik meg, annál több pénzt kell kifizetned a javításokra. Ha kevesebb géppel mész azzal egyrészt spórolsz is, másrészt egy kicsit rákényszeríted magadat tudat alatt, hogy egy géppel eredményesebben játsszál és nem fogsz ész nélkül belemenni a szemtől-szembeni küzdelmekbe, vagy a csata sűrűjébe.
  2. Az 1. pont teljesítéséhez én a következőt teszem: Csak az SL-el megvehető legénységi helyeket (slotok) veszem meg. Az 1. legénységemmel csak és kizárólag földi járművekkel megyek. A 2. legénységgel csak és kizárólag vadászgépekkel repülök. A 3. legénységgel csak és kizárólag több legénységű nehéz vadászokkal vagy együléses nehéz vadászokkal, több üléses romboló repülőkkel (értsd pl.: Ju 87 G-1/G-2) repülök. A 4. legénységgel csak és kizárólag bombázókkal repülök. Az 5. legénységgel csak és kizárólag hajózok.
  3. A 2. pont lévén ha szárazföldi csatában játszom akkor rákényszerítem magamat, hogy okosabban, az adott harckocsit jobban megismerve játsszak, mert csak egy dobásom van. Ugyanez a repülőknél és a hajóknál is. Ezzel egyrészt spórolok, mert kevesebb jármű javítása/feltöltése után kell fizetnem, másrészt célirányosan tudom fejleszteni a legénységemet is (pl. ahhoz a legénységemhez amelyikkel csak együléses vadászgépekkel repülök teljesen felesleges hátsó lövészre költeni az XP-t, mert nem repülök vele olyan gépekkel, vagy a nehéz vadászos legénységemnél nem kell 2-nél több lövész).
  4. Találj ki magadnak célokat. Én például először a csatákkal feloldható csapatjeleket akartam megszerezni, most már a festésekre megyek. Így egy géppel többet játszom, jobban megismerem a játékstílusát, de ugyanakkor rengeteg SL-t is gyűjtök, miközben haladok a kitűzött célom felé.
  5. A módszerem egyébként jó arra is, hogy az árkádos játékos valamilyen szinten felkészítse magát az RB játékokra is, mivel RB-ben sem tudsz általában egynél/kettőnél többször bemenni a játékba.

Utolsó tanácsom a kemény repülős játékosoknak: ne undorodjatok/féljetek harckocsikkal is játszani. A harckocsizós rész is élvezhető tud lenni és az is igen sok pénzt hoz a konyhára. Személyes tapasztalatom (de lehet, hogy ez azért van mert nem vagyok egy ász pilóta), hogy ha összehasonlítok egy átlagos szárazföldi tankcsatámat egy átlagos légi csatámmal, akkor a földi ütközetben pár ezerrel többet kerestem.

medal medal medal medal

Szerintem az ezüstgyűjtés csak úgy mehet, ha kitűzünk egy célt, melynek eléréséig nem költünk. Például van 100 000 ezüstöd, azt mondod, hogy 500 000-ig nem költesz, természetesen költés alatt a nagyobb kiadásokat értem: legénységképzés, tapasztalt továbbképzés, járművásárlás stb. Ha megszerezted az 500 000 ezüstöt, akkor sem azonnal költekezni mint a hülye, hanem úgy költeni, hogy az 500 000 megmaradjon. Majd jöhet a következő cél.

Illetve egy egész jó taktika az Orderekkel/Parancsokkal kapcsolatban:

1) RB légi meccseken ha utolsó 1 ellenség van már csak hátra, akit te látsz/spottoltál és te vagy a legesélyesebb a lelövésére, akkor kell aktiválni AAA/Légvédelmes vagy a Be the best/Légy a legjobb parancsot, így tuti nyered. Légy a legjobb parancs esetében fokozottan kell figyelni, hogy mások mit csinálnak. Ugyanígy még néhány példa biztos van az Orderek hatékony kihasználására.

2) RB vegyes csatában szintén a fentebb írt sztori érvényes, ám annyi módosítással, hogy itt a földi célpontokra is be lehet játszani, ha tudod, hogy 5-6 harckocsi van a zónában, te pedig épp rájuk akarod dobni a Do 217 terhét.

Ugyan (annyira) sokat nem fizetnek az orderek, de egy rossz meccs esetében felérhet annyival, mint amennyi az alap nyereményed lenne.

Battle victory wager-t mindig aktiválni kell, ha van, hátha...

5 öléses wager ugyan csak 100 000-et fizet, de csak 3 fokozatból áll. Kis tierben szovjetekkel: LaGG-3, korai Yak stb. plusz egy tier 3-as kis BR-ű Pe-3, és máris van 100 000 ezüstöd, csupán meccsenként 5 killt kell szerezni, ami lófütyi.

Thunderer wager szintén easymode kis tierben.

42 minutes ago, Gelesztaa said:

Szerintem az ezüstgyűjtés csak úgy mehet, ha kitűzünk egy célt, melynek eléréséig nem költünk. Például van 100 000 ezüstöd, azt mondod, hogy 500 000-ig nem költesz, természetesen költés alatt a nagyobb kiadásokat értem: legénységképzés, tapasztalt továbbképzés, járművásárlás stb. Ha megszerezted az 500 000 ezüstöt, akkor sem azonnal költekezni mint a hülye, hanem úgy költeni, hogy az 500 000 megmaradjon. Majd jöhet a következő cél.

Illetve egy egész jó taktika az Orderekkel/Parancsokkal kapcsolatban:

1) RB légi meccseken ha utolsó 1 ellenség van már csak hátra, akit te látsz/spottoltál és te vagy a legesélyesebb a lelövésére, akkor kell aktiválni AAA/Légvédelmes vagy a Be the best/Légy a legjobb parancsot, így tuti nyered. Légy a legjobb parancs esetében fokozottan kell figyelni, hogy mások mit csinálnak. Ugyanígy még néhány példa biztos van az Orderek hatékony kihasználására.

2) RB vegyes csatában szintén a fentebb írt sztori érvényes, ám annyi módosítással, hogy itt a földi célpontokra is be lehet játszani, ha tudod, hogy 5-6 harckocsi van a zónában, te pedig épp rájuk akarod dobni a Do 217 terhét.

Ugyan (annyira) sokat nem fizetnek az orderek, de egy rossz meccs esetében felérhet annyival, mint amennyi az alap nyereményed lenne.

Battle victory wager-t mindig aktiválni kell, ha van, hátha...

5 öléses wager ugyan csak 100 000-et fizet, de csak 3 fokozatból áll. Kis tierben szovjetekkel: LaGG-3, korai Yak stb. plusz egy tier 3-as kis BR-ű Pe-3, és máris van 100 000 ezüstöd, csupán meccsenként 5 killt kell szerezni, ami lófütyi.

Thunderer wager szintén easymode kis tierben.

Vagy ahogy én szoktam csinálni. Ha el kezdek egy gépet fejleszteni akkor semmi mással nem fogok foglalkozni, és meg próbálok minden ki hozni a meccsekből. Általában így ha egy gép mondjuk 200 ezer a legénységgel együtt akkor én 400 ezret szerzek. És ez nekem elég jól bejött, mert 500 ezerről 7 millióra ment a pénzem. Mivel sokszor látom azt hogy valaki 5 gépet fejleszt egyszerre ami nem rossz csak ott elég nehéz pluszba  ki jönni.  

medal medal medal medal medal medal medal medal

Na most ugye SL spórolás miatt ki van kapcsolva gépek automatikus jaítása...

Arra gondoltam, hogy csinálok pl náci oldallal kissebb BR-es preseteket és akkor míga nagyobb gépek jabvulnak lehet(ne) tolni az alacsonyabb BR-el és asszem végétére is kevesebbel ugyan de azok is LBzik a ME262-t. Jól gondolom? Mert így a gépek javításán lehetne sok SL-t spórolni. :nemtudom: 

medal medal

Vannak itt hasznos vélemények ez tény,de most mentünk Marcus9311-el Best Squad-ot(3/10 eddig) és nekem lejárt a prémem,de amit enélkül kaptam ennyi killért,meg aszisztért,felért egy nagy kutyasz***al...Prém nélkül örök élet meg egy nap egy jármű fejlesztése,illetve semmi jövedelem ha veszted a csatát.

Mivel a repülő a gyengém,így nem könnyű a wager teljesítése,de tankban például röhögve megcsinálunk 10x10 "Legjobb osztag" kitüntetést,ami 500 pénz!

hnh.jpg

Edited by LaszmenHUNGARY

Heh ha berakok egy fogadót tuti nem sikerül, de ha nincs bent akkor van hogy 12 ellenfélt is leszedek. Na ez hogy van? Prém nélkül elég kevés ami bejön! Csak spórolósan meg ha be mákolsz egy jó csatát akkor lehet sl-t gyüjteni. Ja most meg pocsékba az egyik sl fogadásom!

Edited by LudovikHun
medal medal medal

100.000 ezüsttel kezdtem és egy Best Squad Wager kipörgetésével 842.000 ezüstig jutottam. Van még belőle 14. Kövinek Thunderer lesz. Elmegyek 10 milláig és utána fejlesztgetek. Kell a P1Y1-hez és az R2Y2 V1-hez. És végül az első Raketenjagdpanzerhez is. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

8 hours ago, Lord_KROK said:

Ezt hogy kivitelezted? Egymás után több meccsben te lettél a best squad egyik tagja?

Gondolom megszerezte az 500 000 ezüstöt és 10 (talán +2) meccsből meg szerzett még 342 000-ret :)

2 hours ago, Gelesztaa said:

Gondolom megszerezte az 500 000 ezüstöt és 10 (talán +2) meccsből meg szerzett még 342 000-ret :)

Oh, pedig egyértelműsítettem a kérdést :(

Szóval arra voltam kiváncsi hogy ehhez hányszor kellett best squad legyen? 

medal medal

20 minutes ago, Lord_KROK said:

10-szer, de ez látszik a Wager leírásában :)

Ahány fokozat, annyiszor kell teljesíteni a legjobb osztagot.

49 minutes ago, Lord_KROK said:

10+3 esélyed van! Mi tegnap 4 csatából 3x sikerült, 1x nem,tehát még 2 sikertelen próbálkozás,és annyi! 

Jó kis topik, meg jók amiket írtok! :good:

Nekem úgy kimondottan nincsen bevált tippem, én igazából "csak tudatlanul" játszom. :D Bár 1 millió fölött sosincs nekem SL, de alapvetően szépen, pontosabban gyorsan gyűlik azokkal a járművekkel, amikkel mostanság megyek. P-51D-10(zel próbálok ismerkedni), B-29, He 219 A-7, Plagis' Spitfire. Tudom, 4-ből 3 gép prémium, meg az account is az, de valahol egyetértek azzal a gondolattal, hogy bármiféle prémium nélkül eléggé nehéz előre haladni, legalábbis magasabb tierben mindenképp.

Tegnap kipróbáltam árkádban a B-29-et, és összelapátoltam vele 113.580 SL-t, napi booster nélkül. Mondjuk szerencsém volt, mert nem bántott senki, meg amúgy is 8-9 km magasan operáltam, és elhúzódott a meccs. Ledobtam 30 egynéhány tonnát a repülőterükre (természetesen nyertünk), és kész. :D De erre sem tudok építeni, mert az utána jövő meccsben mire eltudtam volna kezdeni bombázni bármit is, véget is ért a kör, mert a kollégák kidobták az összes földi célpontot pár perc alatt, és 0 ponttal, ezáltal 0 SL-el zártam a kört.

Nekem be van kapcsolva az automata javítás, mert alapvetően csak RB-ben megyek pár géppel, amikre most rá vagyok állva, úgy hogy nálam nem oszt nem szoroz, hogy most éjszaka ingyen javítják-e, vagy sem. Pláne, hogy ezeket a gépeket minimum 1 nap ingyen javítani, de a B-29 majdnem kereken 4 teljes nap lenne. Mondjuk javítani sem olyan olcsó, 11.646 SL-ért, de még mindig gyorsabb, mint 4 napot várni, hogy spóroljak 11.600-at.

Most rank V-öt húzom alapvetően német meg amcsi gépeknél, és az alapvető problémám, hogy kifejlesztem a gépet, de nem tudom megvenni, mert az előző gép 600-700 ezres ráköltése után eléggé lemegy a büdzsé. :D Most is ott van az F-84B, 700.000 ezüst, és van 220.000-em. Aztán nem beszélve arról, hogy újabb 200.000 ezüst forgalomba helyezni.

Lehet rá kéne állnom nekem is ezekre a Wagerekre meg Boosterekre, mert indokolatlan mennyiségű [email protected] van már... :D
372cucc.jpg

medal medal medal medal

16 hours ago, Lord_KROK said:

Ezt hogy kivitelezted? Egymás után több meccsben te lettél a best squad egyik tagja?

Igen, 1 meccsben nem, másik 10-ben sikeresen megszereztem a Best Squad-ot, normális csapatban mentünk, nem véletlenszerű, alkalmi társakkal.

On 2017. 01. 30. at 2:04 PM, LudovikHun said:

ÉS már is bebizonyítod Marcus hogy máshogy nem lehet csak captured premiummal boldogulni! Itt a lényeg az hogy Pénz nélkül hogyan! Nem mindenki olyan gépállat hogy tömve legyen a captured vackokkal! Rossz tanács.

Hogy érted a gépállatságot ? Több időt kellett a tanulásra fordítanom, mint a játékra. Meg a másik, ha épp nincs vizsga, az este rááldozása nem problémás, nem kóros és végül nekem könnyen jönnek a War Bondok és társai, mert "tapasztalt" játékos vagyok.

Edited by Marcus9311
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

7 hours ago, LaszmenHUNGARY said:

10+3 esélyed van! Mi tegnap 4 csatából 3x sikerült, 1x nem,tehát még 2 sikertelen próbálkozás,és annyi! 

Na ehhez tutira nem oylan társak kellenek mint amilyenek nekem vannak.

98%ban random társak akikkel kb sosem sikerül. Néha megyünk haverral akkor 40-60% a nem isker javára általában ... Szóval még vele is, a 10-ből 5 is egy nagyon jó arány... Nekem ez így scifi amit leírsz :(

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...