Jump to content

Witam, znalazłem błąd w modelu B-34 dotyczący rozbieżności w ilości strzelców w samolocie (powinny być 3 osoby) a tym, co podaje w karcie załogi gra (ta podaje 4 osoby). Też przelicza ich umiejętności na 4 osoby, a powinna na 3. Radiooperator-nawigator jest zaliczany jako strzelec, chociaż żadnego KM-u do obsługi nie posiada). Screeny poniżej:

shot 2017.01.03 11.33.09.jpgshot 2017.01.02 23.45.40.jpg

P.S. Chyba powoli robię się specjalistą od tego typu błędów.... ;) 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

A to nie jest tak że po śmierci radiooperator przesiada się na jego miejsce?

medal medal medal medal medal medal medal

Ok, nie wiedziałem :P Bugi to częsta sprawa, zgłoś w odpowiednim dziale i tyle. Myślę że nie ma potrzeby robić masy tematów tego typu...

medal medal medal medal medal medal medal

To chyba jest ten dział - wystarczy jeśli przejrzy ten temat galakty lub Stona_WT oraz prześle do właściwych ludzi Ślimaka ten zonk. Postąpiłem tu analogicznie jak z bombowcami niemieckimi, i w tamtym wypadku w aktualizacji 1.65 Gajiny je poprawili. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie :) 

Edited by derbo81
  • Upvote 1

Dziwne. Wg opisu on ma tylko 2 wieżyczki.

Pierwsza wieżyczka 2x12,7 mm

Druga wieżyczka 2x7,62 mm

Według podglądu ma trzech strzelców ale można strzelać z przedniej broni, kontrolowanej przez strzelca. W takim SM-2M, który ma podobny układ, już z tej przedniej broni nie można strzelać.

Nie licz na to, że mod zgłosi ten błąd.

medal medal medal medal medal medal

Arkula w pewnym sensie ma 3 wieżyczki, tylko ta przednia (2x7,62) ma ograniczone ruchy, prócz tego ma górną 2x12,7 i dolną 2x7,62 do tego ma jeszcze 2 nieruchome km-y 12,7 w nosie nad stanowiskiem strzelca/bombardiera. Razem jest 3 strzelców.

medal

To widać, że i opis skaszanili lekko, zapomnieli w nim o jednej (dziobowej) wieżyczce (a w zasadzie o słowie "wieżyczka" w drugim akapicie) :) , Powinien mieć 2x12,7mm nieruchome, odpalane przez pilota (z nich przedni strzelec mógł co najwyżej usunąć zacięcie w razie potrzeby), plus do tego obronne 3 wieżyczki (pierwsza: 2x7,62mm dziobowa, druga: 2x12,7mm grzbietowa , trzecia: 2x7,62mm tylna-dolna). Ale właściwej ilości 3 strzelców to nie zmienia.

SM-2M ??? Co to za cudo? chyba, że chodzi Ci o radzieckie SB-2M?? One nie mają uzbrojenia ofensywnego obsługiwanego przez pilota. A przedni strzelec wykonuje swoją robotę normalnie.

W poprzednich tego typu 2 wątkach chyba błędy mod zgłosił, bo ja nigdzie nie pisałem na międzynarodowym forum (echh... mój angielski... :( ) No chyba że ktoś inny z szerokiego świata tam zgłaszał te same zonki.

16 minutes ago, drstrach said:

Arkula w pewnym sensie ma 3 wieżyczki,

Patrz na opis. Powinno być 2 x wieżyczka 2x7,62 a jest?

CotxNUe.jpg

tylko ta przednia (2x7,62) ma ograniczone ruchy, prócz tego ma górną 2x12,7 i dolną 2x7,62 do tego ma jeszcze 2 nieruchome km-y 12,7 w nosie nad stanowiskiem strzelca/bombardiera. Razem jest 3 strzelców.

Ale przednia wieżyczka jest "uruchamiana" przez pilota. Ja mogę z niej strzelać (dlatego pisałem o ruskim SM-2M - tam nie mogę). Nie ma B-34 ale wszedłem w lot testowy i nacisnąłem strzał.

LejQqtd.jpg

Powinienem mieć tylko górną smugę od stałych karabinów a mam tez dolną, widać wyraźnie, z przedniego stanowiska strzeleckiego.

Edited by arkula

32 minutes ago, arkula said:

Patrz na opis. Powinno być 2 x wieżyczka 2x7,62 a jest?

Opis, to nie stan faktyczny, a już szczególnie w naszym tłumaczeniu gdzie F6F-5 dalej jest F6F-3 :)

36 minutes ago, arkula said:

Ale przednia wieżyczka jest "uruchamiana" przez pilota.

No to tu jest babol, pilot powinien mieć tylko spust do 2x12,7,

medal

Ale jaja, jest rzeczywiście jak Arkula piszesz, czyli przednie stanowisko strzeleckie nie jest obsługiwane przez strzelca :D:D:D. A więc powinno być tak:

opcja nr 1: przednie km-y 7,62 mm w przeszklonym nosie uruchamia pilot, w takim razie strzelców powinno być w załodze 2 (słownie: dwóch - grzbiet i dół), a pilot ma do dyspozycji baterię 2x7,62mm + 2x12,7mm

opcja nr 2: totalny zonk - przedni strzelec nie działa, co nie zmienia postaci rzeczy, że nie powinno ich być 4 w załodze, jeno 3

Edited by derbo81
czyli opcja nr 2 jest właściwa

• 2 months later...

Dawno nie grało mi się tak miło bombowcem US, jak w B-34. Szybki (potrafi uciec niektórym myśliwcom, na które trafia), przyzwoicie zwrotny, z niezłym uzbrojeniem obronnym. Jedyne, co bym zarzucił tej maszynie, to skromny zestaw bomb i mało wytrzymałe klapy z podwoziem (odpadają powyżej 260 km/h).

medal medal

Mi bardzo przypadł do gustu, fakt bombami na AB+ zbyt wiele się nie zdziała, ale za to jeśli uda nam się 'ominąć' główną falę wrażych samolotów to dzięki uzbrojeniu strzeleckiemu możemy spokojnie skupić się na atakowaniu lekkich celów naziemnych. Do tego lata się nim całkiem przyjemnie co w połączeniu z wspomnianą już niezłą prędkością oraz całkiem niezłą wytrzymałością sprawia, że to dobra maszynka na 'odstresowanie' ;)

medal medal medal medal

• 1 month later...

Uprzedzam, że moja opinia jest nieobiektywna, gdyż jestem fanbojem wszelakich konstrukcji ze stajni Lockheed'a. 
Ale do rzeczy.
Weźmy Hudsona, dajmy mu w górnej wieżyczce zamiast 2x7.62mm 2x12.7mm. W dolnej wieżycce dodajmy jeden Kaem, z przodu dodajmy 2x12.7mm. Dodatkowo dajmy lepsze silniki oraz większy ładunek bomb. BR +0.7. Co otrzymujemy?
Coś, co się kręci jak Hudson, coś co trolluje jak Hudson, coś co ma o wiele większą przeżywalność niż Hudson. Coś co jest ostateczną maszynką do trollowania i moją nową zabawką.
To. Jest. Piękne.
Panie i Panowie, B-34. Oraz pewien naćpany pan.

shot 2017.04.27 18.22.12.jpg

• 2 years later...
Guest

Wśród biedy i nędzy latających free-fragów prawego drzewka ten bomber to prawdziwa perełka . 

Tylko kilka bitew i połowa epicka .Nie da się go nie lubić :wub:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...