Jump to content

dzisiaj postanowiłem kupić KI- 61-II, niestety okazało się że to jakaś katastrofa (rb). jeżeli ktoś się przyzwyczaił do lekkich i zwinnych Japończyków to zdecydowanie może sobie podarować zakup tego dziadostwa, oszczędzając sporą ilość srebra.

RB (dane dla wer podstawowej bez jakichkowiek dodatków.) wer. gry 1.61

- nie kręci się 

- szybko się przegrzewa

- słabo się wspina

- ogólnie samolot strasznie ociężały na tle innych Japończyków 

AB nie grałem. po 2 bitwach w trybie RB dałem sobie z nim spokój. może po zakupie wszystkich pierdołów robi się z tego jakaś znośna maszyna... nie wiem.

ps. samolot niema prawie nic wspólnego z ki 61 za wyjątkiem nazwy. 

Edited by VIDOCQ_PL

Jak go wymaksujesz to będzie bardzo przyjemny w sterowaniu, przynajmniej na RB.

Edited by Ahmed1109
medal medal

• 1 year later...
Guest

RB

Ale go wyzywają na czacie....Taki sam cienias jak wersje 1tei/1hei .

Z powodu słabego wspinania walka w górze odpada . Immelmana to lepiej nim nie robić :facepalm:

Lepiej już zostać obok Zer na 500 m. i cały czas piłować WEP. Latanie tylko w poziomie,z pomocą klap na granicy ich urwania.

Kiedy prędkość spadnie poniżej 300 -game over

Latanie tymi  trzema Ki61 to najwyższa szkoła jazdy ....albo największy masochizm. Tak czy inaczej -pojazd nie jest  dla przeciętniaków .

Na RB nie jest wcale taki zły.

Trzyma w miarę energię i rozpada się dopiero przy ok. 850km/h,

ma całkiem dobry roll rate,

skręca wystarczająco by wykręcać amerykańskie myśliwce.

Ma też duży zapas amunicji do działek, więc nie ma problemu żeby zestrzelić kilka samolotów.

Problem ze wspinaniem załatwia wspinanie się na boki mapy, ale i tak ostatecznie walki kończą się na niskiej wysokości.

Problemem jest to że ma trochę słaby silnik jak na ten BR, więc trzeba mieć jakiś "zapas wysokości".

medal medal

• 4 months later...
Guest

Mam bardzo podobne odczucia z latania  Hienami tei/hei/II  do włoskich Falgore i Veltro z BR 3,3-3,7 . Broń praktycznie jest ta sama .

Po wymaksowaniu wszystkiego okazało się że nawet mają one lepsze osiągi od Hien .

Teraz pięknie wyszło jak mocno Hieny są przetierowane .:( 

9 hours ago, Raiden_PL said:

Teraz pięknie wyszło jak mocno Hieny są przetierowane .:( 

Hieny jak Hieny ale Zera, te to dopiero mają BR z sufitu.

medal medal medal medal medal

Akurat Zera stały się od jakiegoś czasu całkiem grywalne. Przynajmniej nie tłuką się z Bearcatami i Griffonami w co drugiej bitwie, a to już jest jakiś "progress"  :016:

Edited by Comrade_Jar
medal medal

Guest

Od początku Ślimak wali w muszlę z Japońcami .Boi się żeby Japonia nie zeżarła im Zengu  i Czałczynu .

Co do tych Hien to sam już nie wiem .Może to  te Włochy są czasowo zaniżone a później skończą na 5,0 .

Ślimak wbudował Hieny  sobie drzewko żeby mu ładnie wyglądało .:016:

To wszystko przez to, że według Gajin w każdej gałązce musi być samolot na danym BR. Tylko zamiast to jakoś urealnić od czasu do czasu to zostawiają drzewka nieruszone od wprowadzenia. W międzyczasie dodają nowe maszyny i po pewnym czasie robi się bałagan ja u nas na forum. :) 

W efekcie zostaliśmy z pierwszymi Zerami na 3.3 a taki premium F4U ma 2.7, gdzie sens, gdzie logika nie wiem.

• 8 months later...

Czy jest jakiś sens latania tym samolotem na SB EC3 mając Ki-61 Hei? Jak tak przejrzałem datasheety na forum ENG to ten samolot nie zasługuje na 4.7. Jest aż o 659 kg cięższy od Hei, jedynie o 19 km/h szybszy, no i jak mniemam jest dość klocowaty ze względu na tak znaczny przyrost masy. Jest w ogóle sens wydawania na niego kasy? Czego się po nim spodziewać, może aż tak źle nie jest?

PS. Co mogło spowodować tak drastyczny przyrost kilogramów? Przecież to trzeba się postarać, żeby zwiększyć masę myśliwca aż o 659 kg. Uzbrojenie pozostało to samo - 2 działka + 2 kaemy (trochę więcej ammo), pancerza dodatkowego też nie ma, silniki w obu wersjach mają tę samą masę. Czego ci Japończycy nawalili do tego samolotu?

Edited by Dupxo7

On 12/10/2018 at 10:59, Dupxo7 said:

... ten samolot nie zasługuje na 4.7

ma inny styl grania ale nie znaczy ze jest zly

EDIT:

zeby wyjasnic: Ki-61-II jest szybszy, lepiej trzyma energie ale jest mniej zwrotny i ciut wolniej sie wznosi. Zapewne jest to kwesti preferencji. Nie moge akurat o Ki-61-II sie wpowiedziec (mam ale nie mialem jeszcze okazji bojowo uzyc) ale ja osobiscie preferuje samoloty szybsze od zwrotniejszych i taki ktory lepie nurkuje i lepiej trzyma potem energie jest moim zdaniem lepszy

Edited by przybysz86

2 hours ago, przybysz86 said:

zeby wyjasnic: Ki-61-II jest szybszy, lepiej trzyma energie ale jest mniej zwrotny i ciut wolniej sie wznosi. Zapewne jest to kwesti preferencji. Nie moge akurat o Ki-61-II sie wpowiedziec (mam ale nie mialem jeszcze okazji bojowo uzyc) ale ja osobiscie preferuje samoloty szybsze od zwrotniejszych i taki ktory lepie nurkuje i lepiej trzyma potem energie jest moim zdaniem lepszy

Mam podobne preferencje, bo zwrotność bez prędkości jest bezużyteczna i frustrująca, ale w tym przypadku ten przyrost prędkości jest praktycznie znikomy w porównaniu do poprzednich Ki-61, a przyrost masy dość porządny przy nie aż tak bardzo mocnym silniku. Gdyby ten samolot wyciągał tak z 650-660 km/h z zachowaniem pozostałych parametrów tak jak teraz są to nie miałbym wątpliwości, że będzie w miarę OK, ale 619 km/h na 5000m na BR 4.7 wygląda... słabiutko. Wyjdzie w praniu co to za cudo jest.

@Dupxo7 nie mam teraz dostepu do PC ale zobaczjak samolot zachowuje sie w nurku. Np taki Ki-100 (pochodna konstrykcja) jest wolniejszy od Ki-61-II ale za to nawet w bardzo ostyrm nurku praktycnzie nie komrpesuje i moze isc nawet 800+ km/h IAS. Majac przewage pulapu nad wrogiem jak na niego zanurkujesz to malo ktory samolot Ci ucieknie i w Ki-100 jestes w stanie np isc za nim nawet przy duzej predkosci i nawet jesli wypalisz przy tym sporo energii.

Moze Ki-61-II dziala podobnie. Nie pamietam juz dokladnie niestety a nie mam jak sprawdzic

Guest

max poziomy 540km/h na wys. 100 m z WEP /    625 km/h na 6000 m z WEP

przeciąga poniżej 220 km/h

max pionowy : dopuszczalny 850 ,rozpadłem się przy 910   ,  

Sterowanie w nurku - TRAGICZNE ,leci jak cegła.

Ogólnie jest tylko trochę lepszy w graniu od obu 61-1 hei

BR tego samolotu na SB jest bez sensu - trzeba uzbierać 450 SP, żeby polatać samolotem, który nie jest wcale lepszy od samolotów z BR 3.7 lub 4.0. Jak ma się pecha i spłonie od jednej przypadkowej serii, to już sobie pograliśmy... Tymczasem masakrator Reppu ma BR 4.3. No poyebane, jakoś bardziej kulturalnie nie można tego nazwać. Chyba najbardziej sprawiedliwe byłoby takie ustawienie BR-ów na SB:

• 3.7 - Ki-61 Tei - 0 SP, bo jest mocno przeciętny
  • 4.0 - Ki-61-II - 130 SP, bo jest przeciętny jak Tei, ale trochę szybszy
  • 4.3 - Ki-61 Hei oraz Ki-100 - 310 SP, bo są dobre, ale nie masakrują jeszcze niższych BR-ów
  • 4.7 - A7M2 (albo w ogóle to wywalić z EC3, bo robi taką masakrę, że czasem mi szkoda oponentów...) - 450 SP, bo OP jak na EC3

Chciałem pobawić się Ki-61-II na EC4, ale to już nie ta liga przecież. Gra ma bawić, a nie frustrować.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...