Jump to content
  • 4 weeks later...
On 14.11.2016 at 3:51 PM, derbo81 said:

Ciekawe, czy jest w planach dodanie wersji z kroplową owiewką zamiast garba na kadłubie (Ki-100 I-Otsu) ???

w 1.65 jest premium Ki-100-II z kroplową

medal medal medal medal medal

10 minutes ago, RideR2 said:

Który wydaje się być gorszy od Ki-100-I.

tego nie sprawdzałem bo mi czasu nie starczyło. Wiem tylko, że się pojawił. Poza tym na devie są często tymczasowe FMy

7 minutes ago, przybysz86 said:

tego nie sprawdzałem bo mi czasu nie starczyło. Wiem tylko, że się pojawił. Poza tym na devie są często tymczasowe FMy

Dostał już dziś aktualizację i teraz z pewnością jest wolniejszy, do tego waży 100 kg więcej, chociaż może trzymać inaczej energię (lepiej).

Jedyna przewaga to osiągi na dużej wysokości, Ki-100-II ma trzeci bieg sprężarki (ale gorszy mnożnik do WEP), Ki-100-I ma tylko dwa.

Liczę że dostaniemy Ki-100-I Otsu z kroplową owiewką bo II może trochę niedomagać ;)

Edited by RideR2
medal medal medal medal

55 minutes ago, RideR2 said:

Liczę że dostaniemy Ki-100-I Otsu z kroplową owiewką bo II może trochę niedomagać ;)

Jak na premium może być II. Uważa, że myślenie premium = musi być lepszy bo płacę jest toksyczne. A tak - jest ciut gorszy ale lepie zarabia SL i RP i gitara.

4 hours ago, RideR2 said:

Ki-100-II wolniejszy o 50 km/h od Ki-100-I na małej wysokości :v

Już lepiej poczekać na Ki-100-I Otsu.

no jest to premium więc czemu nie - jak pisałem wcześniej: premium nie musi a wręcz nie powinien być lepszy od normalnego bo to grozi pay-2-win.

• 1 year later...

Dlaczego taśma niewidzialna do działek Ho-5 aż w 25% jest wypełniona bezużytecznymi pociskami treningowymi? 125 pocisków na 500 to te, które praktycznie nie robią żadnej szkody :facepalm:. Nie mogli zostawić samych pocisków HEF-I? Oczywiście o własnym komponowaniu taśm można tylko pomarzyć.

Najlepsza wydaje się być taśma uniwersalna, ale smugacze na SB to miecz obosieczny, wiadomo od razu, gdzie jesteś, no i gdy się przestrzeli to wróg od razu wie, że ktoś mu siedzi na ogonie. Chyba najgorsza taśma niewidzialna jaką w tej grze widziałem.

slimak  kiedys przyznal ze czasami uzywaja dostepnosci pociskow w tasmach do balansowania samolotow.
Z reszta wiekszosc z nich jest i tak "mocnijsza" niz historycznie to bylo uzywane - nawet niewidzialne dla Ki-100.

Gdzies czytalem ze "uniwersalne" sa najbadziej zblizone (pewnie nie w kazdym samolocie ale statystycznie) do tego co historycznie powinno byc.

• Like 1

Cóż w przypadku Ki-100 faktycznie jest co balansować, bo samolot jest więcej niż przyzwoity na tym BR (grałem całkowitym stockiem i już było nawet fajnie), ale te działka ma też np. Ki-61 tei i tu raczej nie powinno się go jeszcze osłabiać. Generalnie pocisk treningowy u Japsów to chyba jest pocisk typu obserwacyjnego, który powinien dawać tylko dobrze widoczne "sparki", więc historycznie ma to sens, ale w grze wszystkie niewidziałki to mix pocisków HEF, IAI, I lub AP. A tu dostajemy kupę pocisków P, które nie powinny być w żadnej innej taśmie oprócz domyślnej. Nie po to płacę za tę amunicję, żeby mi treningówki dawali :p:

pamiętaj ze każdy karabin z osobnym zestawem taśm (nawet jeśli pod innymi względami zupełnie identyczny) jest osobnym bytem w plikach FM.

W teorii można by robić osobne pliki dla każdego samolotu a wręcz dla każdego działka z osobna ale wtedy łatwo o pomyłkę gdzie jeden samolot dostanie nowy DM/FM a drugi nie. Już był taki przypadek ostatnio, że francuskie F6F miały stary FM a amerykańskie i brytolski nowy bo ktoś w GJ zamiast podpiąć ten sam FM do wszystkich zrobił kopię dla francuzów (identyczną) i ją podpiął. Może był pomysł, żeby Francuzi mieli inną wersję i ktoś zobaczył, że jednak używali tej samej ... ale tutaj to moje zgadywanie.

W każdym razie - system jest modularny ale każda taka akcja zmniejsza integralność modeli lotu więc im więcej reużywalności (tam gdzie ma to sens) tym lepiej

• Upvote 1

18 hours ago, Dupxo7 said:

Generalnie pocisk treningowy u Japsów to chyba jest pocisk typu obserwacyjnego, który powinien dawać tylko dobrze widoczne "sparki

On 30/09/2018 at 10:41, Dupxo7 said:

które praktycznie nie robią żadnej szkody

http://wiki.warthunder.com/index.php?title=Template:Ho5_belts

Ten pocisk "ball" zadaje sporawe obrażenia tylko kinetyczne i ma całkiem sporą przebijalność.

Edit: 

To, co daje "sparki" to IMO eksplodujące na poszyciu HEF-I. Pociski te mają niewielką przebijalność, więc trafione pod dużym kątem poszycie powinno wytrzymać (zwłaszcza przy strzale "w plecy" ze sporej odległości). Większą przebijalność od samego pocisku mają odłamki, jakie on daje. HEF-I jak się przebije lub wpadnie w dziurę wyrwaną pociskiem kinetycznym (lub jej pobliże), to dopiero robi rozpietruchę ;)

Edited by derbo81
  • Like 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...