Jump to content

Temat do wymiany spostrzeżeń o dodanym w 1.59 N1K1-Ja Shinden-Kai'u.Jak zwykle,upraszam o używanie tagu <AB>,<RB> i <SB> by nie było wątpliwości,o którym trybie piszecie.

 

<AB>

STOCK:

Kolejny z samolotów które dobrze fruwają w tym stanie.Jest całkiem szybki i ma świetne przyspieszenie,retencja energii bardzo dobra,a do tego na klapach do startu okazuje się być zaskakująco zwrotny - wymanewrowałem Spita XVI oraz Jaka 3.Oczywiście powstaje pytanie,czy to faktycznie maszyna taka dobra,czy czynnik moich ciut wyższych niż przeciętne umiejętności pilotażu zadziałał,czy też to przeciwnicy mieli stockowe albo uszkodzone maszyny i zlamili.No ale jedno jest pewne,jak sytuacja zmusi do walki manewrowej to stockowy Shinden Kai K1 nie jest na straconej pozycji.

Wznoszenie się jest nawet znośne jak na samolot bez żadnych modułów,wystarcza do walki w pętlach,albo do wzniesienia się na bezpieczny pułap nad kotłowiskiem poniżej,czyli jakieś 2.5km.Po rozpędzeniu się na tym pułapie całkiem dobrze sprawuje się w atakach BnZ z racji retencji energii.

Uzbrojenie o dziwo działa zadawalająco,byłem w stanie zestrzeliwywać nawet bombowce które w tym patchu są wyraźnie twardsze.Jest to tym bardziej zaskakujące,że N1K1 ma te same działka co J2M5 - a kiedy jego maksowałem,to bieg po taśmy amunicyjne był zaiste drogą cierniową przez mękę.Niestety potwierdza się to,co zauważył Cysiek,czyli mało amunicji,i to jest odczuwalne.

 

Podsumowując - świetny samolot w tym stanie.Co prawda nie szarpie tak sutów jak Ki-83 na stocku,ale rzekłbym,iż drugie miejsce to mu się należy.

 

WYMAKSOWANY:

POTWÓR.

Przypomina nieco Sokolika Ki-43 III Otsu zaraz po wprowadzeniu do gry,kiedy ten nie miał godnych siebie przeciwników.Z Shinden Kaiem jest podobnie - na chwilę obecną to chyba najlepszy samolot swojego BRu 5.0,a nie wiem,czy nie czasem i całej 4 ery.Robi w manewrach nawet Jaki-3 i Spitfire'y(od ostatniego wpisu wyrolowałem w walkach 1xJak-3,2-3xJak-3P i ok 3 spitów),w wyścigu o pułap na początku meczu zawsze jest najwyżej,a przynajmniej na równi z opozycją.

Jedyna wada - jak to japońskie samoloty,jest wolniejszy od przeciwników.Mimo wszystko te 686 km wyciągnie,więc nie ma takiej tragedii jak np przy Zerach,czy Sokolikach.

O dziwo,te dwie psikawki 7.7mm po wynajlezieniu amunicji dają radę o.O Wielokrotnie już zadawałem nimi krytyka w silnik wywołując pożar,albo ubijałem pilota.Gracze SB ponadto pewnie je wykorzystają jako wskaźnik,czy buła z 4x20mm trafi.

 

Podsumowując - w rękach sprawnego pilota jest nie do spizgania w walce 1 vs 1,jedyna szansa dla przeciwników to zaskoczyć N1K1,a i to najlepiej w kilka maszyn.Także koledzy piloci,grać i maksować póki Gaijin nie wykombinował jakiś sekrit dokumints żeby go znerfić.A że znerfi to pewne jako Swaróg na niebie i Weles w zaświatach,w końcu Shinden Kai pizga Jaki-3,Jaki-9P i Ławki 7,a na takie brewerie przecież nie można pozwolić ;]

Edited by MasterBLB
 • Upvote 3
medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam też jestem ciekaw, chociaż podejrzewam, że właśnie będzie bardziej ociężały od poprzednich, a więc "ten gorszy". Poprzednie wersje mają już wystarczającą (jak dla mnie) siłę ognia, a przy tym bardzo przyjemnie się nimi lata.

medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

<RB>

Hmm,co prawda nie do końca jestem autorytetem w tym trybie,ale tak:

- miałem wrażenie,że wspina się jak rakieta - mniej więcej dwie długości lotniska po starcie byłem 1.78km powyżej Zera A6M5.Dodatkowo,ja się tam na tych wszystkich trikach realistykowych z MEC,zmiany kąta wspinania w zależności od wysokości nie wyznaję,ot starałem się trzymać prędkość 250 km IAS - więc jak mniemam to nie jest kres możliwości samolotu.

- potem specjalnie go dałem w nurek i patrzyłem,kiedy prędkość mi się na czerwono zaświeci.Stało się to przy 741 km/h,nie wiem czy jak na warunki RB to dużo czy mało.

- przy skrętach wytrzymywał zdaje się 11G,więc raczej twardy z niego zawodnik.

 

Wynik meczu i powtórka poniżej:

[attachment=204209:shot 2016.06.12 20.32.50.jpg]

http://www14.zippyshare.com/v/5PBQWHB9/file.html

Edited by MasterBLB
medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

741km/h to tak umiarkowanie, dla takiej foki A-5 to o 60 km/h za mało. A teraz mam dylemat: odblokowywać ki-61-2 czy Shidena...

medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ściągnij powtórkę,obacz sobie to się zdecydujesz.Z sowiecką Foką D9 i Jakiem 9UT nie miałem problemu,Ławkę 7B pewnie też bym spizgał jakbym zdążył przez Zerem.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z opisów wnioskuję, że GJ odkopał stary model lotu Shidena ^^ Na razie nie mogę o nim wiele napisać, ale jak tylko wrócę z wyjazdu od razu biorę się za odkrywanie go (BR 5.0 sugeruje, że znowu będzie skutecznie tępił Mustangi, ah wracają wspomnienia sprzed dwóch lat...)

medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...
 • 2 months later...
 • 7 months later...
 • 5 months later...
Guest

RB (5,7)

Nawet jako stock jest morderczy. Jak dla mnie ,przebija na swojej półce  Hayate i Raidena .

Przed chwilą wylądowałem nim z oboma odstrzelonymi skrzydłami . Szkopom z drużyny o mało nie powypadały gały o_o 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 2 years later...

Odkopuję i sam sobie zaocznie przyznaję "Złotą Łopatę" ale bez sensu tworzyć nowe tematy. Udalo mi się w końcu polatać tą maszynką (-Ja) i jak to mawiał mój polonista - nie zaczyna się od "A więc..."

A więc, SB:
 

samolot ciekawy.
Z jednej strony jak się na niego patrzy to pierwsze skojarzenie (przynajmniej moje) to Japoński Thunderbolt. Wielkie cielsko napędzane silnikiem gwiazdowym o mocy 2000KM, do tego całekim spoko uzbrojenie
. Nie będzie się dobrze wznosił ani dobrze kręcił ale będzie szybki i będzie dobrze trzymal energię. Będzie też bardzo odporny

Po chwili dowiadujemy się jednak, że aparycja i właściwości lotne nie idą w parze.
Samolot nie jest szybki - ba! jest wręcz wolny
Samolot wznosi się naprawdę dobrze - szczególnie wymaksowany

Samolot kręci się naprawdę dobrze - czajki może nie wykręci ale tacy Jankesi nie mają zwykle szans

 

Ciężko mi określić czy inni też mają o nim tak samo błędne mniemanie jak ja miałem przed pierwszym lotem ale na pewno zaskakująco wiele osób wdawalo się ze mną w walkę kołową.
Samolot w charakterystyce nieźle wpasowuje się w japoński styl - jest zwrotny, dobrze się wznosi i jest raczej wolny ale przy tym ma niezłe uzbrojenie i jest całkiem odporny na uszkodzenia.

 

Ogólnie samolot ma ciekawe połączenie zwrotności, wznoszenia i odporności. zwykle samolot ma 2 z 3 tych cech. To czego mu jednak, jak wspomniałem, brakuje to prędkości więc w sytuacji gdzie nagle jesteśmy 3:1 na korzyść wroga, może być ciężko

Edited by przybysz86
medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...