Jump to content

Latanie bombowcem (bez kabiny) w trybie SB

Dzisiaj przez zupełny przypadek wszedłem w tryb SB B-17E (klikło mi się nie na tym evencie co trzeba :)s ) i przyznam szczerze, że latanie bombowcem bez kabiny w tym trybie to porażka. Wcale nie jest łatwiej, jak wielokrotnie czytałem na tym forum, IMO jest trudniej niż samolotami z kabiną:

1) brak przyrządów - ta namiastka, którą oferuje WT jest żałosna

2) brak "świadomości" maszyny - jeśli dostanę ostrzał mimo wszystko chciałbym zobaczyć co się dzieje z moim samolotem, przy widoku z kabiny miałbym ogląd mniej więcej na cały samolot (wliczając w to realne stanowiska strzelców, a nie to co jest teraz), przy widoku z zewnątrz mam sporo problemów, dzisiaj nie wiedziałem czy działa mi jeden z silników, bo go nie widziałem, a na oferowanych przez gadzinę przyrządach nie wykazywał większych anomalii (oprócz jednej, temperatura zaczęła spadać, stąd się kapnąłem, że padł)

3) widok z zewnątrz nie jest żadnym ułatwieniem (sorry, ale dla bombowca widok nadlatujących myśliwców niewiele daje), IMO jest jedynie utrudnieniem podczas lądowania (tak, nie udało mi się wylądować, zabrakło kilkuset metrów do pasa i zwaliłem się na glebę przy podejściu, zabrakło mi mocy, ale i tak miałem zamiar lądować na brzuchu bo miałem spore problemy z utrzymaniem tej kobyły).

Co jest niezłe w lataniu bombowcem na tym trybie:

1) brak znaczników sił naziemnych, o dziwo pomaga, w przypadku SB lecę na pamięć i bombarduję miejsce, w którym w danej chwili będą pojazdy naziemne (map mało, da się to spamiętać), na SB trafiłem jeden czołg z 3000m przy ładunku 8x500lb, na RB, próbując trafić w znaczniki z tej samej wysokości tą samą kolumnę zaliczyłem trafień zero (nawet hita nie było)

2) piloci myśliwców są mniej ruchliwi niż na RB, jeden, którego strąciłem przez dłuższy czas leciał przyklejony do mojego ogona dając się bezsensownie strącić, drugi, przy którym asystowałem podobnie, na RB na tym poziomie samolotów raczej się tacy samobójcy nie zdarzają (chyba, że jestem ostatnim w teamie, a nie byłem), a na fraga trzeba trochę zapracować

3) nie ma climbfestu, czyli mogę sobie swobodnie polatać bombowcem na większych wysokościach bez opędzania się od stada natrętów

4) zarobki, zachęcają do trollowania na SB :Ps

BTW tylko bombowce mają schemat uszkodzeń, czy ta przypadłość dopada wszystkie samoloty na SB?

medal

Na symulacji wszystkie maszynki mają dokładniejszy model zniszczeń. Poza tym chyba mi nie powiesz że lecąc na strzelcach i patrząc na samolot nie zobaczysz który silnik jest uszkodzony. Brak kokpitu skutkuje tym że wroga można wypatrzeć niczym na kamerze w śmigłowcu. Obrót o 190° bez problemu, zrób to lecąc do335 to pogadamy.
medal medal

"Bombowce nie mają łatwiej". A żeby było śmieszniej kolega leciał B17 :Ds

Wchodząc do bitwy na SB Hellcatem czy P40 czy Corsairem- jestem gnojony przez wszystkich i ich matki. Wchodząc w B17 nie wychodzę bez 5+ fragow.

Tak bardzo "nie łatwy" widok strzelca pozdrawia.

))
  • Upvote 1
medal medal medal medal

Na symulacji wszystkie maszynki mają dokładniejszy model zniszczeń. Poza tym chyba mi nie powiesz że lecąc na strzelcach i patrząc na samolot nie zobaczysz który silnik jest uszkodzony. Brak kokpitu skutkuje tym że wroga można wypatrzeć niczym na kamerze w śmigłowcu. Obrót o 190° bez problemu, zrób to lecąc do335 to pogadamy.

A co mi w widzeniu wroga w B-17, wykręcę jakiś manewr ucieczkowy?

Co do widoku strzelca, to w B-17 widać tylko skrajne silniki, choć przyznam szczerze, że bardziej przykładałem się do pilotowania maszyny, bo mi coś za bardzo schodziła w bok (ten uszkodzony).

"Bombowce nie mają łatwiej". A żeby było śmieszniej kolega leciał B17 :Ds

No i...? Próbowałeś tym B-17 lądować?

Tak się składa, że dość dużo sobie latałem w MS Flight Simulatorze na Lockheed Electra i mam jako takie porównanie przy sterowaniu większych maszyn, w których przypadku brak przyrządów i punktów odniesienia jest dość sporym utrudnieniem przy lotach na małej wysokości, czyli przy podejściu do lądowania bo tylko wtedy powinieneś być nisko w B-17.

medal

A co mi w widzeniu wroga w B-17, wykręcę jakiś manewr ucieczkowy?
Co do widoku strzelca, to w B-17 widać tylko skrajne silniki, choć przyznam szczerze, że bardziej przykładałem się do pilotowania maszyny, bo mi coś za bardzo schodziła w bok (ten uszkodzony).

No i...? Próbowałeś tym B-17 lądować?
Tak się składa, że dość dużo sobie latałem w MS Flight Simulatorze na Lockheed Electra i mam jako takie porównanie przy sterowaniu większych maszyn, w których przypadku brak przyrządów i punktów odniesienia jest dość sporym utrudnieniem przy lotach na małej wysokości, czyli przy podejściu do lądowania bo tylko wtedy powinieneś być nisko w B-17.

Nie rozumiem. Masz nieograniczony niczym widok 360 stopni w kazda strone.. Według mnie jest łatwiej lądować bo widoku nie zasłania ci tablica przyrządów. O ile pamiętam ani razu nie rozbiłem się przy lądowaniu.
medal medal medal medal

Widok z bombowców na SB mi zupełnie nie pasuje, mam problem z wyczuciem odległości, co mi z widoku 360 jak nie mam punktu odniesienia (czyt. kawałka swojej maszyny).

Bardzo proste- siedzisz wprost na dziobie maszyny co łatwo da się wywnioskować przy starcie tudzież prowadzeniu ognia z przedniego strzelca Edited by Shader12
medal medal medal medal

http://live.warthund...post/256702/en/ - rodzina B25
http://live.warthund...post/162881/en/ - B25 + He111 H3 + jakiś jeszcze jeden równie syfiasty -> tylko he111 h3 był dobry
https://forum.warthu...17-cockpit-mod/ - B17 dobrej jakości.

masz kokpity, podziekuj BeZiemu

I na tym ten ogrom kokpitów robionych przez graczy się kończy.

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...