Sign in to follow this  
PatrisCz

zaměřovani střelba u tanku

Zdravím mam otázku vůbec nechápu to zaměřování a stříleni u tanku když chci zaměřit tak + mi jde dolu a nedokážu zaměřit spojence najde se tu někdo kdo by mi to řádně vysvětlil?? předem díky 

no nevím na co potřebuješ zaměřit spojence :Os jinak jsem tvuj dotaz vubec nepochopil možná máš v nastavení špatně nastavené ovládání míření :dntknw:

medal medal medal

No já nevím co přesně myslíš, ale tady je nasimulována rychlost střely i balistická křivka směrem k zemskému magnetickému jádru.

Tedy je nutno nadměřovat. Vidím tank na třeba 800m, tak nadmířím na hodnotu 800m (ta stupnice v zaměřovači) a střelím. Podle dopadu granátu případně koriguji další výstřel.

Pokud je cíl v pohybu, tak ještě mířím dopředu ve směru jeho pohybu (hezky mi vjede do rány).

[media]https://www.youtube.com/watch?v=ajqOgRfsvGw&index=1&list=PLCAiSJjR69kwZrvYz9td3U_WHjUQR6hZN[/media]

medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Nutno zmínit:

V simulátoru se musí ještě brát v potaz umístění optiky na tanku ze kterého střílíš. Tedy pokud máš optiku vlevo od kanonu, tak při střelbě na velmi krátkou vzdálenost budou tvé střely dopadat prakticky vždy vpravo od svislice záměrného kříže optiky.

Když máš tank s optikou třeba vpravo nad kanonem, tak v takovém případě ti střely do určité vzdálenosti budou dopadat vlevo od svislice a záměrný kříž bude mít mezi nultým a prvním vodorovným zářezem indikujícím vzdálenost střelby větší mezeru. (toto je z toho důvodu, že střílíš z úhlu pod optikou, podobně jako kovboj při duelu, když střílí od pasu)

V AB a RB máš optiku umístěnou přímo do hlavně kanónu, takže tam se toto neřeší.

medal medal medal medal

Jak jsem pochopil, tak kolega mluví o AB, viz "+" a nemožnost střílet spojence... :)s

Jo, to máš pravdu. Však tohle už tomas_CZ vysvětlil. Já jsem jen dodal pro pořádek porovnání s tím, jak to funguje v Simulátoru, aby to bylo kompletní.  :yes:

medal medal medal medal

Zdravím mam otázku vůbec nechápu to zaměřování a stříleni u tanku když chci zaměřit tak + mi jde dolu a nedokážu zaměřit spojence najde se tu někdo kdo by mi to řádně vysvětlil?? předem díky 

Vzhledem ktomu že má odehráno jen 64 bitev tak myslí asi položku " automatické zaměřování " kdysi sem něco podobný v menu viděl ale jestli tam ta funkce ještě je to netuším, nikdy sem to ani nezkoušel, myslím ale že to fungovalo tak že hlaveň se točila automaticky na každý tank který viděla posádka tanku.... :crazy:

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Vzhledem ktomu že má odehráno jen 64 bitev tak myslí asi položku " automatické zaměřování " kdysi sem něco podobný v menu viděl ale jestli tam ta funkce ještě je to netuším, nikdy sem to ani nezkoušel, myslím ale že to fungovalo tak že hlaveň se točila automaticky na každý tank který viděla posádka tanku.... :crazy:

Tim bych si hlavu nelámal... prostě stačí říct, že v Arkádě ti hra zablokuje možnost střelby, když míříš na spojence a že to, jak cestuje plus ( + ) nahoru a dolů je vlastně orientační pozice místa dopadu střely, v závislosti na vzdálenosti na kterou míří a na balistické křivce daného náboje.

tzn, že čím dále je nepřítel, tím více nad něj musí umístit vodorovnou dělící čáru záměrného kříže, která odpovídá nulové vzdálenosti. Místo dopadu + je pak indikovaný na vodorovných odrážkách pod touto půlící čárou zaměřovače, kde každá malá vodorovná čára indikuje +200 metrů vzdálenosti k terči.

Tedy, pokud má nepřítel v arkádě napsáno pod sebou vzdálenost 600 m (0,6 km), tak to + bude sedět přímo na nepřátelském tanku v pozici třetí vodorovné čárky záměrného kříže (počítáno shora). - tedy budu na nepřítele mířit v místě, kde se kříží třetí vodorovná čárka se svislicí. ( pozice této čárky totiž odpovídá dopadu střely na cíl ve vzdálenosti 600 m.)

Edited by Zmijozel
medal medal medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.