Jump to content

P-61C-1 Black Widow

Trzeba sie nieźle nasrać z tym samolotem na MEC by jakoś dało sie nim latać nie jak mikrofalówka.

na 3000m przy MEC idzie wyciagnac 481km/h IAS przy ciągłym WEPie.

Na glebie idzie 530km/h ale nie idzie tak długo ciągnac bo sie przegrzeje.

medal medal medal medal medal medal medal medal

• 2 weeks later...

4x20 mm robi robotę i bez rakiet. Można na luzie kosić średnie czołgi i lekkie bunkry, a po rozwinięciu bomb robi się w ogóle śmiesznie.

Jako myśliwiec... No P-38 to to nie jest.

medal

4x20 mm robi robotę i bez rakiet. Można na luzie kosić średnie czołgi i lekkie bunkry, a po rozwinięciu bomb robi się w ogóle śmiesznie.

Jako myśliwiec... No P-38 to to nie jest.

Jakby miało działajacy radar to bys w chmurach siedział od rana do nocy i tam twoje uzbrojenie i zwinnosc by ci wystarczały az nadto

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal

Chyba się nie polubimy z wdówką, a szkoda, bo zapowiadała się ciekawie. Rozpada się lub płonie od pierwszej serii wroga, wieżyczka w trybie automatycznym praktycznie nieprzydatna (owszem, zestrzeliła - Do-217, któremu wszedłem na ogon, ale obronić przed atakującym myśliwcem to jeszcze jej się nie udało). Jako myśliwiec - zbyt wolny, zbyt mało zwrotny. Jako szturmowiec, więcej frajdy daje A-20 - przynajmniej potrafi się obronić w razie czego i jest bardziej wytrzymały.
medal medal medal medal medal medal medal

Jako szturmowiec, więcej frajdy daje A-20 - przynajmniej potrafi się obronić w razie czego i jest bardziej wytrzymały.

Tu bym się nie zgodził. P-61 jest zdecydowanie szybszy i zwrotniejszy od tej kobyły, a jeśli chcesz twardą platformę z multum wieżyczek, to dlaczego nie od razu B-25/PBJ?

medal

Ja to się zastanawiam, dla czego P61 ma mozliwośc otwierania owiewki, skoro nie ma kokpitu?

A pozatym jest to solidny troll, szybki, zwrotny, z wieżyczką strzelająca we wszystkie strony, dodatkowo z działka niszczy średnie czołgi i lekkie bunkry, dziekuję.

Na chwilę obecna wersja premium radzi sobie lepiej niz Hs-129 przy tym samym BR 3.7!

Wersję C-1 dpopiero maksuję i musze przyznac, że juz ją lubie :)

• Upvote 1
medal medal medal medal

Tu bym się nie zgodził. P-61 jest zdecydowanie szybszy i zwrotniejszy od tej kobyły, a jeśli chcesz twardą platformę z multum wieżyczek, to dlaczego nie od razu B-25/PBJ?

Czy jest szybszy od A-20? Formalnie tak - relatywnie już niekoniecznie, bo mierzy się z o wiele szybszymi myśliwcami.

Zwrotniejszy - i owszem, ale dla mnie nie na tyle, żeby rekompensowało to beznadziejne funkcjonowanie uzbrojenia obronnego w porównaniu do A-20 (piszę o RB cały czas). B-25 i pochodne są irytujące ze względu na papierowy statecznik poziomy - jedna seria i po krzyku.

P-61 nie jest dla mnie jakimś strasznie złym samolotem, tylko że myślałem, że będzie dużo lepszy. Zapowiadany był jako uniwersalny ciężki myśliwiec, a okazał się kolejnym zwykłym szturmowcem w WT, który polata tak długo, póki się nim jakiś przeciwnik nie zainteresuje. Ewentualnie może wygrać czołówkę z kimś nieostrożnym (rzadkie już na tym BR), lub dopaść jakiś samotny bombowiec (jeszcze rzadsze, bo wyprzedzą go myśliwce z własnej drużyny). Osobiście - rozczarowanie, ale może komuś innemu przyniesie frajdę:-)
medal medal medal medal medal medal medal

Czy jest szybszy od A-20? Formalnie tak - relatywnie już niekoniecznie, bo mierzy się z o wiele szybszymi myśliwcami.

Formalnie to jesteś o minutę szybciej w miejscu ataku, robiąc kółko omijające bitwę myśliwców. A startując w powietrzu, masz realne szanse być na pułapie myśliwców. 4 x 20 mm na czołówkę, jak się któryś odważy. Takich rzeczy nigdy nie zrobisz A-20.

medal

@McKylu

A nie ma czasem znacznej różnicy w parametrach lotu pomiędzy wersjami C1 i A1?Bo premkowa wdówka wszak nie ma Engine Injection.

Porównam oba jak wymaksuję tego z drzewka. Generalnie premkowym dobrze sie lata, gdyby nie klapy 350km/h i urywasz. A w premkowym brak WEPa bardzo nie przeszkadza, przy ziemi utrzymuję predkość w okolicy 450-500km/h co przy BR 3,7 jest zupełnie wystarczajce, zresztą jak się latało wczesniej Hs129, czy Ju87 prędkość powyżej 300km/h jest wiecej niż wystarczająca.

Co do samego latania, ja jako zatwardziały szturmowiec, wykorzystuję maszyne zgodnie z przeznaczeniem, czyli atak na cele naziemne, lub przechwytywanie nisko lecących szturmowców wroga. Grając przeciw Niemcom nie trudno o Ju87, Hs129, czy nawet Do217.

Wieżyczki używam głownie jako uzbrojenia ofensywnego, choć mam zestrzelenie z manuala. Samolot jest na tyle zwrotny, by w walce kołowej utrzymywać przeciwnika, w przedniej górnej półsferze ostrzału, wewnątrz zataczanych kółek, w ten sposób udało mi się zestrzlić kilku przeciwników. Dodatkową obroną jest fakt latania nisko, zdażyło mi się, że schodzący na mnie z pułapu Jak, zgubił skrzydła :)

Ponadto maszyna jest mniej wymagająca niż Hs129, co w rekach osoby zaprawionej w lotach Hs129 czyni ją wręcz banalną w pilotażu. Samo uzbrojenie jest takie jak należy, zapas 800 nabojów do działek to naprawdę sporo, tym bardziej, że czołg średni niszczy się sekundową serią, to samo lekkie bunkry. Umieszczenie uzbrojenia pod kadłubem(jak na szturmowca przystało) jest dodatkowym atutem przy atakowaniu celów naziemnych, gdyż pozwala dłużej prowadzić ostrzał przy bardziej płaskich podejsciach.

Jak dla mnie miodzio, mimo, że nie lubię USA, ta maszyna przypadła mi gustu. Zostaje jeszcze przetestować ja w GF, choc tu na cuda w stylu Hs129 raczej nie liczę.

Edited by McKylu
medal medal medal medal

Dlaczego strzelec czasem nie otwiera ognia? Wykluczamy martwą strefę, uszkodzenia czy stan zdrowia. Sprzęt zdrowy na 100%, przeciwnik w zasięgu, a strzelec nic.  Kilka razy na RB tak mi się zdarzyło.

EDIT: Strzelec ma wszystko na 100% w kwestii skillsów, a załoga ma wykupionego asa. 

Edited by MarTum
medal

IMO nie manewrowanie tylko coś jest skopane w tym modelu, a dokładniej stanowisko radiooperatora (siedzi z tyłu) z opóźnieniem przejmuje funkcje strzelca (siedzi za pilotem). Na potrzeby gry ten samolot powinien mieć dwóch strzelców, Gaijiny nie przewidziały pewnie tego w tym modelu.

medal

do ataku z kilometra to strzelec pierwszy...

a jak ma bronic, to przysypia.. 

lepiej sie przesiasc i recznie tluc

Strzelec jest agresywny ale leniwy.  Od frontu atakuje wszystko z daleka ale żeby wiezyczkę obrócić do tyłu to już mu sie zabardzo nie chce. Być może wie, że to nie ma sensu.  Co ciekawe z tej agresji otwiera ogień mimo, że wieża ma jeszcze 90stopni obrotu do celu :P

Jak coś leci od tyłu i nawet jakimś CUDEM uda nam się przeżyć zanim on obróci wieże to .... to i tak już spadamy bo samolot jest zdewastowany jak by dostał z trzech flaków 88mm :P

Z jednej strony nazwę ten samolot bardzo delikatnym. Z drugiej strony nie ma prawa przeżyć celnego gradu działek. 

Samolot byłby super gdyby strzelcowi można było nakazać w którym kierunku ma się patrzeć. Aktualnie trzeba wieże ręcznie przestawić na tył przygotowując się do nalotu. Wracam na pilota, a on znowu wieżyczkę odwraca i jak wtedy coś podleci  ... 

Oczywiście, że to nie taki problem ale jestem leniwy jak ten strzelec.

Edited by MarTum
medal

Przede wszystkim, to jest myśliwiec (nocny) i ta wieża ma służyć do ataku, dlatego strzelec siedzi z przodu za pilotem (stąd strzela do przodu), tylną półsferę zabezpiecza operator radaru, który siedzi z tyłu, żeby więc strzelać do tyłu strzelec musi przekazać operatorowi wieżyczkę (obrót do tyłu). Biorąc po uwagę to pod uwagę, na chwilę obecną ten samolot nie działa jak powinien i w zasadzie jest nieprzydatny w normalnych bitwach, można nim sobie polatać for fun (ew. popolować na leszczy latających h2h). IMO póki w tej grze nie zostaną zaimplementowane radary (a w przypadku P-61C noktowizor) i bitwy nocne, to ten samolot będzie dalej taką kaleką jak teraz.

medal

Przede wszystkim, to jest myśliwiec (nocny) i ta wieża ma służyć do ataku, dlatego strzelec siedzi z przodu za pilotem (stąd strzela do przodu), tylną półsferę zabezpiecza operator radaru, który siedzi z tyłu, żeby więc strzelać do tyłu strzelec musi przekazać operatorowi wieżyczkę (obrót do tyłu). Biorąc po uwagę to pod uwagę, na chwilę obecną ten samolot nie działa jak powinien i w zasadzie jest nieprzydatny w normalnych bitwach, można nim sobie polatać for fun (ew. popolować na leszczy latających h2h). IMO póki w tej grze nie zostaną zaimplementowane radary (a w przypadku P-61C noktowizor) i bitwy nocne, to ten samolot będzie dalej taką kaleką jak teraz.

Jak dobrze wiedzieć, ile realizmu Ślimak aplikuje do WT.... a moment... dodają to co im wygodne bo radary na AB to ma wszystko :P

• Upvote 1
medal medal medal medal

• 1 month later...

Strzelec jaki by nie był, działa dobrze w manualu. Samolot jest równie szybki w poziomie jak G6 lub A5 na niskim pułapie i wyrażnie szybszy na wysokim. Jedynie CR i przyspieszenie jest słabe. Jednak o ile ja nie jestem zwolennikiem tej taktyki to spotkałem kilku graczy którzy poświęcili z 15 minut na wznoszenie w okolice 8km i siedzieli tam właściwie nietykalni, bo to coś ma w tych okolicach lepsze wzoszenie i z 50kph lepszą prędkość od wszystkiego co spotyka z wyjątkiem premkowych P-47. Gdyby nie ogólny poziom umysłowy zespołów US i spam bombowców to byłby świtny supporter.

medal medal

• 2 weeks later...

Długo czekałem na ten samolot ale znienawidziłem go pierwszego lotu, a grind ulepszeń był istną mordęgą.

Po ostatnim patchu jednak przekonuję się do tego samolotu. Z air startem i buffem do wytrzymałości P-61 myślę, że może mieć zastosowanie w RB.

Na większości map (tych mniejszych) można znaleźć się nad przeciwnikiem, często coś ustrzelić ale przede wszystkim przeszkadzać wrogowi we wspinaczce. Jednocześnie można robić za scouta, ewentualnie jak będzie gorąco wykorzystać niezłą prędkość samolotu i uciekać, najlepiej jeszcze robiąc za przynętę.

Wystarczy użyć MEC aby nie przegrzać oleju i wspinać się 10°.

To nie działa na Japonię - N1K będzie zawsze powyż

medal medal

• 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...