Jump to content

P-61C-1 Black Widow

Nie ma tematu to zakładam.

<AB>

Stock jest tragiczny,praktycznie nie wznosi się.Póki nie zdobędzie się Engine Injection jest się zmuszonym grać jako obrońca baz przed nurkującymi bombowcami,albo jakimikolwiek łatwymi celami.Później samolot pokazuje pazur,bez problemu może atakować BnZ i przechwytywać bombowce na wysokim pułapie.Do tego P-61 jest całkiem szybki,dość dobrze się wspina,nawet znośnie się kręci jak na dwusilnikowy myśliwiec,a jakby tego było mało to ma jeszcze hamulec aerodynamiczny i startuje z pułapu szturmowców - po opanowaniu techniki latania wpadało mi po 5-10 fragów na mecz bez zgonu.A,i jeszcze warto wspomnieć o wysokim i mocnym podwoziu,co pozwala łatwo łapać lotniska na dominacjach.

Bardzo fajna jest wieżyczka.Osłania całą górną półsferę w 360o,a cztery Browningi M2 potrafią zrobić robotę nawet na automacie.Do tego jest świetna do atakowania bombowców od dołu,działa wtedy niczym Shrage Musik.Niestety,ma też i wady,jedną z nich jest zasłanianie znacznika celu kiedy atakuje się przeciwnika działkami (I przy okazji alarmuje go o naszych niecnych zamiarach),a drugą to niezbyt duża prędkość obrotu.

Wdowa może też robić za bombowiec bo przenosi 4x500lb albo 4x1000lb.Mało tego,posiada celownik bombowy!Żeby jeszcze czas przeładowania się był taki jak na bombowcach to B-25 odeszłyby do lamusa.Na RB zrzuca 2x po dwie bomby,najpierw te na zewnętrznych podwieszeniach a później te bliżej kadłuba.Niestety,co zaskakujące nie potrafi bombardować z nurka.

Co do amunicji,to zwykle używam do amerykańskich AN/M2 taśm domyślnych,ale na P-61 jest sens stosowania bezsmugowej - kiedy strzela wieżyczka to przy jednoczesnym ostrzale z działek 20mm robi się taki burdel od smugaczy że naprawdę ciężko wypatrzeć cel.Do tego Wdowa jednak nie jest taka zwinna,więc jak skopie się pierwsze podejście do przeciwnika to do następnego można już nie mieć okazji;amunicja bezsmugowa pozwala w takiej sytuacji na łatwiejszą korektę ostrzału kiedy widać,że nie wchodzi w ciasto.

Podsumowując - bardzo dobry samolot.Wymaga nieco od swojego pilota,np nauki wykorzystywania wieżyczki,ale potem dzięki swojej wszechstronności jest świetny.Do tego jest jeszcze całkiem twardy,i nadaje się na czołówki - wszystkie do jakich byłem zmuszony wygrałem i przeżyłem,nawet po staranowaniu mnie przez przeciwnika.

Na czołgowym RB Wdowa może być zabójcza,konkretny ładunek bomb połączony z celownikiem bombowym oraz zdolnością do samoobrony wieżyczką i działkami może dać wybuchowy efekt.

Edited by MasterBLB
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

Polują przy ziemi bo wznosi się toto tragicznie, szczególnie na stocku - może po wygrindowaniu usprawnień będzie lepiej. Generalnie to samolot wsparcia - może nieźle namieszać, ale musi mieć ogarniętą drużynę. Czyli jego główną wadą jest to, że jest amerykański... Nie mam pojęcia jak to jest, że ludzie potrafią doczłapać do końcówki III ery, czyli tych bitew na mapie Nowa Gwinea zagrać pewnie co najmniej kilkadziesiąt i wciąż lecieć na wprost pod Japończyków znajdujących się dwa kilometry wyżej.
medal medal medal medal medal medal medal

Tylko jak mają się wznieść powyżej Japończyków jeśli mają gorsze wznoszenie i tak Japońcy będą wyżej (do pewnego pułapu).

BTW Nowa Gwinea jest akurat kiepskim przykładem, alianci startują tam z lotniska, większość Japońców z powietrza (tylko myśliwce morskie z lotniskowców), wyjątkowo niezbalansowana mapa.

medal

Ma ładnego respa na shitpanie - lotniskowiec albo ja nie zwróciłem uwagi czy jest opcja w powietrzu. stock wprawdzie wystartuje ale trzeba klapy na maksa dać zaraz przed końcem pokładu, natomiast ktoś próbując to zrobić z podwieszonymi bombami nie ma szans.

medal medal

Ma ładnego respa na shitpanie - lotniskowiec albo ja nie zwróciłem uwagi czy jest opcja w powietrzu. stock wprawdzie wystartuje ale trzeba klapy na maksa dać zaraz przed końcem pokładu, natomiast ktoś próbując to zrobić z podwieszonymi bombami nie ma szans.

Wystartowalem stockiem prawie całkowitym z 4x500 funtówkami.

Twój argument jest inwalida a kierowca bombowca wstał i zaczął bić brawo. Dałem raze za 1 razem i to zanim ostygłem z oburzenia ze co to za gówno i dlaczego jestem na lotniskowcu taką krowa.

Da sie, trzeba tylko mieć doświadczenie i umieć szybko klepac w klawisze. opadnie troche ale wystartowałem juz tak z 7 razy i nie narzekam bo ani razu sie nie rozwaliłem, czego nie mogłem powiedziec o kilku kolesiach z mojego teamu ktorzy dopiero po moich instrkcjach zdecydowali sie jednak nie wychodzic z gry i prawie wszystkim udało sie wystartowac, bo 2 kolesi zawadziło skrzydłami o wieze dowodzenia.

Z racji ze wymaksowalem juz prawie i mam 1/1 KD powiem jak wyglada na RB.

Stock to tragedia.

Wymaksowane ulepszenia na performance i survivality niby cos daja, bo jestesmy w stanie trzymac sie wiece niz 450km/h, skurczysynka sie grzeje jak jasna cholera a dodatkowe nie istniejece klapy chłodnicy oleju spowalniaja nas nawet mocniej, mimo ze niczego takiego w samolocie nie ma i nie istniej.

Glejuchy wprowadzili to bez ładu i składu i na masie samolotów ktore nawet nie posiadały czegoś takiego jak sterowanie chłodnica oleju, ale to sie wytnie, jest feature. Dupa zbita ale feature zostanie mimo ze potrzebny jest jak organy na korbe z koziej dupy.

Ogolnie, na 100% chłodnicy oleju i silnika i tak sie grzeje, nie jak A-26C ze da sie polatać nad ziemia i całkiem to logicznie utrzymac nawet bez zabawy, znaczy. dało sie, teraz jest chłodnica oleju i od tego czasu sie grzeje, walic biede.

Ogolnie podobno da sie tym leciec 520 na godzine stałej predkosci, szkoda ze tylko na locie testowym z reference ustawionym, na zywo taka predkosc jest niewykonalna, z bombami tym bardziej, bomby ogolnie to szkoda w ogole nosic, 20mm i tak koszą lekkie pillboxy jak damy tasme ze co 2 pocisk to AP, samoloty tez sie nimi rozsmarowuje jak szmaty po podłodze.

Co do samolotu, jest seksy z wyglądu, podobuje mi se.

Prędkość - słaba, wolna akceleracja jak na taka moc w silnikach i wage podobna do A-26C.

Pancerza mało, wieżyczka robi co chce tylko nie wtedy jak trzeba. 20mm są spoko, nie narzekam bo sciagaja ladnie, az zal usprawniac bo ten rozrzut naprawde poprawia walke lotniczą bo latwiej trafic ze strzelby.

bomby nie uzywam, bo szkoda czasu i predkosci.

Zwrotnosc całkiem niezła jak na taką krowę, wykręciłem Fw190A-5, koles pokrzyczał ale dal sobie siana potem.

Klapy porazka, powyzej 360 nawet bojowych nie dawac bo urwie i polecimy jak pierd w kosmosie gdzies w bok.

Lądowanie ma jakies takie twarde zawsze, ale skoro podwozie sie nie łamie jest OK.

Ogolnie, daje takie mocne 6/10 bo BR niski w miare wiec to sie jakos uchowało.

Na lotniskowcu respi w dwóch rzędach - jak nas zrespi w lewym, bliżej krawędzi to nie ma problemu. Jak w prawym, bliżej nadbudówki, to trzeba dać w lewo i startować po przekątnej pokładu, bo inaczej urwiemy skrzydło.

Sprawdzałem wczoraj jeden z tych samolotów na locie testowym.  Nie miał kokpitu, w normalnej grze też nie ma widoku z kokpitu ?

medal medal

A znasz jakiś samolot, który na testowym nie ma kabiny, a w grze już ma?  :Ps

Wolałem zapytać.  Ale zadam drugie pytanie.  Ten P61 to przecież myśliwiec. Czy to oznacza że myśliwce też już nie będą miały kokpitów?  Oni nam robią na złość czy jak ?

Edited by Mezjasz
medal medal

TAS a IAS to dwie różne rzeczy, mam nadzieję że o tym wiecie?

Z nam garść samolotów ktore osiągaja te prędkosci w IAS na niższych wysokosciach. Nie napisze które bo jeszcze wyjdzie ze to bug ze moga latac z prawdziwa predkoscia przelotową i bedzie klops.

Albo ja jestem niedouczony, albo coś innego, ale to chyba nie był samolot marynarki. Czemuż więc respi się na lotniskowcach? Drugie primo: piszecie o prędkości 520, czyli katalogowe 692 można między bajki włożyć?

buuuuug. i tyle.

Pomidoł, śmieszny wynalazek który nawet na sb ma ciężko dla mało wprawnego pilota

Nie próbowalem tym latać jeszcze na kiju wiec nie wiem, jak dostanie kokpit to moze, problem w tym ze te całe gówniane EC mnie nie kreci.

Dzisiaj w paczu ponoć poprawili nieco obie Wdowy na mouse aimie http://warthunder.com/en/game/changelog/current/550 powinno teraz łatwiej się nimi startować.

A co do SB - ode mnie kolega z klanu latający Japończykami miał ciężkie przeprawy z P-61 - poległ chyba czterokrotnie.W końcu polecieliśmy we dwóch,ja na Wdowie on na Sokoliku,i ćwiczył kąty podejścia do ataku oraz odejścia tak,żeby się na ogień odwetowy z wieżyczki nie wystawiać.

Dzisiaj w paczu ponoć poprawili nieco obie Wdowy na mouse aimie http://warthunder.com/en/game/changelog/current/550 powinno teraz łatwiej się nimi startować.

A co do SB - ode mnie kolega z klanu latający Japończykami miał ciężkie przeprawy z P-61 - poległ chyba czterokrotnie.W końcu polecieliśmy we dwóch,ja na Wdowie on na Sokoliku,i ćwiczył kąty podejścia do ataku oraz odejścia tak,żeby się na ogień odwetowy z wieżyczki nie wystawiać.

Nie jest to specjalnie trudne szczerze mowiac, ja je wale od dołu od prawej strony i spadaja jak ta lala

Wieżyczka bardzo późno reaguje na podchodzący od tyłu myśliwiec wroga, więc o ile tylko ktoś nie próbuje uporczywie lecieć za tym, ale ponawia krótkie ataki, to nie powinien raczej mieć problemów z zestrzeleniem.

Wieżyczka bardzo późno reaguje na podchodzący od tyłu myśliwiec wroga, więc o ile tylko ktoś nie próbuje uporczywie lecieć za tym, ale ponawia krótkie ataki, to nie powinien raczej mieć problemów z zestrzeleniem.

Tak,ale tylko za pierwszym podejściem - potem zostaje w takiej pozycji w jakiej strzelała ostatnio na automacie.

na AB:

pare razy zostalem zestrzelony przez wiezyczke, 4x12 mocno bije

stockowa calkiem wersja bez kwalifikacji dala mi jakies 4 zestrzelenia.. nawet nie zdazylem do zachodzacego mnie mysliwca zawrocic...

ciekawe jak sie bedzie zachowywac jak troche podexpie ,  jak na razie mile mnie zaskoczyl ten samolot

4x1000lbs... hmm..  powinno byc fajnie :p

btw, co to jest practice shell, naboj cwiczebny? jak toto dziala w tasmach wdowy?

Edited by LuftMaus
medal medal medal medal medal medal

@LuftMaus,AB

Ten nabój ćwiczebny to mniej więcej to samo co Ball w taśmach 7.x mm - po prostu zwykła kulka.

A stockowa Wdowa na AB daje radę pod warunkiem,że nie próbuje się wznosić do góry tylko się gra w tylnej linii i atakuje np nurkujące na Banzaii bombowce przeciwników.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...