Jump to content

Film, könyv ajánló

Funky_Soul_Train
 Share

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ugyan elüt a világháborús sztoritól, de hétvégén megvolt a Gyűrűk Ura maraton, és mindhárom a bővített (extended) verzió volt. :)

Nem hinném, hogy valaha kapnánk még egy ilyen trilógiát, mint ez. Talán nem is baj :)

Spoiler

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 hours ago, Gelesztaa said:

Ugyan elüt a világháborús sztoritól, de hétvégén megvolt a Gyűrűk Ura maraton, és mindhárom a bővített (extended) verzió volt. :)

Nem hinném, hogy valaha kapnánk még egy ilyen trilógiát, mint ez. Talán nem is baj :)

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

MAGYAR I.Világháborús film.

Szürke senkik - teljes film

Spoiler

• Upvote 1
medal medal medal medal

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

• Upvote 1
medal medal medal medal

• 2 weeks later...
9 hours ago, tibi68 said:

Nem tudtok olyan oldalt esetleg ahol ezeket, vagy hasonló ebook-okat magyar nyelven is meg lehet venni?

https://germanwarmachine.com/shop

Ebből a sorozatból nem tudom hogy van-e magyar kiadás, de azért érdemes lenne körbe nézned a magyar torrent oldalakon. Az én (nem kis) E-book gyűjetményem 99%-a is onnan van, szóval van esély...

medal medal medal medal

• 1 month later...
14 hours ago, Marcus9311 said:

Hogy lehet letölteni a Drága Elzát a YT-ről ? Hol lehet megnézni a Szürke Senkiket ?

Letöltés a YT-ról: Megnyitotd a videót, majd a böngésződ címsorában a youtube.com.........    -ból kitörlöd a ube-t, marad yout.com.......    enter, aztán már választhatsz is hogy csak a hangot (mp3) vagya a videót (mp4) akarod letölteni. ;)

• Upvote 1
medal medal

6 hours ago, tibi68 said:

Letöltés a YT-ról: Megnyitotd a videót, majd a böngésződ címsorában a youtube.com.........    -ból kitörlöd a ube-t, marad yout.com.......    enter, aztán már választhatsz is hogy csak a hangot (mp3) vagya a videót (mp4) akarod letölteni. ;)

Baszki. Ezt én sem tudtam. Köszcsi ! :D

medal medal medal medal

Hebime, civil vagy katona vagy, hogy részletesen, a személyi felszerelés és a személyes körülmények (iskolai végzett alapján karpaszományosnak kellett volna lennie Lombos honvédnak) szerint szép kritikát tudtál írni a Drága Elzáról ?

Nekem a következő észreveteleim voltak a filmhez: A leírás szerint 42' végén játszódik a történet, egyrészt akkor még nem lehettek zsákmányolt StG44eseik a KLMK-ba levő ruszkiknak, másik, a film végére mondják, hogy közeledünk Magyarországhoz, és ide meg csak 44 nyarán / őszén értek ide, és harmadrészt a KLMK terepmintás gyakorló végtelenül anakronisztikus dolog, durván mellélőttek azzal.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

5 hours ago, Marcus9311 said:

Hebime, civil vagy katona vagy, hogy részletesen, a személyi felszerelés és a személyes körülmények (iskolai végzett alapján karpaszományosnak kellett volna lennie Lombos honvédnak) szerint szép kritikát tudtál írni a Drága Elzáról ?

Nekem a következő észreveteleim voltak a filmhez: A leírás szerint 42' végén játszódik a történet, egyrészt akkor még nem lehettek zsákmányolt StG44eseik a KLMK-ba levő ruszkiknak, másik, a film végére mondják, hogy közeledünk Magyarországhoz, és ide meg csak 44 nyarán / őszén értek ide, és harmadrészt a KLMK terepmintás gyakorló végtelenül anakronisztikus dolog, durván mellélőttek azzal.

Tűzoltó. :) De rendkívül érdeklődöm a történelem iránt és az elmúlt pár évben igen sok könyvet / honlapot / archív forrást / tanulmányt olvastam Magyarország második világháborús dolgairól - haditechnika, szociálpolitika, gazdaság, stb. Sőt, most is éppen egy francia író könyvét olvasom Horthyról.

Én személy szerint az oroszok felszerelését nem figyeltem, így nem szúrtam ki, hogy lenne a kezükben StG44 vagy, hogy milyen terepmintás ruhájuk van. Nekem bőven elég volt, hogy a magyar katonák részéről igen sok a pontatlanság. Az oroszokkal foglalkozzon Gaijin. :D

Edited by Hebime
medal medal medal medal

19 hours ago, Hebime said:

Tűzoltó. :) De rendkívül érdeklődöm a történelem iránt és az elmúlt pár évben igen sok könyvet / honlapot / archív forrást / tanulmányt olvastam Magyarország második világháborús dolgairól - haditechnika, szociálpolitika, gazdaság, stb. Sőt, most is éppen egy francia író könyvét olvasom Horthyról.

Én személy szerint az oroszok felszerelését nem figyeltem, így nem szúrtam ki, hogy lenne a kezükben StG44 vagy, hogy milyen terepmintás ruhájuk van. Nekem bőven elég volt, hogy a magyar katonák részéről igen sok a pontatlanság. Az oroszokkal foglalkozzon Gaijin. :D

Jelenleg kerülőúton, jogi egyetemen vagyok, 2 év van hátra és utána hivatásosnak jelentkezek. Kiskorom óta érdekel a téma, Top Gun-nal kezdtem és Aranysas - Regiment párossal folytattam. Nem csak a haditechnika érdekel, hanem a sima politikai része is, az első világháborút lezáró zavaros korszaktól kezdve máig. 

Én sem figyeltem külön a szovjetek felszerelését, de a KLMK és a (zsákmányolt) StG olyan ikonikusak, mint a Feldgrau - Stahlhelm vagy az amerikai M1-es sisak, és ezek hibás megjelenítése kiemelkedő volt. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...