Gelesztaa

MEC - kézi motorvezérlés

Alapbeállítások

A Controls menüben át kell tenni az irányítás módját Full-real controls-ra, ekkor megjelenik egy újabb fül, az Engine control. Itt az első sorban található Engine controls mode-hoz hozzá kell rendelni egy billentyűt.

Ha ezt a billentyűt játék/teszterepülés közben megnyomod, akkor az automata beállítás helyett a kézi beállításra váltasz, mindennek ez az alapja. Ezután tudjuk majd beállítani, hogy az egyes dolgokat mi tudjuk majd állítani a repülőgépünkön.

Ha realisztikus nehézségen repülsz, minden egyes billentyűbeállítás módosítása után a vezérlést tedd vissza Mouse aim-re!

Én szinte csak úgy repülök SB-n hogy a MEC-et használom. Sokszor mentett már meg. Nem egyszer sikerült kiegyensúlyoznom egy sérült motort. A hűtést is könnyebb befolyásolni. Akár a lapokkal akár az üzemanyag keverékkel.

Ráadásul van olyan gép ahol 30km/h-t is lehet nyerni a zárt lamellákkal. A lapátszöggel is lehet jókat trükközni. Leszállásnál is jól jön. Bár ha nem figyel az ember akkor hamar jön a túlpörgetés és az halott motort eredményez.

Jó dolog ez. Sajnos még van mit csiszolni rajta, de ettől még jó.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

A hűtőnyílás vezérlése

(példa: Ki-84 Kō Hayate)

A hűtőnyílás állításával befolyásolhatjuk a repülőgépünk hűtését, de emellett plusz sebességre tehetünk szert. Az alap (automata) motorvezérlésnél a rendszer mindig azt az állást választja a hűtőnyílásnak, amit megkövetel a motor hűtése, viszont ettől még le fogod tudni égetni a motorod (például konstans WEP-eléssel). Vannak azok a szituációk, amikor nagyon kéne még az a +10-15 km/h sebesség, vagy egy kicsivel jobb emelkedés. A hűtőnyílások becsukásával a repülőgép nagyobb sebesség elérésére képes, ezáltal nagyobb sebességet tudsz bevinni például egy vertikális manőverbe stb, viszont a motor hűtése nem lesz kielégítő... de néha a szituáció megkövetel dolgokat.

[attachment=184777:3.jpg] [attachment=184778:shot 2016.01.27 17.24.55.jpg]

3L4j2Fk.jpg

ItDGVAu.jpg

Edited by Gelesztaa

Érdemes azt figyelni mennyivel mész. 500-nál nem is baj sokszor ha csukott. Míg 300-al jobban melegszik a kisebb menetszél miatt. Persze nem WEP-re gondolok. Akkor mindig melegszik. Meg a pálya se mindegy. Ezért nem szeretem amikor Némettel a trópusokon kell harcolni. Valahogy nem érzi otthonosan magát abban a környezetben.

Érdemes azt figyelni mennyivel mész. 500-nál nem is baj sokszor ha csukott. Míg 300-al jobban melegszik a kisebb menetszél miatt. Persze nem WEP-re gondolok. Akkor mindig melegszik. Meg a pálya se mindegy. Ezért nem szeretem amikor Némettel a trópusokon kell harcolni. Valahogy nem érzi otthonosan magát abban a környezetben.

Ez mind igaz, viszont a múltkor a Ki-84-el Zhengzhou pályán nem tudtam elkapni egy P-63-at... Akkor még nem használtam a hűtőnyílás állítását, lehet el tudtam volna így kapni. No mindegy, aztán lelőttük. Egyébként meg kell hagyni, hogy a Ki-84 bitang jól néz ki szemből, ha 100%-on van a hűtőnyílás állása.

Jaja jól néz ki. Az a jó, hogy sokan nem használják így ők nem érnek el pluszt. Ami rossz, hogy több figyelmet igényel és jobban fáradsz.

Mint amikor tankoztam pedállal és gázkarral. Hihetetlen élmény volt, de egy csata után pihennem kellett. Ez azért annyira nem megterhelő.

A P-47-et próbál ki. Amikor nyitva van akkor alig látsz valamit. Bombázás előtt érdemes becsukni.

Jaja jól néz ki. Az a jó, hogy sokan nem használják így ők nem érnek el pluszt. Ami rossz, hogy több figyelmet igényel és jobban fáradsz.

Mint amikor tankoztam pedállal és gázkarral. Hihetetlen élmény volt, de egy csata után pihennem kellett. Ez azért annyira nem megterhelő.

A P-47-et próbál ki. Amikor nyitva van akkor alig látsz valamit. Bombázás előtt érdemes becsukni.

Ha valamelyik vezérléshez értesz, akkor te is megírhatsz 1-2-t. Én még csak tanulgatom. Egyébként a mixture nem úgy tűnik, hogy bármit befolyásolna, valmelyik gameplay videóban is olvastam, hogy jelenleg nem befolyásol talán semmit. Erről tudsz valamit?

Én is úgy tudom, hogy nem befolyásol sok erőt, pedig kellene. Én anno próbálgattam és talán néhány gépnél jobban melegedett és adott erőt is, de már régen volt. Én általában talaj közelben berakom 80%-ra. +k fölött meg 60%. 6-8k-n 40-50%. De nem hiszem, hogy befolyásol csak úgy megszoktam. Majd utánalesek, mert most már érdekel, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban.

A légcsavarszög sem igazán valós. itt lényegében RPM-et befolyásol. Azokon a gépeken ahol túl lehet pörgetni a motort úgy szokták kiküszöbölni ezt a hibát, hogy rárakják a gázra ezt a beállítást. Így ha 100% a gáz akkor a légcsavar is, ha 0% akkor az is. Így nem lehet véletlenül se túlpörgetni csak akkor, ha nagyon elkezd az ember süllyedni és még a gázt is tolja rá.

Edited by Volfram42

Anno IL2-ben volt egy srác, aki a prop pitch-et tette a gázkarra, a gázt meg 10% léptetéssel gombra. Azt mondta a prop-ot többet állitja és finomabban. Mindenkit ledogolt :)

Én is úgy tudom, hogy nem befolyásol sok erőt, pedig kellene. Én anno próbálgattam és talán néhány gépnél jobban melegedett és adott erőt is, de már régen volt. Én általában talaj közelben berakom 80%-ra. +k fölött meg 60%. 6-8k-n 40-50%. De nem hiszem, hogy befolyásol csak úgy megszoktam. Majd utánalesek, mert most már érdekel, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban.

A légcsavarszög sem igazán valós. itt lényegében RPM-et befolyásol. Azokon a gépeken ahol túl lehet pörgetni a motort úgy szokták kiküszöbölni ezt a hibát, hogy rárakják a gázra ezt a beállítást. Így ha 100% a gáz akkor a légcsavar is, ha 0% akkor az is. Így nem lehet véletlenül se túlpörgetni csak akkor, ha nagyon elkezd az ember süllyedni és még a gázt is tolja rá.

medal medal medal medal medal

Korábban én is szemezgettem ilyesmivel, aztán letettem róla, mert minden géphez külön ismerni kéne a helyes beállításokat, ahhoz meg nem nagyon volt kedvem/időm. Főleg úgy, hogy ahogy néztem, egy csomó gépen bugos a kompresszor. A hűtőnyílást akartam külön, de azt meg nem lehet.

medal medal medal medal medal medal medal

Korábban én is szemezgettem ilyesmivel, aztán letettem róla, mert minden géphez külön ismerni kéne a helyes beállításokat, ahhoz meg nem nagyon volt kedvem/időm. Főleg úgy, hogy ahogy néztem, egy csomó gépen bugos a kompresszor. A hűtőnyílást akartam külön, de azt meg nem lehet.

De, lehet csak a hűtőnyílást, a többi automata lesz akkor. Van gomb a toggle auto prop pitchre és turbochargerre.

Edited by Gelesztaa

De akkor ez úgy automata, hogy gombot kell nyomni közben, hogy beállítsa magának?

Átváltasz kézi motorvezérlésre, majd bekapcsolod az auto prop pitchet és a turbocharger fokozatok állítását, a hűtést pedig kézire teszed.

szerk: most meg is néztem a Ki-84-en. ha bekapcsolod a kézi motorvezérlést, akkor utánna a toggle auto prop pitch-hez rendelt gomb megnyomásával disabled állapotú lesz, tehát alapból enabled/bekapcsolt állapotban van. Supercharger vezérlés pedig nincsen a Ki-84-hez, de gondolom annál is így van alapból. Tehát azzal, hogy MEC-re váltasz, nem kell mindent azonnal beállítgatni, mert ugyanúgy automatán lesz, csak ott a lehetőség, hogy hozzányúlj. És itt jön képbe az, hogy átteszed kézire a hűtést :)

Edited by Gelesztaa

Átváltasz kézi motorvezérlésre, majd bekapcsolod az auto prop pitchet és a turbocharger fokozatok állítását, a hűtést pedig kézire teszed.

szerk: most meg is néztem a Ki-84-en. ha bekapcsolod a kézi motorvezérlést, akkor utánna a toggle auto prop pitch-hez rendelt gomb megnyomásával disabled állapotú lesz, tehát alapból enabled/bekapcsolt állapotban van. Supercharger vezérlés pedig nincsen a Ki-84-hez, de gondolom annál is így van alapból. Tehát azzal, hogy MEC-re váltasz, nem kell mindent azonnal beállítgatni, mert ugyanúgy automatán lesz, csak ott a lehetőség, hogy hozzányúlj. És itt jön képbe az, hogy átteszed kézire a hűtést :)

Akkor én valamit igencsak elnéztem, de ha jól értettem amit Glo írt, lehet nem foglalkozok vele, hanem megvárom az új beállításokat.

Akkor én valamit igencsak elnéztem, de ha jól értettem amit Glo írt, lehet nem foglalkozok vele, hanem megvárom az új beállításokat.

Ha ez segít, akkor amit a második hsz-ben írtam itt, hogy zárt hűtővel 563 km/h-t ért el a Ki-84, az pont az a végsebesség, ami a datasheeten található a Ki-84 Ko-nál, tehát semmi mást nem állítok el, csak a "radiator %-ot".

Ugyanott leszel, csak nem 3 gombot kell megnyomni mint most, hanem valszeg csak 1-et :)

medal medal medal medal medal

És ha a radiator kezeléssel el lehet érni a max sebességet, akkor a másik kettő az tulajdonképpen mire jó?

Lehet nem tűnik soknak ez a mínusz 2 billentyű, de mikor ezer dologra kell figyelni, akkor nem mindegy. :) Legalábbis nálam. Ts-en is, ha épp csatában vagyok, és húzós a helyzet, a többiek meg kívülről beszélnek hozzám, kb. mintha a falnak beszélnének, annyira koncentrálok. Úgyhogy én személy szerint kifejezetten örülnék neki.

És ha a radiator kezeléssel el lehet érni a max sebességet, akkor a másik kettő az tulajdonképpen mire jó?

Lehet nem tűnik soknak ez a mínusz 2 billentyű, de mikor ezer dologra kell figyelni, akkor nem mindegy. :) Legalábbis nálam. Ts-en is, ha épp csatában vagyok, és húzós a helyzet, a többiek meg kívülről beszélnek hozzám, kb. mintha a falnak beszélnének, annyira koncentrálok. Úgyhogy én személy szerint kifejezetten örülnék neki.

Mentem már csatát a Ki-84-el, és tengerszinten közelítettem egy Yak-3-hoz, meg is lepett, természetesen csukva volt a hűtő teljesen.

Ha így tisztább képet ad, akkor én felszállok, flaps raised, kerék be, radiátor 0%, emelkedés, innentől kezdve már csak azt a két gombot használom, amivel állítom a nyitást/csukást. A Ki-84 pl. nagyon jól bírja a melegedést, majdnem egész meccsen teljesen csukott hűtővel tudok menni   :crazy:

Edited by Gelesztaa

Jó ez a topic, már többször gondoltam rá, hogy beállítom a dolgokat. Csak rohadt sok gombot kell majd nyomkodnom. De miután már rájöttem, hogy tankoknál is hogy kell a célkeresztnél a vízszintes vonalat a megfelelő távolság sávjába süllyeszteni-emelni, már tudom, hogy hogyan kell használni a kombinációkat.

Egyébként múltkor láttam egy NatGeo műsort, a Légi katasztrófák címűt. Abban a részben egy légcsavaros, kétmotoros utasszállító lezuhanásának a körülményeit elemezgették. A gép egyszer csak elkezdett balra húzni és már 90° szögben is bedőlt, pedig a csűrőlapokkal és az oldalkormánnyal semmi baj nem volt. A dőlés és a húzás miatt orral a földbe csapódott a gép. A vizsgálat során kiderült, hogy a bal oldali motor propeller lapjai 3°-os szögbe, vagyis majdnem teljesen laposra fordultak egy szerkezeti meghibásodás miatt, amiről úgy gondolták, hogy olyan biztonságos, hogy az nem történhet meg. Csak a földön végrehajtott tesztek nem szimulálták eléggé a levegőben uralkodó hatásokat (turbulencia, stb.). A lapoknak elvileg hasonló helyzetben 90°-ba kellett volna állniuk, vagyis élre, így csak a motor hajtását veszítették volna el a pilóták. De a levegőben a rendszer 43-45°-nál egyszer csak elkezdett visszaesni, és lapjukra fordultak a propellerek.

Na ebből kifolyólag gondolom én, hogy a lapok állítása a játékban is hatással lehet ilyen téren a kétmotoros gépekre. Például árkádban is tapasztaltam, hogy valamilyen találat után a gép elkezd az egyik irányba húzni és ellen kell kormányozni. Na ha ez árkádban is meg van, akkor SB-ben tuti ott van. Én, mint laikus, hozzá nem értő gondolnám, hogy ilyen esetben az ellenkező oldali motor lapjainak laposra állításával (természetesen nem teljesen laposra) ezt a hatást esetleg lehet ellensúlyozni és nem kell annyira ellenkormányozni.

Edited by Hebime
medal medal medal medal

Én szoktam ilyenekkel vacakolni és sokszor mentett már meg.
A P-38-ról olvastam egyszer, hogy úgy menekült meg egy pilóta a zéró ellen, hogy minden fordulónál levette a gázt a külső oldalról. A másikra meg mindent ráadott. Így sokkal jobban fordult a gép és stabil maradt, mert a tervezők megtükrözték a motorokat. Amíg más gépeknél csak beraktak két egyforma hajtóművet addig itt a tükrözéssel is foglalkoztak. A két légcsavar kioltja a forgatóerőt. Felszállasnál se húz a gép semerre. Teszten kipróbáltam ezt a manővert és tényleg meg lehet csinálni, de nagy rutin kell hozzá. Edited by Volfram42

Hm. Ki-43-III-on nincsen auto prop pitch. Ergó ha bekapcsolom a MEC-t, akkor leveszi 50%-ra és döglassú lesz tőle a gép, viszont ehhez egyelőre nem értek...

Igen, ezt írta Orange is még korábban nekem: https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/260293-tutorial-how-to-use-manual-engine-controls/?p=5364881

Én is kísérleteztem vele anno, és nekem is bekavart rendesen, úgyhogy azért is írtam, hogy felhagytam vele egyelőre. Minden géphez külön meg kéne nézni, hogy melyek az optimális kombinációk.

Aha. Na mindegy... és az amúgy mitől függ, hogy van-e egy gépen auto prop pitch? Fejlesztői hanyagság vagy valóságban is volt valami ilyesmi?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.