Marcus9311

Japán harckocsik

Énis pislogtam kettőt így ébredés után  :lol:

Nem akarlak elkeseríteni Marcus, de most még BVV is csak elméleti síkon beszél a japán tankokról. Egyenlőre inkább a World War játékmódra (+EC), meg a hajókra gerjedj, mert a japán tankokból 1 éven belül 100% hogy nem lesz semmi  ;)s

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Sajnos így van. Japánnak nem is nagyon volt szüksége tankokra. Körbeállták azokat a zsebkendő méretű szigeteket a flottával, aztán hagy szóljon. A partra szálló gyalogságnak csak a pincében bújkáló ellenfelekkel kellett elbánniuk. Az ellenséges tankok java odaveszett a flotta vagy a légierő támadásától. Sorozatgyártásra csak nagyon kevés tank került, ellenben sok volt a prototípus, illetve a tábori körülmények között átalakított változat, amikből csak pár darab létezett. Képzelheted, hogy mennyi hiteles dokumentáció maradt fent ezekről... :(

A flottáról viszont rengeteg adat maradt fent, és ha választanom kellene, hogy japán tank vagy japán flotta, akkor szó nélkül a flottára voksolok. :kamikadze:

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Sajnos így van. Japánnak nem is nagyon volt szüksége tankokra. Körbeállták azokat a zsebkendő méretű szigeteket a flottával, aztán hagy szóljon. A partra szálló gyalogságnak csak a pincében bújkáló ellenfelekkel kellett elbánniuk. Az ellenséges tankok java odaveszett a flotta vagy a légierő támadásától. Sorozatgyártásra csak nagyon kevés tank került, ellenben sok volt a prototípus, illetve a tábori körülmények között átalakított változat, amikből csak pár darab létezett. Képzelheted, hogy mennyi hiteles dokumentáció maradt fent ezekről... :(

A flottáról viszont rengeteg adat maradt fent, és ha választanom kellene, hogy japán tank vagy japán flotta, akkor szó nélkül a flottára voksolok. :kamikadze:

Több tucat harckocsitípust állítottak elő. A legelterjedtebb a Type 95 Ha-Go (2300 db) és a Type 97 Chi-Ha (2000 db) voltak. Az előbbi könnyű, az utóbbi közepes harckocsi volt, 37 mm-es, illetve utóbbi 57 mm-es és 47 mm-es ágyúval. Ezeken kívűl más nehezebb és fejlettebb is épült, de belőlük "csak" 1-2 száz, vagy néhány tucat harkocsi/önjáró löveg épült, főleg a háború második felében, a nyersanyaghiányos időszakban. 

Ezeket is többnyire a japán anyaföld védelmére tartalékolták, de mivel elmaradtak a Diadém / Olimpia hadműveletek, ezért ezek soha nem láttak harcot. A Shermanekkel egyenlő erejű, vagy erősebb is volt a legtöbb, és tudtak volna kellemetlen meglepetéseket okozni az amerikaiaknak, mert az időjárás miatt nemigen érvényesülhetett az amerikai légifölény az esetleges Kjúsú, Sikoku és Honshú szigetein vívott szárazföldi hadműveletek során. 

Ilyenek pl.: 
Type 2 Ho-I (75 mm-es ágyú) 
Type 3 Chi-Nu (75 mm-es ágyú) 
Type 3 Ho-Ni III (75 mm-es ágyú) 
Type 4 Chi-To (75 mm-es ágyú)
Type 4 Ho-Ro (150 mm-es tarack) 

Kínában a japán könnyű harckocsik is sikeresek voltak a háború végéig (ne feledjük, itt sokkal nagyobb hadműveletek voltak, mint bárhol a Csendes-óceáni szigetvilágban), ugyanis az ellenséges kínaiak lényegében semmilyen komolyabb, szervezett páncéloshaderővel vagy páncélelhárítással nem rendelkeztek. A hódítások során jól szolgáltak. 

Malajziában a Type 95-ösök nagy segítségére voltak Yamashita tábornoknak, Szingapúr elfoglalásánál. A briteknek itt csak első világháborús páncélautóik voltak, amik ellen tökéletesen beváltak. Vagy a Fülöp-szigetek elfoglalásakor is csak hasonló erejű amerikai Stuartokkal harcoltak. 

1941-43-ban az amerikaiak sem rendelkeztem a japánokénál sokkal jobb harckocsikkal: A Csendes-Óceánon főleg a Type 95-tel egyenlő harcértékű Stuartok harcoltak, illetve Indiában és Pápua-Új-Guineán Grant/Lee harckocsik. Ezek távolról elvileg fölényben voltak a japán harckocsikkal, de a dzsungelben nem voltak túl nagy lőtávolságokra lehetőségek. 

A védelmi harcokban nem állomásoztathattak túl sok harckocsit egy-egy kis szigeten, de egyébként a gyakran néhány tíz méteres lőtávolságokon még a 37 mm-es ágyú is megsemmisíthetett egy Sherman-t. 

Harckocsi-harckocsi elleni harcra egyébként nagyon ritkán került sor, mert mint mondtam, mindkét fél a gyalogság támogatására alkalmazta a harckocsikat, amolyan mozgó bunkerként, ami ágyújával és géppuskáival támogatta közvetlenül a harcoló gyalogságot.
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Ok és az nem zavar, hogy kb a 3/4-e 1-2-3 darabszámban létezett?(vagy csak papíron, vagy befejezetlen prototípus)

De amelyik harcot is látott....szóval páncélzat? fegyverzet? jah...

Szerintem a japán tankokat hanyagolni kellene, mert vagy felbuffolják, hogy használhatóak legyenek, vagy mindenki szívni fog velük és megy a sírás.

• Upvote 1
medal medal medal

Ok és az nem zavar, hogy kb a 3/4-e 1-2-3 darabszámban létezett?(vagy csak papíron, vagy befejezetlen prototípus)
De amelyik harcot is látott....szóval páncélzat? fegyverzet? jah...
Szerintem a japán tankokat hanyagolni kellene, mert vagy felbuffolják, hogy használhatóak legyenek, vagy mindenki szívni fog velük és megy a sírás.

ezt viszont én igy nem tartom teljesen fairnek. Ha csak 20 tankbol allna a japán tank tech Tree, én akkor is betennem a játékba. Amcsikkal harcolnanak csak ugyis, nekik meg pont nem gond a MM Edited by Gelesztaa

"Amcsikkal harcolnanak csak ugyis,"
Jó lenne ha volna olyan mód ahol azokkal találkoznál csak akik tényleg ott voltak.Sajnos azt AF sim eventel el is temették. ( nehogy má t34 ne legyenb El Alameinnél...)
  • Upvote 2
medal medal medal

A Type 2 és Type 3 harckocsik rendes hadrafogható mennyiségben léteztek, "csak" a Type 4-es harckocsik fordultak elő néhány tucatos mennyiségben, de az is több, mint a semmi. A mostani harckocsis nemzeteknek is vannak olyan regulárisan kifejleszthető harckocsijai, melyekből szintúgy 1-2 darab épült, vagy max. néhány tucat és nem is láttak szolgálatat, mint a Panther F / II, vagy a T92 - T95 - T25 - M6A1 harckocsik. 

Ha mégis megvalósították volna a Diadém / Olimpia hadműveleteket, akkor a Type 4-esekből is legyártottak volna egypár tucatot a földalatti gyárakban és szopatták volna a Sherman-ek harckocsizóit a Pershing-ek megérkezéséig.

Edited by Marcus9311
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

"ezt viszont én igy nem tartom teljesen fairnek. Ha csak 20 tankbol allna a japán tank tech Tree, én akkor is betennem a játékba. Amcsikkal harcolnanak csak ugyis, nekik meg pont nem gond a MM"

Tényleg nem kötekedni akarok veled, nem az a célom.Én annó végignyálaztam a japcsi tankokat, amikor először szóba kerültek, hááát.

Azért azt lássuk be ,hogy az európai teljesen más jellegű hadszíntéren lévő tankokkal esélytelenek lennének nagyrészt.

És a csendes óceáni hadszíntéren teljesen mások voltak a prioritások, szóval nem is készült kiemelkedő (überbrutálfaszaoroszgyilkolóizé) tank mivel egyszerűen nem volt rá szükség.

Én tényleg csak attól félek hogy beleerőltetik a játékba, és vagy tele lesz captured/usa tankokkal, vagy papírtankokkal, vagy olyan szinten buffolják, hogy attól meg mindenki a falra fog mászni.(aztán nerfelik, vagy az árát emelik, ismeritek mit művelnek)

Sajnos a "történelmi" és a technológiai tények ezek arra a területre.

type 2 ho-i páncélzat 12-50mm, type 3 chi-nu páncélzat 12-50mm, type 4 chi-ho páncélzat 12-75 (KOCKA kialakítás!)

már ne haragudj, de ha ezek mellett elfingja magát egy ALAP sherman, ezek mennek az égbe....

A Type 2 és Type 3 harckocsik rendes hadrafogható mennyiségben léteztek, "csak" a Type 4-es harckocsik fordultak elő néhány tucatos mennyiségben, de az is több, mint a semmi. A mostani harckocsis nemzeteknek is vannak olyan regulárisan kifejleszthető harckocsijai, melyekből szintúgy 1-2 darab épült, vagy max. néhány tucat és nem is láttak szolgálatat, mint a Panther F / II, vagy a T92 - T95 - T25 - M6A1 harckocsik. 

Ha mégis megvalósították volna a Diadém / Olimpia hadműveleteket, akkor a Type 4-esekből is legyártottak volna egypár tucatot a földalatti gyárakban és szopatták volna a Sherman-ek harckocsizóit a Pershing-ek megérkezéséig.

Edited by ex_levy
medal medal medal

A japánok tényleg nem sok gondot fordítottak a tankgyártásra a háborúban (vmi olyasmi rémlik, h a jobb minőségű páncélt a hajóknál használták fel, bár náluk ez logikus), de mivel a gazsit a történelemhűség kb annyira érdekli, mint a tankok kiegyensúlyozása, szerintem képesek lennének összehozni egy használható ágat, magasabb rangba tehetnének Type 61et, prototípusokat a 60as évekből, meg volt vmi Maushoz hasonló elszállt baromságuk szuper-nehéztanknak csúfolva, aminek nem jut eszembe a neve ("és elsüllyedt 1 tóban").

Edited by Eladryel_Nevryon
medal medal

Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem nagyon hiányoznak a japán tankok a játékból.Bár japánnak jelentős mennyiségű páncélos a volt a 2. vh kirobbanásakor, de ez mind kis könnyű tank volt. A háború során a harckocsigyártás pedig teljesen háttérbe szorult, a haditengerészet és a légierő fejlesztése, bővítése került előtérbe. Szóval szerintem olyan BR 3-ig lenne sok japán tank, utána meg csak fantáziagépek. Ennek így sok értelme nincs...

medal medal

1 hour ago, tibi68 said:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem nagyon hiányoznak a japán tankok a játékból.Bár japánnak jelentős mennyiségű páncélos a volt a 2. vh kirobbanásakor, de ez mind kis könnyű tank volt. A háború során a harckocsigyártás pedig teljesen háttérbe szorult, a haditengerészet és a légierő fejlesztése, bővítése került előtérbe. Szóval szerintem olyan BR 3-ig lenne sok japán tank, utána meg csak fantáziagépek. Ennek így sok értelme nincs...

Az előző posztomban látható kép csak megerősítette, hogy tényleg jönni fognak japán harckocsik, és "fokozatot léptek" :)

A topic 2015 októberében lett létrehozva... Most 2016 szeptembere van... Jó, hír, hogy 2017 februárjára TALÁN átkerül az Olasz szárazföldi ágról készített javaslatunk is a "feldolgozandó javaslatok" közé - mivel 2016 márciusában hoztuk létre -, amiben ESETLEG benne lesznek a magyar harckocsik is. :crazy:

• Upvote 1
medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.