Jump to content

Ide jöhetnek a saját szerzemények :)

Felvettem néhány gameplayt, mert gondoltam csinálok egy "kill compilation" videót. A probléma azzal kezdődött, hogy se a Vegas Pro 13, se a 12 nem akart elindulni, és a problémamegoldási javaslatokat végigpróbálgatva sem értem el sikert. A 11-es verzió elindult, viszont kis szerkesztés és renderelés után, sőt, már mikor megnyitottam a fájlt a Vegasban, a videó egyes részei bepixelesedtek. Erre is találtam megoldást, de nem működött... tehát mivel a videót egyáltalán nem tudtam szerkeszteni, hallható a zene, amit játék közben hallgattam... remélem ez nem annyira zavaró.

A minőség meg hát... ennél jobbat nem fogok tudni kicsikarni belőle.

Maga a meccs... Jobban is sikerülhetett volna a részemről, volt néhány figyelmetlenség, sok lőszert "pazaroltam" el, a motort is leégettem (direkt, mert látszott már a vég). Megnyerni így se, úgy se tudtam volna a csaptomnak. Azért szépet táncoltam a jenkikkel. :)

https://www.youtube.com/watch?v=sd3uCXMjHIg

próbáld ki a camtasia studio 8-at :Ds  Egy egyszerű, mégis nagyon jó kis videó szerkesztő.(Virágboltban is elérhető)

Te kis gyilkológép :lol: (végignéztem a videót, a zene tök illik hozzá)

Az azért megvan, hogy az első találat után joy-al már repülhetetlen lett volna.

Edited by ex_levy
medal medal medal

• 1 month later...

https://www.youtube.com/watch?v=v5_YR_JckNU

Ezt a meccset tegnap játszottam, és még jó, hogy futott közben a rögzítés. Nagyon jól szemléltethető az RB több nagyon fontos alapköve, mint például a megfelelő célpontválasztás, a saját és ellenséges gépek ismerete, és egy csúnya dolog, a csapatod "kihasználása". Aki sikeres szeretne lenni RB-ben, először meg kell ismerkedni az árkádtól való eltérésekkel, ehhez nem annyira nehéz hozzászokni. Következő lépésben tudnod kell, hogy mire számíts egy meccs kezdetekor. A videóben Ki-43-III-al repülök, ami 4,0-ás BR értéken van, tehát max. 5,0-ás értékig dobhat fel. Így is lett, ez gyorsan kiderült a csapattársak repülőinek szemrevételezésével, mivel volt nálunk A6M5 és J2M4 is, ergó tudtam, hogy Yak-9P, Yak-3P, La-7 és minden ilyen orosz gép lehet ellenem. Join in Progress-el léptem be a meccsbe, ezért én még emelkedtem, mikor a többiek már elkezdtek harcolgatni. Meccs elején szépen meg kell számolni, hogy hány ellenséges játékos van az adott meccsben, és hányat láttál már, ebből kiderül, hogy még mennyi lehet "előtted". Ilyenkor mindig azzal kell számolni, hogy ők fűnyírózás helyett emelkedtek, ahogy az én meccsemen is úgy volt: egész magasan tűnt fel egy I-185 és egy Yak-9T. Ekkor már eléggé meg volt kopva a csapatom létszámban, végére pedig ketten maradtuk. Az I-185 okosan mindig úgy változtatta repülési irányát, hogy valamilyen módon mindig távodjon tőlem, és sokszor úgy voltam már vele, hogy na, mostmár akkor megpróbálok utánna menni. Nem így tettem. Közben szépen egyre alacsonyabbra kerültünk, amikor már tudtam volna támadóhelyzetet kialakítani, megláttam a P-63-at visszaemelkedni picit távolabb, így megint semmit nem csináltam, viszont utánna az pár másodperc amivel megnyertem/megnyertük a meccset, mindent megért.

...és akkor én most mondhatom, hogy húde ügyes vagyok, mert le tudtam lőni a Yak-9T után még két gépet (az égő Yakot a csapattárs vitte el végülis) + a végén lelőttem a Pe-8-ast is. Nem, nem erről szól, hanem arról, hogy ki tudd alakítani azokat a helyzeteket, amiből előnyt kovácsolhatsz magadnak. Az I-185 verve volt és nagyon is jól tudta ez, próbált is elmenni, de egyáltalán nem próbálta meg felvenni a harcot. Igen, sikerült neki lelőnie egy játékost, aztán meg elvesztették a meccset.

Ja igen. Itt is szólt a háttérben valami YouTube-os chillstep összevágás, bocsi :D

Edited by Gelesztaa

Melyik gombokon van nálad a nézelődés?

C a nézelődés, bal Alt a követés, miért?

A szakaszos oldalra/felülre nézelődés miatt kérdezem. RB-ben nekem mindig nagy bajom, hogy nem tudom épp merre van az ellenfél, csak húzom az egeret aztán "majd lesz valami" alapon vagy ott lesz vagy nem. Lehet nem csak C-vel meg egérrel kéne nézelődnöm :)

A BnZ elleni taktikád kiváló :)

C a nézelődés, bal Alt a követés, miért?

medal medal medal medal medal

A szakaszos oldalra/felülre nézelődés miatt kérdezem. RB-ben nekem mindig nagy bajom, hogy nem tudom épp merre van az ellenfél, csak húzom az egeret aztán "majd lesz valami" alapon vagy ott lesz vagy nem. Lehet nem csak C-vel meg egérrel kéne nézelődnöm :)

A BnZ elleni taktikád kiváló :)

A nézelődésnél fontos megemlíteni, hogy ha a magassági kormány vezérlése be van állítva billentyűre (nálam bal ctrl és shift), akkor minden egyszerűsödik. A videóban pl. a 4:40-nél kezdődő résznél a shift, ctrl, a, d gombokkal váltottam az irányokat, az egérrel csak minimális korrigálást végeztem, plusz olyankor, amikor billentyűzettel manőverezel, az egér mozgatása (C lenyomása nélkül) szinte elveszti hatását, ilyenkor kb. nézelődésre lehet használni, ezért van az, hogy magam mögé tudtam nézni, miközben a srác rajtam volt.

A kitérő manővert pedig nem nehéz megcsinálni, de a Ki-84 picit lomha ilyen téren, a Ki-43-III a mestere ennek :)

• Upvote 1

• 2 weeks later...

Ha fogok valami videószerkesztőt felrakni, szerintem én is csatlakozok majd.

Ez a beállítás viszont érdekelne, mert én ezt a nézelődős védekező manőverezést követés+egérrel oldom meg, ami néha elég nehézkes. Egész pontosan hogyan szerepel ez angolul a beállításoknál? Mert vagy nem magassági kormány néven van, vagy megint én vagyok bamba. 8/s

medal medal medal medal medal medal medal

Ha fogok valami videószerkesztőt felrakni, szerintem én is csatlakozok majd.

Ez a beállítás viszont érdekelne, mert én ezt a nézelődős védekező manőverezést követés+egérrel oldom meg, ami néha elég nehézkes. Egész pontosan hogyan szerepel ez angolul a beállításoknál? Mert vagy nem magassági kormány néven van, vagy megint én vagyok bamba. 8/s

Controls>Basic>Pitch control>Edit axis>Maximum value = emelkedés, minimum value = süllyedés, plusz lehet finomítani rajta :)

Nálam a bal shift fel, bal control le. A lényeg az, ahogy már írtam, hogy ha a pitch control-ra beállított gombokat használod manőverezésre, akkor az egér mozgatása nem manőverezésre szolgál, illetve de, csak nem csinál semmit, hanem nézelődésre lehet ezáltal használni. Viszont aztán ha felengeded ezeket a gombokat, akkor azonnal életbelép a mouse aim, és az egér által kijelölt irányba fog tovább mozogni a gép. Idővel ki lehet tapasztalni, hogy hogy vedd úgymond vissza egérrel az irányítást zökkenőmentesen. Meg kell tanulni, mert sokkal-sokkal egyszerűbbé tesz mindent.

Itt van ennek a mestere, Messer_smitt. A videóban 1:20-tól azért vicces, hogy üldözi az F8F, ő pedig rádióba azt mondja be, hogy elkezdi támadni, nem azt, hogy fedezetet kér vagy valaki támadja :D

https://www.youtube.com/watch?v=TdKB_6LUB-U

Controls>Basic>Pitch control>Edit axis>Maximum value = emelkedés, minimum value = süllyedés, plusz lehet finomítani rajta :)

Nálam a bal shift fel, bal control le. A lényeg az, ahogy már írtam, hogy ha a pitch control-ra beállított gombokat használod manőverezésre, akkor az egér mozgatása nem manőverezésre szolgál, illetve de, csak nem csinál semmit, hanem nézelődésre lehet ezáltal használni. Viszont aztán ha felengeded ezeket a gombokat, akkor azonnal életbelép a mouse aim, és az egér által kijelölt irányba fog tovább mozogni a gép. Idővel ki lehet tapasztalni, hogy hogy vedd úgymond vissza egérrel az irányítást zökkenőmentesen. Meg kell tanulni, mert sokkal-sokkal egyszerűbbé tesz mindent.

Itt van ennek a mestere, Messer_smitt. A videóban 1:20-tól azért vicces, hogy üldözi az F8F, ő pedig rádióba azt mondja be, hogy elkezdi támadni, nem azt, hogy fedezetet kér vagy valaki támadja :D

https://www.youtube.com/watch?v=TdKB_6LUB-U

Meg is van, köszi! Test flightban nyomtam egy kicsit, valamennyire sikerült ráérezni legalább alapszinten, most megyek, fókával kipróbálom élesben.

Igen, őt én is nézegettem, nagyon érzi, az biztos. :) Egyszer mentem is ellene (nálam volt a magassági fölény), de direkt nem mentem bele a játékába, úgyhogy fogta magát, elmenekült a repterükre, leszállt és kiszállt a gépből, amíg lepergett a ticketjük. Ezt elkönyveltem egy fél killnek. :D

Edited by BackToTheGround

Egy házi freetrack megkönnyítené a dolgotokat :-)

Kicsit olvasgattam a topicot, szerintem én még várok ilyesmivel. :) Egyelőre annyira bejön ez a beállítás, hogy kész vagyok tőle. :D Az előbb egyszerre menővereztem ki egy Spitit meg egy P-80-at, majd felhúztam és kigyújtottam a Spitit, ami aztán elaludt és lelőtt, de most még mérges sem vagyok ilyenek miatt, annyira tetszik.

Edited by BackToTheGround
  • Upvote 1

Kicsit olvasgattam a topicot, szerintem én még várok ilyesmivel. :) Egyelőre annyira bejön ez a beállítás, hogy kész vagyok tőle. :D Az előbb egyszerre menővereztem ki egy Spitit meg egy P-80-at, majd felhúztam és kigyújtottam a Spitit, ami aztán elaludt és lelőtt, de most még mérges sem vagyok ilyenek miatt, annyira tetszik.

:good:

• 5 months later...
34 minutes ago, Kulcsos12 said:

Ilyen csapattárs mellé ellenfél sem kell :D

Bátyámmal hülyültünk :D megnyertük a meccset, ő meg el akart kapni már a vége fele, én pedig hagytam neki :D

8 hours ago, untergehen said:

régi

Nem szoktam gameplayeket nézni, de most valamiért csak benyomtam.....megérte :D

Már az elején a chatbeszélgetés kiégetett XD

Am mi a muzsiká ami alatta szól?

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...