Jump to content

İngiliz Tankları Tartışma Konusu(GENEL)

owlyeah
 Share

Önce şu resim; 

http://imgur.com/FIlsjNB

Ardından şu konu; 

https://www.reddit.com/r/Warthunder/comments/3v4ua7/153834_hidden_british_tanks/

Liste epey güzel görünüyor, bakalım neler çıkacak. Ah şu tanklar gelirken bir de render problemi ile zoom işini çözerlerse çok ama çok güzel olur. 

medal medal

Evet ya çözülse iyi olacak.Bu arada topic nasıl açılıyor?

Konuların olduğu listenin sağ üst kısmında "Start New Topic" var. Fakat gereksiz konu açma, önce bir bak o konu daha önce açılmış mı diye.

medal

• 4 weeks later...

İngiliz tankları yeni geldiği için mi bilmem ama IV seviye tank savaşında felaket derece güçlüler. Bizim tüm takım vurulduğunda karşı tarafta ise 2-3 kişi vurulmuş oluyor sadece

En yakın güncellemede elden geçirilmeleri lazım. 

medal medal medal medal

Sıkıntılı tanklar yalnız. Hani bazı tankları 0.3 yukarı kaydırsan iş yapamaz, aşağı indirsen bu sefer milleti tokat manyağı yapar, bence İngiliz tankları bu durumda. 

Bence DM olarak iyice elden geçmeleri gerekiyor. 

Edited by owlyeah
medal medal

Sıkıntılı tanklar yalnız. Hani bazı tankları 0.3 yukarı kaydırsan iş yapamaz, aşağı indirsen bu sefer milleti tokat manyağı yapar, bence İngiliz tankları bu durumda. 

Bence DM olarak iyice elden geçmeleri gerekiyor. 

Onu bunu bilemem. Ama maçlarda milletin canını okudukları kesin. Tek atışta herkesi alıyorlar. İngiliz tankları tek başına olup Alman-Rus-Amerika tankları savaşsa yine İngiliz tankları maçı alıyor. Şuan ki durum normal değil.

Sanırım oyun yetkilileri yeni geldiği için belli bir süre tolerans geçecek ki oyuncular belli bir seviyeye kadar yükselsin. Sonra nerfin kralı gelecek...

medal medal medal medal

Abd tanklarının ilk geldiği zamanki gibi ama İngilizlerin, Abd tankları gibi keskin bir nerf yiyeceğini sanmıyorum. :/

medal medal

genşler bana yılbaşında Firefly hediye ettiler. topu çok iyi bu tankın ama tıpkı diğer mediumlar gibi ben bununla da oynamayı beceremedim. junior t34-100 diyebilirim. top başarılı ve her şeyi deliyor. Tiger'a falan tek atıyor rahatlıkla. 

genşler bana yılbaşında Firefly hediye ettiler. topu çok iyi bu tankın ama tıpkı diğer mediumlar gibi ben bununla da oynamayı beceremedim. junior t34-100 diyebilirim. top başarılı ve her şeyi deliyor. Tiger'a falan tek atıyor rahatlıkla. 

Yazar burada yılbaşı avansını araç vesilesi ile tahsis ettiğini belirtmek istemiş.

medal medal medal medal

Gılaskenın

medal medal medal

Topları bilmem de şu Churchill Mk Vll mıdır nedir ateş et et ölmüyor. APCR atıyorum Pz 4H ile yine delmiyor (veya delse de en fazla makineli tüfeğe hasar veriyor, sekiyor ya da). Bu nasıl birşey. Geçen gördüğümde 4 kişi ön arka yanlar heryerden ateş ediyorlardı. Ben de ateş etmeye başladım nasıl vuramazlar mantığı ile ve en az 10 atış yapıldı ölmeden önce. Bir de Pz 4H brsine sahip. Topu mu çok kötü ki? Bana kat kat iyi bir araç gibi gözüktü, açı vermiş halini düşünmek bile istemiyorum ölümsüz olur.

Edited by VolRos
medal

Topları bilmem de şu Churchill Mk Vll mıdır nedir ateş et et ölmüyor. APCR atıyorum Pz 4H ile yine delmiyor (veya delse de en fazla makineli tüfeğe hasar veriyor, sekiyor ya da). Bu nasıl birşey. Geçen gördüğümde 4 kişi ön arka yanlar heryerden ateş ediyorlardı. Ben de ateş etmeye başladım nasıl vuramazlar mantığı ile ve en az 10 atış yapıldı ölmeden önce. Bir de Pz 4H brsine sahip. Topu mu çok kötü ki? Bana kat kat iyi bir araç gibi gözüktü, açı vermiş halini düşünmek bile istemiyorum ölümsüz olur.

O aracın zırhı iyi fakat silahı ve hızı aşırı kötü. Hadi hızı kötü olsa yine bişey, ama silahı da ayrı berbat zırh delme değeleri tier 1 tankının silahı ile hemen hemen aynı. uzak mesafelerden kendi seviyesinde ki bir çok tankı delemiyor mesela.

medal medal medal

CBT üyesi olarak diyorum ingilizler zırhtan çok silaha önem vermişler,zırh delme konusunda hiç sıkıntıları yok ama zırhı deldikten sonraki hasarlarında sıkıntıları var heleki tier 1 de.2 pdryle bir tankı yoketmek için 3-4 atış yapmak gerekiyor.Bide Matilda Mk 2 nin BR sıkıntısı var,BR'sindeki her çoğu tank onu kolayca delebiliyor ve dar bir tank olduğu için 1-2 atışta yok olabilyor,bunlar hariç bir sıkıntıları yok.

medal medal medal medal medal medal medal

En Şanssız konusunda ki tartışmayı buraya taşıyayım da konu amacından çıkmasın. Aşağıda ki İngiliz tanklarının muharabe puanı (BR) şu şekil olmalı bence;

Caemarvon =  6,7

Centurion Mk.3 = 6,7

Bu 2 aracın battle rating (muharabe puanı) bu şekilde yükseltilmeli. 6,7 de bu tanklar iş yapar. Şuan BR'sine göre gayet OP tanklar.

medal medal medal medal

Bu sistemde 6.7 cehennemine yeni tankların atılmasına karşıyım :yes:

Ama Panther F Caemarvon'ı doğru düzgün delemiyor bile ikisininde 6.3 olması çok saçma. Sektirme olasılıkları azaltılabilir ve dolum süreleri arttırılabilir ikiside yapılırsa abartılı bir yanları kalmaz bence.

medal medal medal medal

Bu sistemde 6.7 cehennemine yeni tankların atılmasına karşıyım :yes:

Ama Panther F Caemarvon'ı doğru düzgün delemiyor bile ikisininde 6.3 olması çok saçma. Sektirme olasılıkları azaltılabilir ve dolum süreleri arttırılabilir ikiside yapılırsa abartılı bir yanları kalmaz bence.

O kadar sağı solu ile oynayacağına 6,7'ye şutlarsın, olur biter. :D

Zaten bu 2 tankda ateş gücü göz önüne alınarak 6,7 de bile iş yapar bence...

medal medal medal medal

İngiliz tanklarını ben op bulmadım nedense , hatta ilk 2 tier için gerçekten rezaletti çoğu  :facepalm:

III ve IV seviyede güçlüler. Ben de I ve II seviyede çok güçlü görmüyorum. Ama III ve özellikle IV seviyede bazı epey güçlü tankları var. 

medal medal medal medal

O kadar sağı solu ile oynayacağına 6,7'ye şutlarsın, olur biter. :D

Zaten bu 2 tankda ateş gücü göz önüne alınarak 6,7 de bile iş yapar bence...

Sadece ateş gücüne bakarsak T34-100de 6.7de iş yapar, T54lerin aynı mermilerine ve delme gücüne sahip. Herkes Sabot-HEAT yada delme gücü çok yüksek APHE mermiler kullandığından ingiliz tier4lerin zırhı bir anlam ifade etmeyecek T34-100 mobilitesiyle daha karlı bile çıkabilir.

Tier4lerin ateş gücünde bir abartı görmedim ben ama her geleni sektiriyorlar öyle baya trollüyorlar. 100lük toplar yada 88likler yine deliyor ama 75mm olsun 90mm olsun baya sıkıntılı delemiyor.

medal medal medal medal

Sadece ateş gücüne bakarsak T34-100de 6.7de iş yapar, T54lerin aynı mermilerine ve delme gücüne sahip. Herkes Sabot-HEAT yada delme gücü çok yüksek APHE mermiler kullandığından ingiliz tier4lerin zırhı bir anlam ifade etmeyecek T34-100 mobilitesiyle daha karlı bile çıkabilir.

Tier4lerin ateş gücünde bir abartı görmedim ben ama her geleni sektiriyorlar öyle baya trollüyorlar. 100lük toplar yada 88likler yine deliyor ama 75mm olsun 90mm olsun baya sıkıntılı delemiyor.

Ama senin dediğin gibi bir oynama yaparlarsa ortasını tutturmak zor olur. Amerikan tanklarında bir kaç aracı bu şekil yaptılar, aylarca boyunca süründü. İngiliz tanklarında da ortayı bulmak zor olur diye düşünüyorum. İngiliz fanboyları'nın alman oyunculardan daha fazla sesi çıkar. =)

medal medal medal medal

Ama senin dediğin gibi bir oynama yaparlarsa ortasını tutturmak zor olur. Amerikan tanklarında bir kaç aracı bu şekil yaptılar, aylarca boyunca süründü. İngiliz tanklarında da ortayı bulmak zor olur diye düşünüyorum. İngiliz fanboyları'nın alman oyunculardan daha fazla sesi çıkar. =)

Yapmadıkları birşey değilki sürekli yapıyorlar BR değiştirmektense ufak tefek değişiklilerle dengelemeye çalışıyorlar. Eğer aşırı bir uçurum varsa BR değişikliğine gidiyorlar oda aylarca bu araçlar kral yada rezil olduktan sonra. Pz4ler 4.7ydi Pz4 H 5 evet 5 brydi aklı başında kimse oynamazdı aylarca öyle kaldı, T34lerde aylarca kral kaldı (Hala da kral ya neyse) yani BRleri ne zaman değişir Allah bilir. Amerikalılarda nasıldı M4A1-2 76mmler 5.7 Tiger 1lere kafa tutuyordu 88lik mermilerini sektire sektire çarpışabiliyordun şimdi Pz4ler bile hiç zorlanmadan deliyor yine benzer bir nerf gelirse merak etme bir espirileri kalmaz. Bir ihtimal hala OP kalırlarsa daha fazla tank eklemeden ikisinide 6.7 yapacaklarını hiç sanmıyorum.

medal medal medal medal

• 3 weeks later...

Bir ingiliz sabot mermisiyle ön tarafımdan vurulduktan sonra Is-2 tankının hali :

(Beni vuran tank centurion)

[attachment=183963:2016-01-22_00001.jpg]

Gerçekten bu sabot mermiler dediğiniz kadar varmış. Bu  olay eskiden başıma gelmiş olsaydı yani 1.53 patch'inde sabot mermisi tarafından vurulsaydım Is-2 tankımın ön tarafına atılan sabot mermisi sürücüyü delip tankın içinden geçip sırayla tüm mürettebatı öldürüp tankın arka tarafından dışarıya çıkardı. Yani bi tarafından girer öbür tarafından çıkardı o kadar güçlüydü. Ama şimdi motora çarptığı zaman mermi blok oluyor ve etrafına fazla hasar veremiyor.

Edited by YavruKurt147
  • Upvote 4
medal medal medal

Bir ingiliz sabot mermisiyle ön tarafımdan vurulduktan sonra Is-2 tankının hali :

attachicon.gif2016-01-22_00001.jpg

Gerçekten bu sabot mermiler dediğiniz kadar varmış. Bu  olay eskiden başıma gelmiş olsaydı yani 1.53 patch'inde sabot mermisi tarafından vurulsaydım Is-2 tankımın ön tarafına atılan sabot mermisi sürücüyü delip tankın içinden geçip sırayla tüm mürettebatı öldürüp tankın arka tarafından dışarıya çıkardı. Yani bi tarafından girer öbür tarafından çıkardı o kadar güçlüydü. Ama şimdi motora çarptığı zaman mermi blok oluyor ve etrafına fazla hasar veremiyor.

Aynen dostum çok nerflediler ya baya çöp mermi oldu, hala ingiliz tankları bir fear faktöre sahip olduğundan baskın çıkabiliyorlar ama siz korkmayın durduğu açıya göre zırhın zayıf tarafına gömün tarih olurlar.

medal medal medal medal

attachicon.gif2016-01-22_00001.jpg

Ayın 21inde gelen patch ile spall yapan partiküller ekibin içinden geçmiyor yani ekibi şiş kebab yapma olayı kalktı ayrıca bu saçılan parçaların hasarı da azaltılmış bayağı. Biz Sabot/Solid AP underpower dedik adamlar hepten kullanışsız hale getirirek ee underpowerse bizde spall gücünü azaltalım kullanmayın dediler. Mantıksız diyemem  :crazy:

Edited by CaptainLuftwafle
  • Upvote 1
medal medal medal medal

Bu büyüklükteki mermilerin başarılı bir deliş sonrası normalde tankın içinde kaç kişi varsa alayını yağsız köfte kıymasına çevirmesi gerekmiyor mu?

Tabi bilmediğim için soruyorum. Kıymık kadar değildir herhalde bu parçalar. 

medal medal

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...