Vader_Mester

Miért jó (vagy nem jó) a JOYSTICK

Izgalommal várom, hátha nekem is sikerül finomítani a beállításokon.... (x52pro)

No van egy jóhírem:

Én és a Joystickem egymásra találtunk :)Elkezdtem írni a cuccokat, szóval jövő 7en felteszem.

Utóirat: Csinálok egy kis képmontázst, hogyan csináljuk használhatóvá a Saitek Joystickokat.

medal medal medal

Fontos kérdés előtt állok. Azt szeretném tudni, hogy memóriát vegyek vagy inkább joystick-ot.

Azért fontos ez nekem, mert egyrészt szeretném kipróbálni, hogy milyen a játék joystick-al, másrészt pedig azért, mert nem tudom, hogy az elkövetkezendő patch-ek fognak-e  teljesítménytöbbletet igényelni.

Továbbá eltántorít a joystick-tól a jelenlegi sok panasz és a játék teljesítményigényét sem tudom - kerestem a hivatalos oldalon, de nincs fent.

A gépem konfigurációja a következő:

Intel Core 2 Dou E8400 3 GHz

2 GB RAM DDR2

Asus P5E alaplap

2x ATI RADEON HD 4770 512 MB Crossfire-X-ben

320 MB HDD

Mirai 17" TFT max 1280*1024

és még egy 22 Mbit/s sebességű internet.

medal medal medal

Sziasztok, jók amiket írtok. Annyit tennék még hozzá, hogy aki joysticket használ, vagy kinézett már egyet(esetleg olyan mondellt amit érdemes elkerülni), írja már le a típusát és egy két mondatok róla, hogy az első hozzászóláson kívül legyen egy kis kapaszkodónk(óm). Illetve szerintetek autós pedált lehet használni?

thx

Edited by Repesz

amit nagyon dicsérnek jó áron az:

http://www.thrustmaster.com/products/t16000m

http://gaming.logitech.com/en-us/product/extreme-3d-pro-joystick

nagyobb ár kategória:

http://www.saitek.com/uk/prod/x52pro.html

még nagyobb kategória:

http://www.thrustmaster.com/products/hotas-warthog

hú baz****meg árkategória:

http://www.logitech.com/hu-hu/support/5855?osid=14&bit=64

A thrustmaster t16000-et naagyon dicsérik mindenhol ehhez a játékhoz, és jó az ára is.

medal medal medal

köszi, te mit használsz? Hmm hát az utcsók biztosan nem játszanak:) . A Extreme 3D Pro Joystick -ot ha jól látom már nem lehet kapni, vagy legalábbis pl az ipon-nál pont idén hagytak fel az árusításával, és a t-16000-ret se találom már boltban. Használtat érdemes keresni ezekből, vagy az nagyon lutri?

Edited by Repesz

én x52prot- használok, kellemes joy, de sajna nagyon drága.

köszi, te mit használsz? A Extreme 3D Pro Joystick -ot ha jól látom már nem lehet kapni, vagy legalábbis pl az ipon-nál pont idén hagytak fel az árusításával. Használtat érdemes keresni, vagy az nagyon lutri?

medal medal medal

Hát igen valóban nem a legolcsóbb. Még nem próbáltam vásárolni ilyen helyen, de úgy látom az első kettőt lehet kapni ebayen vagy amazonon.

A trackir építésével hogy állsz?

sehogy sajna, olyan kamerát vettem, amit naagyon szét kell barmolni, ahhoz ,hogy lássa az ir ledeket, és még úgy sem biztos,hogy jól működik.....

Egyébként minden megvan hozzá.Azt hiszem megvárom jövőre az oculus riftet, addig csak kibírom valahogy, az meg igazi játékélmény lesz. Addig gyűjtögetek rá :Ds

Lehet, hogy nekifutok megint, ha beleszaladok egy max 2000FT-s kamerába valami leárazáson.

Hát igen valóban nem a legolcsóbb. Még nem próbáltam vásárolni ilyen helyen, de úgy látom az első kettőt lehet kapni ebayen vagy amazonon.

A trackir építésével hogy állsz?

Edited by ex_levy
medal medal medal

sehogy sajna, olyan kamerát vettem, amit naagyon szét kell barmolni, ahhoz ,hogy lássa az ir ledeket, és még úgy sem biztos,hogy jól működik.....

Egyébként minden megvan hozzá.Azt hiszem megvárom jövőre az oculus riftet, addig csak kibírom valahogy, az meg igazi játékélmény lesz. Addig gyűjtögetek rá :Ds

Lehet, hogy nekifutok megint, ha beleszaladok egy max 2000FT-s kamerába valami leárazáson.

Tescoban tuti van :lol: :lol:

medal

Az a ocolus nagyon durva, nem rég megnéztem róla pár videót. Sok sikert hozzá, akkor gondolom vannak pedálok is hozzá, vagy a botkormány z tengelyét használod?, Jeleneg facetracknoirt használsz vagy mást? http://hardverapro.hu/apro/saitek_x45_1

ehhez mit szólsz?(csak ha már van itt valalki aki ért is ezekhez). Még valami: a t16000m-nek van z-tengelye?, mert nem látom(vagy találom) a leírásában.

Edited by Repesz

Én használtan vettem a log 3d-t...2500 ért. Tökéletesen mükszik.( föleg mert elsöre ki akartam probálni menne e joyal és nem akartam feleslegesen beruházni)Sima 3000 ft os kamerát használok sima leddel.Ugyis csak este tolom igy infra nem kell....persze lesz majd :-)
Jó lenne az ebay amazon,ha mem lenne a rohadt nagy postaköltség.
medal medal medal

Én használtan vettem a log 3d-t...2500 ért. Tökéletesen mükszik.( föleg mert elsöre ki akartam probálni menne e joyal és nem akartam feleslegesen beruházni)Sima 3000 ft os kamerát használok sima leddel.Ugyis csak este tolom igy infra nem kell....persze lesz majd :-)
Jó lenne az ebay amazon,ha mem lenne a rohadt nagy postaköltség.

http://gaming.logitech.com/hu-hu/product/extreme-3d-pro-joystick

erre gondoltál?, hmmm szóval ha sötétben tolod akkor elég a sima led:D, jó tudni. Van valmilyen késése a kamerának?

Erről véleménye valakinek ? Tetszik, lehet hogy ez lesz a következő joyom.

http://www.playdome.hu/cikk/27071

hát nem sok jót írtak róla a hozzászólásokban. Jelenleg a t 16000m felé húzok, csak az tántorít egyenlőre el, hogy nem igazán kapható Magyarországon boltban.

Mindensetre, ha jutottál valamire légyszi írd majd meg a tapasztalatokat.

Edited by Repesz

Szerintem a t16000 azért jó mert mágneses szenzorok vannak benne, amik biztosítják az érzékeny játékot, és a minimális deadzonákat.

A köv ilyen joy a sorban az az x52...Szerintem ruházz be 1-be, a minőséget sajna meg kell fizetni.

Én is átrágtam magam az angol nyelvű fórumokon, és a t16000, x52, hotas warthog-ot dicsérte mindenki. (meg a Logitech Extreme 3d Pro-t, de arra azt mondják nem olyan tartós)

hát nem sok jót írtak róla a hozzászólásokban. Jelenleg a t 16000m felé húzok, csak az tántorít egyenlőre el, hogy nem igazán kapható magyarországon boltban.

Mindensetre, ha jutottál valamire légyszi írd majd meg a tapasztalatokat.

medal medal medal

Nekem tetszett az alapján amit a tesztekben írtak róla. A kényelmetlenség engem annyira nem érdekel, ha ilyen bajom lesz vele azt meg úgyis megoldom.

A régi Saitek ST90-esemnél csak jobb lehet.

medal medal medal medal

Nekem tetszett az alapján amit a tesztekben írtak róla. A kényelmetlenség engem annyira nem érdekel, ha ilyen bajom lesz vele azt meg úgyis megoldom.

A régi Saitek ST90-esemnél csak jobb lehet.

Hol fogod megvenni? Nekem kidobta a kereső a t.16000m et a mediamarktban erre látom, hogy a német oldal......XD Furcsának tartom, hogy ennyire nem lehet kapni(logitech extreme 3d pro-t se). MIntha mind a 2 mondellnek abbahagyták volna idén a hazai terjesztését. Nem tudom, hogy régi modellek-e vagy nem, de mivel nem jött ki utódjuk így furcsának találtam.

Most néztem, hogy valójában off-olok. Sebaj majd ha lesz joystick írok egy on hozzászólást is.

Edited by Repesz

Ár érték arányban mostanában szerintem messze a Thrustmaster Flight Stick X a legjobb. 

(Külföldi forumokon azért nem népszerűbb, mert kint hasonló áron vannak az ilyen tudású logitech stb joyok is. Nálunk 2-3 ezressel olcsóbb ez)

Edited by Starkhos

Helló mindenki!A problémám a joy-al az,hogy test flight-ben próbálgatom arcade nehézségben,és jól is megy ott,viszont ha átrakom historical-ra akkor erősen elkezd húzni balra és amikor már felemelkednék a földről akkor meg letör a bal szárnya.Arcadeban semmi ilyet nem tapasztaltam.A joy-om egy Saitek cyborg F.L.Y 5.Előre is köszönöm.

Helló mindenki!A problémám a joy-al az,hogy test flight-ben próbálgatom arcade nehézségben,és jól is megy ott,viszont ha átrakom historical-ra akkor erősen elkezd húzni balra és amikor már felemelkednék a földről akkor meg letör a bal szárnya.Arcadeban semmi ilyet nem tapasztaltam.A joy-om egy Saitek cyborg F.L.Y 5.Előre is köszönöm.

Roll axis, Pitch axis, Yaw axis-on kell állítani, főleg a "Correction" fülön. Egy darabig el kell vele játszogatni de menni fog.

Ha megvan mindenképpen mentsd el a beállítást az adott gép nevére, mivel minden géptípusra külön be kell lőni.

;)s

medal medal medal medal

Ên egy beállítással megyek mindenen.Indulásnál kis gázzal kezdj 30% majd ha már egyenesben van kezdhetsz gyorsulni de csak fokozatosan.Némelyik nagy gázra orra esik 109 messzának 80% felszállásnál elêg, míg a zerók fw190 weppel is simán felmegy.Álltalábab balra törnek ki a gépek.A b7a2 amelyik jobbra indul.Vannak youtubeon oktató videók csak keresgélni kell picit.
medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.