Jump to content

P-38J i L Lightning

14 hours ago, masakrator631 said:

Chyba masz na myśli wcześniejsze wersje E lub G. Po prostu się wspinaj wysoko i korzystaj z dobrego nurkowania i uzbrojenia tych samolotów.

Akurat tu też masz racje. Zauważyłem teraz że pomyliłem modele.

RideR2, akurat staram się jak najlepiej nauczyć się latać na AB żeby znając już samolot pójść na RB.  Więc tym Lightningiem częściej robię AB niż RB bo jeszcze go poznaje. 

Edited by SiwyBLS

Na AB,to tak:

- wykorzystaj fakt,że Lightniningi startują z pułapu szturmowców poza zdaje się wersją L,i całkiem dobrze się wspinają;czyli na początku meczu dzida do góry.

- zgodnie z nazwą lubią być szybkie;nastaw sobie pokazywanie IAS,i staraj się nigdy nie zejść poniżej 280 km/h.

- w sprawnych rękach nawet nieźle się kręcą (bardziej w pionie),co jednak powinno być raczej używane jako ostatnia deska ratunku.

- amunicja uniwersalna do browningów,i domyślna do działka.Zbieżność 700m + pionowa.

- nadają się do rope'n'dope i walki energetycznej.

- atakuj w stylu boom'n'zoom kocioł wrogów poniżej,ale nie rób ostrych skrętów w pogoni za celem.Jak się wywinie trudno,przełącz się na kogoś innego będącego na torze lotu.Po przeleceniu przez furball na dużej prędkości oddal się na bezpieczną odległość,i najlepiej pod swoim punktem odradzania zacznij odzyskiwać pułap przygotowując się do kolejnego ataku.

- Lightningi całkiem nieźle się sprawują jako myśliwce przechwytujące bombowce,ale tutaj trzeba umieć strzelać w pilota,skrzydło lub ogon tak,aby jak najszybciej przeciwnika załatwić.Z racji zabugowanego modelu obrażeń P-38 łatwo łapią ogień nawet od pierdziawek 7mm,a podpalone rzadko kiedy gasną.

- wersja L ma naprawdę solidne wspomagacze lotek,co ułatwia korety wektora lotu podczas ataku BnZ,a także umożliwia stosowanie z dobrym skutkiem nożyc jako manewru obronnego.

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal

Nie mogę polubić się z wersją L, jakoś źle mi się celuje. Wsiadam w inny samolot  i wszystko jest ok. Może to też  dlatego, że nie grałem wiele miesięcy, ale łatwiej mi się trafia cele z 37 mm. Latałem jakiś rok emu wersją G i wszystko nie czułem tego, że uzbrojenie jest słabe.

Samolot bardzo przeciętny, ma silna konkurencję na tym tierze i w dodatku to duży cel.

medal medal

• 3 years later...
Guest

J15-ka jest naprawdę  "wyjątkowa" . 

Przegrzewanie, brak prędkości ,brak zwrotności poziomej i pionowej ,brak obrotu, brak wznoszenia ,start z lotniska ,rozpadanie się w nurku ,odpadanie połowy skrzydła po jednej kuli i nawet Japończyki go doganiają .

Po prostu cudo . Zero atutów .

1 na 1 z każdym myśliwcem  można od razu wyskakiwać . Można co najwyżej strzelać do lekkich bukrów dopóki starczy amunicji do 20-ki.

Kupiony ,wyszpachlowny, porzucony, kropka

Guest

Świat z paczami poszedł do przodu .Kiedyś przeciwnicy nie byli tak dobrzy. 

Dzisiaj bijesz się z poprawionymi  maszynami które mają znacznie lepsze osiągi .Teraz nawet 10 minutowy sideclimb nie pomaga.

Zrób test :wejdź na dużą wysokość i poczekaj aż zostaniesz sam z Bf-ami , zagryzą cię jak piranie.

albo przeleć przez hordę Japończyków i staraj się utrzymać prędkość poziomą .Dopadną cię nawet jak spalisz silniki .

Nie chce mi się nawet sprawdzać ostatniej wersji z dodatkowymi działami bo wygląda na to że ma jeszcze gorsze osiągi . Za słabe na myśliwiec a interceptor na tle Czarnej Wdowy to z niego nędzny.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...