Marcus9311

Alternatív második világháború

Mennyire lenne igény egy Alternatív második világháborús topic-ra ? Alternatív második világháború alatt nem az ilyen "Man in the High Castle" - féle agyrémeket értem, hanem a realitás talaján maradva, hogy győzhettek-e volna Sztálingrádban, vagy a Vaskalapács-hadműveletet lehetett volna-e végrehajtani, s ha igen, hogy befolyásolta volna a második világháború további menetét. 

Az alternatív hadtörténelem nem névtelen sci-fi írók kenyere, hanem rendes katonatisztek és történészek fő kutatási területe. Ilyen témájú műnek tekinthető Erich von Manstein tábornagy "Verlorene Siege" c. műve, viszont a Stephen A. Ambrose, John Keegan, Peter G. Tsouras, Kenneth Macksey-féle kiadványok nyíltan alternatív történelemmel foglalkozó könyvek. Vagy a legutóbbi Rubicon-ban is elgondolkoztak azon, hogy támadt volna-e Sztálin, ha 1941 júniusában nem lépnek a németek.

Témaindító alternatív történelmi szcenárió legyen a Vaskalapács-hadművelet:

Az Eisenhammer hadművelet (magyarul Vaskalapács-hadművelet) a németek által felvázolt második világháborús terv volt, amely a szovjet vízerőművek ellen irányult volna azok megbénítása érdekében, így a szovjet hadiiparra „vaskalapácsként” lesújtva és megbénítva. 

A szovjet hadiipar működtetéséhez, ellátásához szükséges villamosenergia 3/4-ét néhány fontos létesítmény adta. A hadművelet célja a moszkvai, Nyizsnyij Novgorod-i, tulai és novomoszkovszki létesítmények kiiktatása volt, mely drasztikusan csökkentette volna a szovjet ipar termelését, így akadozott volna a szovjetek ellentámadása, nem tudták volna folyamatosan ontani a T-34-eseket, JSZ harckocsikat és Jakovlev vadászokat, és így túlterhelni és kivéreztetni a németeket.

A kérdések a következők lennének:

Mennyire lettek volna képesek végrehajtani az akkor, 1943-ban rendelkezésre álló Ju 88, Do 217 K/M és He 177 bombázóikkal és már amelyikhez rendszeresített Hs 293-asokkal is lebombázni a célpontokként kijelölt létesítményeket (éjszakai bombázás során is) ?

Ha sikerrel végrehajtják a műveletet, hogy változott volna a harci helyzet a Keleti fronton ?
Edited by Marcus9311
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Senkit sem érdekel a téma ?

Nem tudom. Elég lerágott csont már ez a mi lett volna ha gondolkodás, legalábbis Számomra.

Nem tudom. Elég lerágott csont már ez a mi lett volna ha gondolkodás, legalábbis Számomra.

Vannak olyan csaták, amiket ténylegesen kiveséztek, mint az Oroszlánfóka-hadműveletet, de vannak olyanok, melyekkel keveset foglalkoztak, mint a témaindító hozzászólásomban felvetett Vaskalapács-hadművelet. Vagy még egy alternatív észak-afrikai hadjárat is érdekes, hogy ha Gibraltárt elfoglalják a németek, utána mehettek volna-e tovább Máltára, ill. tudják-e biztosítani az Afrikakorps-nak az utánpótlást. Vagy Egyiptom eleste után mentek volna India felé, vagy csatlakoztak volna  a Sztálingrádot és a Kaukázust ostromló erőkhöz.

Ezek roppant fontos kérdések. Én is elgondolkodom néha, hogy vajon az ufókok közbeavatkoznak és mindent lerohannak. Esetleg a mélysötétből felszínre jutó drow erőkkel szövetkezett oroszok megállnak-e Berlinnél vagy tovább fojtatják az útjukat Blingdenstone felé.

Illetve mindeközben a japánokat megsegítik-e a nagy sasok és közösen legyőzik-e a Fekete Gyöngy vezette amerikai erőket.

És akkor még a NOD közbe sem avatkozott, csak a háttérben szövetkezik Voldemort erőivel, hogy mindent megkaparintsanak maguknak. Ám a végén egymást elárulva vajon melyik erőt hívják segítségül a végjátékban? Jar Jar Binks büszke népét vagy netán a Goa'uldokat?

Roppant bonyolult milett volna ha fikciókat lehet kitalálni.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Marcus, ez most nem szarkazmus lesz:

Komolyan dolgozzál ki néhány alternatív forgatókönyvet, és küld el gazsiéknak!

De lehetőleg olyat amiben a német hadsereg nem szerepel.Szükség lesz rá, ha tovább cseszegetik a német járműveket!

És a hadgyakorlatos hokkaidó történet az eléggé zs-kategóriás történet.

Szóval dolgozz ki usa-orosz, angol-orosz, usa-angol,orosz(oroszok elfoglalják egész európát angliástul) történeteket, lehet, hogy ha jók, még jutalmat is kaphatsz.

ide tudod beküldeni az ötleteidet:

http://forum.warthunder.com/index.php?/forum/611-suggestions/

medal medal medal

Én sem voltam szarkasztikus. Ezek simán járható elképzelések, csak a legtöbb említett név jogvédett. Kicsit át kell írni és kész.  :Ds

Elég csak megnézni egy Warhammer-t. Az ebből él, hogy mindet összekevert mindennel. (Nem szidom ezt a világot, de ettől még ilyen.)

A Sliders is milyen jó kis sorozat volt. Az is ebből a keverésből táplálkozott.

Ha lúd akkor legyen kövér.

Edited by Volfram42

Ezek roppant fontos kérdések. Én is elgondolkodom néha, hogy vajon az ufókok közbeavatkoznak és mindent lerohannak. Esetleg a mélysötétből felszínre jutó drow erőkkel szövetkezett oroszok megállnak-e Berlinnél vagy tovább fojtatják az útjukat Blingdenstone felé.

Illetve mindeközben a japánokat megsegítik-e a nagy sasok és közösen legyőzik-e a Fekete Gyöngy vezette amerikai erőket.

És akkor még a NOD közbe sem avatkozott, csak a háttérben szövetkezik Voldemort erőivel, hogy mindent megkaparintsanak maguknak. Ám a végén egymást elárulva vajon melyik erőt hívják segítségül a végjátékban? Jar Jar Binks büszke népét vagy netán a Goa'uldokat?

Roppant bonyolult milett volna ha fikciókat lehet kitalálni.

Angolszászoknál nem ördögtől való a realizmus talaján maradt, 1-1 apróbb változtatással elkezdett, hihető alternatív (had)történelem, csak nálunk ütközik az ilyesmi heves ellenállásba. 

Tudod a cégnek van múltja még a sima eventek szabotálásában is...pl a múltkor pikk-pakk kikerült egy fóka a használható gépekből...(pedig abban az időszakban igen sűrűn használták.)

Képzeld el, ha ezt sima eventel megcsinálják, mi lenne egy alternatív eventel, amiben aztán csak rosszindulatuk a felső határ.

Ez senkinek sem lenne jó, mivel némettel nem menne senki, a szövik meg órákat várnának 1 körre.

medal medal medal

Tudod a cégnek van múltja még a sima eventek szabotálásában is...pl a múltkor pikk-pakk kikerült egy fóka a használható gépekből...(pedig abban az időszakban igen sűrűn használták.)

Képzeld el, ha ezt sima eventel megcsinálják, mi lenne egy alternatív eventel, amiben aztán csak rosszindulatuk a felső határ.

Ez senkinek sem lenne jó, mivel némettel nem menne senki, a szövik meg órákat várnának 1 körre.

Nem azért találtam ki ezt a topic-ot, hogy az itt megvitatottakat kellene a játékba belerakni, hanem gondolatom, hogy itt "szakértők" vannak.

Történelem szakértők, haditechnika szakértők azok vannak.

De mi-lett-volna-ha szakértő???

Én még mindig azt mondom, hogy szedd össze az ötleteidet, és küld el a cégnek, mert szükségük lesz rá.... főleg miután megjelennek az angol tankok.

(szerinted sima történelmi eseményen mennyien fognak német vassal menni az egyesített orosz-usa-angol izék ellen?Szóval szükség lenne néhány jól átgondolt alternatív pályára/szituációra/helyzet-leírásra, inkább rád bíznám ,mint a jóemberekre odafent...ez most tök komolyan mondom.Te nem utálod  az axist, mint a cég)

Nem azért találtam ki ezt a topic-ot, hogy az itt megvitatottakat kellene a játékba belerakni, hanem gondolatom, hogy itt "szakértők" vannak.

Edited by ex_levy
medal medal medal

Történelem szakértők, haditechnika szakértők azok vannak.

De mi-lett-volna-ha szakértő???

Én még mindig azt mondom, hogy szedd össze az ötleteidet, és küld el a cégnek, mert szükségük lesz rá.... főleg miután megjelennek az angol tankok.

(szerinted sima történelmi eseményen mennyien fognak német vassal menni az egyesített orosz-usa-angol izék ellen?Szóval szükség lenne néhány jól átgondolt alternatív pályára/szituációra/helyzet-leírásra, inkább rád bíznám ,mint a jóemberekre odafent...ez most tök komolyan mondom.Te nem utálod  az axist, mint a cég)

Te jó ég, ha én hadtörténésznek mentem volna, meggyökeresedett volna bennem az alternatívák iránti érdeklődés és a végén itthon még kikiáltottak volna eretneknek :D De még lehetek katonatiszt, kutathatok ilyesmit, és kiálthatnak ki eretneknek :D

A mi-lett-volna-ha téma nem igényel külön szakértőt, az is hozzátartozik normálisabb helyeken a hadtörténelemhez, hadvezetéshez, ezalapján az angolszászoknál sok ilyan kiadvány jelent meg rendes katonatisztek tollából. Vagy a műfaj indítóját, Erich von Manstein-t sem kell bemutatni, ő meg írt egy "Verlorene Siege"-t.

Akit érdekelne a téma, annak átküldöm email-ben Kenneth Macksey - A végső győzelemig könyvét témakezdésnek. 
Edited by Marcus9311

Én történésznek mentem és a mi lett volna ha az első előadáson ki lett jeletnve, hogy a történész dolga a lehető legobjektívebben kutatni a mi VOLT-ot. Ennyi és nem több. A mi lett volna ha az szakmaiatlan. nagyjából annak felel meg, hogy egy sebész operál és azon gondolkodna, hogy mi lenne ha a vesét a szív helyére kötöttük volna ben. A helyett, hogy odafigyelne. Persze lehet vele foglalkozni. Hobbi szinten otthon, de a szakmában nem elfogadott.

Én történésznek mentem és a mi lett volna ha az első előadáson ki lett jeletnve, hogy a történész dolga a lehető legobjektívebben kutatni a mi VOLT-ot. Ennyi és nem több. A mi lett volna ha az szakmaiatlan. nagyjából annak felel meg, hogy egy sebész operál és azon gondolkodna, hogy mi lenne ha a vesét a szív helyére kötöttük volna ben. A helyett, hogy odafigyelne. Persze lehet vele foglalkozni. Hobbi szinten otthon, de a szakmában nem elfogadott.

Pontosabban itthon. Mert Keegan, Ambrose, Macksey és a többiek akkor micsodák? Hobbitörténészek?

Én a szakmáról beszélek. Az, hogy foglalkozik ezzel a témával egy dolog, de nem szakmai.

Hawking is írt nem egy jó könyvet, de nem szakmai, mert nem oda tatozik. Csak jó íróvá teszi őket. A kettő nem zárja ki egymást. Swarzenegger is volt politikus, színész és testépítő. Átfedések lehetnek amik segítik az embert a különböző szakmák között. Ez egy hálás hozadék, de ettől még nem szakmai. Általában ezek témák nem is kerülnek ki a laikusok közé. Ha ki is kerülnek akkor megpróbálják fogyasztható és bulvárosabb formába önteni az adott témát, hogy érthető és szórakoztató legyen.

Jó példa amikor a Lengyel egyházszerkezetről kellett előadást tartanom. Nos a többiek számára ez nem volt gond, mert ők is ebben a szakmában voltak, de egy átlag kívülálló vagy az ereit vagy engem vágott volna fel két perc után, mert annyira száraz volt a témakör.

Edited by Volfram42

Mert nem lehet minden olyan, mint egy hadseregben,hogy Vezérkar, tisztek, tiszthelyettesek, bakák :)

(És már ez is egy lépcsővel több)

medal medal medal medal medal

Ezzel adtál egy ötletet:

Az egyház megunja az inkompetens politikusok és hadvezérek cselekedeteit a háborúban és magához veszi a hatalmat.

Majd szent keresztes háborút hirdet.(jó egyház szokások szerint mindenki ellen aki nem olyan mint ők)

csapatok anglikán egyház, európai egyesült katolikus unió,  ortodox egyház, usából pedig a mormonok :lol:

vagy ez túl warhammer 40k-s lett?

Mert nem lehet minden olyan, mint egy hadseregben,hogy Vezérkar, tisztek, tiszthelyettesek, bakák :)

(És már ez is egy lépcsővel több)

medal medal medal

vagy ez túl warhammer 40k-s lett?

A poén az, hogy a Császár betiltotta a vallásokat, mivel rájött, hogy az majdnem minden háború oka és egy realizmuson alapuló birodalmat hozott létre egészen a Hórusz Eretnekségig. Csak azután vált egy vallási kultusz központjává, miután a testét az Arany Trónusra helyezték és mozdulni sem tud, illetve semmit sem tenni az ellen, hogy őt istenítsék. És a poén, hogy a WH40K egyháza eretneknek tartja még azokat is, akik a Császár által hirdetett realizmust akarják követni.

És valahol igazat adok Ian Watsonnak ebben (a Warhammer univerzum kitalálója), nézzük meg példának okáért a migránsokat. Volt egy riport a tévében egy olyan nővel, aki beszéli az arab nyelvet, így értette, hogy a migránsok mit beszélnek a vonaton, amin utazott. Arról beszéltek, hogy meg kéne őt erőszakolni, mivel megtehetik büntetlenül ,mert eretnek és elvehetik a vonaton utazó emberek vagyonát, szintén azért mert eretnekek, mivel ez Allah-nak tetsző dolog lenne. Na kérdem én ezek után, hogy mire is jó a vallás? Csak arra, hogy feszültséget és ellentéteket szítson.

De kicsit elkanyarodtunk. Megválaszolva Marcus kérdését a szovjetek radarjára vonatkozóan, igen, a Szovjetek eléggé komoly radarhálózattal rendelkeztek már 1941-ben és nem csak az amerikaiaktól és angoloktól kapott radarok voltak ebben, hanem saját gyártmányúak is. 1941-ben pl. a radar hatósugara 100 km volt.

medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.