Sign in to follow this  
Bajtek5

[Konkurs] Ślimacza Akademia Filmowa | Bitwy Mieszane

livecomp.png


[hr]

Drodzy Gracze,


macie w sobie żyłkę reżysera? Może wśród naszej społeczności ukrywa się talent na miarę Michaela Baya, Stevena Spielberga i Jamesa Camerona? W naszym nowym konkursie możecie sprawdzić swoje umiejętności, tworząc serię filmów, które zrobią jedno: powalą na kolana. Jeśli myślisz, że możesz stworzyć świetny film, nie marnuj czasu, zacznij kręcić już teraz i zdobądź nagrodę. Masz mnóstwo czasu na uchwycenie wspaniałych ujęć, ponieważ termin konkursu mija 30 września.


Nasz pierwszy ślimaczy konkurs będzie poświęcony bitwom mieszanym, szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu. Jeśli nie jesteś pewien, czego szukasz, jako podpowiedź obejrzyj nasze filmy o jednostkach naziemnych oraz film promujący amerykańskie czołgi.


[hr]

Bitwy Mieszane


Stwórz najlepszy film z rozgrywki w War Thunder, którego tematem przewodnim będzie kooperacja wojsk lądowych oraz lotnictwa. Pokaż to, co czyni bitwy pancerne w grze niezwykłym przeżyciem: szczegółowe i zróżnicowane modele pojazdów, dynamiczne sceny walki, tryb śledzenia pocisku, wsparcie powietrzne i artyleryjskie, rakiety, spadające bomby, karabiny maszynowe, pociski świszczące w powietrzu — wybór należy do Ciebie. Nagraj dzieło, które otworzy przed Tobą świat kinematografii!


W ręce naszych uczestników trafią poniższe nagrody: 


achievement_gold_04.png ZŁOTY ŚLIMAK
Noś tę odznakę dumnie na naszym forum oraz zdobądź 10 000 Złotych Orłów! achievement_silver_04.png SREBRNY ŚLIMAK
Noś tę odznakę dumnie na naszym forum oraz zdobądź 7500 Złotych Orłów! achievement_bronze_04.png BRĄZOWY ŚLIMAK
Noś tę odznakę dumnie na naszym forum oraz zdobądź 5000 Złotych Orłów!

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy najlepsze, które otrzymają nasze Ślimaki. Dokonamy subiektywnej i bezwzględnej oceny jakości filmów. Oznacza to, że ta sama nagroda (np. Złoty Ślimak) zostanie przyznana więcej niż jednemu użytkownikowi, lub nikt nie otrzyma danej nagrody.


Nagroda Ślimaka obejmuje wyróżnienie profilu laureata na forum oraz odpowiednią sumę Złotych Orłów. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z jego zasadami. 


[hr]

Zasady Uczestnictwa: 

 • Długość filmu nie może przekraczać 5 minut;
 • Film musi być w jakości HD (1280x720) lub wyższej;
 • Film musi być umieszczony na jednym z dwóch serwisów: YouTube lub Vimeo;
 • Film musi być opublikowany na serwisie War Thunder Live z hashtagiem #snailawards oraz w dziale konkursowym naszego oficjalnego forum;
 • Możesz używać jedynie muzyki lub dźwięków z War Thunder. Jeżeli użyjesz innej muzyki lub efektów, muszą być one dostępne bez ochrony praw autorskich i opłat za użytkowanie;
 • Cały materiał filmowy musi pochodzić z gry War Thunder;
 • Minimalne ustawienia graficzne, w której powinna być przygotowana produkcja to „ustawienia filmowe”;
 • Podczas montażu filmu możesz używać dowolnych efektów specjalnych stworzonych przez siebie, dopuszcza się modyfikację materiału filmowego (przygotowanie intra, przejść pomiędzy ujęciami itd.);
 • Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury składające się z przedstawicieli społeczności War Thunder;
 • Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany warunków niniejszego konkursu w każdym momencie;
 • Uczestnik zgadza się, aby w sytuacji w której jego praca zostanie nagrodzona, przekazać prawa do wykorzystania filmu na rzecz firmy Gaijin Entertaiment. 
 • Uczestnik biorąc udział w konkursie, zrzeka się wszelkich praw własności do filmu na korzyść organizatora;  

[hr]

Termin nadsyłania prac upływa 30 września.

Prosimy, aby nie umieszczać niczego, co zawiera symbolikę nazistowską, rzeczy wulgarne bądź nieprzyzwoite itp. Jeśli ktoś zamieści film zawierający któreś z powyższych treści, nie będzie on brany pod uwagę.


A teraz kamera w rękę i wyruszajcie polować na najlepsze ujęcia! 


[hr]

Zespół War Thunder 

 • Upvote 1
medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 • Minimalne ustawienia graficzne, w której powinna być przygotowana produkcja to „ustawienia filmowe”;
Kurdę a już chciałem brać udział. Może bitwę powietrzną mój komp uciągnie na filmowych, ale mieszaną i przy włączonym programie nagrywającym nie da rady :(
medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 • Uczestnik biorąc udział w konkursie, zrzeka się wszelkich praw własności do filmu na korzyść organizatora;  

 

Prawo własności ma zastosowanie jedynie do nieruchomości (np. ziemia, dom) lub ruchomości (np. telewizor, pralka), nie dotyczy dzieła.

Kupując (otrzymując) dzieło, jesteśmy jedynie właścicielami przedmiotu. Jeśli zatem chcemy rozpowszechniać potem jego kopie musimy nabyć osobno autorskie prawa majątkowe.

 

Własność egzemplarza utworu (posiadanie nośnika, nawet jedynego i oryginalnego) należy odróżnić od posiadania osobistych i majątkowych praw autorskich do utworu. Jeżeli osoba A posiada egzemplarz utworu, niekoniecznie musi być uprawniona z tytułu praw autorskich do tego dzieła. Autorskie prawa majątkowe mogą osobie tej przysługiwać tylko wtedy, jeśli np. wraz z własnością egzemplarza nabyła całość lub część praw majątkowych (albo uzyskała uprawniającą ją do autorskich praw majątkowych licencję).

Podsumowując, kupując książke możesz ją przeczytać, po przeczytaniu pozyczyć znajomemu, albo sprzedać na alledrogo. Masz książke-przedmiot, możesz nia sobie podetrzeć tyłek, bądź rozpalić w kominku, wolno. Ale książki-dzieła, nie możesz np. skanować, czy modyfikowac i udostępniać w internecie, czy drukować dodatkowych egzemplazy.

 

A jeśli macie na myśli prawa autorskie to:

 

Prawo autorskie, sa naturalną więzią dzieła z twórca i jako takie sa niezbywalne, nie mozna się ich zrzec, a tym bardziej przenieść na inną osobę. Stanowią o fakcie wykonania konkretnego dzieła przez konkretnego twórcę.

Ponadto do osobistych praw autorskich należy prawo do zachowania niezmienionej treści i formy dzieła (np. dodanie logo itd.).

Natomiast przekazanie praw majątkowych może nastąpić na mocy umowy przekazujacej prawa do dzieła, lub też umowy licnecyjnej regulującej rozporzadzanie dziełem.

 

Żadna umowa czy regulamin konkursu (zgoda na regulamin jest rodzajem umowy) nie ma prawa być niezgodna z ustawą.

 

„Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności prawo do:

1) autorstwa utworu;

2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania go anonimowo;

3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania;

4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności;

5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.”

 

Jeśli w ustawie nie ma zastrzeżeń wyżej wypunktowanych praw, autor nie ma możliwości się ich zrzec czy przekazać komuś innemu. W praktyce oznacza to, że pojawiający się w regulaminie zapis o tym, że autor dzieła przenosi wszystkie prawa (autorskie) na rzecz organizatorów nie ma żadnego zastosowania.

 

 Mam wrazenie, że Polska w sprawach praw autorskich, pozostała nadal w latch `90, epoce kaset magnetofonowych sprzedawanych z łóżka polowego na targu.

 

Proponuje zatem albo usunąć ten zapis, albo doprecyzować i sporzadzić porzadny regulamin z konkretnymi informacjami na temat warunków przekazania i rozporzadzania dziełem wraz z kompletem umów licencyjnych.

W innym wypadku powyższy zapis nie ma żadnego zastosowania, a może Wam przysporzyć sporych kopotów.

 

PS.

Zawsze irytuje mnie ten punkt regulaminu, choć zwykle organizator jeszcze dodaje do niego, że nie ponosi żadnej opdowiedzialności za dzieło. czyli daj mi cos za darmo, a jak coś będzie nie tak to nadstaw dupy.

Edited by McKylu

Bajtek5 (Posted )

Podpunkt został zmieniony, aby być w pełni identyczny z angielskim ( oryginalnym regulaminem).
 • Upvote 2
medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załaczyłem ustawienia filmowe no około 40-60 fps miałem to sobie myślę, że włączę program do nagrywania i co 20fps.

medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tam. Dawidzie - znaczna większość (niczym PiekłoKot) porzuciła ten tonący okręt. To tylko ja jestem tak polatest_cb_20140917193530.pngny,, że pomimo kolejnych permów dalej tu siedzę i tworzę...

 • Upvote 1
medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, uprzejmie proszę o nie poruszanie tematów, które nie są związane z konkursem. Wszelkie podobne posty będą usuwane. 

 • Upvote 1
medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.