Jump to content

Symulacja będzie zabrana?

to ci powiem tak , zostałem zbanowany na czat bo tak . szukałem modóf by zrobić coś ale włądza absaolutna . .putt out not in... jaka to gra. .kto pays all a lott>?|  jaki jest link kto ma mod today or .. should not to polak?

how to contrattack w/ mods..kto mi powie jak z tymi ludzmi gadać .. oprócz. .baned wy

ja nie wiem jak wyrazić te słowa kto zrozumał mnie.. ale why the rruskey not hate jews?

Rada dla reszty - dajcie sobie spokój z jakimikolwiek dyskusjami ze stoną, sami widzicie jak to się kończy a szkoda tylko zbędne banany zbierać.

To się nazywa nadużywanie władzy, gdy brak odpowiednich argumentów do dalszej dyskusji.

Nie chcę nikogo obrazić, ale założę się że gdyby "szkodnik" nie miał takich praw na forum, to po tej dyskusji zamknąłby się w pokoju na tydzień i z nikim nie rozmawiał. Ale ma chłopak trochę władzy, więc sobie myśli - "temu to teraz dowalę". I jeb jednemu warna, drugiemu bana na tydzień.

Dziwi to kogoś, bo mnie nie.

@EDIT

Żeby nie było. Grałem w wiele gier online i mało kiedy zdarzało się, aby na forum moderatorzy sypali banami niczym śnieg na biegunach Ziemi, tak jak jeden okaz "szkodnika" tutaj. Ale widocznie posiadali chyba większe kompetencje na te stanowisko.

Edited by TheAndyboy888
  • Upvote 7
medal medal medal medal medal

A jaką na SB mamy symulację, to widać chociażby po tym że nawet ręczna skrzynia biegów nie jest wymuszona (o "kokpitach" dla czołgów nie wspominam - pewnie będą równie szybko co te na bombowcach).

Hmm lepiej żeby w symulacji dowódca (którym jest gracz) zmieniał biegi, a nie kierowca? Lekki nonsens ręczna skrzynia w czołgu jest bardziej arkadowa niż symulacyjna...

medal medal

Hmm lepiej żeby w symulacji dowódca (którym jest gracz) zmieniał biegi, a nie kierowca? Lekki nonsens ręczna skrzynia w czołgu jest bardziej arkadowa niż symulacyjna...

No to zróbmy auto aima oraz tryb automatyczny jazdy dla czołgu po ustalonej z góry trasie, a działo niech strzela kiedy i gdzie chce.

No bo jesteś dowódcą czołgu, więc jedyne co masz robić to gapić się przez lornetkę, a nie jeździć, celować i strzelać...

I broń Boże, nie używaj komunikatów na czacie...

...bo nie jesteś radiooperatorem, tylko dowódcą towarzyszu!!!

A tak serio to  :facepalm:

Edited by TheAndyboy888
  • Upvote 3

Nie czas ratować drzew, gdy płoną lasy -innymi słowy jak chwieją się podstawy nie ma sensu grzebać w szczegółach...

No to zróbmy auto aima

Granica jest blisko. ostrożnie ;)s

Edited by murasek72
  • Upvote 1

No wesz w normalnym symulatorze jesteś dowódcą, a nie kierowco/strzelco/dowódco/radiooperatoro chimera dobrze że nie jesteś jeszcze ładowniczym.

a tak na serio po co ładujesz punkty w kierowcę?

a zadaniem dowódcy nie jest patrzenie przez lornetkę tylko obieranie trasy, celu, dystansu do celu itp...

Edited by arczer25
medal medal

Napisalem ze warny maja isc na moje konto a nie beziego, ktory tylko wrzucil mojego posta. Oczywiscie blazen nawet nie potrafi rozdac porzadnie warnow

(Posted )

1.1.1. Obrażać członków lub personelu forum.

Teraz będzie w porządku? Btw. Nie ważne kto chce za kogo napisać, post jest z jego konta i tylko to się liczy. Amen.
  • Upvote 7
medal medal

a zadaniem dowódcy nie jest patrzenie przez lornetkę tylko obieranie trasy, celu, dystansu do celu itp...

Widzę, że kolega zaczyna się gubić. Jak to ten dowódca ma obrać cel i dystans, gdy nie ma patrzeć przez lornetę, w szczególności gdy cel znajduje się ponad 2km od niego?

Ano, potem czyta się w logu, że sojusznik zniszczył sojusznika, bo po uj lorneta  :crazy:

Widzę, że kolega zaczyna się gubić. Jak to ten dowódca ma obrać cel i dystans, gdy nie ma patrzeć przez lornetę, w szczególności gdy cel znajduje się ponad 2km od niego?

Ano, potem czyta się w logu, że sojusznik zniszczył sojusznika, bo po uj lorneta  :crazy:

hmm przez wizjer? już widzę dowódcę sterczącego przez właz z lornetką w rękach :crazy: czekającego na zbłąkaną kulkę

medal medal

hmm przez wizjer? już widzę dowódcę sterczącego przez właz z lornetką w rękach :crazy: czekającego na zbłąkaną kulkę

Ja jakoś widzę. I jest to uzasadnione, gdyż przez wizjery nie masz pełnej perspektywy tego, co się wokół Ciebie dzieje.

d565d76da31d183822a6f7d9f16ac513.jpg

Ja jakoś widzę. I jest to uzasadnione, gdyż przez wizjery nie masz pełnej perspektywy tego, co się wokół Ciebie dzieje.

d565d76da31d183822a6f7d9f16ac513.jpg

to ja wiem, pytałeś się "Jak to ten dowódca ma obrać cel i dystans, gdy nie ma patrzeć przez lornetę, w szczególności gdy cel znajduje się ponad 2km od niego?", lecz w późniejszej fazie wojny pojawili się strzelcy wyborowi czekający na nich, nie mówiąc o War thunderowych MG

medal medal

to ja wiem, pytałeś się "Jak to ten dowódca ma obrać cel i dystans, gdy nie ma patrzeć przez lornetę, w szczególności gdy cel znajduje się ponad 2km od niego?", lecz w późniejszej fazie wojny pojawili się strzelcy wyborowi czekający na nich, nie mówiąc o War thunderowych MG

No to trudno. Po prostu by ginęli. Ale GJ jest tak zajebiste, że nie potrafi doprowadzić do porządku podstaw gry, a co dopiero tego o czym piszemy...

• Upvote 1

Polecam książkę "Tygrysy w błocie" Otto C. Zobaczysz co na temat posługiwania się wizjerami miał do powiedzenia niemiecki as pancerny. 

medal medal medal

Polecam książkę "Tygrysy w błocie" Otto C. Zobaczysz co na temat posługiwania się wizjerami miał do powiedzenia niemiecki as pancerny. 

tą książkę dałem tacie na urodziny, lecz ja jej nie przeczytałem. wiem że wizjery nie dają najlepszej widoczności, lecz samych asów pancernych w armii niema.

No to trudno. Po prostu by ginęli. Ale GJ jest tak zajebiste, że nie potrafi doprowadzić do porządku podstaw gry, a co dopiero tego o czym piszemy...

to jest znane od dawna że wprowadzają coś w połowie (albo nawet bardziej okrojone) i jeszcze nie w pełni przetestowane...

medal medal

Ok. 10% strat wśród załóg brytyjskich czołgów stanowili załoganci częściowo wychylający się z maszyny. 12,5% spośród nich było oficerami.
"The partial exposure figure is important because this was usually the tank commander"

Gratis 2 zdjęcia:
[spoiler]

38412.jpg
2439022471_76c4a4f74b.jpg
[/spoiler]

Edit: BeZi nadaje z łagru:
 "Skoro nie liczy się kto pisze, tylko z czyjego konta - to dlaczego ponad miesiąc bana spędziłem za post shadera http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/225750-hipokryzja-przez-du%C5%BCe-h/#entry4345033)?"

Edited by xrzfff
medal

Edit: BeZi nadaje z łagru:
 "Skoro nie liczy się kto pisze, tylko z czyjego konta - to dlaczego ponad miesiąc bana spędziłem za post shadera http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/225750-hipokryzja-przez-du%C5%BCe-h/#entry4345033)?"

Zapewne tło tzw. polityczne...a wtedy zasady obowiązują do czasu gdy nie zostaną złamane

plasot (Posted )

Nie dyskutujcie o banach tylko o symulacji, o problemach z niÄ… i sposobach na ich rozwiÄ…zanie.
  • Upvote 3

@Plasot

Nie możemy rozmawiać o symulacji - nie ma o czym. :Ps

P.S. A na poważnie - sposób na rozwiązanie problemów z symulacją jest jeden. Odebrać projekt Gadzinie i przekazać komuś bardziej ogarniętemu. :crazy:

Edited by LernanRuss
  • Upvote 4
medal medal medal

Plasot -znowu mi paćkasz odezwę publiczną w moim poście. A jak piszesz tylko do mnie to wal śmiało per ty, nie jestem towarzyszem i forma wy jest dla mnie jedynie archaizmem. Możesz sobie poszukać innej tablicy ogłoszeniowej? Jakiś problem post napisać jak np. Stona w odpowiednim kolorku? Czy może jara Cię, że pomyślę o tobie po wejściu na forum, bo mam powiadomienie? Nie, nie na PW będę to poruszał -Ty mi nalepki robisz publiczne bez sensu, więc publicznie na nie odpowiadam.

Możesz się ciskać ale powtórzę -ponosi kolegę z formą.

@UP -ano nie ma o czym zbytnio.

Spodziewałem się kompletnie innego podejścia. Owszem, widok z wieży czołgu mi kompletnie nie leży(bo tak mam), lecz przełknąłbym to może od biedy ale...dla mnie daremny trud w GF. Bo SB to tylko takie nieco inne AB. Jak mam włazić na wieżę dla samego braku krzyżyka i znaczników...sy mu la cja? Gdzie, gdzie?

A próby Stony, by to odnosić do symulatorów i z nimi porównywać...o ludu łaskawy, czemu nie zetniesz swego "króla"?

Edited by murasek72

plasot (Posted )

Nie wolno:

1.1.5. Naumyślnie sprzeciwiać się moderacji lub administracji, w razie wątpliwości odnośnie podjętych działań, należy skontaktować się z moderatorem lub jego zwierzchnikiem używając prywatnej wiadomości.
  • Upvote 5

sposób na rozwiązanie problemu symulacji? cóż to co podał Kutatus to jedyne rozwiązanie by polepszyć sytuacje ale każdy wie, że rosjanie to dumny naród więc devsi się nie przyznają do błędnych decyzji i dalej będą próbować łatać tego frankensteina (jak to określić niby fizyka sili się na lekką symulacje ale DM dalej arkadowy).

Edited by pesymistik
medal medal medal medal

sposób na rozwiązanie problemu symulacji? cóż to co podał Kutatus to jedyne rozwiązanie by polepszyć sytuacje ale każdy wie, że rosjanie to dumny naród więc devsi się nie przyznają do błędnych decyzji i dalej będą próbować łatać tego frankensteina (jak to określić niby fizyka sili się na lekką symulacje ale DM dalej arkadowy).

Kutatus podał tylko półśrodki, które mają "ufajnić" tryb SB. Żeby ostatecznie rozwiązać problem symulacji potrzeba:
-poprawnych FMów,
-poprawnych DMów,
-wyrzucenia RNG,
-wyrzucenia wielokrotnych respów,
-powiększenia map,
-dodania kokpitów do bombowców,
-dodania wnętrz do czołgów,
-realnych siatek celowniczych i realnych parametrów celowników,

Do tego ewentualnie można byłoby dodać tryb, w którym czołgi byłyby obsługiwane przez 3 (w niektórych 2) osoby.

Wtedy można byłoby WT nazwać symulatorem bez żadnych obaw, ale jak z tym będzie to chyba wszyscy wiemy.

• Upvote 7
medal

Albo naprawić jak u nas drogi(są dziury to stawia się znak "40" i gotowe).

Zmienić nazwę na "Strzelanka FPP/TPP z elementami RPG". Bo i strzelanka i rozwój "bohatera" i zbieranie "drużyny", i artefakty i armie i nacje są. Ot takie tam, RPG dla leszczy.

Nawet można kreować wygląd bohatera wybieranego z kilku klas.

Edited by murasek72

Kutatus podał tylko półśrodki, które mają "ufajnić" tryb SB. Żeby ostatecznie rozwiązać problem symulacji potrzeba:
-poprawnych FMów,
-poprawnych DMów,
-wyrzucenia RNG,
-wyrzucenia wielokrotnych respów,
-powiększenia map,
-dodania kokpitów do bombowców,
-dodania wnętrz do czołgów,
-realnych siatek celowniczych i realnych parametrów celowników,

Do tego ewentualnie można byłoby dodać tryb, w którym czołgi byłyby obsługiwane przez 3 (w niektórych 2) osoby.

Wtedy można byłoby WT nazwać symulatorem bez żadnych obaw, ale jak z tym będzie to chyba wszyscy wiemy.

Ja tylko odniose się do

1). Poprawne FM - RideR w innym temacie https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/183532-spekulacje-na-temat-nast%C4%99pnych-paczy-v2/page-39#entry4817201 wstawił fajny film opisujący aktualny stan rzeczy w siłach powietrznych.

Wnioski wyciagniete z filmu są takie iż G-jin poprawia to i owo - tylko robi to w "slimaczym" tempie i nader czesto zdarza mu sie  sytuacja w której towarzyszącym 2-óm krokom do przodu w tej materii , towarzyszy dłuższy krok w tył.

2).DM w pojazdach. Tutaj dochodzi jeszcze sytuacja z mozliwoscią naprawy uszkodzonej czesci. Czolg trafiony w silnik i podpalony - ugasi sie. Po czym naprawi ponownie silnik :). Trafiony ponownie w silnik znowu sie podpali i znowu sie ugasi + naprawi silnik.

Sytuacja DM z pojazdami Plot to tutaj najwieksza porażka jaka kiedykolwiek miala miejsce w tej grze. Trafiony pojazd - czy to ciezarowka (przez HE) czy to półgosienicowa, gąsienicowa wersja przez AP powinna zejść natychmiast. Przy pomocy KM ciezarowka powinna podpalac sie jak stóg siana

a tu czysta komedia jak w Alo-Alo

3) RNG może istnieć - tylko jego skala efektu musi być o wiele wiele bardziej zawężoną i sprowadzona do minimalnego przedziału - tak jak mialo to miejsce w CBT.

Tam występowało zjawisko strzału bezwzględnego i takiego samego efektu destrukcji. Rozbieżności uszkodzen wynikały z efektów  tzw stożka penetracyjnego odłamków - róznego dla róznych pocisków, miejsca trafienia.

Załogi w CBT nie miały rozwinietegona 100% i 75% czynnika WITALNOŚĆ więc dodatkowo nie dochodzilo az tak czesto do  paranoidalnej sytuacji zranienia lekkiego kierowcy, który otrzymał bezpośrednie trafienie w klatkę piersiową lub bok odłamkami.

Brakuje tutaj czynnika który kazdy pojazad powinien mieć (i nie powinien on podlegać zmianie - gdyż to wynika z jego konstrukcji)) chodzi o czynnik ergonomiczności załogi.  

Pojazdy o niskim czynniku ergonomiczności - czyli o ciasnej -  w swej przestrzeni wewnętrznej dla załogi, które posiadają inne czynniki (takie jak zbiorniki paliwa, brak wentylacji) w przedziale zalogi - mogące doporowadzic zalogę do uniestwienia po trafieniu -  powinny zachowywać się wraz z ich załogą  zdecydowanie inaczej podczas trafienia niż pojazdy które ten czynnik ergonomiczności mialy by wyższy.

Dwa że ten czynnik ergonomiczności powinien wpływać na szybkość ładowania pocisków do armaty, przeładowania karabinów oraz wydajność załogi.

3) Wielokrotna mozliwość pojawienia się na polu bitwy.Hmmm w CBT zarówno w RB jak i SB byla mozliwosc dwukrotnego pojawienia sie pojazdu. Jednak ze względu na coraz bardziej klaustrofobiczne mapy , złe zarządzanie RESPAMI ( Ash River - jest przykladem ) dochodzi do sytuacji kiedy dominujacy gre zespół, który przewalcował się przez pozycje przeciwnika - musi kampić przy jego RESPIE po to tylko by sam od tyłu nie zostac zniszczony przez pojawiających się zrespionych wrogów.

To jest chore.

Zdobycie dwóch RESPÓW (flagi przeciwnika) masowymi siłami powinno spowodować koniec rozgrywki. A zdobycie jednego RESPA powinno spowodować że jednostki przeciwnika mogłby się respawnować tylko w tym drugim pozostałym.

I jeszcze jedno - jak gram w RB czołgowe - to jeszcze nie połapałem się od czego zalezy liczba SP , po której moj pojazd lub inny moze się pojawic na polu bitwy. Czasami wystarcza mi zniszczenie jednego pojazdu wroga  a  czasami musze ubic conajmniej 3-4 pelnoprawne czolgi.

Opcja RB,SB z CBT byla najbardziej sprawiedliwa - mozna bylo uzyc tylko jednego rodzaju pojazdu - dwa razy(srednie czolgi) - raz (ciezkie i niszczyciele ciezkie)

Do tego dochdzą samoloty w RB pancernym , które ze wzgledu na swoje dziwne BR oraz braki co uniktórych kokpitów prowadzą do wypaczenia rozgrywki.  

4)Powiekszenie map. Mapy są duze (oprócz chorej Karelli, Mozdoku, Ash River) , tylko że punkty przejęcia są tak specjalnie rozlokowane by sprowadzic walkę do kretynskich malych przestrzeni.

Dochodzi do tego psychodeliczne  - z premedytacją ustawienie - ograniczenia widoczności w postaci silnego rozmycia szczegółow poprzez operowanie kontrastem i jasnoscią światła i krajobrazu. Skracajace pole widzenia do 400-500m. Różnice w oświetleniu map na przestrzeni patchy prezentowałem obrazkami i udawadnialem że jest to celowy zabieg mający ukrócić możliwość operowania dzialami o lepszej penetracji na dluzsze dystanse.

5)Kokpity do bombowców - nie wiem czy czas zycia tej gry pozwoli na pojawienie sie ich w pelnym wymiarze . Gaijin byłby zmuszony do zatrudnienia dodatkowej ilosci osób ( to jest chyba awykonalne dla obecnej grupy ludzi)

6)J.w

7). Jesli modowi ludkowie z WoT potrafili zrobić siatki celowników, a w WT jest juz w MENU przygotowana opcja do ręcznej korekcji ustawiania celownika armaty - to pytanie czemu ich jeszcze nie ma.

Prawdopodobnie ta opcja ma bardzo niski priorytet Ergonomicznosc siatek pojazdów osi znowu sypałaby piasek w tryby graczy grajcym aliantami i  psuła by "balans"  

• Upvote 1
medal medal

@up: Ten reset... Biega o to, że masz opcję przesuwania tej poziomej kreski na podziałce w obecnym celowniku. (Pal sześć, że zazwyczaj nie ma na to czasu i się wali na czuja <1km)

medal medal medal medal

3) RNG może istnieć - tylko jego skala efektu musi być o wiele wiele bardziej zawężoną i sprowadzona do minimalnego przedziału - tak jak mialo to miejsce w CBT.

Jakikolwiek wpływ RNG z miejsca zmniejsza znaczenie umiejętności. Jedyne miejsce, w którym RNG może zostać to rozrzut dział. We wszystkich innych miejscach jest elementem nadmiarowym.

Brakuje tutaj czynnika który kazdy pojazad powinien mieć (i nie powinien on podlegać zmianie - gdyż to wynika z jego konstrukcji)) chodzi o czynnik ergonomiczności załogi.  

Pojazdy o niskim czynniku ergonomiczności - czyli o ciasnej -  w swej przestrzeni wewnętrznej dla załogi, które posiadają inne czynniki (takie jak zbiorniki paliwa, brak wentylacji) w przedziale zalogi - mogące doporowadzic zalogę do uniestwienia po trafieniu -  powinny zachowywać się wraz z ich załogą  zdecydowanie inaczej podczas trafienia niż pojazdy które ten czynnik ergonomiczności mialy by wyższy.

Dwa że ten czynnik ergonomiczności powinien wpływać na szybkość ładowania pocisków do armaty, przeładowania karabinów oraz wydajność załogi.

Symulacja to symulacja. Straty wśród załogi (oprócz lekkich ran) -> wszyscy wysiadają. Koniec. Tylko tyle i aż tyle.

Opcja RB,SB z CBT byla najbardziej sprawiedliwa - mozna bylo uzyc tylko jednego rodzaju pojazdu - dwa razy(srednie czolgi) - raz (ciezkie i niszczyciele ciezkie)

Cytując Franza Maurera z "Psów": "a kto umarł, ten nie żyje". Dostajesz - odpadasz. Wybierasz czołg średni? Musisz kombinować i, w większości wypadków, możesz kombinować.

4)Powiekszenie map. Mapy są duze (oprócz chorej Karelli, Mozdoku, Ash River) , tylko że punkty przejęcia są tak specjalnie rozlokowane by sprowadzic walkę do kretynskich malych przestrzeni.

Dochodzi do tego psychodeliczne  - z premedytacją ustawienie - ograniczenia widoczności w postaci silnego rozmycia szczegółow poprzez operowanie kontrastem i jasnoscią światła i krajobrazu. Skracajace pole widzenia do 400-500m. Różnice w oświetleniu map na przestrzeni patchy prezentowałem obrazkami i udawadnialem że jest to celowy zabieg mający ukrócić możliwość operowania dzialami o lepszej penetracji na dluzsze dystanse.

Rozpatrzmy największe mapy (przy okazji: Mozdok ma takie same wymiary, jak np. Hurtgen albo Polska). Mają wymiary 4x4 km. Zakładając, że mapa byłaby pozbawiona nierówności terenu można byłoby stanąć w centralnym punkcie mapy i przy użyciu KwK 43 lub lepszego działa razić cele znajdujące się na całej mapie a największa odległość, na jaką mógłby odejść przeciwnik to 2800 metrów.
To ma być duże? "duże" jest, kiedy można wykonać realny manewr oskrzydlający poza zasięgiem ognia przeciwnika. Zatem rozmiar map 10x10. Albo 20x20. Albo, najlepiej, posadzić czołgi na mapach lotniczych i niech po prostu mają wyznaczone cele i możliwość poruszania się po całej mapie. Jak ktoś chce wygrać w końcu pojawi się w okolicach celu. Jak nie - teraz też może przesiedzieć całą bitwę w krzakach na krawędzi mapy.

• Upvote 2
medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...