Jump to content

Symulacja będzie zabrana?

Głupiś. To przecież rozwój.

No a nie? Graczy na AB przybywa i przybywa. A jak nie, to damy im AB z nazwą RB - na pewno się nie kapną.

• Upvote 1
medal medal medal medal

Udajesz czy naprawdę nie rozumiesz? Stoicie na poziomie sprzed dwóch lat. Pomiędzy tym był szał i fajerwerki przez parę chwil triumfu, a potem spadek do starego poziomu.
150 000 graczy będzie punktem, w którym będę skłonny uznać, że gra się rozwija.

Słownik wg Gaijin:
rozwijanie: znaczące ograniczenie wyboru.

Edit:

Skoro atakuję innych to wróćmy do pewnej starej sprawy.
Jak tzw. "deweloperzy" robią misje dla czołgów? Bo z tematu o CDK wynika, że się nie da, a mówiłeś, że to jest narzędzie z którego korzystają.

Nie stoimy na poziomie sprzed 2 lat. Poszliśmy znacznie do przodu zarówno jeśli chodzi o ilość Graczy jak i samą grę.

A w którym miejscu napisałem, że to jedyne narzędzie z którego korzystają? Naprawdę liczysz na to, że oddamy za darmo autorskie narzędzie w którym można stworzyć całą grę?

Paaaniee... na chwilę obecną WT GF w pobliżu symulacji nawet nie stoi. To zresztą dobrze, bo symulacje mają wąskie grono odbiorców. GJ mogło jednak zagospodarować niszę pomiędzy symulacją, a zręcznościówką. W tym segmencie praktycznie nie ma konkurencji, a wyróżniałoby to WT na tle arkadowego WOT'a. Odnoszę jednak wrażenie, że poszliście w kierunku walki z WG na efekty graficzne, prototypy i inne cuda. Przez to ogromny potencjał WT jest stopniowo marnowany. Gra ma zbyt skomplikowane mechanizmy na zwykłą zręcznościówkę, które wykluczają ją z esportu. Jednocześnie tryb RB/SB został "zarkadyzowany". Powstał taki dziwny kogel-mogel. Ni to pies, ni wydra...

Gracze rozpoczynający przygodę najczęściej wybierają AB. Po jakimś czasie zaczynają się jednak męczyć ograniczoną formułą tego trybu i poszukują czegoś, co stanowiłoby dla nich wyzwanie i wniosło powiew świeżości w grę. Rolą tą spełniało dotychczas RB i SB, które zostało przez was bezlitośnie "zarkadyzowane". Brakuje wam elementów, które umożliwiłyby utrzymanie nowych graczy przy tytule (esport, turnieje czy RB/SB z prawdziwego zdarzenia), a szkoda. Gra ma naprawdę duży potencjał, którego moim zdaniem nie wykorzystujecie. 

RB zostało zarkadyzowane poprzez usunięcie znaczników? Wbrew temu co piszesz, RB i SB wcale nie są tak przystępne dla nowych Graczy. Czym się różni aktualne RB od poprzedniego? I napisz proszę, czy mówimy tylko o GF czy o samolotach także.

no coś w rodzaju starego HB by się przydało

Tzn?

Tak Stona. Praktycznie cała I era nie wstępu na FRB w GF. Nie mówiąc o wielu premkach... No chyba że IV/70 (A) - istne P2W. Nie różni się niczym od (V) - ale ma wstęp na eventy z niższymi erami... Ale kosztuje rubelki...

Ok, zróbmy tak. Wypisz mi pojazdy których bardzo brakuje w bitwach pancernych SB , to podrzucę tę listę do osoby która postara się je dodać. Jeśli możesz, to wypisz ich angielskie nazwy z podziałem na Ery i kraje. Oczywiście jeśli Ci się chce coś zmienić w tej kwestii. 

Więc o czym my mówimy? Krótszy czas oczekiwania kosztem... braku(dopóki się nie kapną, że jest coś takiego jak 1 era) wstępu dla części pojazdów :lol:

A jaki teraz masz średni czas oczekiwania na bitwę SB? Dłuższy niż przed wprowadzeniem, nazwijmy to, wiaderek z pojazdami? 

Jaki? Że gra ma się dobrze i cały czas w nią grasz oraz przychodzisz na forum dyskutować o niej? Tak, nie potrafisz tego robić nie atakując innych, ale mimo wszystko tutaj jesteś.

Efekt jest taki, że gra która powinna mieć co najmniej te 150000 (za xrzff) graczy normalnie, nigdy tyle nie miała, nawet w "godzinach szczytu" (wypuszczenie OBT GF, które paradoksalnie było idiotyczną decyzją, falstart tysiąclecia).

Jak to się odnosi do WT? Czyli dla Ciebie 150000 Graczy będzie liczbą imponującą?

150000 graczy będzie liczbą imponującą. Jak to się odnosi? A no tak, że aktualnie jesteście tak blisko tego wyniku, że aż strach i raczej się to nie zmieni póki co. Dodajecie wincyj i wincyj, ale graczy nie przybywa. Dokąd to zmierza? Ano jeżeli doczekamy się kiedykolwiek czołgów brytyjskich i japońskich, poszerzenia zakresu BR (bo nie kwapicie się z jego wywaleniem), a może i nawet okrętów (chciałaby dusza do raju) to ciekawe co stanie się z czasem oczekiwania na bitwy?

Niet, nie będzie krótszy.

Możesz mi podać top 3 gier symulacyjnych (samoloty czy czołgi) wraz z orientacyjną liczbą graczy online (aktualnie)? Jestem ciekaw z jaką konkurencją na tym polu przegrywamy.

Możesz mi powiedzieć w jakim stopniu WT jest blisko jakiejkolwiek gry symulacyjnej? Nie dostrzegam.. Tak wam blisko do symulacji jak mi do doktoratu z fizyki kwantowej. W Steel Fury grałeś?

• Upvote 4
medal medal medal medal

Nie stoimy na poziomie sprzed 2 lat. (...)

Masz rację - jest gorzej. Krok naprzód, 10 wstecz.

RB zostało zarkadyzowane poprzez usunięcie znaczników? Wbrew temu co piszesz, RB i SB wcale nie są tak przystępne dla nowych Graczy. Czym się różni aktualne RB od poprzedniego? I napisz proszę, czy mówimy tylko o GF czy o samolotach także.

Zlanie problemów FM. Coraz więcej maszyn jest UFO? Dodanie podwójnych użyć? Wykorzystanie więcej niż 1 slotu na mixach? Mało przykładów? GF to totalne AB, lotnicze nieco mnie - ale wciąż to nie to samo HB co 2 lata temu. Jedyna zmiana na + od 1.31 to bazy dla bomberów (choć to też śmiech na sali). Wciąż czekamy na ten system spota co był za 1.35 przez tydzień testowany - dostosowujący markery do widoku z maszyny...

(...)

Ok, zróbmy tak. Wypisz mi pojazdy których bardzo brakuje w bitwach pancernych SB , to podrzucę tę listę do osoby która postara się je dodać. Jeśli możesz, to wypisz ich angielskie nazwy z podziałem na Ery i kraje. Oczywiście jeśli Ci się chce coś zmienić w tej kwestii. 

Nie będę teraz odpalał WT, zwłaszcza ze nie ma dziś setupów - ale najważniejsze kwestie:

I era - praktycznie brak maszyn z I ery.

Pojazdy premium (głównie zdobyczne) - część jest, część nie (np SU57 czy T-III *)

Kwestia IV/70 - wersja premium ma dostęp jako toptier tank do eventów, (V) już nie.

Tyle tak na szybko z pamięci podam. No i lotnictwo - głównie niemieckie ma spore braki (vide brak F-8 jak i w Korei jest ubogo)... No i Po-2 ani razu nie ma.

A jaki teraz masz średni czas oczekiwania na bitwę SB? Dłuższy niż przed wprowadzeniem, nazwijmy to, wiaderek z pojazdami? 

Tak? Tam wchodziłeś do MM z danym pojazdem i bardziej lub mniej gnoiło, ale grałeś - teraz masz spam topowych maszyn z listy po lepszej stronie. Co prowadzi do tego, że po chwili jedni czekają 20 minut bo pełny team mają, a drudzy 20 - bo nie ma nawet na 1 team ludzi. (Acz wtedy można na odliczanie pięknie wbijać w 2-3 pełne squady, by okazać potęgę ju87)

@EDIT: Od Shadera odnośnie listy braków na FRB:

"Ale dlaczego ma to robić? Jeżeli tryb SB nie jest okrojony, ograniczony i po prostu zepchnięty na margines, dlaczego ma to robić? Powinna być możliwość wwzięcia DOWOLNEJ maszyny w DOWOLNYM momencie, a tak nie jest. Wniosek?"

I tak - przyznam mu rację. Na szybko wymieniłem od siebie, co nie zmienia faktu że to kolejny raz gdy GJ nawala. Ale czego się po tej firmie mam spodziewać? Lepiej jak dam gotowca i naprawią choć 1 rzecz...

Edited by BeZi
medal medal medal medal

Nie stoimy na poziomie sprzed 2 lat. Poszliśmy znacznie do przodu zarówno jeśli chodzi o ilość Graczy jak i samą grę.

A w którym miejscu napisałem, że to jedyne narzędzie z którego korzystają? Naprawdę liczysz na to, że oddamy za darmo autorskie narzędzie w którym można stworzyć całą grę?

Serio? Serioserio? Stworzyć caaaaaaaałą grę? Przy użyciu jakiegoś okienkowego edytora (tylko i wyłącznie niego!) można stworzyć tak złożony program jak gra multiplayer? Albo to nieprawda, albo cały czas jaki poświęciłem w życiu na programowanie (i jego naukę) muszę uznać za zmarnowany.
Na wszelki wypadek: cokolwiek, co można stworzyć przy użyciu takiego "autorskiego narzędzia" będzie działać tylko i wyłącznie przy dołączeniu do ściśle określonego programu. Bez posiadania programu, do którego można dołączyć nową zawartość ta zawartość jest bezużyteczna. Równie dobrze możecie nie udostępniać gry, bo przecież na jej podstawie można stworzyć swoją własną (magiczne słowo: dekompilacja).

RB zostało zarkadyzowane przez system wielokrotnych odrodzeń.

• Upvote 4
medal

Serio? Serioserio? Stworzyć caaaaaaaałą grę? Przy użyciu jakiegoś okienkowego edytora (tylko i wyłącznie niego!) można stworzyć tak złożony program jak gra multiplayer? Albo to nieprawda, albo cały czas jaki poświęciłem w życiu na programowanie (i jego naukę) muszę uznać za zmarnowany.
Na wszelki wypadek: cokolwiek, co można stworzyć przy użyciu takiego "autorskiego narzędzia" będzie działać tylko i wyłącznie przy dołączeniu do ściśle określonego programu. Bez posiadania programu, do którego można dołączyć nową zawartość ta zawartość jest bezużyteczna. Równie dobrze możecie nie udostępniać gry, bo przecież na jej podstawie można stworzyć swoją własną (magiczne słowo: dekompilacja).

Jak widać WT jest taaaaaaak złożoną i realistyczną grą, że w okienkowym, obrazkowym edytorze możesz ją odklikać  :crazy:

• Upvote 5
medal medal medal medal

Możesz mi powiedzieć w jakim stopniu WT jest blisko jakiejkolwiek gry symulacyjnej? Nie dostrzegam.. Tak wam blisko do symulacji jak mi do doktoratu z fizyki kwantowej. W Steel Fury grałeś?

Czytasz całą dyskusję? Kolega wyżej pisał o innych grach symulacyjnych które sa konkurencją. Poprosiłem o listę takich gier, które aktualne się konkurencją dla WT.

Broni się jak reprezentacja Polski w nogę.

Czyli całkiem dobrze. Aktualnie w eliminacjach Euro 2016 mamy 3 stracone bramki (najlepsza obrona w naszej grupie)

@EDIT: Od Shadera odnośnie listy braków na FRB:

"Ale dlaczego ma to robić? Jeżeli tryb SB nie jest okrojony, ograniczony i po prostu zepchnięty na margines, dlaczego ma to robić? Powinna być możliwość wwzięcia DOWOLNEJ maszyny w DOWOLNYM momencie, a tak nie jest. Wniosek?"

I tak - przyznam mu rację. Na szybko wymieniłem od siebie, co nie zmienia faktu że to kolejny raz gdy GJ nawala. Ale czego się po tej firmie mam spodziewać? Lepiej jak dam gotowca i naprawią choć 1 rzecz...

Była możliwość wzięcia dowolnej maszyny w dowolnym momencie, skutkowało to kolejkami na kilkanaście/dziesiąt minut.

Odrodzenia były w RB praktycznie od początku. Były zrealizowane w inny sposób (med 2 spawny itp. ,ale były). Mogę zapytać dlaczego tak bardzo bolą Ciebie te odrodzenia? Jeśli jesteś dobrym Graczem, to tylko na tym korzystasz.

• Upvote 1

Jak widać WT jest taaaaaaak złożoną i realistyczną grą, że w okienkowym, obrazkowym edytorze możesz ją odklikać  :crazy:

To ja też poproszę edytorek(na maila). Jak sobie zrobię GF to mi nikt nie podskoczy. Se Merkavą wyskoczę w 1941...a co!

(...)

Była możliwość wzięcia dowolnej maszyny w dowolnym momencie, skutkowało to kolejkami na kilkanaście/dziesiąt minut.

Skąd wiesz, skoro nie grasz? PS Nie, nie było takich kolejek zazwyczaj. Tuż przed wywaleniem FRB na eventy robiłem test MM jak pamiętasz (forum.warthunder.com/index.php?/topic/225521-mm-mity-i-fakty/) i chyba aż raz przekroczyłem 3 minuty.

Odrodzenia były w RB praktycznie od początku. Były zrealizowane w inny sposób (med 2 spawny itp. ,ale były). Mogę zapytać dlaczego tak bardzo bolą Ciebie te odrodzenia? Jeśli jesteś dobrym Graczem, to tylko na tym korzystasz.

No tak - bo teraz wykupienie za ruble 11 slotów nie daje przewagi nad darmowymi 5. PS Spawnów wgl nie powinno być, tylko balans liczebny - ale co ja zwykły zjadacz chleba, bez blachy wszechwiedzącego wiem...

• Upvote 1
medal medal medal medal

Znowu zaatakuję!
Tak bardzo na tym korzystam. Nawet na SB, gdzie jest tak, jak było - 2 odrodzenia dla średnich/lekkich/wybranych TD i 1 dla cieżkich/wybranych TD całkowicie normalne są sytuacje, kiedy ktoś nagle teleportuje się w mojej okolicy. Co ja na tym zyskuję? Możliwość dostania pestki w plecy?
Oczywiście znam odpowiedź: "to nie podjeżdżaj w okolice respa". Ale dzięki wspaniale zaprojektowanym mapom w takiej sytuacji musiałbym:
1)zrezygnować z zajmowania stref w połowie gier,
2)zrezygnować z poruszania się po 1/4 (i tak już nie imponującej) powierzchni mapy.
Zupełnie nic mi w takiej sytuacji nie daje możliwość zrespienia się w kolejnym czołgu. Poziom frustracji i tak skoczy po trafieniu od pojawiającego się znikąd przeciwnika.

• Upvote 2
medal

Nie została zabrana, cały czas możesz grać w tym trybie. To gdzie on jest umieszczony nie zmienia faktu, że cały czas jest aktywny.

Fakt, różnica ogromna, zamiast kliknąć pod przyciskiem do bitwy, musisz kliknąć w zakładkę wydarzenia. To nie to samo co "stara" symulacja.

Wez Stona zrób nam dobrze i nie wchodz chociaz na to forum. Z galem orsą i plastonem jeszcze idzie sie jakos dogadać. A ty juz w pierwszej odpowiedzi wyskoczyles z tekstem za który jakby ktos tak napisał to by zgarnął punkciki.

Ale wracajac do tematu nazywanie tego czegoś symulacją gdzie ktoś mi wybiera na evencik jakim czołgiem moge pojechac to nie jest symulacja a zenuacja. Musiałem porzucic ten tryb bo jak chce pojechac 2 erą dla zabawy to nie moge sie pobawić. Jestem zmuszony do grania tym co ktoś mi wybierze. Kiedy akurat nie chce tym grać.

• Upvote 4
medal medal

Czyli całkiem dobrze. Aktualnie w eliminacjach Euro 2016 mamy 3 stracone bramki (najlepsza obrona w naszej grupie)

Nawet jak się załapiemy na mistrzostwa, to i tak nie wyjdziemy z grupy. Wy załapaliście się na jakąś nagrodę (best simulation czy cuś :Os ), a i tak do 150k graczy nie dociągniecie. Macie mniej graczy ogółem niż WoT na jednym klajstrze.

Ale ja nie o tym - dlaczego w czasie kiedy najwięcej ludzi ma czas na granie, wpycha się tydzień w tydzień najmniej dostępne zestawienie na SB? Przecież to jest celowe zniechęcanie ludzi do tego trybu. I przybiera ono w tej grze jeszcze cały szereg innych postaci. A my (złośliwie napiszę że w przeciwieństwie do Community Managera) gramy w ten tryb, i widzimy co tam się dzieje.

Prośba o listę niedopuszczonych czołgów - kompromitacja. Jako CM ty to sam powinieneś wiedzieć. Jak możesz pełnić tę funkcję nie wiedząc co się dzieje w grze? I to też pokazuje jakie Gadzina ma podejście do tego tematu.

Zresztą - pamiętamy wszyscy wielką akcję 400k na mordoksionżce. Skończyło się to sporym wstydem.

Edited by LernanRuss
  • Upvote 5
medal medal medal

RB zostało zarkadyzowane poprzez usunięcie znaczników? Wbrew temu co piszesz, RB i SB cale nie są tak przystępne dla nowych Graczy. Czym się różni aktualne RB od poprzedniego? I napisz proszę, czy mówimy tylko o GF czy o samolotach także

1.Co się tak naprawdę zmieniło przez te 2 lata? Dodali parę samolotów/czołgów i tyle. Gra nadal ma dokładnie te same błędy co 2 lata temu, plus kilka dodatkowych. FM/DM nadal leżą i kwiczą, z tym że teraz Gj wypisuje jakieś bzdury na ich temat które nie mają najmniejszego odzwierciedlenia w grze. Do tego mechanika na trybach poważniejszych niż AB została mocno scasualizowana, do tego balans który swego czasu był niezły się zepsuł i psuje się z pacza na pacz, a devsi nawet nie wiedzą co zrobić więc marginalizują problem który tylko narasta i narasta. Jedyne słowa uznania należą się grafikom bo gra naprawdę wygląda ślicznie i obecną grafikę od tej sprzed 2 lat dzieli przepaść, 

2. Czym tak naprawdę się rózni AB od RB/SB na czołgach? Na samolotach jest ta grawitacja i to coś, choć niewiele, zmienia, na czołgach RB usunęli znaczniki mimo iż ich nikt o to nie prosił, a zupełnie ignorują prośby o usunięcie SP. Do tego brak znaczników to nadal fail, bo na ULQ nadal w wielu sytuacjach jest zauważalnie łatwiej, nawet mimo tego że coś się w końcu ruszyło bo dodają krzaki które działają niezależnie od ustawień (btw. czym się one różnią od tych zwykłych które to niby tyle mocy pożerają?)

3. Czas oczekiwania na bitwię znacząco się wydłużył, plus nowi gracze nie mogą sobie za często grać na SB bo co chwila są 3,4 I 5 ery.

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal

@up: Jako gracz-z-musu ULQ śpieszę z pomocą. Nie wiem co z nimi - ale te krzaki, to nic innego jak drzewa osadzone pod ziemią, tak że tylko część korony wystaje (tak, na Polsce bodaj to było pięknie widać tuż po wprowadzeniu)

@EDIT:

KaszaN-z-Łagru rzecze:

150k graczy nie dociągniecie. Macie mniej graczy ogółem niż WoT na jednym klajstrze.

150K graczy? Przyjacielu czy spozywałes jakies dragi na weekend? Tu ledwo idzie zagrzac 100K ale oczywiscie gwiazda forum - STONA powie ze my nic nie wiemy bo kolega wie lepiej i tak powiedział.

Nie została zabrana, cały czas możesz grać w tym trybie. To gdzie on jest umieszczony nie zmienia faktu, że cały 
czas jest aktywny.

Fakt, różnica ogromna, zamiast kliknąć pod przyciskiem do bitwy, musisz kliknąć w zakładkę wydarzenia. To nie to samo co "stara" symulacja.

Szkodniku tego forum i całego community, dobry sobie nick wybrałeś - wiedziałes chyba co bedziesz tu robił. ZRÓB nam dobrze i nie wchodz tutaj, nie pokazuj sie i nie pojawiaj tymbardziej. Bo po twojej wizycie ta czesc forum lata rozjebana przez tydzien i nie wie czy ma najpierw wsadzic palce w ucho czy w nos. Dalej czytaj historie kolegów ale nie sprzedawaj nam jakiejs lewizny która grasz od dłuższego czasu.

Wracajac do tematu jak juz skonczyłem z Toba. W sumie nie skonczyłem ale zajme sie tematem - zabieraj te swoje lewe tłumaczenia i idz na angielska sekcje na której lewaki ci klika plusów klikna albo pograj zanim sie wypowiesz i popiszesz kolejnym elokwentym postem. Symulacja nie istnieje i wszyscy o tym wiedzą - vide czołgowa. I nie pisz ludziom takich farmazonów ze cos istnieje bo jakos nie moge zagrac 2 era dla zabawy tylko musze czekac az ktoś mi wybierze ere i nacje decydujac za mnie co mam grać i czym. Nie o taka symulacje walczyło gremium na forum.

Takie coś nazywasz symulką?

@EDIT2:

KaszaN prosi o ew. warny za obrazę dla siebie, a nie dla pośrednika.

Edited by BeZi

Stona (Posted )

Do Not:
1.1.1. Insult any forum members or forum staff.
1.1.2. Start or participate in flame wars, intentionally derail a topic, or post useless spam messages in moderated areas.
1.1.5. Deliberately challenge moderation or administration, if you have issues or concerns with any actions taken please send a Private Message to Moderators, Senior Moderators, Lead Moderators or Community Managers/Administrators.
1.1.19. Profanity and insult via direct statement or implication (full or partial circumvention). This includes the use of swearing, medical-related reference (such as cancer, mental illness, etc.), offensive and abusive language, and other references of an insulting or profane nature. Automatically filtered item’s are exempt from action.
1.1.23. Any post judged to be "insulting and/or inflammatory by deed or intention" by the Gaijin Staff and administrators.
  • Upvote 10
medal medal medal medal

Wybacz SStona, ale GF nie idzię do przodu. Wprowadzili kilka fajnych rzeczy, ale niestety Gaijin robi jeden krok w przód to równocześnie robi dwa do tyłu. 
Największymi grzechami było wprowadzenie mgły, sztuczne wymuszanie na graczach walki na krótkich dystansach, okrajanie map, arcadowy DM i obecny tryb RB i SB.

Jeszcze rok temu gra lepiej prezentowała się (graficznie) niż teraz. Dawniej można było podziwiać mapy, wszystko wyglądało pięknie i wyraźnie, a po wprowadzeniu mgły smoleńskiej otoczenie wygląda niewyraźnie, słabo i odpychająco. Oczywiście dalej mówię o GF. 

Jeszcze pamiętam z czasów CBT gdy każdy penetrujący strzał potrafił być śmiertelny, albo wyraźnie szkodliwy dla wroga strzelając nawet z APCR. Teraz to śmiech na sali, skoro załogant potrafi przeżyć trafienie w głowę :) Oczywiście wtedy było wiele bugów, ale dało się przyjemnie grać. Lecz Gaijin zamiast te bugi eliminować zdecydowało się na wprowadzanie kolejnych i niszczenie tego co było dobre.

Teraz jedyną mapą na której można poczuć namiastkę symulacji to jest Kursk, gdzie jeszcze da się jako tako prowadzić ogień na dalekich dystansach (ale to i tak nie to samo).

Daruj sobie stwierdzenia o tym, że gra idzie w dobrym kierunku bo prawda jest taka, że należy cofnąć się do czasu CBT przeanalizować wszystko, rozwijać te aspekty gry które się sprawdziły (a zostały zniszczone) i wprowadzać takie które będą wspomagać to co działa.

Co ja mogę zaproponować ?? 

- usunięcie mgły,

- modyfikacja BR (zwłaszcza na 5 erze) przynajmniej do poziomu 10.0,

- wymodelowanie map tak by zachęcały do  strzelania na dalekich dystansach (mam tu na myśli 1500 m i więcej, a nie 600 m jak jest teraz) zaczynając od ery 3, 

- zwiększyć obrażenia po przebiciu pancerza,
- wrócić do starego RB i usunąć znaczniki wrogich czołgów zostawiając te na mapie,
- wrócić do starego SB i usunąć znaczniki wroga z mapy (tryb bez wszystkich markerów jest fajny, ale nie na randomki tylko klanówki),
- usprawnić hitcam,
- wywalić samoloty z GF, niech bitwy mieszane sobie będą w formie eventów.
- wprowadzić sensowne bitwy klanowe (powietrzne, mieszane i naziemne), a najlepiej coś w rodzaju ClanWars z WoTa.

• Upvote 6
medal medal

Już na początku zacytowanego przez Ciebie postu zaznaczyłem, że mówię o GF. Nie wypowiadam się na temat samolotowego RB/SB, ponieważ nie miałem z nim dłuższego kontaktu. 

Usunięcie znaczników było dobrym posunięciem. Problem w tym, że  oprócz jednego kroku w przód zrobiliście dwa w tył zmniejszając mapy i decydując się na absurdalny system obrażeń. O wyniku walki zaczyna w znacznej mierze decydować przypadek, a stali gracze tego nie lubią. Wprowadzane bezmyślnie pojazdy i mechanizmy (vide M18 i IS-3) destabilizują rozgrywkę na długi okres czasu. Absurdalnie wykoślawione mapy uniemożliwiają jakiekolwiek "taktyczne" prowadzenie rozgrywki, wszystkie mecze polegają na walce o kółka na środku pola (btw. tak trudno walnąć tam kilka ciężarówek i nazwać to "supply depot"?. Przynajmniej byłby jakiś realny sens w zdobyciu tego).

Zadam Ci więc przewrotne pytanie: czym różni się obecnie tryb AB od RB?.

Czytasz całą dyskusję? Kolega wyżej pisał o innych grach symulacyjnych które sa konkurencją. Poprosiłem o listę takich gier, które aktualne się konkurencją dla WT.

Zaraz, zaraz. Kolega pisał, że element symulacyjny wyróżnia WT na tle konkurencji i może stanowić potencjalny "wabik" na graczy znudzonych zręcznościowym charakterem rywala. Kolega nie nazwał nigdzie WT mianem "gry symulacyjnej", bo do IL-2, Steel Beast czy nawet wiekowego Panzer Elite sporo jej brakuje. 

medal medal medal

Stona warny rozdał, ale na pytanie - dlaczego w każdą niedzielę po południu koniecznie na SB GF musi lecieć akurat USA vs. Sojuz V era - nie odpowiedział. Czym nowi gracze w GF mają rozwijać czołgi na SB, skoro bitew z rezerwami jak na lekarstwo - też nie wiadomo. Suabo to widzę.

A jaką na SB mamy symulację, to widać chociażby po tym że nawet ręczna skrzynia biegów nie jest wymuszona (o "kokpitach" dla czołgów nie wspominam - pewnie będą równie szybko co te na bombowcach).

• Upvote 3
medal medal medal

A jaką na SB mamy symulację, to widać chociażby po tym że nawet ręczna skrzynia biegów nie jest wymuszona (o "kokpitach" dla czołgów nie wspominam - pewnie będą równie szybko co te na bombowcach).

Pal licho skrzynię biegów, niech się w końcu zajmą prawidłowymi siatkami celowników na RB/SB. 

medal medal medal

Pal licho skrzynię biegów, niech się w końcu zajmą prawidłowymi siatkami celowników na RB/SB. 

To też - pomiędzy sprzętem optycznym niemiecki i sowieckim były jednak spore różnice, a w grze tego w ogóle nie ma. A przecież jakość i także rozmieszczenie sprzętu obserwacyjnego ma swoje znaczenie. I generalnie SB GF to nie jest żadna symulacja, tylko arkadówka bez znaczników. Osobiście uważam że lepsze to niż np. WoT, ale samo w sobie żadną rewelacją nie jest.

Jak do tego dodać te ograniczenia co do dostępności czołgu w bitwach (ludzie za T-III zapłacili w końcu golda i taki numer im wywinęli), to nie ma się co dziwić że liczebność graczy jest taka jak jest (szczególnie w porównaniu z WoT).

Edited by LernanRuss
medal medal medal

niestety GF mija już rok po hucznym otwarciu w fazę open bety a jedyne co się zmieniło na plus to nowe maszyny i jedna mapa a tak to nic więcej... balans coraz gorszy jest niż był. wymuszanie granie czołgów z samolotami. wprowadzanie coraz większej liczby randomowego randoma... najpierw z 4 liter rykoszety, później gmeranie w pociskach a teraz w nowym paczu będzie różnorodna fragmentacja pocisku a każdy fragment będzie zawierał własną energię -> jak rozumiem armaty 100+ będą teraz najlepsze bo 88 za dobrze sobie radzi:

Damage model
  • A new indicator for ground vehicles and aircraft damage has been introduced.
  • A new system of tracking for shell fragments has been introduced. Fragments can now have a more complex and unique shape, and differing fragments can have different amounts of energy.

dodajmy do tego mgłę która rosjanie uwielbiają i do tego atakowanie pod słońce gdzie najczęściej tylko 1 strona ma z tym problem jak gra. sama mgła spłyciła rozgrywkę do poziomu wot'a gdzie jedziesz na pałę do przodu by kogoś zobaczyć. co do spłycania rozgrywki to najciekawszy jest fakt, że tak naprawdę mamy 2 tryby gry albo bez grawitacji albo z grawitacja z czego żaden nie wyróżnia się pod względem DM więc te ambitniejsze rozgrywki to i tak dalej AB. ktoś powie "ale RB i SB masz większe zarobki" niestety to bzdura ostatnio ciągle gram na AB i szybciej zarabiam jak na wcześniej wymienionych trybach więc żadnej korzyści nie mam z tego tytułu a jedynie ból oczu wywołany wpatrywaniem się za przeciwnikiem. o samej symulacji już się nie będę wypowiadał bo chłopaki już to dogłębnie przedstawili problem, z mojej strony jedynie dodam -> żałosny ruch. tak więc wszystkimi kończynami i członkiem podpisuję się pod zmianami zaproponowanymi przez Koz... Kutatusa :Ds

co tutaj dużo mówić większość zmian jest robione pod swoje widzimisię, praktyczny brak komunikacji ze społecznością graczy. niby tematy w sugestiach są zamykane i przekazywane do "developerów" i na tym niestety się kończy. najbardziej boli świadomość, że tak naprawdę sami twórcy nie grają we własny produkt (jak można 5.7 pojazdy zmuszać do grania na 6.7 albo pozwolić samolotom startować w powietrzu...) ba nawet nie testują wprowadzanych paczy -> najlepszym tego przykładem jest spawn poza mapą na jednej mapie. niestety widać, że taka wegetacyjna liczba poniżej 100k graczy jest jak najbardziej ok dla tej firmy i nie mają aspiracji na nic więcej, ale co się dziwić jak wypuszczają prem pojazdy które ludzie kupują i dostają nerfa albo podnoszą ceny wszystkich paczek o prawie połowę a teraz robią zniżki po 50% GJ... (tutaj ciekawostka tak z pupy termin zniżek czyżby na wakacje było za mało?)

ps dla Stony -> taka mała rada... jak już wklejasz warny to mógłbyś na forum polskim stosować polski regulamin a nie wklejasz angielski bo to niestety nie świadczy o Tobie dobrze

Edited by pesymistik
  • Upvote 9
medal medal medal medal

Rada dla reszty - dajcie sobie spokój z jakimikolwiek dyskusjami ze stoną, sami widzicie jak to się kończy a szkoda tylko zbędne banany zbierać.

• Upvote 6
medal medal

. I generalnie SB GF to nie jest żadna symulacja, tylko arkadówka bez znaczników.

GF SB to pełnowartościowy symulator, a w Rosji jest prawdziwa demokracja. W ciemno zakładam, że rozumiesz związek między tymi pozornie odległymi tezami i jakie za tym idą konsekwencje.

• Upvote 5

GF SB to pełnowartościowy symulator, a w Rosji jest prawdziwa demokracja. W ciemno zakładam, że rozumiesz związek między tymi pozornie odległymi tezami i jakie za tym idą konsekwencje.

Oczywiście że rozumiem ten związek - to Związek Radziecki.

• Upvote 4
medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...