Kollati

Kérdések-válaszok

Számít az valamit ha lezuhanás során kiugrok a gépből ? Pontban, xp-ben ér valamit ?

A pilótát nem kell meggyógyítani. Elvileg ha lelövik a géped, akkor a javítási időhöz a gép megjavításán túl még a pilóta gyógyítása is hozzá lesz adva. A crew skilleknél lehet gyorsítani a Healinget, de az a legjobb, ha lelőtt gépből rögtön kiugrasz, akkor megspórolhatod ezt.

Aha. Szóval akkor lesz olyan is, hogy csak tank vs tank? Amúgy ha már itt tartunk. Arról van valami infó esetleg, hogy a harckocsik esetében, hogy lesz megoldva a rendszer? Értem ezalatt, hogy itt is lesz olyan hármas felosztás - vagy ahhoz hasonló - mint a repülős résznél, hogy arcade, historicall és full real battle?

Ahogy mondod itt is meglesz a szokásos hármas felosztás, legalábbis ez az utolsó információ.

medal medal

Elkélne egy kis segítség: Brit vonalon sikerült szerezni néhány terepmintát, de akárhányszor beállítottam a gép festését egy idő után mindig visszavándorol az eredeti festésére. Próbáltam úgy átfesteni hogy mindenféle jelvényeket/jelképeket ráfestettem, hátha odaköti a terepmintát.  :crazy:  Nos, a jel fent maradt, a festés meg megint elkóborolt. Mit csinálok rosszul?

Semmit, nálam is ez történik, alighanem bug, és majdnem biztosan már report is van róla. Előbb-utóbb javítva lesz.

Üdv!

Nagyon gondolkodom egy joystick vásárláson HB-ra, esetleg FRB-re. Korábban is szerettem volna kipróbálni magam joystickkal, de akkor a fórumokon azt olvastam, hogy még nincs teljesen optimalizálva a joy-irányítás a játékban és hogy egérrel könnyebb játszani HB-ban is. A joystick használókat kérdem, hogy még mindig ez a helyzet, vagy most már joy-jal is hátrányok nélkül lehet repülni. Sajnos nem igazán vagyok otthon a joystickok világában, szóval ha pár gondolatot megosztanátok velem, hogy mitől jó egy jó joystick, esetleg ha konkrét joystickokat is tudnátok ajánlani hálás lennék. Régebben nagyon ajánlgatták a gázkaros Hotas-okat, de őszintén szólva kicsit drágának tűnnek így elsőre ezek a fajta joyok.

Válaszokat előre is köszönöm!

Másnál van olyan, hogy mozog a gép jobbra/balra irányítás nélkül is? Megkérdeztem game-chat-ben és azt mondták, lag. Magyarországon is van ilyen, vagy csak Izlandról van?

medal medal

Üdv!

Nagyon gondolkodom egy joystick vásárláson HB-ra, esetleg FRB-re. Korábban is szerettem volna kipróbálni magam joystickkal, de akkor a fórumokon azt olvastam, hogy még nincs teljesen optimalizálva a joy-irányítás a játékban és hogy egérrel könnyebb játszani HB-ban is. A joystick használókat kérdem, hogy még mindig ez a helyzet, vagy most már joy-jal is hátrányok nélkül lehet repülni. Sajnos nem igazán vagyok otthon a joystickok világában, szóval ha pár gondolatot megosztanátok velem, hogy mitől jó egy jó joystick, esetleg ha konkrét joystickokat is tudnátok ajánlani hálás lennék. Régebben nagyon ajánlgatták a gázkaros Hotas-okat, de őszintén szólva kicsit drágának tűnnek így elsőre ezek a fajta joyok.

Válaszokat előre is köszönöm!

Nem mondhatok semmi konkrétat, de várd meg az 1.30-at joy ügyben, elvileg sokat dolgoztak rajta a srácok. Sztem kezdj egy olcsó joyal, ha bejön vele a repülés a határ a csillagos ég.

Gardar:

Egy kicsit mindegyik gép imbolyog. Nem minden FM kész még (talán egyse), szóval FM hiba is lehet. Ha single missiont játszol ott még a szél is befigyelhet elvileg. Ha a gép két maximum állás között rángatja a kormányfelületeket az származhat  lagból/ packet lossból. Melyik gépnél volt?

medal medal

Nálam sokszor enyhén és nagyon lassan orsózni kezd a gép. Nem tudom hogy ezt a joystickom vagy a War Thunder műveli-e. Az igazság az hogy a Strike Fighters 2 szimulátorban is fennáll ez a gond...

medal medal medal medal

Egy kicsit mindegyik gép imbolyog. Nem minden FM kész még (talán egyse), szóval FM hiba is lehet. Ha single missiont játszol ott még a szél is befigyelhet elvileg. Ha a gép két maximum állás között rángatja a kormányfelületeket az származhat  lagból/ packet lossból. Melyik gépnél volt?

Mindegyik gépnél előfordul. Arcade mode - al játszom mindig. Ha cockpit view-ra állítom, akkor pedig majdnem mindig elkezd rángatni jobb/bal irányban. Így nem tudok célozni sem. 5 körből körülbelül egy alkalommal történik. A játék egyébként jól fut, ezért nem gondolom, hogy a géppel van baj.

medal medal

Köszi a tippeket srácok, akkor várok egy kicsit.

Mindegyik gépnél előfordul. Arcade mode - al játszom mindig. Ha cockpit view-ra állítom, akkor pedig majdnem mindig elkezd rángatni jobb/bal irányban. Így nem tudok célozni sem. 5 körből körülbelül egy alkalommal történik. A játék egyébként jól fut, ezért nem gondolom, hogy a géppel van baj.

Joysticknál állítólag gyakori, hogy "inogni" kezd a gép.

Arra adjatok nekem választ, hogy miért van az:

-tapasztaltra (expert) felhúzom a legénységet, s mindig adott képességekhez ad bónusz pontokat.

A problémám jelenleg az, hogy bombázóval kapok a lövészekre, ami nagyon hasznos, de vadászgépeknél is ugyanerre, náluk már pazarlás az a 30-30 pont.

Ezen nem akarnak változtatni?

Ezen típusoknál sokkal többre mennénk a G-tolerance és Stamina kombóval.

Szerintem :).

Azért van így megoldva, mert egy-egy személyzet nicns típushoz kötve, hogy csak bombázó vagy vadász, előbb utóbb ha sokat játszol, úgyis be fog telni mindegyik csík.

medal medal

Igen. Így logikus. De szerintem megoldható lenne egy plusz képesség, melyet ugyanúgy lehetne fejleszteni, mint a legénység szintjét, de ez a gép tipusaira vonatkozna... Csak egy ötlet :-)

hmm lenne egy nagy kérdésem.. valaki el tudná magyarázni (mondjuk printscr segítségével) h a full realistic beállításoknál mi mit jelent?

Trimmelés

[attachment=13396:aero.PNG]

Először is kis elmélet:

Miért is kell a repülőgépeket trimmelni?

Mert a felhajtó erő a szárnyakon, a magassági kormányokon, oldalkormányon változik a sebességel és a szárnyak állásszögével (angle of attack) valamint a repülőgép tömeg eloszlásával.

Ha a repülőgép egyenes vonalban repülne állandó magasságon állandó sebességgel és tömeggel mindig, akkor beállíthatnák a repülőgép vezérsíkjait a megfelelő állásba, hogy a gép egyensúlyban legyen, ekkor nem lenne szükség a trimmelésre. De mivel a repülőgéppel emelkedni, süllyedni, gyorsítani, lassítani, valamint különböző tömegű rakományt szeretnénk szállítani, így az emelő erők változnak a repülőgép vezérsíkjain. A megváltozott erőket nekünk kell a kormányszerveken kompenzálni. 

Ez nagyon fárasztó tud lenni, kivéve ha valami nem kompenzálja és rögzíti az új pozíciójukat.

Mik is pontosan ezek a trim eszközök?

Minden olyan eszköz vagy mechanizmus, amivel ki lehet váltani a kormányszerveken fellépő erőket. Ezek lehetnek csak a földön előre beállítható, illetve repülés közben is állíthatóak. 

Hogyan tudjuk ezeket az eszközöket használni?

Először is nem helyettesítik a botkormányt és az oldalkormányt. A helyes használatuk a kormányszervekre ható erők minimalizálása.

Tegyük fel, hogy emelkedni szeretnénk vízszintes repülésből. Hátrahúzzúk a botkormányt, majd gázt adunk. Ahogy a repülőgép orra emelkedik és lassulunk korrigálni kell a botkormánnyal, hogy tartani tudjuk a kívánt emelkedési sebességet vagy szöget. Azt is észrevesszük, hogy korrigálni kell az oldalkormánnyal, hogy ne csússzunk oldalra, valamint a csűrőkön is erőt kell kifejteni megakadályozandó a repülőgép pörgését.

Itt az ideje trimelni.

Először kedjük a magassági kormány trimmelésével. Addig változtatjuk a repülőgép trimmelését, míg nem érezzük a botkormányra ható erőket, ekkor ha elengedjük a botkormányt a gép folytatni fogja az emelkedését. (Force feedbackes joyok előnyben) 

Következő lépésben az oldalkormányt trimeljük, a fent leírt módon.

Utoljára pedig a csűrőket trimmeljük ki. Addig állítjuk a gép trimmelését míg nem érezzük, hogy a gép pörögni akarna a tengelyre körül. Előfordulhat, hogy a csűrő trimmelése után újra kellhet állítani az oldalkormány trimmelését.

Ha ezeket a lépéseket végrehajtottad, a géped egyesen emelkedni fog a megfelelő írányba és sebességgel anélkül, hogy hozzányúlnál a kormányszervekhez.

Csak rövid távon kívánok emelkedni? Kell trimmelnem?

Ameddig tudod ellensúlyozni a kormányra ható erőket a kellő irányba történő repüléshez. Tény, hogy extra munkát spórolhatsz ha nem trimmelsz. Miért? Ha visszatérsz az előző magasságba és sebességhez nem kell az egész trimmelési procedúrát előről kezdeni.

(Készült: http://x-plane.deinon.com/aircraft_trim.pdf alapján)

Hogy is néz ki ez a játékban:

Trim aircraft: Ha használjuk az aktuális repülési paraméterek alapján trimmeli a gépet.

Reset triming: Megszünteti a trimmelést, mindent alaphelyzetbe állít.

Elevator trim axis: Magassági kormányon lévő felületek beállítására szolgál.

Aileron trim axis: A Csűrőkön lévő felületek beállítására szolgál.

Rudder trimaxis: Az oldalkormányon lévő felületek beállítására szolgál.

Gépenként változik mely kormányfelületen vannak trim tabok. Vannak típusok amiknek olyan az aerodinamikai kialakításuk, hogy egyes irányokban nem kell trimmelni.

Jobb-bal oldali fék: Egyértelműen a repülőgép megállítása a feladata olyan esetekben mikor a gép kerekei a földel érintkezésben vannak.   :crazy:

• Upvote 3
medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.