Kollati

Kérdések-válaszok

Egyelőre nem, szerintem nem is fogják később se, a német P47D-re se lehet bombát és rakétát tenni, valószínű ezekre se lehet majd, de majd utána érdeklődöm.

szerintem sem, bár a két gép története teljesen más, ezért az okok is különbözőek a függesztmények kérdésében.

a német P-47est zsákmányolták (legalább egyet, de lehet volt több is?) kényszerleszálláskor. értelemszerűen az USA nem szállított fegyverutánpótlást a németeknek.

a FW-190-est kipróbálásra, tesztelésre szállították a németek a japánoknak, egyetlen darabot és az standard fegyverzettel érkezett (nincs gunpod). a tesztek után Japánban sorozatgyártás nem valósult meg.

harcban szerintem egyiket se alkalmazták, szóval már az is nagy engedmény, hogy a játékban repülhettek ilyenekkkel :)
már az is egy kérdéses dolog, hogy a Browning géppuskákhoz honnan van elegendő lőszer a P-47eshez...

Kollati légyszíves tedd már fel kérdésként a készítőknek, hogy mi a jó isten nyiláért ilyen marha drága a 262-es? A dev szerveren felpakolva rá az összes upgraddel több mint 80 rugó, mig a mig15 sabre és a vampire is alig lépi át az 50 ezres határt. Komolyan ez már kész vicc. Nem elég, hogy nincs egy valamirevaló jetje a németeknek amit használni lehetne az meg drágább mindegyik nagy jetnél közben meg az egyik legrosszabb jet. Légyszíves kérdezd meg tőlük. 

Plushun: az lesz a válasz, hogy ők folyamatosan monitorozzák a játékot, statisztikákat vezetnek a használt gépekről, és ha kell beavatkoznak. Na most 262-t szvsz senki nem használ (FRB-n és HB-n elvétve 2-3%-ban látni), a német nemzet T17 felett halott. Ha ezt nem látják akkor nem végeztek elemi iskolát.

medal medal medal medal medal

A kövi patch (1.33) az amcsi gépekre fókuszál főleg, remélhetőleg a az azután következő a németekre és a japánokra.

medal medal

Hát itt inkább az lesz a baj, hogy 45 májusa után ugye nem beszélhetünk 3. birodalom gépeiről....szóval eléggé véges számú gép lehet a németeknél.

hacsak ilyesmiket nem találnak:

do335_nasm.jpg

nazi_13.jpg

horten-go229_11.jpg

medal medal medal

A Dornier biztos benne lesz, a horten is. A középső nem hiszem.

Amúgy van elég sok lehetőség, ami nem állna nagyon messze a valóságtól. Pl.

He-162A-8,  Jumo 004D-es hajtóművel (terv volt, nem volt idő rárakni)

He-162B HeS 011-es hajtóművel 

Me262 Hes 011-es hajtóművel (terv volt, de elvetették)

Me 262 HG példányai is repültek (HG I biztosan)

Ta183 érdekes, a mig-15 alapja, valamint később fejlesztve argentínában Pulqui II néven,  beleillik a koncepcióba

A fő probléma lesz a németekkel bármit is tesznek a játékba a tolóerő, illetve az ebből származtatható tolóerő/tömeg arány. A német hajtóművek ugyanis enm rendelkeztek elég tolóerővel. A BMW 003-as 7,8kN-t tudodd, míg a Me262 junkers 004-e 8,8-10kN-t. Ezzel szemben például az F86 sabre már 23kN tolóerővel rendelkezett, az F9F pedig 26,5. Ha a német gép még el is tudná ugyanaz a sebességet érni, mint a többi, akkor is hátrányban lenne gyorsulás és emelkedés tekintetében. 

A P.1101 még érdekesebb, kb 80%-os elkészültségben volt a háború befejezésekor, később ez alapján építették meg az amcsik az X-5-öt. Teljesítményben ez a gép tudná legjobban felvenni a versenyt a szövetségesek gépeivel.

A másik fontos és talán a legnehezebben kikerülhető dolog az a német sugárhajtású repülőgépek építésének célja. Ezeket ugyanis nem vadász-vadász összecsapásra tervezték, mint például az F86-ot, hanem az amerikai nehézbombázók lelövésére. Így aztán nagy kaliberű, lassú tűzgyorsaságú és kezdősebességű ágyúkat építettek beléjük, ami a sugárhajtású gépek harcában nem ideális.

medal medal

No igen, erről olvastam, hogy a német gázturbina szerűségek technológiailag úttörők voltak, ámde teljesítménybe gyengusok.

No az is benne volt a pakliban, hogy az usa koma a brittekkel naponta 2x bombázott mindent ami 1 méternél magasabb volt, vagy magától mozgott.Így eléggé nehéz lehetett fejleszteni, plussz az erőforrások ugye...(aztán a derék jenkik és az elvtársak szétlopták az összes fejlesztést) 

Itt sajna a német gépek a jet tierben mindig alul fognak maradni, mert ha az emlékezetem nem csal, a játék készítőinek fontos a történelmi hűség.És német fanoknak tetszik, nem tetszik ez történt.....

Arra azért kíváncsi leszek, hogy a kísérleti gépekre mi alapján fognak FM-et rakni? Mert azért még élő p-52, p-38, bf109,fw190,spitfire, typhoon pilótát  lehet még  találni(meg nagyritkásan repülő gépeket, néhány különc multimilliomos magángyűjteményében), de pl a do 335-őt hogy a halálba fogják bemodellezni? Vagy innentől jön az ,hogy  lehet hogy így repült a gép?

Ez szerintem nem tenne jót a játéknak, mindig is a történelmi valóságos tényekre és FM-re próbálnak törekedni(ahogy eddig észrevettem).

A Dornier biztos benne lesz, a horten is. A középső nem hiszem.

Amúgy van elég sok lehetőség, ami nem állna nagyon messze a valóságtól. Pl.

He-162A-8,  Jumo 004D-es hajtóművel (terv volt, nem volt idő rárakni)

He-162B HeS 011-es hajtóművel 

Me262 Hes 011-es hajtóművel (terv volt, de elvetették)

Me 262 HG példányai is repültek (HG I biztosan)

Ta183 érdekes, a mig-15 alapja, valamint később fejlesztve argentínában Pulqui II néven,  beleillik a koncepcióba

A fő probléma lesz a németekkel bármit is tesznek a játékba a tolóerő, illetve az ebből származtatható tolóerő/tömeg arány. A német hajtóművek ugyanis enm rendelkeztek elég tolóerővel. A BMW 003-as 7,8kN-t tudodd, míg a Me262 junkers 004-e 8,8-10kN-t. Ezzel szemben például az F86 sabre már 23kN tolóerővel rendelkezett, az F9F pedig 26,5. Ha a német gép még el is tudná ugyanaz a sebességet érni, mint a többi, akkor is hátrányban lenne gyorsulás és emelkedés tekintetében. 

A P.1101 még érdekesebb, kb 80%-os elkészültségben volt a háború befejezésekor, később ez alapján építették meg az amcsik az X-5-öt. Teljesítményben ez a gép tudná legjobban felvenni a versenyt a szövetségesek gépeivel.

A másik fontos és talán a legnehezebben kikerülhető dolog az a német sugárhajtású repülőgépek építésének célja. Ezeket ugyanis nem vadász-vadász összecsapásra tervezték, mint például az F86-ot, hanem az amerikai nehézbombázók lelövésére. Így aztán nagy kaliberű, lassú tűzgyorsaságú és kezdősebességű ágyúkat építettek beléjük, ami a sugárhajtású gépek harcában nem ideális.

medal medal medal

Részemröl bojkottálom a magas tiert:-)...etesse más a migeket..( ezt már mondtam asszem). ...reménykedjünk world war modban....most jelezném a mig15 NEM vett részt a 2.vh- ban....
medal medal medal

ÉS az 1.50-es patchben usa megkapja az a-10 thunderbolt alacsonytámadót :lol: :lol: :lol:

Részemröl bojkottálom a magas tiert:-)...etesse más a migeket..( ezt már mondtam asszem). ...reménykedjünk world war modban....most jelezném a mig15 NEM vett részt a 2.vh- ban....

medal medal medal

Az rendben van ha az amc

A kövi patch (1.33) az amcsi gépekre fókuszál főleg, remélhetőleg a az azután következő a németekre és a japánokra.

Az nem is baj, az F9F nagyon tetszik kipróbáltam imádom és meg is fogom venni. A Sabremet gyakorlatilag nem tudtam kipróbálni mert csak ai-k ellen rakott be vagy egyáltalán nem, szóval nem tudom, hogy mennyivel lett jobb igazából. A német dologra kicsit vissza kanyarodva. Az ok, hogy most az amcsikon a sor de egy javítási költség lejjebb vitele nem okoz túl nagy nehézséget. Kb 1 órás - vagy még annyi sem - meló átírni az értékeket. 

Nem is azt mondták a készítők, hogy csak és kizárólag 2.vh-s gépek lesznek bent. Már az elején amikor még csak a honlapon lehetett látni képeket és a választható gépeket, már akkor mondták, hogy 1954-ig mennek. 

Na igen. Kissé fura, hogy amikor a németek voltak jobbak akkor a "balance" alapján vannak rendezve (=lehúzva, mert az E4-es mesza meg a Spit 1 egy tierben kéne legyenek), mikor már nem nekik állt a zászló akkor meg "történelmileg" vannak rangsorolva (262 vs mig9 és 15)...

Szóval Kollati, mesélj légyszives nekünk szűk látókörű playereknek, hogy mi ennek az általunk nem látott logikus oka? Mert így T16 felett senki nem fog menni, hiszen kinek érdeke, hogy a kis propelleres világháborús gépével az orosz meg USA poszt-vh-s jetekkel kerüljön össze? szal T16 felett kihalásra van ítélve a német ág, és ha ezt a devek nem látják akkor küldjék haza a kiértékelő gárdájukat.

Tudom hogy tovább is mennek mint a vh, de legalább csináljanak ùgy mintha érdekelné öket a fair play...

Netalán oroszok fejlesztik a játékot?Lehet ,hogy lehet hozzá köze.......

"Szóval Kollati, mesélj légyszives nekünk szűk látókörű playereknek, hogy mi ennek az általunk nem látott logikus oka?"

medal medal medal

Jah, olyan ez mint a sulis menza.. szar de legalább kevés.

De ne bagatelizáljuk el, tényleg érdekel Kollati válasza.

De legalább magas a repair cost ha edetleg valaki bevállalná az áldozat szerepét.....

egyik este kipróbáltam a Dev szerveren az új verziót, de nem volt sok időm rá.

ha jól értelmeztem a Mod. szisztémát: arra kell felkészülni, hogy az összes eddig megszerzett, kimaxolt gép most butított lesz (kivéve prémiumok). pl. régi vázszerkezet, lehasznált külső borítás stb... amik miatt a gépek teljesítménye elmarad majd az elérhető maximumtól.

épp terveztem La-7B-20 beszerzését, ami egyrészt olcsóbb lett (hurrá!), de valószínűleg inkább a meglévő kedvenc gépeimet fogom fejleszteni. kíváncsi vagyok mennyi ezüst megy el erre és mennyi marad, ha egyáltalán marad. és szinte biztos lesznek olyan gépek, amikkel még kell több XPt gyűjteni, hogy egyáltalán elérhetők legyenek a tuti magas szintű módosítások.

végülis nem bánom, amelyik géppel jó játszani, azzal úgyis fogok :)

amin jót nevettem:

Historically during WWII, a new pilot in the Squadron did not receive a new plane when he joined but most likely he would get a worn craft. While flying his steel bird a pilot and his fellow mechanic adopted the plane to specific tasks the pilot needed to attain, they replaced and added parts of the craft, tuned armament and customized defenses of a plane.

ez szerintem egy nagy LOL.

persze, egy új belépő pilóta valszeg nem a gyártósorról legördült legcsilivlibb gépet kapta meg. nade miután lelőttél több ezer gépet és megannyi földi célpontot, 500+ szinten áll valemelyik legénységed, akkor azt ne nevezzük már "új belépőnek" a légierőben. miért is kapna egy sokszoros veterán ász egy leharcolt/széttrancsírozott La-7B-20-ast?

egyébként maga a Mod szisztéma tetszik, ez egy nagyon jó újítás a játékban, de könyörgöm miért kell ilyen izzadtságszagú, erőltetett magyarázatokkal bevezetni ezt?

Ha csak világháborús lenne a játék, akkor meg mindenki azért sírna, mert csak a németeknek van sugárhajtású gépük, most mindenki azért sír mert egyedül nekik nincs normális.

Ha kész leszenek a release treek, a gépeket újra fogják tier szerint sorolni. Ha ezt most tennék meg nem lenne a németeknek T16-17 felett gépük. Ezért tartják őket ott ahol, a repair cost egy más kérdés az még leglább 5x fog változni szerinem mire megtalálják a jó értéket. Egyébként meg kell venni és rosszul kell a gépekkel játszani, ez megjelenik a statisztikába és lejjebb lesz sorolva a gép.  :Ds

Eddig se fullos gépet vettetek meg, csak a polishing és a new engine lett szétszedve több modulra. Amúgy az tényleg igaz, hogy a gépek állapota jelentősen romlott a harcok során, a javítások pedig kevésbé áramvonalassá tekkék a gépet, illetve nehezebbé is. A motor teljesítménye is romlott idővel. Nem roncs gépet kapsz, hanem egy 5-10%-al alacsonyabb tulajdonságú részegységekkel rendelkezőt. 

Amúgy a gépek ára még a modifikációkkal együtt is csökkent az előző verzióhoz képest.

medal medal

Amúgy a gépek ára még a modifikációkkal együtt is csökkent az előző verzióhoz képest.

sajnos nem volt időm alaposabban áttanulmányozni a teszt verziót, ezért köszi az infot, jó hír.

akkor már nem is aggódok, kíváncsian várom!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.