Kollati

Kérdések-válaszok

Először is rendbe kellene rakni az AA-t mert ami most megy egy vicc.

Gyakorlatilag nincs értelmes low caliber AA. Illete van de nem hatékony. A 12-20mm légvédelem gyakorlatilag hiányzik.

A közepes légvédelem (40-50mm) egyszerűen rossz lövedékeket lő ki. Ezekenek a lövedékeknek nem szabadna a gép körül robbanni, mivel contatc fuse-al voltak ellátva, ami érintésre, illetve időzítve bizonyos idő eltelte után robban. Míg ez a lövedék van a játékban ez a típus sokkal erősebb és zavaróbb mint a valóságban volt.

A nehéz lévédelem 76-88+mm. Szintén túl erős, nevetséges, hogy ezek az ágyúk alacsonyan repülő gépekre lövöldöznek, szintén a fentebb leírt rossz lövedékkel. A flak88, nak pl a minimum range 2000m körül volt időzített gyújtóval. Ez a típus alacsonyan szálló gépek ellen megint sokkal hatékonyabb mint kellene, hogy legyen.

Én valahogy a következő képpen képzelném el:

Light AA: 0-2000m ig hatékony robbanó lövdék nélkül

Med AA 0-5-6000m ig, robbanó lövdék nélkül

Heavy AA 2000m+ időzített robbanó lövedékkel.

medal medal

Sziasztok... 

új vagyok a játékban és lenne 1 kérdésem..  Német ágakon játszok és nem tudom eldönteni hogy repesz vagy páncéltörö löszert használjak? Német kis fighteren 3 4 fegyver van és jó lenne maxon használni öket.

Sziasztok... 

új vagyok a játékban és lenne 1 kérdésem..  Német ágakon játszok és nem tudom eldönteni hogy repesz vagy páncéltörö löszert használjak? Német kis fighteren 3 4 fegyver van és jó lenne maxon használni öket.

Én HB-ban az APIT lövedéket szeretem, erős és lehet látni. A stealth arcade-ban jó, ott mutatja, hova kell lőni. :)s  (MiG-3-al játszom legtöbbször  8)s )

medal medal

9-12mm-be: APIT

20mm-be: Repülő ellen Air target

30mm-be maradhat a default

50mm: HVAP ha tank ellen mész, air ha repülő ellen.

medal medal

Lehet utálni :-) .Tegnap egy p63 al kergetöztünk .Föleg ö kergetett.( do 217el).sebeztük egymást majd eltünt.Térképen láttam,hogy az ö repterükhöz keveredtünk.Megnéztem leszállt-e. Ott volt.Egy lendületben kiszedtem egy aa- val eggyüt.Következö meccsen meg az ellen jött a mi repterünkõz.(blenheim,spit,ai) Ai- t leszedték az aa-k.a többiek jònak látták arrébb menni. Szerintem nincs baj aa- val reptérnél frb-n.Namármost vártam volna meg mig felszáll a frissen javitott fegyverzett vadászával? Vagy ha felszáll már mehetek rá? Várjak amig felmegy ötezerre a reptér felett.?Mikor támadhatom? Ha már realitást akarnak ez is belefér.Ill.ha 3 B17 támadja a repteret ( volt rá példa) nem bombázhat mert valaki javit éppen?
Más.baun 17 hit ebböl kettö krit.Egy a szárnyon.Vígan elrepked én kifogyok és a végén a kritet be se számolja.
medal medal medal

Köszönöm a válaszokat! Lenne még valami. Ha már egy repülön tudok vinni 500kg / 250 kg bombákat, melyiket lenne érdemes használni? 

Elég nagy nabb vagyok ilyen téren mert: van heavy fighter ami ugye ,,zuhanó bombázásra alkalmas,, (bf 110 c-4) és van olyan amin külön célzó ,,rendszer,,  van . (do 211 j-1)

Viszont nem tudom / érzem mikor kell kiengedni a bombákat..  http://kepfeltoltes.hu/view/130724/shot_2013.07.24_15.51.34_www.kepfeltoltes.hu_.jpg itt a ,,zuhanó,, bombázáshoz való célkereszt.

Itt az amikor a gép simán repül és úgy pergeti a bombákat. http://kepfeltoltes.hu/view/130724/shot_2013.07.24_15.53.08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezzel ami a 2. képen van nem tudok célozni :S Valaki segitene benne? (arra gondolok hogy mikor engedjem a bombákat stb)

/ szerintetek egy kezdönek melyik ágon kellene próbálkoznia?

A második képen szereplő az a bombavető készülék képe lenne de egyelőre elég kezdetleges állapotban van. Lényege, hogy hozd vízszintesbea gépet, és amikor a cél fölött van a középső kereszt dobd le a bombát. Ezzel álló célokat érdemes támadni, mozgót nem igazán fogsz vele eltalálni.

Kezdőknek én két nemzetet ajánlanék amivel könnyű haladni:

Német:

Előny: Jó vadász gépek és jó sok bombázójuk van, ha nem akarsz vadászokkal játszani, bombázóval simán fel lehet húzni az ágat. A heavy fighter águkon is sok kép van remek tűzerővel.

Hátrány: Az olasz gépek az elején rosszak, valamint a német gépek javítása általában magas. A sugárhajtású gépeik nem veszik fel a versenyt a szövetségesekével, így high tierben nem érdemes velük játszani.

Orosz:

Előny: Oroszosan értelmezett FM, Sok vadászgép, amik a tierjükben jók, bombázóból és támadó gépből is jól el vanank eresztve. Mig-15!

Hátrány: Most hirtelen nem nagyon tudnék mondani, csak azt, hogy a gépeik nem nagyon bírják a nagy sebességet.

Amit még esetleg el lehet kezdeni az az angol, bár nekem annyira nem jöttek be.

Amit kezdőként nem ajánlok:

USA: A gépeik sokkal több odafigyelés igényelnek, mivel csak nagy kaliberű géppuskájuk van, ágyú csak elvétve. Inkább tapasztaltabb játokosnak ajánlanám aki már megtanult lőni.

Japán: Kevés gépük van de legalább drágák.... Viszont jól repülhetők fordulóharcban, angolokat simán verik, általában az oroszt is, usa-t már necces.

medal medal

Lehet hogy már volt téma, de azért megkérdezem :
Mennyire okoz problémát a cheatelők megjelenése ?
A hét végén a belső mission chatben írta valaki a linket ahonnan le lehet tölteni egy a War Thundert meghackelő alkalmazás installerjét. A csávó ott nyálzott hogy mekkora királyság láthatatlanként repülni, 1200 km/h-val meg ilyenek...
medal medal medal medal

Hivatalos álláspont szerint nincs cheat, ha valaki ezt írja az csak az accot próbálja megszerezni. Eddig még nem tudok olyan bizonyítékról/replayről amiben ezek valósak lettek volna.

De ha valós probléma is lenne, mivel a kalkuláció szerveren fut, valószínűleg tesznek majd ellene.

medal medal

Nem kell, mert ha nincs lövész akkor nincs aki szarul lőjön ha nem fejleszted :)

A lövész nélküli gépeken a gunner-t kell képezni, vagy ott nem számít a dolog ?

medal medal medal medal medal

Én azt szoktam csinálni, ha nagyon kell a pont a fő pilot skillhez, hogy a legalacsonyabb értékű skillre ráteszek egy párat, és így gyorsabban tudom elérni a qualifications pontlimitet..... egyébként gunnereket felfejleszteni kidobott skillpont, lópikulát nem érnek.

A lövész nélküli gépeken a gunner-t kell képezni, vagy ott nem számít a dolog ?

medal medal medal

Kollati egy kérdés,

Ma én hülye alacsonyan belementem egy kis fordulós harcba p-38 al fw190 a5 ellen, mivel ez volt az első találkozásom ilyen magasan ezzel a tipussal.....

Tettem mindezt azért mert a p-38-nak  21.5 seces, az fw190 -nek 24.1-es fordulási időt adnak.Természetesen kifordult mint állat.

A kérdésem melyik gépnél lehet várni majd (soon :Ds )változásokra, valamelyik gyorsabban, vagy lassabban fog fordulni, vagy marad minden így csak egyéb FM-et írnak át?Csak hogy a taktikámat csiszolgassam a jövőre nézve is....(mondjuk manapság egy agyontuningolt a5-öt baromi nehéz utolérni p-38-al....)

medal medal medal

Lehetne egy videó erről, hátha kiderülne hogy mi a trükk. Sok mindenen múlik  a fordulás. A számok valszeg egy alap értékek amit lehet + - irányba módosítani. Mivel ment a kolléga pl: joy, instructorra vagy annélkül. flaps.....meg ilyenek 

medal medal medal

Az, hogy az adatlapon milyen értékek szerepelnek megzévesztő lehet, arra ne hagyatkozz. De a 190-nek mindenképpen jobban kell fordulnia, mint a p38-nak. Keress rá a googleban a il2 compare-ra és töltsd le, bár nem minden érték egyezik a WT-vel, talán ez a legnagyobb adatbázis amivel a gépek tulajdonságait lehet megtekinteni.

medal medal

letöltöttem fasza program, talán sticky/pinned-ben ki kellene raknod a főoldalra is....

bár sajnálatos, hogy a diagrammok szerint jobban kellene ,hogy emelkedjek, mint egy A5-ös...

meg az is kiderült hogy 300km/h-ig kb ugyanúgy fordulunk :Ds

Az, hogy az adatlapon milyen értékek szerepelnek megzévesztő lehet, arra ne hagyatkozz. De a 190-nek mindenképpen jobban kell fordulnia, mint a p38-nak. Keress rá a googleban a il2 compare-ra és töltsd le, bár nem minden érték egyezik a WT-vel, talán ez a legnagyobb adatbázis amivel a gépek tulajdonságait lehet megtekinteni.

medal medal medal

Egyelőre nem, szerintem nem is fogják később se, a német P47D-re se lehet bombát és rakétát tenni, valószínű ezekre se lehet majd, de majd utána érdeklődöm.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.