maly_bimbrownik

Fairey Firefly F.Mk.I i F.Mk.V

Myślę, że warto porozmawiać o tych nowo dodanych samolotach. Czy uważacie że Fajerflaje to dobre alternatywy dla Typhoona mk.1b/l i Spita piątego? Według mnie Sea Hurricane ten z działkami jest niezły (odważę się stwierdzić troszkę OP). Warto kontynuować linię FAA i iść w FFlaje?

b0456.jpg

<RB>

Sea Hurricane w mojej opinii jest raczej słaby niż mocny. Fakt, wersja C ma kozackie uzbrojenie, ale to nie wszystko, bo to uzbrojenie trzeba jeszcze być w stanie wykorzystać. Firefly zaś też tyłka nie urywa, jest jak na moje przyciężki.Jak jest dalej jeszcze nie wiem.

medal medal medal

Jeszcze nie latałem, ale Firefly bym traktował jako attackera bardziej niż my śliwca... A hurrek to kosiarka nowych - jedyna szansa to czołówki lub atak z zaskoczenia (koniecznie nie ulepszamy działek, by na h2h sprayować z 1,5km!)

medal medal medal

AB

Firefly nie zastąpi Typhoona czy Spita V nie jest to dobra alternatywa.... wszystko przez kiepskie wspinanie się... zanim się doleci na pułap 4km to sporo czasu mija... ale dzięki uzbrojeniu jest niebezpieczny... wiele razy załatwiłem np. wersją Mk I i V delikwenta od dołu będąc ok. 1km pod nim i zasypując cel gradem 4x20mm  ^^

Jako Attacker może się sprawdzić bo ilość podwieszanych rakiet jest spora :)

Ciężko grinduje się te maszyny ale potrafiłem nawet do 5 kili robić na nich nie mając ich w pełni odkrytych modułów...

Puki co te samoloty stanowią zagadkę dla tych co nie przyjrzeli się im z bliska.. co skutkuje czołówkami gdzie to Firefly wygrywa ba nawet jak zahaczy skrzydłem o przeciwnika to lekko musie zaróżowi a przeciwnik rozbity... także mocna konstrukcja i dodam, że nie jeden raz zapalano mnie w tej maszynie gdzie po chwili ogień gasł...

Z początku lata jak kartofel... potem też nie jest lepiej ale potrafi zaskoczyć :)

Edit:

jeśli chodzi o Hurrka z działkami to na AB jest kozacki a w trybie dominacji gdzie większość na niskich pułapach jest potrafi zrobić masakrę z przeciwnej drużyny... w nim samym po 8-10 kili można ugrać jak nie więcej :)

Edited by EvilMan220v
medal medal medal medal

RB

Hurricane 1C daje ładnie radę. Fakt że trochę wolny, ale zwrotny i w miarę się wspina (choć żadnych rekordów nie robi). Nie jest maszyną na pierwszą linię, bardziej jako support. Ale z nowym DM działka koszą od krótkiej serii. Jedyny mankament to ammo belt na cele powietrzne nie ma żadnych tracerów co czasem pomaga, a czasem przeszkadza. 

Co do firefly to I jest trochę ciężki i ma bardzo mało amunicji (240 na 4 działka). Co prawda teraz wystarczy prawie drasnąć cel by go zestrzelić, ale przy braku zwrotności to trochę mało. Vtka już jest lepsza bo 640 amunicji. Niestety skok BR o 0.7 powoduje że już spotykamy maszyny które sporo są lepsze od nas (prawie stock więc może później będzie lepiej). Tak jak w przypadku Hurricane 1c maszyny wsparcia oraz również szturmowce. 

medal medal

RB

Hurricane 1C daje ładnie radę. Fakt że trochę wolny, ale zwrotny i w miarę się wspina (choć żadnych rekordów nie robi). Nie jest maszyną na pierwszą linię, bardziej jako support. Ale z nowym DM działka koszą od krótkiej serii. Jedyny mankament to ammo belt na cele powietrzne nie ma żadnych tracerów co czasem pomaga, a czasem przeszkadza. 

(...)

Zwrotny? Lel, nie. I ta utrata energii bo byle zwrocie...

Wspina? Miernie...

Brak tracerów? Na + -> nie widać że bijesz.

medal medal medal

W nurku hurricane nie jest taki zły, gorzej jest właśnie z kręceniem. ostatnio wciągnąłem jakiegoś newbie w P-38 do walki kołowej to nie mogłem go wykręcić, dopiero po jakimś czasie udało mi się wejść mu na ogon to zwiał ...

Coś czuje że to będzie droga przez męki do puki tych op spitów nie odblokuję. U brytoli czekam tylko na Blackburn Firebranda, Barakudę i Suderlanda no i żeby odblokować Sea Fury.

Edited by Ahmed1109
medal medal

W nurku hurricane nie jest taki zły, gorzej jest właśnie z kręceniem. ostatnio wciągnąłem jakiegoś newbie w P-38 do walki kołowej to nie mogłem go wykręcić, dopiero po jakimś czasie udało mi się wejść mu na ogon to zwiał ...

Coś czuje że to będzie droga przez męki do puki tych op spitów nie odblokuję. U brytoli czekam tylko na Blackburn Firebranda, Barakudę i Suderlanda no i żeby odblokować Sea Fury.

Jak zawsze (jeśli nie ostrzegę inaczej) opisuję wrażenia z HB...

Król czołówek, z czym h2h nie wygramy - to wymanewrujemy (czyt boimy się tylko 190). W manewrach wielkim problemem jest zerowe trzymanie energii. Jedyna opcja to próba manewrów w pionie, na klapach do startu/lądowania i zabawy silnikiem. Maszynę trzymamy na granicy przeciągnięcia i by ciaśniej skręcić pozwalamy sobie na przeciągnięcie. Dążymy do tego by przeciwnik przestrzelił w końcu i mamy max 1 sekundę kiedy możemy zza niego posłać serię.

Jednak kluczem jest latanie bez upgradeów na działkach, zbieżność 400-500m i z 1,5km zaczynamy na czołówce słać ołów lekko nad wroga (rozrzut zrobi resztę). Na taśmie Air-Targets nie dość, że nie widać ściany ołowiu, to dezintegruje wroga natychmiastowo.

medal medal medal

Cała linia oprócz sea spitów i tempestów jest do dupy. 

Drugie FireFly wporzo attacker - 16 rakiet i jedziemy, ew. zawsze 2x 454kg i też bangla. Na GF jak znalazł.

medal medal medal

Zwrotny? Lel, nie. I ta utrata energii bo byle zwrocie...

Wspina? Miernie...

Brak tracerów? Na + -> nie widać że bijesz.

Zwrotny jest. To że traci energię dość gwałtownie to inna sprawa. 

Że wspina się słabo to wiem, ale dlatego traktuje go jako wsparcie, a nie samolot pierwszej lini. Zresztą zwykle wspinam się na 220-240 i zwykle dolatuje do grupy jak już większość celi lata przy ziemi. 

Tracery- nie widać że bijesz, ale przy dużym odchyleniu łatwiej spudłować. Ja wiem że niektórzy na niewidzialnej potrafią strzelać niczym snajper, ale ja do nich nie należę. 

medal medal

Zwrotny jest. To że traci energię dość gwałtownie to inna sprawa. 

(...)

Tracery- nie widać że bijesz, ale przy dużym odchyleniu łatwiej spudłować. Ja wiem że niektórzy na niewidzialnej potrafią strzelać niczym snajper, ale ja do nich nie należę. 

1) Jedno się z drugim je, bo bez energii przeciągniesz...

2) Przy działkach w skrzydłach nie ma mowy o precyzji - bierzesz Air Targets i spamisz, pokładając nadzieję w rozrzucie...

medal medal medal

1) Jedno się z drugim je, bo bez energii przeciągniesz...

2) Przy działkach w skrzydłach nie ma mowy o precyzji - bierzesz Air Targets i spamisz, pokładając nadzieję w rozrzucie...

1) W poziomie na klapach też się da. On nie potrzebuje dużo prędkości do zwrotów.

2) Lubię oszczędnie rzucać amunicją :P

medal medal

1) Nie, przy skręcie w poziomie też tracisz prędkość ostro na nim. A brak prędkości = Brak siły nośnej = Przeciągnięcie.

2) Nieprecyzyjnie się wysłowiłem - ofc nie walisz na pałę. Ale nie boisz się posłać tak ~1s serii w gościa (na h2h) z 1,5km.

medal medal medal

1) Nie, przy skręcie w poziomie też tracisz prędkość ostro na nim. A brak prędkości = Brak siły nośnej = Przeciągnięcie.

No kurcze weź sobie go na lot testowy. Bez problemu kręcę go w okół nie spadając poniżej 260km/h co jest dalekie od przeciągnięcia. 

medal medal

No kurcze weź sobie go na lot testowy. Bez problemu kręcę go w okół nie spadając poniżej 260km/h co jest dalekie od przeciągnięcia. 

Kolega BeZi dobrze Ci podpowiada. On mówi raz o locie na BR a dwa o sytuacji w trakcie prawdziwej bitwy, gdzie nie zawsze będziesz kręcić się w jedna stronę a np sytuacja zmusi Cię, że będziesz musiał zrobić zwroty w inna stronę a Firefly naprawdę szybko traci energie... Samo wspinanie się to dla niego wyczyn... trzeba się natrudzić aby ugrać coś nim jeśli np jeszcze nie ma się rakiet czy bomb odblokowanych. Ratuje nas jak już wspominałem niewiedza przeciwnika dot. możliwości Firefly...

Ja gł. na AB i tam fakt można się pokręcić ale też nie za długo... ja raz zaryzykowałem bo widziałem, że dwóch z mojej drużyny ruszyło na mój podwójny ogon... co i tak skończyło się tym, że jeden zginął z mojej drużyny... drugi albo się rozbił albo pogonił za kimś innym... i tak zostałem sam z meserem za sobą i kingcobrą... gdzie meser po chwili zwiał a cobra zarobiła serie z działek i eksplodowała :D

medal medal medal medal

Kolega BeZi dobrze Ci podpowiada. On mówi raz o locie na BR a dwa o sytuacji w trakcie prawdziwej bitwy,

My tu o Hurricane mówiliśmy.... argument invalid. 

P.S. Ja piszę tylko o RB, zawsze i wszędzie. AB nie ruszam, chyba że jakiś event szybki. Generalnie AB nie trawię (ale rozumiem że są ludzie którzy to lubią :) ). 

Edited by sbink
  • Upvote 1
medal medal

My tu o Hurricane mówiliśmy.... argument invalid. 

P.S. Ja piszę tylko o RB, zawsze i wszędzie. AB nie ruszam, chyba że jakiś event szybki. Generalnie AB nie trawię (ale rozumiem że są ludzie którzy to lubią :) ). 

Dobra nie ważne  :crazy:  ale skoro temat o Firefly... to co  się tak uczepiliście sea hurrka... nie ma tematu o nim ale można założyć :crab:

offtop

jak się ma kobite na głowie w domu to nie mam czasu na zabawę ruszania z lotniska wspinanie się żeby po 5-10min dopiero doszło do pierwszego starcia... nic bardziej nie irytuje kobity jak siedzący facet... :popcorn:

a przecie facet po pracy to nic a nic zmęczony nie powinien być i powinien zabrać się za porządną robotę a nie tak siedzieć... :facepalm2:

Edited by EvilMan220v
medal medal medal medal

AB.

Firefly mkV to morderca. Działka Hispano mkV (te same co w Tempescie) na tak niskim BR, 640 sztuk amunicji, brak konieczności odkładania dodatkowej poprawki przed magiczne kółeczko- to wszystko pozwala zrobić z przeciwnika sieczkę zanim nawet się zorientuje co go trafiło.

No i przeciwnicy jakoś nie zwracają uwagi na Firefly w kotłach..
medal medal medal medal

Dosyć przykro mi się zrobiło, jak 109tka po prostu zwiększyła obroty i tyle ją widziałem, a Do-217 ledwo doganiałem. Wygląda na to, że Firefly to samolot pod AB.

medal

No ale co w tym dziwnego ten samolot jest po prostu za wolny żeby ganiać myśliwce z prawdziwego zdarzenia. Podejrzewam, że nawet zero by mu uciekło. 109 nie potrzebuje WEPa użyć, żeby wyciągnąć więcej niż maksymalnie może Firefly.

Edited by KurtTank_Ghost
  • Upvote 1
medal medal medal

Nie no, Zero to może, przy odrobinie szczęścia... Firefly z Griffonem wyciąga jakieś 380-400 km/h poniżej 1000 metrów.

medal

Co do fireflya mkI to radzę nie tykać, zbyt mało ammo i porządne ładunki (2x1000lbs) są późno, ale na mkV zdobywa się je szybko, poza tym jest nieco szybszy (i tak na pułapie 4k osiąga ~450kmh mimo obiecanych w kartach 520 ale to standard). Do naziemnych jest całkiem spoko, jego główna siła w walce powietrznej polega na ignorantach latających na czołówki, ale niestety, oni się kiedyś nauczą że tak się nie robi i będą je klepać bnz albo się kręcąc. Fajnie byłoby atakować tym bombowce, ale spity i tajfuny są szybsze i nie dopuszczą biednego fireflya. Więc jak komuś się ten samolot podoba i chce nim latać to polecam nauczyć się atakować naziemne.

Edited by SandaczGrozy
medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.