Jump to content

Od wczoraj steruję w pełnej symulacji, choć gram na AB. Po prostu chce mieć możność kontroli silników na bombowcach. Uczę się latać w tym trybie, ale... nie mogę zrobić pętli. Dlaczego? Może to dlatego, że gram na myszce?

PS. Czy na pełnej symulacji da się sterować myszką czy lepiej to od razu porzucić?

Edited by JesusLovesYou7

Od wczoraj steruję w pełnej symulacji, choć gram na AB. Po prostu chce mieć możność kontroli silników na bombowcach. Uczę się latać w tym trybie, ale... nie mogę zrobić pętli. Dlaczego? Może to dlatego, że gram na myszce?

PS. Czy na pełnej symulacji da się sterować myszką czy lepiej to od razu porzucić?

W SB da się latać myszką, ale nie jest to łatwe. Jest temat OrangeDoom z configiem. Co do samej pętli nie wiem, latałem i sam też nie potrafiłem jej zrobić(chodźbym nie wiem jak szybko leciał) na myszce po prostu wpadałem w korkociąg lub przeciągałem.

medal medal medal

Szczerze to nigdy nie latałem na myszce... zawsze na joyu. Kolega z joya przerzucił się na myszke bo nie chciało mu się podłączać i jak graliśmy na SB to sie umęczył.

Chcesz się bawić silnikami i żeby to miało sens? Moja rada: Co najmniej RB. Na AB za krótko się żyje by był sens w takiej zabawy. Jak lece na RB i dostane w silnik to sie przegrzewa, wtedy jest sens przygasić mu przepustnice żeby zwiększyć jego żywotność, podobnie SB. Ale jak chcesz się bawić na AB to się baw, przecież od tego jest ta gra ;)s

• Upvote 1

Latanie mysza na SB jest banalne. Gorzej z joyem bo nie nadążam za tym co sie dzieje. A w sterowaniu myszą zawsze masz kółko które pokazuje jak mocno przechyliłeś joya.

Edited by HIVPlayer

Jak ogarniesz joya to robisz rzeźnie, wiem co mówie :salute:

Jakiś czas temu zmieniłem joya na nowszego i miałem kłopoty z przestawieniem się, ten ma większy opór drążka, ale dałem rade.

Nie ma nic przyjemniejszego jak latając na tym rozwalić po kilkuminutowym pojedynku gościa :Ds

Ja na myszce całkiem całkiem, tylko trochę mam problemy z celowaniem... Joysticka jakoś nie mam zamiaru kupować. :P I chyba z AB się na RB przeniosę.

fakt joy może być niezłym wydatkiem, mój pierwszy był używany kupiony przez neta za 60zł, bardzo przyjemnie mi sie na nim grało ale miał mało funkcji przez co wymagał ciągłej wspólpracy z klawiaturom. Później kupiłem już za 140 nowego, wydatek spory ale było warto, zadowolony jestem :)

Co do bitew to dobry wybór AB to tylko strzelanki bez taktyki i fizyki. RB zaczyna już wymagać, nie tylko umiejętnosci odpowiedniego podejścia do celu ale rownież wykorzystanie zalet i ukrycie wad swojego samolotu. Z tąd tyle tyaktyk typu B&Z czy walka kołowa. Wszystko zależy od maszyny

Też nigdy nie zrobiłem pętli na myszce w SB. 500 na budziku, drąg na siebie i samolot idzie w górę i.... robi pikną świecę i w najlepszym wypadku ślizg na ogon. Próba podciągnięcia klawiszem S skutkuje albo instant stallem, albo samolot dodatkowo zaczyna się obracać wokół własnej osi.

Edited by MazooR90
medal

A ja na A5M4 próbowałem... piękny korkociąg wyszedł...

Jak na pełnej symulacji mam startować niemcami? 5 razy próbowałem ciągle to samo - podczas startu samolot jedzie w lewo, a gdy kontruję to E, to robi przepiękny przechył (już w locie nad pasem) w lewo i ryje skrzydłem ziemię...

Tak ogolnie, to chyba najpierw będę sobie ćwiczył sterowanie realistyczne na AB, a jak już to ogarnę to przejdę na RB

PS. Jak wy na RB celujecie? Przecież tam nie da się w prawie nic trafić. Nawet w jednostki naziemne...

Edited by JesusLovesYou7

Co do RB i celowania to wszystko sprowadza się do strzelania na czuja. Pierwszymi pociskami z serii rzadko sie trafia, a celujesz nie celownikiem tylko pociskamii to nimi orientujesz się jaką musisz dać poprawke. Celownik jest tylko orientacyjny i wskazuje prognozowany tor lotu pocisków kiedy byś leciał prosto, wyliczanie poprawki przy jego pomocy dokonujesz sam.

Czyli mówiąc po polskiemu: strzelaj przed samolot i obserwój smugi pocisków, gdy pociski przelatują za celem ciągnij wolant mocniej, a gdy przed zwolnij minimalnie obrót samolotu.

Co do samego ustawienia sterowania, to masz do dyspozycji m.i. jak mówisz sterowania realistyczne i symulacyjne. Na AB praktycznie niema w nich różnicy, z wyjątkiem większej ilości opcji dostępnych do klawiszografii. Ja osobiście używam sterowania realistycznego, z powodu że w sterowaniu symulacyjnym masz efekt momentu obrotowego i dla czołgow biegi, a tego nie chce w RB.

Gdybym miał ci doradzić to zapomnij o AB i od razu wskakuj w RB, szybciej się przestwisz niż gdybyś robił to po kroku. Nie przejmuj się porażkami. Ja zaczołem swoją przygode z RB właśnie od mustanga i możesz sobie zobaczyć u mnie statystyki jak mi to szło, chyba 5 fragów na 50 bitew, ale to były początki i później już nim nie latałem.

Co do sterowania niemcami i tego "obrotu w lewo". To jest właśnie efekt momentu obrotowego, tzn. śmigło obraca się w prawo to samolot obraca się w lewo (III zasada dynamiki Newtona). Na pasie do kontrowania tego służy orczyk który masz pod klawiszami Q i E, ale to sterowanie daje sygnał 0/1 i albo masz maxymalne wychylenie steru abo brak. Tu właśnie jest wyższość joystika nad klawiaturom. Tu wystarczy wychylić ster na jakieś 30-40* i samolot jedzie prosto. Oczywiście możesz jeszcze "impulsować" klawiaturom ale to już nie to samo.

Moja rada: Nigdy niemcami nie startuj z WEP, mają za mocne silniki.

A wracając do pętli, próbowałem Gladiatorem na symulacji i zawsze kończyło się korkociągiem, gdy samolot jest już w górze i obraca się do góry nogami zaczyna znosić go w prawo i koniec zabawy. Jak zrobić pętle na SB?

medal

Mi chodziło, to, że jakoś się do celu ustawić nie mogłem. Ale zauważyłem, ze to z powodu tego, że próbuję manewrować samolotem jak w AB co skutkuje tym, że nie mogłem w nic trafić. Teraz jest już lepiej.

Ergo nie chodziło mi o ten znaczek gdzie strzelać, który jest na AB, bo prawdę mówiąc to on tylko denerwuje.

Mi chodziło, to, że jakoś się do celu ustawić nie mogłem. Ale zauważyłem, ze to z powodu tego, że próbuję manewrować samolotem jak w AB co skutkuje tym, że nie mogłem w nic trafić. Teraz jest już lepiej.

Pamiętaj że na AB niema fizyki. Samoloty są dużo zwrotniejsze i niewrażliwe na uszkodzernia wywołane przeciążeniem. Na AB zrobisz beczke bombowcem, na RB już nie...

Gdy zaczynałem RB to również sie łapałem na tym że chciałem skręcać "na maxa" co powodowało natychmiastowy korkociąg, rzecz w tym żeby wyczuć na ile w każdej maszynie możesz sobie pozwolić. Pamiętaj że jeśli maszyna "wibruje" przy ciasnym skręcie to jest na granicy korkociągu, więc albo wysuń klapy do "bojowej" albo delikatnie poluzuj ster.

Dzięki. Idzie mi już coraz lepiej. Teraz na 0 jestem 1000m przed lotniskowcem silnik mam przegrzany, ostudzić go nie mogę więc grzeję na WEPie, żeby jak najwięcej mieć mocy jak już zgaśnie. 500m przed lotniskowcem zgasł... a przedtem obniżyłem pułap żeby mi się lepiej wylądowało... 100m przed lotniskowcem się rozwaliłem... co za chamstwo.

Dzięki. Idzie mi już coraz lepiej. Teraz na 0 jestem 1000m przed lotniskowcem silnik mam przegrzany, ostudzić go nie mogę więc grzeję na WEPie, żeby jak najwięcej mieć mocy jak już zgaśnie. 500m przed lotniskowcem zgasł... a przedtem obniżyłem pułap żeby mi się lepiej wylądowało... 100m przed lotniskowcem się rozwaliłem... co za chamstwo.

Lądowanie na lotniskowcu to jeden z najtrudniejszych manewrów nawet sprawnym samolotem. Kiedy silnik jest na 0 a ciągle jest przegrzany to powinno być potraktowane jako błąd, bo to jest niemożliwe żeby nie stygł w ogóle, bez znaczenia na poziom uszkodzeń. A takie akcje jak mówisz to również miałem, i to często. Na lądzie przynajmniej można awaryjnie lądować i zdobyć kilka PD.

Ćwiczę to właśnie na testowym na 0. Jak na razie drugi raz z rzędu udało mi się wylądować bez szwanku. Najgorsze jest to, że lotniskowiec jest taki cholernie wąski i jak tylko trochę krzywo podejdziesz to sprawa zazwyczaj kończy się na tej nadbudówce lub w morzu. Do wyboru do koloru :

Za 3 razem odpadł ogon i rozwaliło się śmigło, ale jest możliwość naprawy :Ds

Edited by JesusLovesYou7

• 4 months later...

Powiem tak: gra na SB bez joysticka to czysta definicja masochizmu...

Na prawdę?

shot_2015_08_17_21_35_28.jpg

shot_2015_08_17_20_16_30.jpg

Oczywiście bez myszki dżoja, mały błąd. Wśród zestrzelonych spitfire'y i Tempesty.

Jeszcze miałem kolejne dwie takie bitwy, ale to nie topic o chwaleniu się  :Ds 

Edited by SucharMistrz

Jak czegoś sie robi dużo to zawsze będziesz w tym mniej lub bardziej dobry. Do do tego co wstawiłeś to moja pierwsza bitwa na SB (na joystiku) zakończyła się dwoma fragami lotniczymi (jeden bot i jeden gracz) na P-47D-25. Mimo tego że wcześniej grałem tylko w IŁ-2 FB gdzie fizyka jest inna  :crazy: 

Z doświadczenia wiem że do tego trybu jest lepszy joystick ale kto co woli :good:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...