Jump to content

[Oręż Bohaterów] M18 Hellcat

[hr]

[hr]

Seria “Oręż Bohaterów” powstała, aby uczcić 70 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Z tej okazji w War Thunder pojawi się kilka unikatowych maszyn, z których korzystali prawdziwi bohaterowie.

[hr]

M18 Hellcat przejeżdza przez jedno z niemieckich miast. 

M18 Hellcat to niszczyciel czołgów z czasów II wojny światowej. Był produkowany w Stanach Zjednoczonych od połowy 1943 roku, do października 1944 roku i dołączył do działań wojennych w Europie Północnej oraz Włoszech. Hellcat miał zmodyfikowane podwozie pochodzące z czołgu lekkiego Chaffee oraz działo M1 kal. 76 mm z czołgu Sherman. Jako, że pojazd ten był bardzo lekko opancerzony, stał się najszybszym pancernym pojazdem drugiej wojny światowej i utrzymał ten tytuł przez następne dwie dekady.

Był wyjątkowo skutecznym niszczycielem czołgów, najefektywniejszym w armii USA. Hellcat brał udział w potyczkach przeciwko niemieckim czołgom, lecz jego uzbrojenie nie było wystarczająco silne, by swobodnie penetrować przedni pancerz Pantery czy Tygrysa, więc wszystkie taktyki walki opierały się na szybkości i zwrotności pojazdu. M18 mogło stosunkowo szybko przyspieszać, więc niemieckie czołgi były narażone na atak z boku, gdyż ich wieże nie mogły nadążyć za stale zmieniającym kierunek jazdy Hellcatem. W tym momencie, działo M1 pokazywało swoje pazury, okazując się zabójcze dla wielu niemieckich załóg podczas ataków od flanki.

“Hellcaty”  z 805 batalionu niszczycieli czołgów (operującego we Włoszech) wyróżniały się malowaniem. Pojazdy były oznaczone numerem taktycznym malowanym czarną farbą na białym tle oraz używały emblematu niszczycieli czołgów - czarnej pantery na pomarańczowym tle, miażdżącej swymi kłami czołg. Zazwyczaj nazwy pojazdów rozpoczynały się literą która oznaczała nazwę kompanii. Pierwszy pojazd kompanii B (5A-805 TD B-1) został nazwany “Black Cat” (“Czarny Kot”). Pojazd, który trafi do gry będzie dokładnym odwzorowaniem oryginalnej maszyny zarówno z zewnątrz, jak i w widocznych, wewnętrznych przedziałach.

[hr]

Zdjęcia przedstawiają standardowy model pojazdu M18.* “Black Cat” będzie pozbawiony hamulca wylotowego oraz fartuchów bocznych

[hr]

Wraz z Hellcatem, w War Thunder pojawią się trzy nowe oznaczenia: 

Znak Taktyczny 'Black Cat'

Oznaczenie '805th Tank Destroyer Batalion' (805 Batalion Niszczycieli Czołgów)

Napis 'Black Cat' 

Oznaczenia wykonał Branisław 'InkaL' Mirkow

[hr]

Zobacz także poprzednie artykuły z serii "Oręż Bohaterów": 

[hr]

Zespół War Thunder

• Upvote 5
medal medal medal

3 Era premium czy początek zapowiedzi nowego patcha ? secret.gif

Fajnie by było jgdyby ujawnili drzewko amerykańskich TD np. era 2 M10 Wolverine, 3 Hellcat, 4 M36 Jackson, 5 T28.

Do 1 ery nie wiem co wsadzić możę T40/M9 ? 

medal medal medal

Ten tekst jest dowodem na pewną nieprawidłowość w grze.

Otóż:

działo M1 kal. 76 mm z czołgu Sherman

jego uzbrojenie nie było wystarczająco silne, by swobodnie penetrować przedni pancerz Pantery czy Tygrysa, więc wszystkie taktyki walki opierały się na szybkości i zwrotności pojazdu

A co mamy w grze?

Shermany jeżdżące z 76mm wiatrówkami, które posuwają frontalnie Pantery i Tygrysy z dystansu nawet ponad kilometra.

Weźcie uzgodnijcie jakąś wspólną wersję wciskania kitu ludziom albo po prostu wprowadźcie realia na podstawie prawdziwych dokumentacji, a nie to co Sasza znalazł w klopie jak zad podcierał...

Ręce kurde opadają facepalm.png

Edited by TheAndyboy888
  • Upvote 13
medal medal medal medal medal

Ten tekst jest dowodem na pewną nieprawidłowość w grze.

Ten tekst jest dowodem na nieprawdziwośc wojennych mitów, tabele penetracji były już tyle razy zamieszczane że już dawno nie powinno być wątpliwości ze 76mm miało szanse na penetracje Tigera.

Poza tym pod tym postem powinni jako pierwsi podpisac się beastlyhellcat i hellcat :D

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal

tabele penetracji były już tyle razy zamieszczane że już dawno nie powinno być wątpliwości ze 76mm miało szanse na penetracje Tigera.

Tak, miało szansę. Z kilometra jedynie pociskiem APCR. A w grze obrywasz z tego dystansu pociskiem APHE i po penetracji (czego nie powinno być) nie ma już co zbierać z załogi...

No chyba, że nagle znajdziesz "dokument", który potwierdzi że amerykańskie pociski APCR posiadały ładunek wybuchowy  :facepalm:

• Upvote 1

Tutaj jest dla APCBC:

[spoiler]

Generated%5C446.jpg?171639

[/spoiler]

A tutaj dla HVAP:

[spoiler]

Generated%5C820.jpg?63947

[/spoiler]

Jak możesz zobaczyć, APCBC powinno przebijać Tygrysa od frontu z ponad kilometra, a HVAP... Cóż. Poza ekstremalnymi kątami jeśli widzi cel - przebija.

• Upvote 3
medal

Ten tekst jest dowodem na nieprawdziwośc wojennych mitów, tabele penetracji były już tyle razy zamieszczane że już dawno nie powinno być wątpliwości ze 76mm miało szanse na penetracje Tigera.

Może i tygrysa pancerz pod kątem prostym tak, ale nie róbmy sobie jaj bo 140mm efektywnego pancerza pantery to ten hellcat moze iśc nawet HVAPem wylizać z 500m(co prawda 1 mm różnicy, ale jednak jest) nie mówiąc już o kilometrze.

Co najwyzej M93 i T4 do 500m są w stanie coś podziałać bo powyżej tej odległości to sie zaczyna drapanie stali.

Nie mam nic przeciwko temu żeby sherman czy hellcat niszczyly co maja niszczyć przy uzyciu odpowiedniego pocisku. Tylko niech to bedzie dokonywane odpowiednim pociskiem z odpowiedniej odległości a nie od byle pierdu byle czym.

• Upvote 5
medal medal

Dobra, w przypadku Tygrysa rozumiem, jest szansa. Ale co z Panterami, które przednią płytę mają pod pewnym kątem (55 stopni bodajże) ?

O ile wikipedia nie kłamie (wiem niezbyt wiarygodne), to panterę wspomniane działo m1 mogło ewentualnie smyrać z ponad kilometra.

http://en.wikipedia.org/wiki/76_mm_gun_M1 jest tam taka tabelka penetracji dla poszczególnych pocisków w odległości 500m i 1km pod kątem 30 stopni

Edited by TheAndyboy888

[spoiler]

Generated%5C352.jpg?510330

[/spoiler]

Wygląda na to, że 76 nawet HVAPem mógł sobie próbować przez pół dnia bez większych skutków.

• Upvote 3
medal

A kto normalny strzela w pancerz niemca. Niemcom to lufa odpada od byle pierdu, jedyna słuszna taktyka i prawda wojenna lansowana przez gajin. Dopóki nie zagrałem w WT i ich GF to nie wiedziałem że walka pancerna polegała na tym kto komu 1 odstrzeli lufęfacepalm.png

Co do tematu hellcat fajny, daje okejke.

• Upvote 2
medal medal

Dobra, w przypadku Tygrysa rozumiem, jest szansa. Ale co z Panterami, które przednią płytę mają pod pewnym kątem (55 stopni bodajże) ?

O ile wikipedia nie kłamie (wiem niezbyt wiarygodne), to panterę wspomniane działo m1 mogło ewentualnie smyrać z ponad kilometra.

http://en.wikipedia.org/wiki/76_mm_gun_M1 jest tam taka tabelka penetracji dla poszczególnych pocisków w odległości 500m i 1km pod kątem 30 stopni

Pociski lecą po krzywej balistycznej, na dużych dystansach częściowo zmniejszając kąt (z tego też powodu brytyjskie pancerniki miały pancerz burtowy z nawisem :) ) i może dlatego pzrebija tam gdzie wydaje się, ze nie powinien. Poza tym każdy kraj miał inną metodologie liczenia i dla jednych penetracje oznaczała 100% przebić dla innych 50%. Co oczywiście nie oznacza, że jakiś pocisk może nie mieć złego parametru.

A maszynkę z chęcia bym wział, hambuksom brakuje premek na III erze (jak tam trafi ofc).

Edited by plasot

Pociski lecą po krzywej balistycznej, na dużych dystansach częściowo zmniejszając kąt

Plasot to jest wytłumaczenie teoretyczne a czy tak pociski lataja w grze? Nie sądze, jestem bardziej skłonny powiedzieć, że obojetnie na jaka odległosc strzelasz to pocisk leci po linii prostej stricte w takim sensie ze masz niby pokazana parabole czy krzywą(i to też nie w takim stopniu jak powinna byc pokazana) lecz obliczenia czy konfig uwzglednia tylko lot po prostej. 

Troche jaśniej o co chodzi - jeżeli strzelasz w czołg na 1500-2000 metrach to musisz wychylić działo tak, ze pocisk powinien spadac parabolą w cel i w pancerz nachylony pod kątem do 60 stopni spaść prostopadle a co pokazuje gra - pocisk leci jakby po prostej łapiąc dziwne rykoszety, które miejsca nie powinny mieć.

Edited by kaszaN1
  • Upvote 3
medal medal

Pociski lecą po krzywej balistycznej, na dużych dystansach częściowo zmniejszając kąt

O tym zjawisku akurat wiem, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że na dystansie 1km pocisk APHEBC, czy APCR (tudzież HVAP) za pomocą krzywej balistycznej zmienią kąt uderzenia w cel o 20-30 stopni (tym bardziej HVAP, który leci z bardzo dużą prędkością)? Rozumiem dla pocisków o małej prędkości wylotowej tj. HEAT, bo tamto zjawisko widać bardzo gdy strzelamy na odległość 1km.

czy tak pociski lataja w grze? Nie sądze, jestem bardziej skłonny powiedzieć, że obojetnie na jaka odległosc strzelasz to pocisk leci po linii prostej stricte w takim sensie ze masz niby pokazana parabole czy krzywą(i to też nie w takim stopniu jak powinna byc pokazana) lecz obliczenia czy konfig uwzglednia tylko lot po prostej. 

I tu masz rację. Sam próbowałem wykorzystać to zjawisko w grze na własną korzyść lecz niestety ono nie działa. Jadąc PzIV z krótką 75mm strzelałem z HEAT-ów w teciaka 34'. Odległość jakieś 2-2,5km (wiem hardcor na kursku, ale trafiałem). Zgodnie z moimi obserwacjami pocisk padał gdzieś przy 70-80 stopniach na płaszczyznę płyty, więc mając 80mm penetracji (te gorsze HEAT) powinienem bez problemu spenetrować wtedy frontalną płytę teciaka (45mm pancerza).

Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem komunikat "Target undamaged", a w okienku trafienia był pokazany rykoszet, jakbym trafiał teciaka w górną płytę na wprost z 10 metrów...

Edited by TheAndyboy888

Premka?

Tak, przy czym będzie też Hellcat za lwy (coś jak teraz jest zwykły Sherman Jumbo i "Cobra King").

medal medal medal

Tak, przy czym będzie też Hellcat za lwy (coś jak teraz jest zwykły Sherman Jumbo i "Cobra King").

Odetchnąłem ;)
medal medal medal medal

Troche jaśniej o co chodzi - jeżeli strzelasz w czołg na 1500-2000 metrach to musisz wychylić działo tak, ze pocisk powinien spadac parabolą w cel i w pancerz nachylony pod kątem do 60 stopni spaść prostopadle a co pokazuje gra - pocisk leci jakby po prostej łapiąc dziwne rykoszety, które miejsca nie powinny mieć.

FPSowy teleport pocisku? A chwalą się że liczą każdy pocisk. Chyba, że killcam kantuje ale wtedy skąd dziwne rykoszety.

Chyba, że killcam kantuje ale wtedy skąd dziwne rykoszety.

Killcamem bym sie wogole nie sugerował bo pokazuje bzdury. Tak samo hitcam ten w górnym rogu po "rzekomym" trafieniu.
Niby są, ale takie bzdury jakie tam juz wiele razy widziałem doprowadziły do wyłączenia killcama.

Wg Ty mi miałeś cos na PW wysłać, przynajmniej tak pisałeś w jakimś temacie że coś tam poślesz chyba że temat nie jest aktualny.

Edited by kaszaN1
  • Upvote 1
medal medal

Liczę, że premium będzie w okolicy starszych III erowych czołgów (bo IV ery to raczej nie będzie miał) w okolicy 1700 a nie jak ostatnie 2 shermany po 3k co jest ... ceną. Chociaż chyba nie ma na co liczyć.

Edited by Prezes_

Liczę, że premium będzie w okolicy starszych III erowych czołgów (bo IV ery to raczej nie będzie miał) w okolicy 1700 a nie jak ostatnie 2 shermany po 3k co jest ... ceną. Chociaż chyba nie ma na co liczyć.

Raczej bym na to nie liczył. Każdy z pewnością ostatnimi czasy zauważył, jak Gaijin rzuciło się na Euro i Dolara.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...