Jump to content

Nie Eryk, tu nikt nie rozmawia o sb, na którym bombery w obecnej formie są przesadzone. Na rb faktycznie nie są jakieś uber, a na ab... jakoś nie chcę o tym myśleć.

Chociaż... na rb to kiedyś b-29 meteorem nie mogłem złapać, nie, nie miałem uszkodzonego silnika  :facepalm:

Edited by Hellrider_88
  • Upvote 3
medal medal medal medal medal medal medal

RB

Nie mam b-29 ale z tego co widziałem to jest przydatny w sytuacjach które zostały opisane na poprzedniej stornie.  Jeżeli leci kilka bombowców to te o słabszym uzbrojeniu bombowym rozwalają  bazy, jednocześnie skupiając na sobie uwagę wrogich myśliwców.  Natomiast b-29 może polecieć na lotnisko, ważne aby bardzo dużym łukiem ominąć centralną część mapy i cały czas się wznosić.

Jest darmowym fragiem z kilku powodów:

- jest duży, widać go krótko po rozpoczęciu bitwy, łatwo trafić

- ma słabe uzbrojenie defensywne, duże kąty martwe u strzelców

- łatwo go podpalić i chyba nigdy nie gaśnie

- bardzo często walczy z me 262, a to chyba najlepszy samolot do niszczenia bombowców (kiedyś był jeszcze horten)

medal medal

Można tak do niego podlecieć że strzelcy nie będą strzelać, nie będą mogli.

Nie umiem podać dokładnie kątów, ale jeżeli podlecisz od przodu i od boku to wtedy jesteś bezpieczny.

Wydaje mi się że od góry i od przodu też się jest bezpiecznym.

W porównaniu do wcześniejszego B24 kątów martwych jest sporo, albo inaczej kąty martwe są spore.

Edited by Mezjasz
medal medal

O czym ty do mnie rozmawiać?

Odwieczny bój niczym konsole vs pc

Piloci bombowców - strzelcy nie umieją nic trafić.

Piloci myśliwców - strzelcy trafiają w oko z kilometra.

Z mojej strony jako kierownik B17 i B25 z załogą na 100% - bombowce to free fragi i nie mają ŻADNYCH SZANS na obronienie się przed bandytą. Tyle stwierdzam po grach wymasowanym B17- modelem tym co ma najwiecej strzelców. 

Wcześniejsze modele miałem nadzieje dadzą rade bo choć strzelców mniej to i bandyci słabsi z racji niższego BR.  To samo B25.       Możecie beczeć miesiącami, ze walą was w oko z kilometra. Nie uwierzę bo za duzo razy byłem free fragiem z wymaksowanym samolotem, załogą i różnymi technikami technikami latałem. 

Edited by MarTum
  • Upvote 2
medal

Ale co tu ma bój typu konsolowiec vs pc, skoro rozmowa toczy się o rozmiarze martwych stref w B-29, które nie są kwestią dyskusyjną? Albo są, albo nie ma, oczywiście jest jeszcze kwestia "jak wielkie".

Sprawdziłem martwe strefy na b-29 na testowym, przecież one niemal nie istnieją  :Ds

Edited by Hellrider_88
  • Upvote 1

Martwe strefy mają bardzo wysokie znaczenie przecież.  W końcu jak jesteś w martwej strefie to bandyta nie dostanie w oko za pierwszym  strzałem. 

medal

MarTum te swoje testy to wyjąłeś chyba  dupy ^_^ 

B25 to taki rzeźnik, że brak mi słów. 

Dorównuje Iłowi-28.

Na czołówkę przegrasz jak siądziesz na dupie też przegrasz.

A b17 też jest zajebisty.

Pogram bomberami nie na AB... 

Bombowce bezpiecznie można rozwalać albo całkiem od dołu lub atakując z "godziny 10 i 2" 

Każdy inny to pewne ryzyko szczególnie gdy nie mamy nic więcej po za karabinkami 12mm.

Edited by zomeer

Testy wyjąłem prosto z gry i możecie pierdzielić i pierdzielić bajki o snajperach którzy z kilometr biją w łeb.  Bombowce full max , załoga to samo.

Bombowiec = free frag. AMEN. 

• Upvote 2
medal

Można tak do niego podlecieć że strzelcy nie będą strzelać, nie będą mogli.

Nie umiem podać dokładnie kątów, ale jeżeli podlecisz od przodu i od boku to wtedy jesteś bezpieczny.

Wydaje mi się że od góry i od przodu też się jest bezpiecznym.

W porównaniu do wcześniejszego B24 kątów martwych jest sporo, albo inaczej kąty martwe są spore.

Chyba któryś z nas źle używa słów oznaczających martwą strefę.

Martwa strefa jest przykładowo w B-25. Nie może on strzelać w samolot, znajdujący się pod nim, bo strzelcy nie mają takich możliwości obrotu wieżyczek.

Gdzie martwą strefę ma B-29 i B-24?

Zaś co do free fragów w bombowcach: uważam je za takowe i mówię tu jako pilot myśliwca. Wyjątkiem jest właśnie B-29. Przecież to najszybszy bombowiec z napędem śmigłowym(!).

• Upvote 3

E tam B-29,G8N1 Renzan to dopiero jest miszczu wysokiego pułapu.Na AB nie byłem w stanie dorwać skubańca prawie wymaksowanym Migiem 9(zostały pierdoły w stylu mniejszy rozrzut działek tylko),tak się szybko wznosił będąc już na pułapie 6500 km.Ba,Spit IX LF ma spore problemy żeby go dorwać w takich okolicznościach,a jak już wleci w zasięg strzału to wcale nie jest pewne,kto kogo spizga.

B-29 jeszcze nigdy nie było w stanie tak mi uciekać w górę jak Renzan.

• Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal

Testy wyjąłem prosto z gry i możecie pierdzielić i pierdzielić bajki o snajperach którzy z kilometr biją w łeb. Bombowce full max , załoga to samo.
Bombowiec = free frag. AMEN.

Nie. Amen
medal medal medal medal

Tyle że renzan ma tak słaby udźwig że jest bezużyteczny jako bombowiec. Ogólnie stwierdzam że b29 to najlepszy bombowiec jaki jest w grze. Ja znowu nie mogłem na rb kiedyś dogonić b29 w hortexie zakichanym.

Ostatnio lecąc Ił'em-28 na RB, zdjąłem trzy Hortexy, dwie Komety, i jedną strefę.  :salute:

Tak że Wunderwaffe, wcale nie jest takie wunderbar.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Tryb realistyczny (nie mam b-29)

Doprecyzuję swoją opinię.  Z punktu widzenia myśliwca B-29 jest darmowym fragiem., pod warunkiem że gracz bombowca polega na strzelcach automatycznych, a gracz myśliwca jest przynajmniej średnio ogarnięty.

Z tymi strefami martwymi to może faktycznie przesadziłem, ale już tłumacze skąd moja opinia. Przyglądam się teraz samolotom B-29 i B-24.

Widać dwie różnice w uzbrojeniu defensywnym.  B-29 posiada 5 wieżyczek z dwoma karabinami każda (łącznie 10 karabinów)

B-24 posiada 3 wieżyczki z dwoma karabinami oraz 5 pojedynczych karabinów (łącznie 11). Różnica jest bardzo mała, ale druga różnica polega na bazowym ustawieniu tych karabinów. W b-24 karabiny są skierowane w różnych kierunkach, natomiast w B-29 wszystkie wieżyczki są skierowane do tyłu.

Wydaje mi się że jeżeli B-29 leci z dużą prędkością, a wrogi myśliwiec atakuje go od przodu też z dużą prędkością to możliwe że wieżyczki nie zdążą się odwrócić na tego myśliwca. 

Jeżeli tak jest to dlatego zawsze mi się wydawało że B-29 ma spore kąty martwej strefy.

Zawsze gdy atakuję bombowce (japońcem, niemcem, odrzutowcem, tłokowcem) staram się to robić z dużą prędkością i od przodu, lub od boku. Każdy b-29 którego atakowałem strzelał dopiero gdy już się minęliśmy.

Jeżeli posiadacze B-29 obalą tą teorię to nie znam wytłumaczenia dla którego dużo łatwiej jest zestrzelić b-29 niż b-24.

medal medal

... natomiast w B-29 wszystkie wieżyczki są skierowane do tyłu.

Wydaje mi się że jeżeli B-29 leci z dużą prędkością, a wrogi myśliwiec atakuje go od przodu też z dużą prędkością to możliwe że wieżyczki nie zdążą się odwrócić na tego myśliwca. 

Jeżeli tak jest to dlatego zawsze mi się wydawało że B-29 ma spore kąty martwej strefy.

Zawsze gdy atakuję bombowce (japońcem, niemcem, odrzutowcem, tłokowcem) staram się to robić z dużą prędkością i od przodu, lub od boku. Każdy b-29 którego atakowałem strzelał dopiero gdy już się minęliśmy.

...

Jest dokładnie tak jak piszesz. Lecąc B-29 możesz liczyć tylko na to, że trafisz na kompletnego nieogara w myśliwcu. Biorąc jednak pod uwagę BR na tym tierze, to o takich jest już ciężko. 

B-29 atakowany od przodu, jest praktycznie bezbronny, chyba, że sam przejmiesz kierowanie ogniem.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...