Jump to content

Wiem do czego służy ciężki bombowiec. Jednak śmieszne jest jak koleś leci bokiem mapy cały team ginie a wroga drużyna go szuka potem 30 minut a ten i tak nic nie ugrał a ginie od byle pyrknięcia.

Najbardziej boli to, że B-24 mimo, że jest niżej od B-29 ma 2 krotnie wyższy koszt naprawy.

Tak poważnie to chyba żartujesz?

Szczerze to ja nie widzę sensu żebyś latał. Inna sprawa wielokrotnie niszczyłem lotniska i sam wygrywałem już bitwy nawet kiedy jakiś cieć podawał moje kordy wrogiej drużynie. I były wygrane. I co? Nadal twierdzisz że ten bombowiec jest słaby? A to że potrafią zestrzelić Horteny czy Dory czy nawet inne maszyny to źle?

Powiem szczerze, wróć na AB.

Pozdrawiam,
Goldslin

Na AB nie wrócę bo nie trawie tego trybu. I nie wiem po co w ogóle to napisałeś chciałeś mnie zdenerwować? Jeżeli tak to Nice Try.

Hornety i Dory strącać można każdym samolotem jak pilot pipa. Mi niestety gdy gram w ciężkim bombowcu i na max wyszkolonych strzelcach, rzadko zdarza się coś zestrzelić. No chyba, że pilot jakiś leci w lini prostej bez żadnej taktyki i uników to szybko spada w płomieniach. Np ostatnio w jednej bitwie na B-24 zestrzeliłem 3 KI-200 które leciały za mną nawet nie unikając moich strzelców.

• Upvote 1
medal medal medal

Wiem do czego służy ciężki bombowiec. Jednak śmieszne jest jak koleś leci bokiem mapy cały team ginie a wroga drużyna go szuka potem 30 minut a ten i tak nic nie ugrał a ginie od byle pyrknięcia.

Najbardziej boli to, że B-24 mimo, że jest niżej od B-29 ma 2 krotnie wyższy koszt naprawy.

(...)

B24 ma koszty z kosmosu ze względu na dawny exploit eventu Iwo Jima...

BTW nwm z kim ty grasz... Bo średnimi/ciężkimi na luzie można się porwać na bazy i lotniska...

Zgrana ekipa albo współpraca i 3-4 maszyny gwarantują wygraną.

medal medal medal medal

<AB>

Wspaniały latający frag,w te gigantyczne skrzydła przy ataku od góry/dołu nie sposób nie trafić.Do tego na tyle wolny,że nie ma problemu z dogonieniem go Meteorem,Wampirem,Me 262,Ki-200,R2Y2 czy Migiem-9,i to na ogół zanim doleci do pierwszych celów naziemnych po rozpoczęciu meczu.

Nie próbowałem go jeszcze atakować odrzutowcem z półcalówkami,tutaj faktycznie może być pewien problem ze sprawnym zdjęciem go z nieba.

Z tłokowcami jak już na jakieś trafi też ma przekichane,bo będzie to czołówka 4 ery.A Bearcaty 1b,Tigercaty,Dory 12/13,Bfy G10 i K4,Ławki 9 i Jaki 9 UT,Tempesty,Spity 22/24,N1K2,Ki-84 hei,J7W1 składają B-29 równie sprawnie jak odrzutowce.

medal medal medal medal medal medal medal medal

To nie jest maszyna do masowego używania. Ich spam znacznie osłabia drużynę. Można nimi latać po 2 na bitwę ale nie więcej. Jak doleci to uśmiech na twarzy. Problem, że rzadko się to zdarza. Dzisiaj na HB bardzo się patrzy na uzbrojenie. Dodatkowo nikomu się nie chce wspinać B-29 z maksymalnym ładunkiem bomb. Niby samolot wysokościowy. Jak jest z prędkością na 7km alt?

• Upvote 1

Wie ktoś może dlaczego B-29 nie ma działek 20mm? Nie twierdzę, że one były na 100%, ale słyszałem, że miały te działka w większości wieżyczek.

medal medal medal

Co do jetów i bombowców, po to jest ochrona myśliwców by Cię bronić. Nauczyłeś sie na AB, że na 7km nic nie doleci, a tu zonk. Bierz kolegów do drużyny, jedyne wyjście, choć zarobek na osłanianiu czyjegoś tyłka żadny.

Guest

Wie ktoś może dlaczego B-29 nie ma działek 20mm? Nie twierdzę, że one były na 100%, ale słyszałem, że miały te działka w większości wieżyczek.

rmament

tyle znalazłem na temat uzbrojenia b 29

b29 ma 9t bomb to się zgadza jednak nie opłaca się tego brać (chyba, że ktoś szybko naciska spacje). Polecam 18x1000. Samolot to czysty free frag. Można nim coś ugrać tylko wtedy gdy wróg na ciebie nie leci.

medal medal medal medal medal

B-29 to pikuś...  zabawa się zacznie jak wejdzie Tu-4... 10 działek 23mm....  to nie będzie free frag.... podlecenie do niego będzie wiązało się z ryzykiem....  skoro IŁ-28 z jednym podwójnym takim działkiem może nas zastrzelić to Tupolew zrobi to z większą łatwością...

medal medal medal medal

B-29 to pikuś...  zabawa się zacznie jak wejdzie Tu-4... 10 działek 23mm....  to nie będzie free frag.... podlecenie do niego będzie wiązało się z ryzykiem....  skoro IŁ-28 z jednym podwójnym takim działkiem może nas zastrzelić to Tupolew zrobi to z większą łatwością...

No cóż, trzeba przygotować się na to, że jedynym sposobem zestrzelenia tego czegoś będą rakiety, bo działka 23mm dosłownie masakrują i wystarczy 1 zabłąkany pocisk, aby urwać komuś skrzydło, nawet MK 108 tak nie działają.

• Upvote 3
medal medal medal

No cóż, trzeba przygotować się na to, że jedynym sposobem zestrzelenia tego czegoś będą rakiety, bo działka 23mm dosłownie masakrują i wystarczy 1 zabłąkany pocisk, aby urwać komuś skrzydło, nawet MK 108 tak nie działają.

MK108 działały dobre bardzo dawno temu jak Ta-152 nie był takim złomem jak teraz, wtedy rzeczywiście jedno-dwa trafienia wszystko niszczyło.
medal medal medal

To jest już pewne, że taka maszyna będzie ? Z takim uzbrojeniem defensywnym?
Będzie na samym końcu drzewka ?

Chciałbym coś takiego wymaksować.
medal

Dużo zależeć będzie od tego,ile i gdzie ten Tu-4 będzie miał martwe strefy ostrzału - IŁ-28 dlatego jest tak niebezpieczny bo ta jego wieżyczka w ogonie ma niesamowite wprost kąty ataku w każdej płaszczyźnie..

Ale nawet jak nie będzie miał nigdzie,to stary,sprawdzony sposób na bombowce - atak od dołu pod kątem zbliżonym do 90o w skrzydło - wciąż będzie na niego działał.Przy tym sposobie ataku sylwetka samolotu zasłania atakującego przy manualnej obsłudze wieżyczek,natomiast on ma doskonały i duży cel przed sobą.

To jest już pewne, że taka maszyna będzie ? Z takim uzbrojeniem defensywnym?
Będzie na samym końcu drzewka ?

Chciałbym coś takiego wymaksować.

Tu-4 na pewno będzie skoro jest zapowiedziany w drzewku rozwojowym u ruskich http://warthunder.com/upload/image/TREES/NEW/ussr_tree_eng.jpg

Zresztą po wprowadzeniu B29 protoplasty nawet modelowo dużo nie odbiega... jedynie zmiana wieżyczek i kamuflaż no i rzecz jasna osiągi ma inne...

Tak jak kolega wyżej to tak tym sposobem powinno dać rade na spokojnie zniszczenie tego potwora 

medal medal medal medal

Kurdę to naprawdę mam ochotę być w posiadaniu takiego bombera uzbrojonego w tyle działek. Wymaksowałbym to z nadzieją, że będzie potrafiło kosić, ale nie wiem jak wyglądają starcia bomberów vs Jety. Pewnie i tak będzie free fragiem dla ogarniętego pilota.
medal

Starcie B-29 z odrzutowcami wygląda tak,że podlatuje do ciebie taki Me-262,MiG-9,Ki-200,R2Y2 czy Ho-229 na pełnej curvie od góry/dołu waląc w skrzydło,i po pół sekundzie jesteś fragiem na jego koncie.Jak dobrze wykona manewr to strzelcy nawet nie zdążą się obudzić.

W wersji mniej brutalnej,tj starcie z Meteorami,Wampirem czy Banshee/Panterami wygląda to tak samo,no może ćwierć sekundy dłużej pożyjesz.Strzelcy zdołają wystrzelić w stronę przeciwnika,i np puścić mu dym z jednego z silników.

Identycznie to wygląda jak do B-29 dobiorą się czołowe tłokowce 4 ery

Jak wygląda atakowanie B-29 Jakami-15/17,He-162 czy amerykańskimi odrzutowcami z 6x12.7mm to jeszcze nie miałem okazji się przekonać,tutaj bombowiec to może faktycznie da radę się obronić.

W zasadzie to co ja głupi się łudziłem aby bombowiec obronił się przed jetem  :facepalm:

Strzelcy nawet się nie zdążą obrócić, a już będą oderwani spadać  :crazy:

medal

Do niczego ten B29. Jestem zagorzałym fanem maszyn niemieckich, więc gdy widzę B29, to... wiecie o co mi chodzi.p.png

medal

[url=http://postimg.org/image/f4nl5dxur/]tarcza1_2.jpg[/url]

O to?

Edited by BeZi
  • Upvote 3
medal medal medal medal

• 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...