Gelesztaa

Makettek, modellek

5 hours ago, Gelesztaa said:

http://manuals.hobbico.com/rvl/80-4377.pdf

8. oldaltól lefele :) amúgy igen, RLM 70 és RLM 71, alul pedig RLM 65.

Itt van még pár infó

innen kiemelve:

Steel prop blades were painted RLM 70 black green, while wood blades were painted RLM 71 dark green, with a semi gloss clear coat protectant.

Köszi, hogy utána néztél, de a használt RLM színkódokat tudom. A lényeg az lenne, hogy a fenti képen lévő színek megfelelnek-e a valóságnak vagy más árnyalatot kell-e összekeverem. :)

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, Kulcsos12 said:

Köszi, hogy utána néztél, de a használt RLM színkódokat tudom. A lényeg az lenne, hogy a fenti képen lévő színek megfelelnek-e a valóságnak vagy más árnyalatot kell-e összekeverem. :)

Hupsz.

Szerintem a WT-ben mindkettő elég fakó, de a színek maguk szerintem hitelesek, illetve nem látom okát annak, hogy ne legyen az :)

Közben nekiálltam az 1/72-es Revell Fókának. Háááát van vele meló bőven. Sok a sorja és van némi nehezen passzolós krampusz is, de azt hiszem megbírkózom a feladattal.

20170204_191552.jpg

medal medal medal medal

Facebookon van 2 csoport aminek tagja vagyok, és ott eléggé gyorsan válaszolnak mindenféle kérdésre. Ezt csupán azért írom, mert ha netán itt nem tudunk valamit, akkor ott nyugodtan fel lehet tenni, eléggé sok a témához ténylegesen értő kolléga. :)
I <3 makettezés és Makettezzünk!

medal medal medal medal

14 hours ago, Hungaromaus said:

Közben nekiálltam az 1/72-es Revell Fókának. Háááát van vele meló bőven. Sok a sorja és van némi nehezen passzolós krampusz is, de azt hiszem megbírkózom a feladattal.

Revell mindig is a deal with it gyártó volt. :D Megoszlanak a vélemények róla, valakinek bejön (vagy csak már megszokta), valaki meg keresztet vet a gyártóra. Bár tény, hogy sok olyan makettet gyárt, amit mások nem, így vagy megveszed és elfogadod hogy nem egy Tamiya, vagy nem.

Sok sikert amúgy! :good:

medal medal medal medal

38 minutes ago, _Bela_HUN said:

Revell mindig is a deal with it gyártó volt. :D Megoszlanak a vélemények róla, valakinek bejön (vagy csak már megszokta), valaki meg keresztet vet a gyártóra. Bár tény, hogy sok olyan makettet gyárt, amit mások nem, így vagy megveszed és elfogadod hogy nem egy Tamiya, vagy nem.

A Revell cuccok nagy része más gyártó termékének újradobozolása csupán (Airfix, ICM stb.). Amit pl. az ICM lehet már nem árul, azt meg lehet találni egy Revell dobozba rejtve :)

4 minutes ago, Gelesztaa said:

A Revell cuccok nagy része más gyártó termékének újradobozolása csupán (Airfix, ICM stb.). Amit pl. az ICM lehet már nem árul, azt meg lehet találni egy Revell dobozba rejtve :)

Igen, bár amit ő vásárolt az egy teljesen Revell cucc, az oldalon kicsit lejjebb timeline-on mindig mutatják, hogy mi a kiinduló készlet (azt is, ha más gyártótól emelték át). Jó kis oldal, szeretem.

Edited by _Bela_HUN
medal medal medal medal

2 minutes ago, _Bela_HUN said:

Igen, bár amit ő vásárolt az egy teljesen Revell cucc, az oldalon kicsit lejjebb timeline-on mindig mutatják, hogy mi a kiinduló készlet (azt is, ha más gyártótól emelték át). Jó kis oldal, szeretem.

Megesik, hogy a Revell dobozban Revell van xd

Fene tudja. Régebben nem volt gond a minőségükkel, főleg ha harckocsikról volt szó. Sorjás Revell cuccra pl. nem is nagyon emlékszem, pedig jó párat építettem.

medal medal medal medal

12 minutes ago, Kulcsos12 said:

Ok, akkor nem csak szerintem lett fakó.

Valamilyen szinten érthető a fakulás. A He 111-en még az is látszik (legalábbis az én szememnek), hogy a fekete festék alatt is ott van a zöld réteg, ugyan csak nagyon haloványan, ergó mintha az egész modellt először zöldre festették volna, majd rá a fekete részeket, így alatta a zöld szín "áthúz".

Mondjuk azt nem tudom, hogy a német festékek mennyire voltak jó minőségűek (gondolom nagyon rosszak nem lehettek), visznt pl. a japán festékek előszeretettel peregtek le spontán módon a repülőgépekről. :)

3 hours ago, _Bela_HUN said:

Nekem Hellerből van a legeslegtöbb. 

Pl a ME163-asom, a BF109-esem az FW190-esem mind Heller. De a ME262 is.

messerschmitt-me-163-heller-80237-1.jpg

medal medal

Na a Heller is megér egy misét. Régi Airfix, Italeri is egy élmény volt. :D Meg ez a gyártók közötti "dobálózás" is jó, hogy egyik gyártó átveszi a másiktól, majd visszavándorol, stb. Ez is egy érdekes esettanulmány, kezdte az Italeri, folytatta a Revell, majd visszament az Italerihez, stb. Új dobozkép, new decals, és kész az új maket.... :D

medal medal medal medal

De hogy ne csak a sarazás érje a céget, szép makettet is össze lehet rittyenteni, ha ért hozzá az ember. :good:Easy pocket pl. kimondottan gyerekeknek készült pattintós.

medal medal medal medal

Érdekelne valakit 4 db Revell enamel festék és egy üveg higító ? Mindegyik matt, egy fehér, egy fekete, egy szürke és egy fémszínű. Gyakorlatilag használatlanok, nemrég vettem őket a Focke-Wulfhoz, de (megint rájöttem) rühellem az enamel festékeket. Valahogy sosem tudtam velük szépen dolgozni.

medal medal medal medal

Jelenleg fut egy modellező verseny, aminek nyereménye (többek között) egy Tiger II H Sla.16. Július 10-ig kell elkészíteni a tank modelljét papírból.

A papírmodellt tartalmazó fájlt letölthetitek innen:

A verseny hivatalos részleteit megtaláljátok itt:

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Sziasztok!

Eladóvá vált az alábbi makett, akit érdekel, az privátban keressen meg. :)

1:72 Hasegawa B-17G Flying Fortress "Nose Art Part III" (51617)

Kép:

Spoiler

makett1.thumb.jpg.6841373fa759362f059205

medal medal medal medal

8 hours ago, Siddha_HUN said:

Sziasztok!

Eladóvá vált az alábbi makett, akit érdekel, az privátban keressen meg. :)

1:72 Hasegawa B-17G Flying Fortress "Nose Art Part III" (51617)

Kép:

Hide contents

makett1.thumb.jpg.6841373fa759362f059205

(irány)ár? 

Gelesztaa (Posted )

Privátban a többit, ahogy az le lett írva.
medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.