Jump to content

Makettek, modellek

Aces High, 1:32. :good:

Nekem azonnal eszembe jutott pár mém felirat, thank you Gaijin, vagy russian bias, stb. :D

Ezigen  :?s

én tegnap találtam egy 1/32-es Ki-84-et, mindjárt megkeresem :)

jav: 1/48-as, ő volna az: http://www.j-aircraft.org/smf/index.php?topic=15880.0

remélem engedi megtekinteni a fórumot simán csak nézelődőknek is.

Edited by Gelesztaa

• 4 weeks later...

Szolnoki kiállításról :) felső kettő bátyámé, alsó kettő enyén, plusz egy 1/48-as A6M3 nincs a képen.

[spoiler]

42wA9X5.jpg

[/spoiler]

• 4 weeks later...

Már rég írtam ide :)

Itt van a Spitfire és az N1K2 jelenlegi állapotában:

[spoiler]woC9AkI.jpg[/spoiler]

[spoiler]PMpOHPH.jpg[/spoiler]

Összességében talán elégedett vagyok velük, bár még egyik sincsen kész, a koszolás mindkettőn hátravan még. A Spitfire mondjuk talán nem is lesz koszolva, nem tudom még. Most a hétvégén megkapják a 2. réteg lakkot is. Az N1K orrkúpján a fehér festést majd egyszer javítom, nem lett valami szép, de egyelőre megteszi. Ja igen, a pitot cső fele "eltűnt" a munkálatok közben, azt majd javítom együtt a fehér festéssel, addig kitalálom, hogy hogy :D

A jelenleg folyamatban lévő Ki-100 pedig egész szépen halad, eddig ez sikerült a legjobban :)

[spoiler]mXY2pAn.jpg[/spoiler]

[spoiler]TFIxQv0.jpg[/spoiler]

[spoiler]L82X3li.jpg[/spoiler]

Edited by Gelesztaa

• 2 weeks later...

Jól néznek ki! :good: A szigszalaggal csak óvatosan, mert egyik másik nagyon ragacsos tud lenni. Bár gondolom megnézted, mielőtt feltetted. :D

Tisztességes összefoglaló a Mosoni kiállításról, kategóriákra lebontva.

Edited by _Bela_HUN
medal medal medal medal

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Panther Ausf. D (3D Studio Max) (egyszer majd kész lesz ez is :D )

te csinálod?

• 5 months later...

Fekete péntek alkalmával megleptem magamat azzal, amire mindig is vágytam. :D Tomcat 1:48-as méretben... Olyan áron volt ez a makett, ami soha többet sehol, mondom konyhafelújítás ide, karácsony oda, ez még belefér a büdzsébe. :D 11.000 valamennyi volt a 17-ről, de vannak üzletek ahol 20+... Tulajdonképp majdnem minden opcionálisan állítható rajta. Orrkúp felnyitható, alatta ott a radar, fékszárny, flaps, utántöltő cső, kabintető, "létra", gépágyú ajtaja. Még nem döntöttem el miként lesz megépítve, mert anyahajóra leszálló gépen gondolkodom, amikor már nyitva a kampó, kerék, flaps, fékszárny. Hát a radar meg a gépágyú nem látszana, de annyi baj legyen. :) Mindent kinyitni rajta meg nem szeretnék, sok lenne már nekem. Mármint látványilag.

20161202_112531.jpg

20161202_112933.jpg

medal medal medal medal

6 minutes ago, _Bela_HUN said:

Fekete péntek alkalmával megleptem magamat azzal, amire mindig is vágytam. :D Tomcat 1:48-as méretben... Olyan áron volt ez a makett, ami soha többet sehol, mondom konyhafelújítás ide, karácsony oda, ez még belefér a büdzsébe. :D 11.000 valamennyi volt a 17-ről, de vannak üzletek ahol 20+... Tulajdonképp majdnem minden opcionálisan állítható rajta. Orrkúp felnyitható, alatta ott a radar, fékszárny, flaps, utántöltő cső, kabintető, "létra", gépágyú ajtaja. Még nem döntöttem el miként lesz megépítve, mert anyahajóra leszálló gépen gondolkodom, amikor már nyitva a kampó, kerék, flaps, fékszárny. Hát a radar meg a gépágyú nem látszana, de annyi baj legyen. :) Mindent kinyitni rajta meg nem szeretnék, sok lenne már nekem. Mármint látványilag.

Na, gratula! :) Majd muti képeket, ha elkezded építeni.

Köszi, mindenképp! :)

Más. Érdekes kis stopmotion videó 1:32-es Tempest építéséről. :O Youtube csatornáján van még pár ilyen.

• Upvote 1
medal medal medal medal

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 2016. 12. 03. at 11:30 AM, _Bela_HUN said:

20161202_112531.jpg

20161202_112933.jpg

Ilyeneket látva mindig megdobban a szívem. Régen én is sokat maketteztem, és amikor ilyet látok akkor arra gondolok most is kellene még. De hát sajnos már túl költséges nekem ez a hobbi :(

medal medal

31 minutes ago, Lord_KROK said:

Ilyeneket látva mindig megdobban a szívem. Régen én is sokat maketteztem, és amikor ilyet látok akkor arra gondolok most is kellene még. De hát sajnos már túl költséges nekem ez a hobbi :(

Alul egy egy félkész J2M Raiden, egy alakulófélben lévő Ki-100, egy félkész Bf 110 C, és az utolsó simításokra váró N1K2 és Spit IX.

Ezenfelül egy A6M5, egy Ki-84, egy A6M3 és egy N1K1 vár a sorára (meg én).

WP_20170115_19_21_54_Pro.jpg

1 hour ago, Gelesztaa said:

Alul egy egy félkész J2M Raiden, egy alakulófélben lévő Ki-100, egy félkész Bf 110 C, és az utolsó simításokra váró N1K2 és Spit IX.

Ezenfelül egy A6M5, egy Ki-84, egy A6M3 és egy N1K1 vár a sorára (meg én).

WP_20170115_19_21_54_Pro.jpg

Szépen betáraztál :D

Majd valamikor nekem is elő kellene keresnem a képeimet a makettjaimról. 

medal medal

• 3 weeks later...
2 hours ago, Kulcsos12 said:

Egy gyors kérdés azoktól, akik modeleznek/-tek. Ezek lennének az RLM 70 Schwarzgrün és RLM 71 Dunkelgrün színek?

Ha addigra nem lenne válasz, holnap utánanézek.

11 hours ago, Kulcsos12 said:

Előre is köszi. :salute:

http://manuals.hobbico.com/rvl/80-4377.pdf

8. oldaltól lefele :) amúgy igen, RLM 70 és RLM 71, alul pedig RLM 65.

Itt van még pár infó

innen kiemelve:

Steel prop blades were painted RLM 70 black green, while wood blades were painted RLM 71 dark green, with a semi gloss clear coat protectant.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...