Jump to content

Makettek, modellek

Micsoda anti-Revell group. :D Manapság már én sem kedvelem annyira, régebben több Revellt összeraktam, de érettebb szemmel nem erőltetném már, ha van más. Sem Italerit, sem Hellert, sem Airfixet. Persze lehet szép munkákat kihozni belőlük, de tartok tőle, hogy mellette van kisebb barkács munka is, mire az szép lesz.

Az új szerszámos airfixek valóban szépek, egyszerű, letisztult bontásúak, egyedül a panelvonalak mélyebbek 1/72ben a kelleténél, bár a szerszám kopásából adódóan ez majd magától javulni fog idővel.

Italerivel kapcsolatban annyit, hogy meg kell nézni a dobozokat. Rengeteg új szerszámos cuccuk van esetenkènt rézmaratással meg esztergált fém lövegcsővel dobozolva, vagy van, hogy dragon terméket dobozolt újra, nyilván olcsóbban, mint a dragon.
Ezeket az italeri a doboz elején feltünteti. Completely new tool vagy valami hasonló felirattal. Ráadásul a matricáit újaban a cartograf nyomja olyan pontossággal hogy a legapróbb 1/72es feliratok is remekül olvashatóak. Érdemes latba vetni őket is. Persze a korai italeri cocvok melyek rendszerint újradobozolt esci gyártmányok, amik már 20 éve is öregek voltak, azokat valóban jobb kerülni.

Kinézett makettem az első információk szerint potom 20.000 Ft. :?s

Tudtam, hogy nem egyszerű a makett, mert eléggé részletes meg minden. Első képen a törzs elejének a bal oldali elemén minden panelt meg csetreszt ki lehet nyitni, dolgozni, stb. Orrkúp alatt ott a radar, meg tudom is én mik. Jó, mondjuk már csak puszta kíváncsiságból kérdeztem meg az üzletben, hogy mennyibe kerül, ha berendelném. Mert már eldöntöttem, hogy a Hasegawa jobban érdekel, az nem annyira részletes, és olcsóbb is. Persze ott van az Academy, ami 10.000 körül mozog, de tudtommal azok régebbi szettek, fórumokon is jobban ajánlják a Hasegawát. Mondjuk 1:72-ben volt mind a két gyártó (Hobby Boss meg Hasegawa is), 5-7 ezer Ft-os áron, de valamiért jobban vonz most az 1:48-as méretarány. :D

medal medal medal medal

Kinézett makettem az első információk szerint potom 20.000 Ft. :?s

Tudtam, hogy nem egyszerű a makett, mert eléggé részletes meg minden. Első képen a törzs elejének a bal oldali elemén minden panelt meg csetreszt ki lehet nyitni, dolgozni, stb. Orrkúp alatt ott a radar, meg tudom is én mik. Jó, mondjuk már csak puszta kíváncsiságból kérdeztem meg az üzletben, hogy mennyibe kerül, ha berendelném. Mert már eldöntöttem, hogy a Hasegawa jobban érdekel, az nem annyira részletes, és olcsóbb is. Persze ott van az Academy, ami 10.000 körül mozog, de tudtommal azok régebbi szettek, fórumokon is jobban ajánlják a Hasegawát. Mondjuk 1:72-ben volt mind a két gyártó (Hobby Boss meg Hasegawa is), 5-7 ezer Ft-os áron, de valamiért jobban vonz most az 1:48-as méretarány. :D

1:32-es hasegawa ki-61 a szegedi makettboltban 14000 korul van. En nem adnék 20k-t egy gépért :)

1:32-es hasegawa ki-61 a szegedi makettboltban 14000 korul van. En nem adnék 20k-t egy gépért :)

Közben megérdeklődtem, és az 1:48-as Hasegawa Tomcat 17.500 (külföldi pk-val együtt). Nagyon elgondolkodtam az 1:72-es méreten, mert az egy tizessel olcsóbb minimum. Még meglátom. :)

Mi a szegedi üzlet neve?

Edited by Beci_87
medal medal medal medal

Közben megérdeklődtem, és az 1:48-as Hasegawa Tomcat 17.500 (külföldi pk-val együtt). Nagyon elgondolkodtam az 1:72-es méreten, mert az egy tizessel olcsóbb minimum. Még meglátom. :)

Mi a szegedi üzlet neve?

hobby bolt talán. Se neten se Sehol ne nagyon keresd mert a csávó nem foglalkozik ilyenekkel. De ha Bemegyek a boltba tuti ott maradok vagy 2-3 órát :) es ez jo dolog

A választott festés:

Látványos, nekem bejön! Minden festve lesz, vagy készlethez matrica, vagy külön matrica a készlettől eltérően?

Én még nem haladtam előre a projektemben, szokásomhoz híven megy a variálás, agyalás. :D

medal medal medal medal

Látványos, nekem bejön! Minden festve lesz, vagy készlethez matrica, vagy külön matrica a készlettől eltérően?

Én még nem haladtam előre a projektemben, szokásomhoz híven megy a variálás, agyalás. :D

A farokrész "festése" teljesen matrica, azonfelül sok kicsi matrica lesz szétdobálva a gépen, plusz kettő, amin a "no step" felirat van.

Ma be is akartam volna fejezni a festését, csak lassabban haladtam, mint gondoltam volna, nomeg probléma is akadt, de sikerült kiküszöbölni.

Hamarosan viszont kész lesz :)

Tapasztalat: 

Tamiya XF-7 Flat Red festék elég tré. Sajnálom, mert kell a P-47 orrára... Asszem ha elfogy valamikor, aztán Gunze, de inkább Vallejo lesz a választás pirosból.

Black Friday alkalmából itt van egy két cég, akik olcsóbban adják a termékeiket, vagy bizonyos termékeket holnap:
Makettvilág (Szikla-Főnix), -30% minden termékre, "Az akció nov. 26.-án 17-órától 28.-án 9-óráig tart!" (makettinfo.hu)
Makettshop

Egyelőre ennyit találtam. :)

Nálam amúgy most ez a nagy dilemma. :D Sokat "b×zerálom" a nem létező szakállamat.
1:48:
Pro:
Szép nagy, jól lehet vele dolgozni. Részletesebben ki lehet dolgozni.
Kontra:
Hova teszem (megoldódni látszik).
Az olcsóbb 48-as készletekhez nem olyan jók a századfestések (pl. Academy), meg nem is bízom mindegyik gyártóban, régebbi rossz tapasztalatok miatt. Matrica készlet meg majdnem egy 1:72-es makett ára, szóval ugyanott vagyok, mintha vennék egy Hasegawa 48-ast 15-17-ért, mint venni egy Academyt 10-ért, majd venni hozzá olyan századfestést, ami nekem tetszik.

1:72:
Pro:
Kisebb, mint a 48-as, könnyebben elhelyezhető
Olcsóbb, mint a 48-as
Kontra:
A mérete miatt (nekem) van egyfajta játékrepülő feelingje. Anno összeraktam egypár 72-es gépet, akkoriban szerettem, de ma valamiért más szemmel nézek rá.
A kisebb méret miatt a részleteket nehezebb kidolgozni.

Itt tartok most. :dntknw:

Edited by Beci_87
medal medal medal medal

-

Én 1:48-ban csinálok mindent. Hogy miért? Ahogy mondtad, 1:72-ben olyan gagyi feelingje van. Ez duplán igaz azokra a gépekre, amik alapból kicsi voltak, és nem rendelkeztek 12-14 méteres szárnyfesztávval. Lényegében ennyi a különbség... Mármint az Airfix új szerszámos 1:72-es szériája részletességben nagyon le tud pipálni jópár 1:48-as szettet is, de ez csak egy gyártó egy szériája.

Egyébként nem kell kifizetni 15 ezreket egy 48-as Hasegawa szettért. El kell őket csípni makettinfón a cserebere topikban, ott jókat lehet vadászni. :)

Én 1:48-ban csinálok mindent. Hogy miért? Ahogy mondtad, 1:72-ben olyan gagyi feelingje van. Ez duplán igaz azokra a gépekre, amik alapból kicsi voltak, és nem rendelkeztek 12-14 méteres szárnyfesztávval. Lényegében ennyi a különbség... Mármint az Airfix új szerszámos 1:72-es szériája részletességben nagyon le tud pipálni jópár 1:48-as szettet is, de ez csak egy gyártó egy szériája.

Egyébként nem kell kifizetni 15 ezreket egy 48-as Hasegawa szettért. El kell őket csípni makettinfón a cserebere topikban, ott jókat lehet vadászni. :)

Na, akkor nem csak én vagyok ezzel így, hogy szép és jó az 1:72, de mégsem az igazi. :))
Igen, mindig lesem az oldalon a cserebere topikot, hátha fennakad valami jó a szűrőn.

medal medal medal medal

Beci, ebay a barátod :lol:

academy 1:48 bf109g14:

http://www.ebay.com/itm/Academy-12256-MESSERSCHMITT-Bf109G-14-1-48-Plastic-Model-Kit-Toy-Airplane-New-/181864399618?hash=item2a57f68302:g:wsMAAOSwQPlV8V5~

hasegawa 1:48 j7w1:

http://www.ebay.com/itm/Hasegawa-JT22-KYUSHU-J7W1-SHINDEN-1-48-scale-kit-/331683636057?hash=item4d39e2a359:m:mc781YmUjS7vGgPLM8QL_FQ

tamiya 1:48 zero:

http://www.ebay.com/itm/TAMIYA-Mitsubishi-A6M5c-Zero-Fighter-ZEKE-Type-52-1-48-Series-No-61027-JAPAN-/181928999486?hash=item2a5bd03a3e:g:bWoAAOSwIwhWRWSm

Egy a gond, ki kell várni azt a 2-3 hetet amíg megérkezik :Ds

Black Friday alkalmából itt van egy két cég, akik olcsóbban adják a termékeiket, vagy bizonyos termékeket holnap:
Makettvilág (Szikla-Főnix), -30% minden termékre, "Az akció nov. 26.-án 17-órától 28.-án 9-óráig tart!" (makettinfo.hu)
Makettshop

Egyelőre ennyit találtam. :)

Nálam amúgy most ez a nagy dilemma. :D Sokat "b×zerálom" a nem létező szakállamat.
1:48:
Pro:
Szép nagy, jól lehet vele dolgozni. Részletesebben ki lehet dolgozni.
Kontra:
Hova teszem (megoldódni látszik).
Az olcsóbb 48-as készletekhez nem olyan jók a századfestések (pl. Academy), meg nem is bízom mindegyik gyártóban, régebbi rossz tapasztalatok miatt. Matrica készlet meg majdnem egy 1:72-es makett ára, szóval ugyanott vagyok, mintha vennék egy Hasegawa 48-ast 15-17-ért, mint venni egy Academyt 10-ért, majd venni hozzá olyan századfestést, ami nekem tetszik.

1:72:
Pro:
Kisebb, mint a 48-as, könnyebben elhelyezhető
Olcsóbb, mint a 48-as
Kontra:
A mérete miatt (nekem) van egyfajta játékrepülő feelingje. Anno összeraktam egypár 72-es gépet, akkoriban szerettem, de ma valamiért más szemmel nézek rá.
A kisebb méret miatt a részleteket nehezebb kidolgozni.

Itt tartok most. :dntknw:

medal medal medal

• 1 month later...

Makettezés terén nem sokra jutottam még, kiszorultam az erkélyre, de ott most nem túl meleg a levegő. :D Mondjuk a festék tudna száradni a szemétledobóban, ott szobahőmérséklet van. Félek, hogy a hűvös levegő nem tenne jót a festék száradásának. A pénz is máshová összpontosul januárban, de szerintem februárban veszek már valamit, mert gondolataimban állandóan jelen van az ihlet. :)

medal medal medal medal

Makettezés terén nem sokra jutottam még, kiszorultam az erkélyre, de ott most nem túl meleg a levegő. :D Mondjuk a festék tudna száradni a szemétledobóban, ott szobahőmérséklet van. Félek, hogy a hűvös levegő nem tenne jót a festék száradásának. A pénz is máshová összpontosul januárban, de szerintem februárban veszek már valamit, mert gondolataimban állandóan jelen van az ihlet. :)

Hogy mit csinálsz az erkélyen? :D

Hogy mit csinálsz az erkélyen? :D

Ott fogok majd makettolni' :D Ott nem zavarok senkit, nem jönnek be a szagok, páromat és a gyerkőcöt nem fogja zavarni. Csak most ott hűvös van, nem tudok annyi időt kint lenni. :D

medal medal medal medal

Ott fogok majd makettolni' :D Ott nem zavarok senkit, nem jönnek be a szagok, páromat és a gyerkőcöt nem fogja zavarni. Csak most ott hűvös van, nem tudok annyi időt kint lenni. :D

Miért nem a konyhában az elszívó alatt? :DD

Miért nem a konyhában az elszívó alatt? :DD

Mert nincsen elszívó a konyhában. :D Mondjuk a konyhában makettezés nem rossz ötlet, elvégre szerencsére minden szobához van egy ajtó a keretben. Majd lesz "asszony-teszt", hogy viseli a hígítót, ragasztót, festéket.  :D

medal medal medal medal

Mert nincsen elszívó a konyhában. :D Mondjuk a konyhában makettezés nem rossz ötlet, elvégre szerencsére minden szobához van egy ajtó a keretben. Majd lesz "asszony-teszt", hogy viseli a hígítót, ragasztót, festéket.  :D

Ha szokta festegetni a körmét, akkor nem szólhat egy szót sem. :lol:

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Ha szokta festegetni a körmét, akkor nem szólhat egy szót sem. :lol:

Jaja. :D Bár nem festi magának, eddig körmöshöz járt, de amióta megérkezett a kis pilótánk/tankosunk (kisbabánk), azóta nincs gél lakk sem. :)

medal medal medal medal

• 2 weeks later...

Trumpeter T-34/85 1:16, nem semmi.... Gondolom az ára is rendben van. :D

ejjha. erre azért elmegy egy adag ragasztó szerintem :D

nem is láttam még nagyon ilyen méretarányban tankot. szegedi makettboltban a nagyon részletes 1:35-ös Zvezda Tigris II se semmi, de ez... legalább fel lehet használni a kertet koszoláshoz

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...