Gelesztaa

Makettek, modellek

Ráérős perceimben 3D Studioban ismerkedem a modellezéssel , ez a legutóbbi (majdnem) kész model :)

http://live.warthunder.com/post/281616/en/

Ügyes! Ha meg tudod csinálni az Me 210Ca-1-et, akkor azt akár csatolhatnád is az eddig összegyűjtött anyagához.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

s_m_o_k_3, jó lett nagyon, keep up the good work! ;)

Voltam ma a Pelikán Kupán, jó nagyon, aki esetleg tud, az menjen ki holnap, mert van mit megnézni. :) A börze is nagyon jó, mindenki megtalálja a kedvére való makettet. Csináltam pár képet, fogyasszátok egészséggel. :)

• Upvote 1
medal medal medal medal

s_m_o_k_3, jó lett nagyon, keep up the good work! ;)

Voltam ma a Pelikán Kupán, jó nagyon, aki esetleg tud, az menjen ki holnap, mert van mit megnézni. :) A börze is nagyon jó, mindenki megtalálja a kedvére való makettet. Csináltam pár képet, fogyasszátok egészséggel. :)

Defain :) Börzén miket lehet kapni?

Kár, hogy messze van nekem.

Defain :) Börzén miket lehet kapni?

Kár, hogy messze van nekem.

Alapvetően bármit. Hajó, repülő, autó, harckocsi, figura, feljavító, matrica, maradék mindenféle méretarányban. Na nem egy baromi nagy makettboltot kell elképzelni, de azért lehet válogatni jócskán. Én az 1:48-as Academy Tomcaten gondolkodtam el nagyon, de a századfestés miatt nem hoztam el, mert nem voltam annyira érdekelt az iránt a század iránt, ami a készletben van. :) De nagyon ott volt a mozdulat bennem, hogy veszem elő a tárcám. :D

medal medal medal medal

Ez a szett az.

[attachment=169920:WP_20150824_20_27_48_Pro.jpg]

Edited by Gelesztaa

Köszi a képeket, jónak tűnik! :) És milyen építeni? Gondolok itt arra, hogy nem túl sorjásak az alkatrészek, pontosan illeszkednek-e a dolgok, könnyű vele dolgozni?

medal medal medal medal

Köszi a képeket, jónak tűnik! :) És milyen építeni? Gondolok itt arra, hogy nem túl sorjásak az alkatrészek, pontosan illeszkednek-e a dolgok, könnyű vele dolgozni?

Sorja mennyisége 0. Szó szerint. Még sok alkatrészt nem pattintottam le, most jön a java. Illeszkedés teljesen jó :)

Szép szín! Mit kell majd metálkékre festeni?

A6M5c-hez kell valamire. Egyszerre rendeltem színeket a Zéróhoz, Ki-100-hoz és az N1K2-höz is. Listán volt így vettem :D

Sziasztok!

Öcsém, Gelesztaa, a topik pópájának hosszas unszolására végre erőt vettem magamon, hogy nyilatkozatot tegyek a fórumon.

A második világháborús haditechnika valamikor 13 évesen kezdett el érdekelni, és első makettjeimet is ekkor készítettem. Repülőket, harcjárműveket egyaránt. Körülbelül 16 éves koromig, mikor is a középiskolás évek, bulik, haverok kiszorították a hobbit. Sokáig nem voltam aktív. Idén nyárig, egészen pontosan. A szerszámok/festékek előkerültek a szekrényből egy hirtelen ötlettől vezérelve, és azóta időről-időre dolgozgatok ezen-azon. Legutóbbi szerzeményem egy német félhernyó, egész pontosan egy Sd.Kfz. 251/7 Ausf. C Braille Scale-ben, azaz 1/72-es méretarányban. A csatolt linkben megosztom veletek 75 képben az építést az elejétől a végéig. Kérdésekre szívesen válaszolok majd, illetve nagyon szívesen osztok meg veletek tapasztalatokat, saját technikákat a jövőben, ha esetleg úgy adódna, hogy van rá érdeklődő.

A makett nincs teljes egészében kész, a szerszámok hiányoznak a sárvédőkról, illetve erősen gondolkozom azon, hogy bármiféle felségjelzés, vagy egységjelzés felkerüljön-e rá egyáltalán.

Holnap, vagy még a héten pedig feltöltök egy albumot egy 1/48-as Stug. 3 G-ről, amit a Tamiya szórt a piacra.

Alant pedig a link, képek, szép estét mindenkinek!

http://imgur.com/a/UcvnG

• Upvote 2

Nos, ahogy ígértem, felkerült egy újabb album, ezúttal egy 1/48-as Stug.III. G-ről, amit a Tamiya gyártott.

Érdekessége az összes tamiya által kiadott fekete dobozos 1/48-as harcjárműnek a diecast hull, tehát a harcjármű alsó deknijét egyben kapjuk, öntött fém formájában. A tamiya elmondása szerint ez megkönnyíti az építést, és sokkal szebb is, mint az általuk öntött műanyag, sokkal realisztikusabb hatású. Tapasztalatok alapján ez nem teljesen igaz, a deknire kerülő műanyag alkatrészeket csak és kizárólag a pillanatragasztó kapja össze és az öntési hibákból adódóan a futógörgőket sem lehetett teljesen síkba pozícionálni. A fém textúrája kissé érdes, így a festék remekül tapadt rajta, szerencsére. A műanyag alkatrészek összességében nem rosszak, sorja elvétve volt egy-két helyen, főleg a félbevágott tankparancsnokon, amit mellesleg nem használtam fel. A kidolgozása az alkatrészeknek szép, bár a bontásuk nem mindig teljesen szisztematikus.

Az építés elején már jó előre elterveztem, hogy egy viseltesebb darabot készítek, így a futógörgők gumifelületeit töredezetté és érdessé tettem. A koszolás-koptatás bár nem teljesen realisztikus, a warthunder stugjáról merítettem ihletet (eleve ez is volt a terv), élveztem minden egyes napját. A festéklepattogzódás elkészítése kürölbelül 2-3 nap volt, és egy hét derék- és hátfájás a több órás görnyedés után. Mondjuk rá, hogy a Norvég erdei susnyás karmolta meg a festéket az éleken.

Ez sincsen teljesen kész, szerszámok hiányoznak, és a légbeömlőkről is hiányoznak a rácsok, amit a Tamiya volt olyan kegyes és nem mellékelt, mondván "olddmegparaszt", főleg hogy elég látható helyen van. Valamint a köténypáncélzat is hiányzik róla, noha a konzolok a helyükön. A tamiya által mellékeltek nem voltak valami szépek, ha lesz kedvem, akkor rézből készítek hozzá egyet, habár ezek a valóságban sem voltak túl sokáig a szekéren. Ezeket leszámítva késznek mondom, az építés-festés-befolyatás-koszolás-koptatás folyamatairól pedig itt láthatóak a képek:

http://imgur.com/a/8brhi

Edited by YatoGami
  • Upvote 1

Építettem jó pár 1/72-es harcjárművet annak idején, de aztán leszoktam róluk. Valahogy nem éreztem azt a bizonyos "megérte" dolgot amikor készen lettek. Azt hiszem a minimális méretük miatt.

T-72, T-80, M-60, Leopard 2/A5, Su-100, Pz.III, Pz.IV, BMP-1, meg még néhány amikre pontosan már nem emléXem.

Ha valaki mégis erre vetemedik akkor ajánlom a Revell és a Zvezda kitjeit. Ellenben meg ne vegyétek az Ace BMP-1 készletét, mert én konkrétan kidobtam a dobozbontás után...

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

Gelesztaa, jól néz ki, csak így tovább! :)

YatoGami, szépek lettek nagyon, mik a további tervek? Következő makett?

Hungaromaus, tény, hogy nem valami nagy méretarány az 1:72, de sokan szeretik ettől függetlenül. Ez olyan, hogy sokan gyűjtenek 1:43-as autókat, de számomra nem annyira látványos. Mondjuk ezek már nem összerakós makettek, hanem kész makettek, de némelyik nagyon szépen ki van dolgozva. Mondjuk ha autóról van szó, akkor nálam 1:24, ami bejövős. Harcjárműből inkább az 1:35, repülőből 1:72 (némelyik gép 1:72-ben is nagy), vagy 1:48.

medal medal medal medal

Beci_87

Köszönöm! Most egy P-40 E Warhawk került az asztalra,
Academy, 1:72es méretarányban. Szépek a panelvonalak, és első blikkre a nagyobb alkatrészek (törzsfelek, szárnyak) szépen illeszkednek, illetve tervben van még egy P-38 is később. Illetve ha minden igaz, akkor drága öcsém jóvoltából szert fogok tenni egy Ki-10re és egy Ki-27-re az ICM-től szintén 1/72-es méretarányban. Lesz most mit tenni a közeljövőben.

Hungaromaus:

Én a Revellben nem bízok. Tény hogy vannak 1/72ben gyönyörű ès részletes kitjei /Famo, 190 A8/R2, Panzer III széria, Cromwell, új szerszámos Corsair) Revellt venni mind a mai napig olyan, mint kinder tojást bontani. Persze csak ha nem nézed meg a szerszámozási/első szériás gyártási évet. Bár az sem mindig biztos. Mind a mai napig rengeteg készletük újradobozolt matchbox, vagy italeri ami már eleve újradobozolt esci. Pl a panther,mi-24, sdkfz 11, etc.

Inkább olvasson utána az ember előtte, én azt mondom. :)

Micsoda anti-Revell group. :D Manapság már én sem kedvelem annyira, régebben több Revellt összeraktam, de érettebb szemmel nem erőltetném már, ha van más. Sem Italerit, sem Hellert, sem Airfixet. Persze lehet szép munkákat kihozni belőlük, de tartok tőle, hogy mellette van kisebb barkács munka is, mire az szép lesz.

medal medal medal medal

Micsoda anti-Revell group. :D Manapság már én sem kedvelem annyira, régebben több Revellt összeraktam, de érettebb szemmel nem erőltetném már, ha van más. Sem Italerit, sem Hellert, sem Airfixet. Persze lehet szép munkákat kihozni belőlük, de tartok tőle, hogy mellette van kisebb barkács munka is, mire az szép lesz.

az airfix új szerszamos kitjei nagyon rendben vannak. Némelyik 1/72ben részletesebb mint mas gyártó 1/48asai.

az airfix új szerszamos kitjei nagyon rendben vannak. Némelyik 1/72ben részletesebb mint mas gyártó 1/48asai.

Akkor lehet régen raktam már össze Airfixet. :) Mondjuk eleve régen raktam össze makettet, készülök is a "visszatérésre". :D Keresem a szerencsés nyertest, amit majd összerakok. Remélem a héten sikerül találnom jót, valamelyik nap nyakamba veszem a budapesti üzleteket. (HO-KI Modell, Replica, Modellzona, Makettvilág)
Mindegyikben voltam (kivéve a makettvilágban), meg még jó pár másikban, de ezek tűntek a használhatónak, ahol nem csak Revell meg Italeri van. :)

medal medal medal medal

Igazatok van a Revell dologban, én sem veszek már régóta, csak egy FW-190 F-8 van tőlük még ami építésre vár.

Mindig az Academy volt a kedvencem, bár manapság jobbak a cuccaik mint régen.

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.