Gelesztaa

Makettek, modellek

No, nekem pont Tamiya kell, ezeket a 23 ml-eseket szoktam venni. Olyanok vannak?

Most néztem vannak 1200 forinttól, csak írd be a keresőbe, hogy tamiya 23ml meg a festék kódját( xf17, x6 stb) és kiadja a találatokat.

LoL belenéztem az árakba, nem olcsó hobbi, és én meg azt hittem a modellezés a drága :lol:

1/35 tamiya panther D 9700 forint, ez még hagyján, de komplett ágyú hozzá 4000(valami spéci), különleges matrica szettek 2000.

Ha igazán fanatikus vagy akkor 1-1 szép makettbe rengeteget bele lehet ölni, de nagyon szép is lesz!

(mondjuk lehet, hogy a távoli jövőben beruházok egy panther-be....az nagyon tetszik :Ds )

No, nekem pont Tamiya kell, ezeket a 23 ml-eseket szoktam venni. Olyanok vannak?

medal medal medal

Most néztem vannak 1200 forinttól, csak írd be a keresőbe, hogy tamiya 23ml meg a festék kódját( xf17, x6 stb) és kiadja a találatokat.

LoL belenéztem az árakba, nem olcsó hobbi, és én meg azt hittem a modellezés a drága :lol:

1/35 tamiya panther D 9700 forint, ez még hagyján, de komplett ágyú hozzá 4000(valami spéci), különleges matrica szettek 2000.

Ha igazán fanatikus vagy akkor 1-1 szép makettbe rengeteget bele lehet ölni, de nagyon szép is lesz!

(mondjuk lehet, hogy a távoli jövőben beruházok egy panther-be....az nagyon tetszik :Ds )

Pársz hsz-el szemben tettem fel pár képet az új szerzeményekről, na azokat nagyon pöpecre meg lehet csinálni, igényes szettek is. 6500 és 7000 volt a kettő, de egy-egy ilyen szettel el van az ember akár hetekig. Szikét 2500 forintért vettem pl, de 30 penge van hozzá, ilyen cserélhetős cucc, szóval lehet jót is venni olcsón :)

Majd ha elfogytak a jelenlegi projektek,  akkor  gondolkozom rajta, hogy egy tigris meg egy panther be fog játszani, a hosszú téli estékre.(bónusz hogy a festéséhez talán nem is kell annyi szín). Vagy te mit javasolnál mivel kezdjek? kb 12 éves korom óta nem volt makett a kezemben.

Pársz hsz-el szemben tettem fel pár képet az új szerzeményekről, na azokat nagyon pöpecre meg lehet csinálni, igényes szettek is. 6500 és 7000 volt a kettő, de egy-egy ilyen szettel el van az ember akár hetekig. Szikét 2500 forintért vettem pl, de 30 penge van hozzá, ilyen cserélhetős cucc, szóval lehet jót is venni olcsón :)

medal medal medal

Majd ha elfogytak a jelenlegi projektek,  akkor  gondolkozom rajta, hogy egy tigris meg egy panther be fog játszani, a hosszú téli estékre.(bónusz hogy a festéséhez talán nem is kell annyi szín). Vagy te mit javasolnál mivel kezdjek? kb 12 éves korom óta nem volt makett a kezemben.

Kb. mindegy mivel kezdesz, de ugye pénztárca kérdése. Pl 1:35-ben egy Tigris 1 vagy Panther biztosan megvan 10-12 ezer forint, plusz festékek satöbbi, tehát ja, picit pénzes dolog, de az elkezdéséhez kell is rá költeni. 1:72-ben már baráttibbak az árak, de én pl. nem fogok 1:48 alá menni repcsiknél, ez tetszik és kész :) (megjegyzésként, van egy 1:144-es Spitem, bátyám adta, akkor mint egy gyufásdoboz :D).

Szóval ragasztani mindenki tud, festeni pedig a technikát kell elsajátítani, de persze ez is attól függ, hogy mennyire komolyan akarja az ember az egészet csinálni. Én magamnak építek repcsiket, tehát más célom nincsen vele, és kb. nem érdekel, ha valahol el-elrontok dolgokat.

Makettvásárlásnál az adott makett gyártója/márkája a mérvadó, vannak nagyon jó szettek, vannak nagyon rosszak, stb.

Én nem tudom fogok-e valaha tankot építeni, gondolkodom rajta. Bátyám most csinál egy Stug III G-t :)

Namost ezzel a hosszú téli estés dologgal az a baj hogy mióta vannak komoly szimulátorok a kezemben azóta én nem vettem a fáradtságot hogy makettezzem. Azért is halmozódott fel ennyi...

medal medal medal medal

Köszi Gelesztaa , majd körbenézek.Szerszámaim vannak, majd úgy csinálom ,hogy először a festékfújó/festékek(mert ahogy láttam az elengedhetetlen a normális kinézethez, meg máshoz is kellene ,nem csak ehhez a hobbihoz), azután nézek hozzá valami szimpatikus makettet.A méretarányokban teljesen igazad van, az 1:72 az már nekem is kicsi lenne.

medal medal medal

Köszi Gelesztaa , majd körbenézek.Szerszámaim vannak, majd úgy csinálom ,hogy először a festékfújó/festékek(mert ahogy láttam az elengedhetetlen a normális kinézethez, meg máshoz is kellene ,nem csak ehhez a hobbihoz), azután nézek hozzá valami szimpatikus makettet.A méretarányokban teljesen igazad van, az 1:72 az már nekem is kicsi lenne.

Egyébként Szegeden találtam egy olyan makettboltot, ahol aztán minden van. Tehát amerre nézel, makettet látsz. Nem egy nagy bolt, meg vasúti modellek is vannak, de akkor is, többszáz fajta cucc van, leesett az állam... viszont 1:48-as japánból csak az A6M5-öt tudtam venni, mert ezen kívül csak az A6M2-N volt, arra meg nincsen szükségem, tehát érted... egy Tigris vagy Párduc tankot azért nem ilyen nehéz találni :D

Namost ezzel a hosszú téli estés dologgal az a baj hogy mióta vannak komoly szimulátorok a kezemben azóta én nem vettem a fáradtságot hogy makettezzem. Azért is halmozódott fel ennyi...

Én most patchelem a dev szervert, de játszani nincsen nagyon kedvem. Tettem be egy kis Enya-t hallgatni és elfoglalom magam :) erre tök jó és szeretem is csinálni.

Benéztem a makettboltba hétfőn, Zvezda Párducot találtam asszem 1/72-ben, 4000 körül. Ez a Zvezda elvileg nagyon jó márka, szóval kb. ilyen árban vannak a kisebb méretű tonkok jó minőségben :)

Jó hogy szóltál, még 1 gyártó amit végigböngészhetek.

(most találtam ebayen 1:72 panthert 3600-ért, kínából, litvániából(az EU) pedig: t-34 ,tigris,panther, is-2, isu-152 3800 körül, postaköltséggel!)

edit: ez a márka tényleg igényes! a tamiya-k nem volt ilyen részletes a belsőrésze!

[spoiler]https://www.youtube.com/watch?v=4vg2OvcHzPU[/spoiler]

Edited by ex_levy
medal medal medal

Jó hogy szóltál, még 1 gyártó amit végigböngészhetek.

(most találtam ebayen 1:72 panthert 3600-ért, kínából, litvániából(az EU) pedig: t-34 ,tigris,panther, is-2, isu-152 3800 körül, postaköltséggel!)

Ennek lehet hinni?

Shipping:
FREE Economy Int'l Shipping See details
International items may be subject to customs processing and additional charges.  

Item location:
Japan, Japan

Ships to:
Worldwide See exclusions

De szép yak-7! :lol:  (csak vicceltem)

A festéssel mit tervezel, hogy ne legyen ilyen matt?(a videókban öregítésnek hívják? kicsit kopottabb felületet ad,, ez most olyan mintha most jött volna ki a gyárból)

Ha nem tervezel ilyet akkor bocsi.

medal medal medal

De szép yak-7! :lol:  (csak vicceltem)

A festéssel mit tervezel, hogy ne legyen ilyen matt?(a videókban öregítésnek hívják? kicsit kopottabb felületet ad,, ez most olyan mintha most jött volna ki a gyárból)

Ha nem tervezel ilyet akkor bocsi.

Még készül, sok teendő van vele, azt majd a legvégén :)

Te vagy a májsztró :Ds Egyébként szép színek, és pontos szép kontúros vonalak.

nem vagyok teljesen elégedett vele mert szenvedek a festék rendes higitasaval de alakul. :)

Zvezda témához. Igen, elég jó márka, nem sz×rral gurigáznak. :D Tamiya is jó, viszont ők inkább a külsőségekre, látható dolgokra adnak, és slussz. Autóikba újonnan (jó pár éve már) nem tesznek motort. Ami még jó a Zvezda mellett: Trumpeter, meg Dragon. Titkos vágyam egy Trumpeter 1:32 F-14A Tomcat. Na az nem piskóta. :D

Más. Reagálva a süllyedő Zero-s képre. Elsüllyedt Akagi hordozó? :O További képek.

12079145_1672570462960740_38642313570808

• Upvote 1
medal medal medal medal

Zvezda témához. Igen, elég jó márka, nem sz×rral gurigáznak. :D Tamiya is jó, viszont ők inkább a külsőségekre, látható dolgokra adnak, és slussz. Autóikba újonnan (jó pár éve már) nem tesznek motort. Ami még jó a Zvezda mellett: Trumpeter, meg Dragon. Titkos vágyam egy Trumpeter 1:32 F-14A Tomcat. Na az nem piskóta. :D

Más. Reagálva a süllyedő Zero-s képre. Elsüllyedt Akagi hordozó? :O További képek.

Nálam a Hasegawa visz mindent :)

Ők is jók, anno összeraktam egy 1:72-es Tomcatet (mi mást ;)s  ), öröm volt összerakni.

Majd lefotózom valamelyik 1/48-as szettet, ha elkezdem, mondjuk a Ki-100-ast :)

Programajánló a hétvégére:

VI. Pelikán Kupa Gödöllő (kép, katt a linkre):
2015.11.7. szombat
Makettek nevezése, leadása: 9:00 - 12:00
Látvány makettezés - Büte Miklós : 10:00
24 órás makettezés kezdés: 11:00
Vacsora: 19:00

2015.11.8. vasárnap
24 órás makettezés vége: 11:00
Eredmény hirdetés: 14:00
Makettek visszaadása: eredményhirdetés után.

A büfé nyitva: szombat 7:00 - 18:00
vasárnap 7:30 - 22:00

Én szerintem kinézek, rég voltam már ilyen rendezvényen, börze is lesz, hátha találok valami finomságot magamnak. :)

Ez pedig a jövő hétvégén, Budapest III kerület, IV. Márton-napi repülő makett kiállítás

medal medal medal medal

Programajánló a hétvégére:

VI. Pelikán Kupa Gödöllő (kép, katt a linkre):
2015.11.7. szombat
Makettek nevezése, leadása: 9:00 - 12:00
Látvány makettezés - Büte Miklós : 10:00
24 órás makettezés kezdés: 11:00
Vacsora: 19:00

2015.11.8. vasárnap
24 órás makettezés vége: 11:00
Eredmény hirdetés: 14:00
Makettek visszaadása: eredményhirdetés után.

A büfé nyitva: szombat 7:00 - 18:00
vasárnap 7:30 - 22:00

Én szerintem kinézek, rég voltam már ilyen rendezvényen, börze is lesz, hátha találok valami finomságot magamnak. :)

Ez pedig a jövő hétvégén, Budapest III kerület, IV. Márton-napi repülő makett kiállítás

A gödöllőin jó lenne ott lenni :/

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.