Gelesztaa

Makettek, modellek

https://www.youtube.com/watch?v=j-Mdr1mgVuU

Twi rakta fel SG-re ha valaki nem látta volna...motiváció (?)

Szoktam nézegetni ilyen videókat, de most várakozó állapotban van a Bf 110 és van egy bontatlan Spit Mk.8-am és bátyámnál a Ki-61 szintén félkészen és nem is nagyon tudom mostanság folytatni őket. A motiváció meglenne éppenséggel :)

A motiváció megvan nekem is, de ez az A-8/R2 már inkább a "Hűűűűűbazmeg !!!" kategória...

:good:

Motiváció az nekem is van, de az első két darab összeragasztása után el is szállna a francba, pláne, hogy kézügyességem 0, szóval még rosszul is csinálnám :lol:

Inkább eliszom a szett árát :Ps

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Van egy haverom, ő fizukiegészítésnek ilyen maketteket rak össze, rendelésre. Elég profi, sokan megkeresik. De a makettezést én is csak messziről nézem.
medal medal medal medal medal

És abban annak aki megrendeli mi a jó? a makettezés lényege nem az, hogy te rakod össze? Így csak vesz az ember egy porosodásra ítélt dolgot a polcra, ami csak úgy lett....

Van egy haverom, ő fizukiegészítésnek ilyen maketteket rak össze, rendelésre. Elég profi, sokan megkeresik. De a makettezést én is csak messziről nézem.

medal medal medal

Vannak ilyenek. Én láttam már olyat, hogy a könyvesboltban 40 cm kék könyvet akart venni valaki, mert felújított és akkora a polc és az a szín megy a falhoz. Kapott egy jó adag Larousse Enciklopédiát jó drágán, de teljesült amit akart.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

:facepalm:

[spoiler]snob.jpg[/spoiler]

Vannak ilyenek. Én láttam már olyat, hogy a könyvesboltban 40 cm kék könyvet akart venni valaki, mert felújított és akkora a polc és az a szín megy a falhoz. Kapott egy jó adag Larousse Enciklopédiát jó drágán, de teljesült amit akart.

medal medal medal

Szereti nézegetni, de nem elég ügyes, hogy összerakjon egyet elfogadható minőségben. A haverom meg az.

És abban annak aki megrendeli mi a jó? a makettezés lényege nem az, hogy te rakod össze? Így csak vesz az ember egy porosodásra ítélt dolgot a polcra, ami csak úgy lett....

medal medal medal medal medal

Hát igen az őrületnek is vannak fokozatai...... ez már a klinikailag gyógyíthatatlan megszállott bolond kategória...

Egyébként baromira jól néz ki.

Ez azért már valami, nagyon durva :Os :lol: :lol:

11064617_10206403632793646_6693528095332

medal medal medal

Szereztem egy 1/48-as Fiat G.55-öt. A Bf 110 festése következik most majd, már össze van teljesen rakva, csak azt nem tudom, hogy utánna a G.55-öt vagy a Spitfire Mk.VIII-at csináljam. :dntknw:

Képeket teszek fel hamarosan. :)

No, itt van pár kép a Fiat G.55-ről. A szettet az OLX-en (vagy jófogás) vettem csupán 2500 forintért, ami egy 1/48-as maketthez képest nagyon olcsó. Oké, hogy egy nagyon egyszerű szettről van szó, de még így is megér ennyi pénzt, főleg, hogy egy ritka darabnak mondható :)

Vásárlás előtt olvastam jópár véleményt erről a szettről, a Smer cég nem a legjobbakat csinálja, de na... nem akartam otthagyni. Az alkatrészek nagyon csúnyán vannak öntve, már az első lépésnél nem stimmelt az illeszkedés, sok a felesleges öntési hiba, ezáltal a plussz meló. Mindenesetre felteszek pár képet, hogy eddig hogy áll az egész.

[spoiler]D4rZhH4.jpg[/spoiler]

[spoiler]iiWCHU5.jpg[/spoiler]

[spoiler]oI9obBe.jpg[/spoiler]

[spoiler]Iiv2oeV.jpg[/spoiler]

[spoiler]WIsvrb1.jpg[/spoiler]

[spoiler]rVMmM4i.jpg[/spoiler]

[spoiler]1w4E1Zk.jpg[/spoiler]

[spoiler]1nzNqa8.jpg[/spoiler]

No, itt van pár kép a Fiat G.55-ről. A szettet az OLX-en (vagy jófogás) vettem csupán 2500 forintért, ami egy 1/48-as maketthez képest nagyon olcsó. Oké, hogy egy nagyon egyszerű szettről van szó, de még így is megér ennyi pénzt, főleg, hogy egy ritka darabnak mondható :)

Vásárlás előtt olvastam jópár véleményt erről a szettről, a Smer cég nem a legjobbakat csinálja, de na... nem akartam otthagyni. Az alkatrészek nagyon csúnyán vannak öntve, már az első lépésnél nem stimmelt az illeszkedés, sok a felesleges öntési hiba, ezáltal a plussz meló. Mindenesetre felteszek pár képet, hogy eddig hogy áll az egész.

Szerintem nem olyan vészes. EmléXem kölökkoromban szüleim átjártak évente 1-2-szer  "Cseszkóba" ahonnan néha hoztak egy-egy KP makettet. Igen ritka dolog volt. Na azok borzalmas minőségűek most is, mert sosem újították fel a fröccsöntő szerszámaikat. Bár ha jól tudom megvette tőlük egy magyar társaság az egész hóbelevancot pár éve...

medal medal medal medal

Szerintem nem olyan vészes. EmléXem kölökkoromban szüleim átjártak évente 1-2-szer  "Cseszkóba" ahonnan néha hoztak egy-egy KP makettet. Igen ritka dolog volt. Na azok borzalmas minőségűek most is, mert sosem újították fel a fröccsöntő szerszámaikat. Bár ha jól tudom megvette tőlük egy magyar társaság az egész hóbelevancot pár éve...

Amit vettem Bf 110 és Spit Mk.8, mindkettő japán gyártmány, szóval az faja minőség, ez ahhoz képest...

Javítva vannak már a hiányosságok. Még mindig azt nem tudom eldönteni, hogy hogy fessem le.

.

Edited by Gelesztaa

No, ma befejezem a G.55-öt, képek majd estefele kb, ha nem felejtem el :)

Találtam egy nagyon pöpec makettboltot Szegeden, sikerült is szerezni 2 új cuccot :)

1:48 P-47D

[spoiler]Te0KYLO.jpg[/spoiler]

[spoiler]eiRHmGB.jpg[/spoiler]

[spoiler]nJCGs4M.jpg[/spoiler]

[spoiler]Yr0LjkJ.jpg[/spoiler]

1:48 A6M5

[spoiler]ibOMtVh.jpg[/spoiler]

[spoiler]K5o98BH.jpg[/spoiler]

[spoiler]sfGXUsv.jpg[/spoiler]

Mivel sikerült megfelelő festéket szereznem, nekiállok a G.55 utolsó simításainak :)

Ebay-en lakkokat keresgéltem egy másik(óra) projekthez, ott belefutottam jó néhány modellfestékbe(kb pár száz szín megfelelő színkóddal)

Ott esetleg körbenéztél e már vala?(hátha akad olyan ritka szín amit itthon nem lehet kapni, tamiya festékek pl 600-800 forint között vannak, szállítással)

Mivel sikerült megfelelő festéket szereznem, nekiállok a G.55 utolsó simításainak :)

medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.