Gelesztaa

Makettek, modellek

Nem tudom mekkora sikere lesz a topiknak, de azért elkezdem.  :)s

Kb. hét hete álltunk neki bátyámmal egy Ki-61 összerakásának. Készítettem pár fotót is róla, nem vagyunk profik, szóval ne úgy nézzétek. Bátyámnál van egy kész F6F és összerakásra vár néhány másik masina: Stug III Ausf. G, egy korai Spit, Fw 190 A-8.

A repcsi koránt sincsen még kész, a futóművet még össze kell rakni rajta, a festést ugyan elkezdtük fémes színnel, de erről kép még nem készült.

[url=http://imgur.com/xmHhWHk]xmHhWHk.jpg[/url]

[url=http://imgur.com/AFyeQvk]AFyeQvk.jpg[/url]

[url=http://imgur.com/SqGphfK]SqGphfK.jpg[/url]

[url=http://imgur.com/ganR5Zs]ganR5Zs.jpg[/url]

[url=http://imgur.com/xrThhEK]xrThhEK.jpg[/url]

[url=http://imgur.com/ENelYcp]ENelYcp.jpg[/url]

[url=http://imgur.com/jvebOYj]jvebOYj.jpg[/url]

[url=http://imgur.com/vUCuWTp]vUCuWTp.jpg[/url]

• Upvote 2

Jó munkát !

Én is makettezem nagy ritkán, most is van néhány összerakásra váró dolog :

1:72 - Bf-109 G-6, FW-190 F-8,MiG-15bis, IL-28, MÁVAG Héja...

1:35 - T-72, T-62

:salute:

medal medal medal medal

Úúúú de vártam már erre a topikra :D
Én főleg tankozgatok 1/35 méretben.
Épp most sikerült le "weatheringezni" az Afrika Korps Tigrisem :) Diorámát tervezek egy Marder II és egy tüzérségi üteggel együtt.
Ezen felül van: T-34 1942, Leo 1 testű légvédelmi valami,ENSZ-es csapatszállító cucc, Sherman testű nyitott csapatszállító akármi,Bradley,T-72 (nincs lövege->Elveszett :D :D ) így hát roncsnak csináltam,katyusa roncs, Lav-25,SAS Jeep,2.Vh-s BMW moci,Medic Humwee, Panther (kicsi 10 centis).
Meg most fejeztem még be sok szenvedés után egy Apache-t.. Többet Revell-t nem veszek. Iszonyatosan pontatlan, az alkatrszészek sosem illenek össze, mindig csiszolnom,vagdosnom kell.. Nálam eddig a Tamiya a legjobb :)

Úúúú de vártam már erre a topikra :D
Én főleg tankozgatok 1/35 méretben.
Épp most sikerült le "weatheringezni" az Afrika Korps Tigrisem :) Diorámát tervezek egy Marder II és egy tüzérségi üteggel együtt.
Ezen felül van: T-34 1942, Leo 1 testű légvédelmi valami,ENSZ-es csapatszállító cucc, Sherman testű nyitott csapatszállító akármi,Bradley,T-72 (nincs lövege->Elveszett :D :D ) így hát roncsnak csináltam,katyusa roncs, Lav-25,SAS Jeep,2.Vh-s BMW moci,Medic Humwee, Panther (kicsi 10 centis).
Meg most fejeztem még be sok szenvedés után egy Apache-t.. Többet Revell-t nem veszek. Iszonyatosan pontatlan, az alkatrszészek sosem illenek össze, mindig csiszolnom,vagdosnom kell.. Nálam eddig a Tamiya a legjobb :)

Igen, azt én is hallottam, hogy a Revell nem az igazi. Ez a Ki-61 is Revell, de valami nagyon régi, talán 60-as évek-beli öntés. 

Sok sikert és jó mókát hozzá! :) Látom betáraztál mindenből, ami kell(het). Kíváncsi vagyok a végeredményre.

Nem olyan rossz a Revell, de tény, hogy van jobb. Hasegawa, Zvezda, Dragon, Tamiya, Trumpeter.
(1:32-es Trumpeter Tomcat, húhúhúú.... :00.png  )
Aki nagyon el akar merülni a részletekben, az Eduard maratásokkal tuningolja fel az amúgy sem gyenge készleteket. ).png

Anno én is sok makettet építettem, autót, repülőt, harcjárművet, hajót is néha. Ma már egyik sincs meg, néha lenne kedvem újra neki esni ennek a szép hobbinak, de még nem vettem rá magam. :)

Edited by Beci_87
medal medal medal medal

Egyébként akinek van éppen aktuális projektje vagy kész műve, tehet fel képeket :)

Úgy döntöttem, belefogok egy projectbe egyedül. Ma elmentem egy makett/modell boltba, ahol megvettem minden felszerelést, ami szükséges lehet egy makett elkészítéséhez. A fentebb látható Ki-61-est bátyámnál csináltuk, neki vannak cuccai hozzá, nekem viszont eddig nem voltak, szóval vettem ragasztót, festékeket, szikét, puttyot, ecseteket, és az első makettemet, ami egy Bf 110-es lesz.

Az említett makettbolt Szegeden van, a kirakatban és a boltban gyönyörű szép elkészített makettek vannak, például van gyönyörű, nagy méretű P-47, A6M5, Sea Fury és társai. Választék sajnos nem volt nagy, mivel mindenképpen repülőt akartam és második világháborúsat, lehetőleg japán vagy német gépet, ezért esett a választás a Bf 110-re. Volt még kis méretű Bf 109 F, Spit Mk.8 (ha jól emlékszem), talán egy Fw 190 (szintén kis méretű), tankokból volt M4A3, Tiger II és egy nagyon szép, nagy méretű T-34-85 (ezt majd lehet megveszem). Aztán jobban szétnéztem picit, és találtam Do 217 E-5-öt, egy Wellingtont, Short Sunderland-et, Do-17-et, de ez mind nagyon nagy méretű volt és drága (kb. 35-40 centiméteres, 10000-15000 fityingért). Japán gépből egy sem volt, ami nem kész állapotú, de a tulajdonos koma (egy 50 körüli csávú) azt mondta, hogy dobjak neki egy e-mailt és soroljam fel milyen japán gépek kellenének, valami prioritás lista-féleségben és beszerzi. A koma nagyon szimpatikus, dumáltunk sokat repülőkről, tankokról, satöbbi, ellátott tanácsokkal, tippekkel, szerintem egy jó másfél órát eltöltöttem a boltban.

Megírom majd neki a listát, hátha tud szerezni valami csinos japán vadászt nekem, egy Ki-84-est nagyon elfogadnék.  :kamikadze:  :yes:

Képeket is dobok fel hamarosan. :salute:

[spoiler]y3zgMMC.jpg[/spoiler]

[spoiler]mse8Nrz.jpg[/spoiler]

[spoiler]7jlCr8p.jpg[/spoiler]

[spoiler]WBUpoIY.jpg[/spoiler]

• Upvote 1

Eddig itt tartok. A figurák festésével nem igazán foglalkoztam sokat, szín is hiányzik (pl. az arcukhoz), plussz van 1-2 eltérést, de ez van.  :)s

Következőben a géptest jön. A végső festés még nem tudom milyen lesz, elég hiányos vagyok még színekből.

[spoiler]zXfFuhI.jpg[/spoiler]

[spoiler]hDpnsl6.jpg[/spoiler]

[spoiler]XrxTCXH.jpg[/spoiler]

Gratula, nekem ehhez sosem volt türelmem.(ilyen aprólékosan kifesteni, utána illeszteni, vigyázva a festésre stb..)

inkább ilyeneket építek(ez a tavaszi kollekcióm, ezzel lépek nagyobb mezőkre egy kis fun-ra):

[spoiler]dmd2dc.jpg[/spoiler]

Eddig itt tartok. A figurák festésével nem igazán foglalkoztam sokat, szín is hiányzik (pl. az arcukhoz), plussz van 1-2 eltérést, de ez van.  :)s

Következőben a géptest jön. A végső festés még nem tudom milyen lesz, elég hiányos vagyok még színekből.

[spoiler]zXfFuhI.jpg[/spoiler]

[spoiler]hDpnsl6.jpg[/spoiler]

[spoiler]XrxTCXH.jpg[/spoiler]

Edited by ex_levy
  • Upvote 1
medal medal medal

Nekem két hete lett kész a Tigrisem, majd teszek képet. 
Tegnap teljesen befejeztem a Leopard 2A6-on a filterezést,bemosást,kopásokat. És besaraztam. Még kerülni fog rá, egyenlőre szárad. Szerintem csinálok hozzá diorámát, valami jó csulásat, sarasat.

11160272_470603436423856_1237030051_n.jp

;)s

• Upvote 1

Nekem két hete lett kész a Tigrisem, majd teszek képet. 
Tegnap teljesen befejeztem a Leopard 2A6-on a filterezést,bemosást,kopásokat. És besaraztam. Még kerülni fog rá, egyenlőre szárad. Szerintem csinálok hozzá diorámát, valami jó csulásat, sarasat.

11160272_470603436423856_1237030051_n.jp

;)s

waw, ügyi vagy. én ennyire nem értek még hozzá, hiszen most kezdtem, de saját véleményezésem szerint nem lesz olyan szar :D

Na, mára ennyi. Kis válogatás a képekből:

[spoiler]4q80CDQ.jpg[/spoiler]

[spoiler]fLZeIuR.jpg[/spoiler]

[spoiler]cOjJ9LF.jpg[/spoiler]

[spoiler]EBUlqA8.jpg[/spoiler]

[spoiler]fXfXDru.jpg[/spoiler]

[spoiler]m6zO2Bp.jpg[/spoiler]

[spoiler]RDyfx1O.jpg[/spoiler]

[spoiler]beBh15s.jpg[/spoiler]

[spoiler]HqLHhpF.jpg[/spoiler]

[spoiler]y0kDxDC.jpg[/spoiler]

• Upvote 1

Lőttem neked egy jobb képet, ahol nem a festékes tégelyeken van a gép, hanem az asztalon, illetve előtte a mobilomat is az asztalon tartom.

EzDE0c9.jpg

Oké így, ebből a szögből már tökéletes :lol:

Lőttem neked egy jobb képet, ahol nem a festékes tégelyeken van a gép, hanem az asztalon, illetve előtte a mobilomat is az asztalon tartom.

[spoiler]EzDE0c9.jpg[/spoiler]

medal medal medal

Oké így, ebből a szögből már tökéletes :lol:

Legalább ellenőriztem :) bevallom, picit megijesztettél :D

Nincs is annál rosszabb amikor az elkészült makettre nézve derül ki hogy valami nem stimmel.

Én a KP 1/72 Su-7BKL-jével jártam így, már a festés is megvolt, amikor észrevettem hogy a géptörzs gyárilag el van deformálódva a hossztengely mentén. Magyarul a gép törzse el volt tekeredve jobbra ami egy ekkora gépnél igencsak szembetűnő.

Na, az volt az utolsó KP amit építettem.

Ő az, meg ne vegyétek :

KP%2072%20Su-7%20BKL.JPG

medal medal medal medal

Én meg csak elvagyogatok a WH40k-s Űrgárdistáimmal...  :lol:

medal medal medal medal

Én meg ezekkel leszek el ha egyszer lesz időm rájuk :

[attachment=136174:IMG_20150419_174535.jpg]

:salute:

Edited by Hungaromaus
  • Upvote 1
medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members