Kollati

Német repülőgépek

Német repülőgépekkel kapcsolatban bármi kérdés, vélemény, vagy meglátás, amit érdemes lenne megvitatni, ide jöhet.

Kiadásig játékba kerülő gépek:

[spoiler]luftwaffe_eng.png[/spoiler]

medal medal

Ez jó ötlet. Azon gondolkodtam lehetne javasolni a fejlesztőknek a Me-210Ca-1-et prémium gépként. A 40mm bofors ágyúval és 6db 150mm rakétával felszerelt romboló változat igazi bestia lehetne.

3z7pg5d.jpg

0_ME210_136.jpg

(Forrás)

• Upvote 1
medal medal

Do 217J-1 pár észrevétel, hasznos információ, vélemény:

Arcade:

Air Kill: 820 ezüst/(230 XP körü lváltozó)

Tank Kill: 590 ezüst/490XP

AAA/AT: 120 ezüst/150XP

Javítás: 780

Javítása rettentő olcsó, egy légigyőzelem vagy két tank, esetleg 6 puha célpont kiiktatása már 0-ra hozza ki.

Tűzereje brutális, bár a lövedékek számomra lassúnak tűntek. Nagyon jól manőverezik, nem okoz gondot vele más mögött maradni. Strapabíró gép, jól állja a lövéseket, gyenge pontja egyedül a hátsó vezérsík amit gyakran ellőnek. A felső toronyban lévő lövész is meglehetősen gyakran hal meg. Sajnos mivel kétmotoros a legtöbb vadász könnyű célpontnak gondolja így sajnos letgöbbször úgy halálozik el vele az ember, hogy 3-4 ellenséges gép lövi. 

Külön érdemes kiemelni a bombaterét, amiben 8db 50kg-os bomba található, elég kicsi bombák, alacsonyról kell dobni őket a közvetlen találhathoz. A gép bombázónak megfelelő idővel tölti újra a bombákat ideális átmeneti géppé teszi a bombázó és a vadász között.

Nem az az ideális arcade gép, de lehet vele boldogulni.

HB:

Air Kill: 3480 ezüst/(1060 XP körül változó)

Tank Kill: 1060 ezüst/490XP

AAA/AT: 270 ezüst/310XP

Javítás: 2350

Hb-ben azonnal megváltozik a helyzet, mindenki takarékoskodik a lőszerrel, megpróbál megfelelő lövési pozícióba kerülni. Itt jön ki a gép legnagyobb előnye, ami az irdatlan lőszer kapacitás. Egymagában majdnem annyi 20mm lövedéket szállít mint a fél orosz team. Egy-egy jól irányzott sorozat és bármilyen gépnek pillanatok alatt vége van. Hb-ben a lövészek is valahogy sokkal hatékonyabbnak tűntek, gyakran találták el a célt, pedig még nincsenek kihúzva, 10 meccs alatt 3 gépet is lelőttek vagy annyira megrongáltak, hogy utána könnyű célpontok voltak. Manőverező képessége meglehetősen jó, könnyűvé téve mind a légiharcot, mind a földi célok támadását.

Bombatere szintén hasznos, meglehetősen jó pénzkereseti lehetőséget ad. 4-5 tankot kis gyakorlással simán ki lehet végezni egy-egy körben.

Összességében Hb-n meglehetősen jó pénzkeresőnek bizonyult. 25-30.000 ezüst per kör prémium nélkül, prémmel 35-45.000 között lett volna, óránként kb 100.000 ezüst simán hozható vele.

Nektek mennyire tetszik?

medal medal

Én eddig a 217N1-el repültem HB-ban. Nem igazán tudom hova tenni a gépet, bombázók ellen jó lenne, de komoly gondot jelent utolérni őket az alacsony sebesség és közepes/rossz emelkedési képesség mellett. Földi célok ellen jó lenne, jól bírja a strapát, csak épp a pillboxok és páncélosok kifognak rajta.

Én a Do-217E-2-t tesztelgettem mostanság:

Sebesség (fejlesztett motorrral, polírozva): 26x50kg bombával, 1h üzemanyaggal:

440-450km/h, üresen valahol 470km/h

Egy motorral is szépen repül, könnyű vele tartani a magasságot.

Van egy hatékony zuhanófékje (talán túl hatékony is), amivel pillanatok alatt lehet a sebességet csökkenteni.

Érdekessége, hogy bombázóként van egy beépített előre tüzelő 20mm MG151 ágyúja, 250 lőszerrel. A beépített fegyver tökéletes minden puha célpont ellen, rövid sorozatokat közelről leadva gyakorlatilag az egész pályát le lehet takarítani vele mielőtt elfogyna a lőszer. Nekem elsősorban a korrekciók előtti S.79-et juttatja eszembe, azzal volt ugyanilyen a játék, inkább ground attacker mint bombázó.

A bombaterhelése változatos, maximum mennyisége megegyezik a He-111-ével. Ami külön jó benne, hogy képes 4X500kg bombát vinni, amivel tökéletes lenne pillboxok ellen.

Keresni is jól lehet vele Hb-n: 1000-1200 egy tank, 230-340 egy AAA vagy AT. Egy gép lelövése 4200 körül hoz. 

XP-t nagyon szépen termeli, nem voltak ritkák vele a 60-80k-s körök sem.

Viszont a hibái is vannak bőven:

Egyrészt túl magasan van T11-ben, ha történelmileg korrektek akarunk lenni valahol T7-T8 környékén a helye, a He-111H16 előtt.

Másrészt a védelme egyszerűen csapnivaló, a két 13mm géppuska semmit nem ér rajta, irtózatos nagy mázli kell hozzá, hogy lelődd a rád támadó gépet.

A harmadik hiba pedig a jelenlegi 10k-s javítási költsége ami baromi magas.

Hibái ellenére is talán a legjobb német bombázó jelenleg. (Későbbieket nem próbáltam, ennyi pénzért és se veszem meg őket) :salute:

medal medal

Azért ez így nem igaz.

Mind a Junkers mind a Dornier cég fejleszett repülőgépeket a háborút megelőzően és a háborúban is.

Az első prototípusa a ju-88-nak ju-85 néven szállt fel még osztott farokkal. Később ezt áttervezték, ebből lett a ju-88. A ju-88 számos feljesztés alapjáult szolgált, ezek lettek a Ju-188, Ju-288, ju388.

A Dornier cég háború előtti könnyű bombázója volt a D-17. A do-17Z exportra szánt változatát hívták do-215nek. A játékban szereplő Do-217 a do-17/do215 jelentősen továbbfejlesztett változata.

medal medal

Én egy JU-88 dokumentumfilmben hallottam, hogy a Ju-88 tevezésekor a Dornier személyzetelosztását, és formáját vették alapul.

Amúgy akartam kérdezni: Az Me 410 mind2 tornya külön irányba tüzel, vagy egyszerre tolják az áldást? Ugyanis az eredeti gépen ha jól emlékszem a rádiós vagy radar operátor kezelte őket egy speciális szerkezettel mechanikusan távvezérelve szinkronban.

medal medal

Kollati: Hol lehet megnézni, hogy melyik gépnek van meg az FM-je? 

A FW-D13 után megvettem a D12-t, és konkrétan lementem az agyamról. Tuti valami gyík FM-je van: Nem gyorsul, 3000 méteren 10 fokos emelkedést se bírja 240 IAS-en, pedig a D13 és eközött annyi a difi, hogy más rajta a fegyverzet. Ehhez képest mintha póttank és 2x500kg bomba lenne rajta...

medal medal medal medal medal

Frankó, köszi :) Elviselném, ha a datasheet-ben levő D13 FM-jét kapná meg (mert azt is kéne neki), minél hamarabb.

medal medal medal medal medal

A Me-410-ről még annyit, hogy ha lelőnek, a legtöbbször a "Pilóta eszméletlen" üzenetet kapom. Továbbá hogy az 1.31 óta alig tudok eltalálni bármit is a hátsó géppuskákkal, és ez elég kiábrándító. A szó legszorosabb értelmében össze-vissza lövöldöznek a szélrózsa minden irányába, bármerre is célzok.

Pl. tegnap mögém  egy Typhoon, rá célzok, lövök mint az állat, erre fölfelé lőnek a géppuskák...

:facepalm:

medal medal medal medal

Nyugi nem csak annál a gépnél, a játék nagyon bugos a gunnereknél... ezt már az angol fórumon is jelentették nekik.

A Me-410-ről még annyit, hogy ha lelőnek, a legtöbbször a "Pilóta eszméletlen" üzenetet kapom. Továbbá hogy az 1.31 óta alig tudok eltalálni bármit is a hátsó géppuskákkal, és ez elég kiábrándító. A szó legszorosabb értelmében össze-vissza lövöldöznek a szélrózsa minden irányába, bármerre is célzok.

Pl. tegnap mögém  egy Typhoon, rá célzok, lövök mint az állat, erre fölfelé lőnek a géppuskák...

:facepalm:

medal medal medal

De hogy jót is mondjak a játékról:

az fw190a5 vásárlásán gondolkozom már egy jó ideje( nem gyön a pénz ezért csak gondolkozom).

Kipróbáltam free fligh-t ban instruktor nélkül, realisticen.... kb 3 hete mindentől átesett megpördült, most úgy repül mint az álom....

Valakinek tapasztalata erről a gépről (tudom energy fighter bnz), megéri belefektetni HB-re?

Most egy kicsit fellelkesültem a javított FM-je miatt....

medal medal medal

Nekem megvan mind a német, mind a japán verzió. Jó gép, rossz tierben. Kicsit lejebb sorolva (LA5 szintjére) lenne az igazi, mert jelenleg olyanok ellen szerepel amik jóval későbbi és jobb típusok. Max teljesítménye 5000m körül van felfele rohamosan csökken. Emelkedő képessége elmarad a bf109 től, de zuhanásban sokkal gyorsabb. Egyedüli dolog amit nem szabad vele az a fordulás. A legutóbbi ecoval növelték a javítás költségét, én személy szerint nagyon soknak tartom érte a 20k javítást. Nem tudom most milyen FM van a live szerveren, de legutolsó éresülésem szerint a slatek nincsenek leprogramozva rajta, ha ezek meglesznek elvileg még jobban manőverezhető lesz a gép.

medal medal

Köszi az infót, akkor szerintem még kivárok, azt nem is gondoltam át , hogy milyen gépekkel rakhatja össze.... :?s

Szerintem is sok a 20k javítás. főleg hogy a 14 es szintű d-13 "csak" 15k.....

Nekem megvan mind a német, mind a japán verzió. Jó gép, rossz tierben. Kicsit lejebb sorolva (LA5 szintjére) lenne az igazi, mert jelenleg olyanok ellen szerepel amik jóval későbbi és jobb típusok. Max teljesítménye 5000m körül van felfele rohamosan csökken. Emelkedő képessége elmarad a bf109 től, de zuhanásban sokkal gyorsabb. Egyedüli dolog amit nem szabad vele az a fordulás. A legutóbbi ecoval növelték a javítás költségét, én személy szerint nagyon soknak tartom érte a 20k javítást. Nem tudom most milyen FM van a live szerveren, de legutolsó éresülésem szerint a slatek nincsenek leprogramozva rajta, ha ezek meglesznek elvileg még jobban manőverezhető lesz a gép.

medal medal medal

Pedig a japó az igazi. Nem kell számolgatni, hogy milyen helyzetbe lehet vele belemenni és mibe nem. Ha lelőnek se nagy gond mert simán visszahozza az árát.

medal medal

Csak sajna a fejlesztőknek még 1 tonnányi dolgot ki kell javítaniuk addig, amíg újra nem gondolom azt, hogy megéri rákölteni a játékra, és élmény vele a játék nem idegeskedés.....(igazából megint úgy érzem, hogy nincs egy olyan géptípus amire azt mondanám, hogy hajrá eez igen ezzel szeretek repülni, talán a typhoon mk1b áll hozzá a legközelebb)

Asszem azt fogom csinálni, hogy tetűlassan összegrindelem a pénzt az német 190a5 után az f8-ra...... hónapok kérdése... és csak az f8-at fogom szolgálatba állítani...

Pedig a japó az igazi. Nem kell számolgatni, hogy milyen helyzetbe lehet vele belemenni és mibe nem. Ha lelőnek se nagy gond mert simán visszahozza az árát.

medal medal medal

Megvettem a Dora packot, nagyon fasza a Dorával repülni, a három ágyú meg igazi tömeggyilkos élményt nyújt. Ami azt illeti azért a crew training árát is berakhatták volna a packba, mert az sem egy olcsó mulatság, meg ha már igazi pénzt is áldozok érte...

Repült már valaki a HS-129B-2-vel ? Mi a véleményetek róla ?

medal medal medal medal

lassu, erös bár szerintem magasra van sorolva.és nincs belsö nézet.ritkán látni.lehet elviszem frb-re. egy pròbát megér most hogy emlited.bomba tájékoztatò jelleggel van rajta.
medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.