Kollati

Amerikai repülőgépek

Amerikai repülőgépekkel kapcsolatban bármi kérdés, vélemény, vagy meglátás, amit érdemes lenne megvitatni, ide jöhet.

Kiadásig játékba kerülő gépek:

[spoiler]usa_planes_eng.png[/spoiler]

medal medal

Jelenleg a B25J képtelen felszállni, egy helyben pörög... vicces látvány :P Mindenesetre használatra nem javasolt amíg meg nem oldják ezt a hibát.

Egyedül vagyok vele, vagy nem csak nekem nem jönnek be az amcsi gépek( most tartok 7 es szintnél)   a p40-től feljebb nem találtam olyan gépet amivel szívesen játszanék...  egyszerűen feljebb a gépek olyan semmilyenek..... és ugrándoznak joyal mint az állat ( megvan az f4ua1, p-39 na az egy tégla, f6f valahogy lomha, f4f pff)

Másnak mi a véleménye? egészen biztosan én cseszek el valamit, vagy nem érzek rá az amcsik játékstílusára, de minden más nemzettel boldogulok, usa kedvenc gépem a bf109 f4 :lol: ......és persze az örök p40 ami szerintem egy nagyon jó gép.

medal medal medal

Én a japánoknál vagyok így, hogy kedvenc az F4U, illetve a németeknél a P47D.

Amerikaiaknál az a jó, hogy az .50-esekhez sok lőszer jár, ritkán van olyan csata, hogy újra kell tölteni. A P63 nekem nagy kedvenc, ráadásul 1.31-ben új fm-et kap, gyorsabb és kezelhetőbb lesz. A P47 se rossz, egyedüli hátránya jelenleg a javítási költsége. A P51 nagyon jó, iszonyatosan gyors, combat falps-el pedig remekül fordul. F4U-d rettenetesen gyors a többi T8-hoz képest, a C változat a 4 ágyújával pedig valami brutális tűzerőt képvisel.

Az amerikai gépek titka szerintem, hogy rá kell érezni az .50-esre, ami nem egyszerű, nem szabad azt várni tőle, mint egy ágyútól, hogy 2-3 lövés után felrobban az ellenfél. Ja és omni beltet meg kell venni, anélkül semmit nem ér a .50-es.

medal medal

No igen mindenkinek más jön be, de nem adom fel, hátha egyszer elkapom a ritmust az amcsiknál.

a p51 nálam még nagyon arrébb van, megpróbálok valamit kezdeni az f4u-val ( bár omni lőszerrel full tár il2-be pötyögtetve és vígan ment tovább jó ez arcade volt, a hb-n meg valahogy vezethetetlenek az amcsik joy-al még nekem.)

medal medal medal

Állítólag a ruszki fiúk kész vannak a 1.31-el, szóval lehet, hogy pár nap múlva kellene próbálkozni az amerikaiakkal.

Főleg, hogy az Xp-50-nel véget ér a Dora invázió. 25 m/s-es emelkedéssel a németeknek fel kell húzni a gatyájukat.

Lehet, hogy ismét elkezdek játszani a németekkel. 8)s

1.31-ig meg se próbálj a P-39-el, P-63-al, P-38-al repülni stick-el. Az első kettő összevissza szédeleg, a lightning meg leginkább egy airbusra hajaz, csak sokkal lassabb.

A többi viszont szerintem elég jól működik, csak azt kell észben tartani, hogy mind NAGYON nehéz. A jól működő taktika velük is a BnZ az esetek többségében, bár a németeknél sokkal jobban fordulnak (F4U, F4F leginkább), tehát ellenük fordulóharcba is bele lehet menni. Emelkedni egyik sem emelkedik kiemelkedően jól, viszont süllyedésben nagyon jól gyorsulnak, a nagy tömegük miatt az így gyűjtött energiát sokkal könnyebb kihasználni.

Az XP-50 "végleges" FM-el van a DEV szerveren?

Elvileg tegnap rakták fel a dev szerverre a végleges 1.31-es patchet. Állítólag lassan meg fog jelenni.

Bár lehet, hogy valamikor azon is változtatni fognak, az mindenesetre jó jel, hogy 14-es szinten van az Xp, tehát egyértelműen a Dora ellenében vezetik be a fiúk.

Hehee, 1200 kor kb ki lehet próbálni az új fm-et..... megjelent a patch...

Igen azt észrevettem, hogy a p-39 egy repülhetetlen izé...... na nemsokára kipróbálhatom hátha javítottak rajta....

medal medal medal

Jelentem a fentebb említett gépek tökéletesen használhatók lettek stick-el, sőt a P63 A10 kifejezetten kellemes, és végre a P38 is működik normálisan.

ok, köszi akkor el sem indulok felé......... mert ugyebár tobzódunk a bombázókban HB-n.....

Update: kipróbáltam free flight-on, Kollati ez is repülhető lett(amikor először próbáltam felszállásnál zúgtam le vele, enyhe jobb kanyar közben...)! Jobban kanyarodig mint az fw190, és brutálisan lehet vele vertikális manővereket csinálni(realistic, joy), bárcsak ki lehetne próbálni botokkal....

Szóval lehet hogy én ezt még átgondolom.....

Interceptornak bombázó ellen jó, vadásznak szerintem kevésbé.

medal medal medal

A P-63-at viszont szerintem érdemes megszerezni, az már sokkal jobban használható. Bár az alacsony kezdősebességű 37mm helyett jobb lenne bele egy 20mm-es.

medal medal

Szerintem nekem tetszeni fog a p-38..... majd gyűjtök rá...... pont ilyen megérzésem volt az fw190-el és az is bejött...

szerintem ezt a válaszod előtt nem olvastad az előző postomban, mert updateltem ám :Ds   :

kipróbáltam free flight-on, Kollati ez is repülhető lett(amikor először próbáltam felszállásnál zúgtam le vele, enyhe jobb kanyar közben...)! Jobban fordul,stabilabb mint az fw190, és brutálisan lehet vele vertikális manővereket csinálni(realistic, joy), bárcsak ki lehetne próbálni botokkal....

Szóval lehet hogy én ezt még átgondolom.....

A P-63-at viszont szerintem érdemes megszerezni, az már sokkal jobban használható. Bár az alacsony kezdősebességű 37mm helyett jobb lenne bele egy 20mm-es.

medal medal medal

A P38-nak egy nagy előnye van az amerikai gépek között, ez pedig az orrba épített fegyverzet. Nekem először a prém változat volt meg, azt szerettem még a régi FM-el is, japánok ellen egész jó volt, egyszerűen nem értek a nyomába. Azóta úgy tudomteljesen új FM-et kapott, a rollrate egy ekkora géphez képesz nagyon jó, valamint gyors is. Egyedül a kanyarodása furcsa nekem, a magyar pilóták egy nagyon jól manőverezhető gépnek írták le, nekem ez a játékban annyira nem jön át. 

Az Fw190 az teljesen rosszul fordul, nagyon hamar átesik a szárny és billen a gép, elvileg dhyran már írja az új fmeket a teljes FW szériához.

medal medal

Nem hiába hívták a Magyar Királyi Honvéd Légierő pilótái villásfarkú ördögnek:) De tényleg új FM-et kapott és ez az FM nekem nagyon bejön..... (meg a gép is gyerekkorom egyik kedvence volt....)

A P38-nak egy nagy előnye van az amerikai gépek között, ez pedig az orrba épített fegyverzet. Nekem először a prém változat volt meg, azt szerettem még a régi FM-el is, japánok ellen egész jó volt, egyszerűen nem értek a nyomába. Azóta úgy tudomteljesen új FM-et kapott, a rollrate egy ekkora géphez képesz nagyon jó, valamint gyors is. Egyedül a kanyarodása furcsa nekem, a magyar pilóták egy nagyon jól manőverezhető gépnek írták le, nekem ez a játékban annyira nem jön át. 

Az Fw190 az teljesen rosszul fordul, nagyon hamar átesik a szárny és billen a gép, elvileg dhyran már írja az új fmeket a teljes FW szériához.

medal medal medal

Akárki akármit mond nekem tetszik a p-38, igaz hogy minden lefordulja, meg leemelkedi a tierjében rövid távon, meg 2 lövéssel kinyírnak......meg széthullik 600 körül :Ds

Akkor is tetszik :Ds

Instruktor nélkül élmény vele repülni, ennek már jobb az fm-je( azért fordulhatna jobban is, és egy kis magassági kormányerőt is adhatnának hozzá.... :lol: )

ez meg fantasztikus, jók benne a karikatúrák:

http://www.spruemaster.com/blog/wp-content/gallery/manual/Lockheed%20P-38%20Lightning%20Pilot%20Flight%20Operation.pdf

medal medal medal

Bocsi, hogy teleszemetelem a fórumot, de nem tudok betelni a p-38-al..... és nem tudom miért? Nem túl jó semmiben sem, ámde a repülés érzése realisticon joy-al nagyon ott van.Nagyon szépen reagál mindenre ,ám de ha drasztikus emelkedés közben átejted akkor imádkozzál, hogy 500 méter felett legyél ,mert kb annyiból lehet kihozni a lapos dugóhúzóból...

Aki teheti, és meg van neki próbálja ki joy-al, instructor nélkül szerintem remek élmény.

Mostanában már csak ezzel repülök, meg az usa ki-61-el...... bár az eredményeim közepesen szarok a p-38-al, de ami elém kerül, azt nagyon kipöttyözöm...

Lehet hogy benne van az is, hogy mivel nehézkesen repül, ezzel tényleg élmény a légigyőzelem. meg igen jó a javítás/reward aránya kár hogy még nem láttam beaufightert-t vele(és nem is fogok sajna, mert ugye az is szövetséges fene egye meg)

Egyet nem értek, az egész hátsó vízszintes vezérsík egy hatalmas magassági kormány, amit 2 légcsavar fúj meg, mégis nagyon lassúak/lomhák a vertikális manőverek, a kormányfelület nem indokolná....

medal medal medal

Update:

New USAF planes:

Grumman F8F-1 Bearcat
Grumman F8F-1b Bearcat
Republic P-47D-28 Thunderbolt

New American rocket:

"Tiny Tim" anti-ship rocket added for US planes

Lehet ideje az amcsi ággal is komolyabban foglalkozni.  :salute:

medal medal

"Republic P-47D-28 Thunderbolt"- ennél mi a különbség a sima és ez között?(dev szerveren próbáltad?)

""Tiny Tim" anti-ship rocket added for US planes" ez a cucc mókásan hangzik.... melyik gépre mehet rá (naa Kollati egy kis belső infó? tudom hogy nem teheted, de próbálkozni szabad :Ds )

medal medal medal

Köszönöm a válasz! Kollati menjél bulizni, péntek este van :Ds  , túl sokat dolgozol, aggódom érted :Ds .

Gaijin meg fogja érteni, ha nem, fedezlek :salute:(majd azt mondom, hogy az egeres repülésről győzködtél egy 10 órát...)

Nincs sima van a D-25 és a D-28. Az apróbb változtatásokon kívül a lényeges különbség a propeller.

medal medal medal

Az F8F-re lehet rakni, de kb olyan lesz tőle mint a tégla. Jútyúbon láttam én is, a Light pillboxot simán kivitte. 2-t lehet feltenni, egyszerre lövi ki őket.

""Tiny Tim" anti-ship rocket added for US planes" ez a cucc mókásan hangzik.... melyik gépre mehet rá (naa Kollati egy kis belső infó? tudom hogy nem teheted, de próbálkozni szabad :Ds )

medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.