Jump to content

Jak zbudować własny FreeTrack 3 point IR LED

Ale robicie z igły widły.

Szeregowo: + kabla usb łączysz z rezystorem (wyliczamy go kalkulatorem z pierwszego posta), dalej z rezystora do + pierwszej diody (zwykle ta dłuższa nóżka), z minusa diody jedziesz do + następnej itd. aż do 3 diody. Z - ostatniej łączysz z - kabla usb i po robocie, nawet na zdjęciu to widać. Jak chcesz mieć wyłącznik to dajesz go gdziekolwiek po drodze.

Bez miernika się obejdzie jeśli kabel składasz sam bo rozpiskę kabla usb znajdziesz w necie i będziesz wiedział gdzie jest + i -.

Skoro pomnożyłem wszystkie przez x to chyba proporcje są zachowane?

Ale generalnie nie trzeba, też będzie działać (o ile wprowadzisz poprawne wymiary swojego modelu), ciężko mi ocenić czy lepiej czy gorzej.

Jeśli wszystko pomnożysz przez tę samą wartość...

Oj, w tym samym momencie pisaliśmy.

:yes:

Tak, owe wymiary grają istotną rolę. Ja to przeoczyłem i miałem lekkie przyspieszenie na "3" i "9" jak się rozglądałem. Teraz wydaje się być ok.

medal

Z tego, co widzę, to w samym programie są wymiary. :)

Na konstrukcję (stelaż?) z diodami. Ale masz jeszcze zakładkę gdzie wybierasz model i na dole masz suwaki do ustawienia pozycji tychże diod względem Twojej głowy Model position. Niby drobiazg, a u mnie to zmieniło właśnie zachowanie kamery. Także rzecz godna uwagi.

:)s

Kilka postów wcześniej wkleiłem, jak sam o to pytałem.

http://forum.warthunder.com/uploads/monthly_06_2013/post-12632-0-06546000-1370557056.jpg

To akurat jest na czapkę.

medal

Hmm... Od wczoraj dziwną rzecz obserwuję (po paczce).

Sama gra, o wiele lepiej, wyższy fps o jakieś 10+, lepsza grafika etc. Używam też SweetFX, to już w ogóle rzuca na kolana pod względem wizualnym. Ale coś się porobiło z samym FT.

Kamera w samej grze straciła płynność - haczy, mogę się rozglądać, ale z tym właśnie dziwnym efektem haczenia. W podglądzie FT - ok, czaszka porusza się płynnie. W momencie zamykania programu wywala mi błąd. Nie wiem co to może być. Wywalić, zainstalować ponownie?

Win XP Pro.

medal

Ok. Nie wiedzieć dlaczego, ale coś było nie tak (?) z FT vs 1.31. Reinstalacja pomogła. Po ustawieniu FT, nie chciałem tego stracić, ale poradziłem sobie.

medal

Jak rozpoznać który model a4techa jest z diodami ir? Było to zaznaczone na opakowaniu kiedy były w produkcji? Znalazłem coś takiego http://www.saturion.pl/product/95432/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/A4_TECH_PK_333E_EVO_Smart_View_Cam_.html jestem ciekawy czy się nada. ;)s

Nada się. Swój model kupiłem kilka lat temu, ale znajomy kupił tą z oznaczeniem EVO jakieś dwa miesiące temu i ma diody IR.

Ja na twoim miejscu bym nie żałował, ostatnio zamieniłem kamerę vx-800 na ps3 eye to był strzał w dziesiątkę. Ta kamera ma jako jedna z niewielu możliwość pracy w 60 fps (nawet i więcej ale więcej nie trzeba ze względu na odświeżanie obrazu 60 fps) co powoduje że śledzenie jest super płynne - program nie robi sztucznych 60 czy 120 fps poprzez mnożnik, tylko masz prawdziwe 60. Skoro to twoja pierwsza kamera to nie zauważysz różnicy, ale ja mam porównanie i na prawdę warto. Przy ps3 eye można zejsć ze smoothing do 30. Możliwe jednak że będziesz musiał usuwać z niej filtr IR.

Guest

Ja na twoim miejscu bym nie żałował, ostatnio zamieniłem kamerę vx-800 na ps3 eye to był strzał w dziesiątkę.

Możliwe jednak że będziesz musiał usuwać z niej filtr IR.

PS3 Eye produkowane są w dwóch wersjach, w starej dało się usunąć filtr IR, w nowej jest to niemożliwe, obie kamery prawie nie różnią się wyglądem.

Obecnie najtańsza aukcja allegro ma dobre wersje ps3 (wypukła soczewka), wiem bo kupiłem, wersja jakiej należy szukać to SLEH-00448. Z tej drugiej też się da ale tam filtr jest napylony na szkiełko więc trzeba go zetrzeć mechanicznie.

U mnie po ostatnim patchu 1.31 FreeTrack przestał działać. A działał pięknie. Prubowałem chyba już wszystkiego. Poprostu gra go nie wykrywa. Tym czasem w Armie2, IŁ 2 CoD działa bez problemu.

medal

Jak w ogóle powinno wyglądać światło IR w kamerze? Wolałbym nie usuwać filtra, bo jeszcze coś zepsuję. Jak świecę pilotem w kamerę, to widać światełko. Nie jest to flara na pół ekranu, wygląda to raczej normalnie.

Jak w ogóle powinno wyglądać światło IR w kamerze? Wolałbym nie usuwać filtra, bo jeszcze coś zepsuję. Jak świecę pilotem w kamerę, to widać światełko. Nie jest to flara na pół ekranu, wygląda to raczej normalnie.

Jak normalne. Zależy od budowy "żarówki" - obudowy. Ja akurat kupiłem jakieś fatalne, światło dawało rozproszone (punkt w środku i dookoła jakby poświata - aureola). Nie wiem, czy nie innego koloru, ale to też zależy jaki filtr w FT ustawisz. Tego nie powiem na 100% jak powinno wyglądać.

Zaraz, chwila... jak świecisz pilotem w kamerę, to widzisz punkt? To nie masz żadnego filtra.

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...