Jump to content

Jak zbudować własny FreeTrack 3 point IR LED

W ustawieniach wybierz swój rodzaj clipa -> wpisz jego wymiary -> w ustawieniach dla kamery podaj odpowiednie dane (danych o sensorze i soczewkach nie musisz jak nie znasz, ale np położenie kamery względem osoby siedzącej) -> wycentruj i baw się krzywymi.

medal

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

witam,

znalazlem tania alternatywe:

Jesli masz iphona mozesz go uzywac jako mouse view :P nawet precyzyjne.

jesli masz telefon z androidem potrzebujesz opentrack i nawet jest instrukcja po angilesku na warthunder forum. dziala tez dobrze.

wada glupio wygladasz z telefonem na glowie.

Pozdrawiam

medal medal

• 1 month later...
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale gdyby tak to mam pytanie. Czy zwykła kamera wbudowana w laptopie będzie działała z clipem na diodach i obsłuży face tracka? Mam Asusa NJ 750 gdyby to miało mieć znaczenie.

Pozdrawiam
Y.
medal

była gdzieś strona jakie kamerki dobrze działają z freetrackiem.

albo wejdz na ił2forum.pl  i zapytaj 

Ważne tam są fps dlatego polecam kamerkę od ps3 albo zaoszczędzić i kupić używanego tracir5 jest duża różnica w lataniu na freetrack a trackir.

Edited by Cwynar

Kamery w laptopach najczęściej nie posiadają funkcji zmiany czasu naświetlania i możliwości usunięcia filtra IR, więc marne szanse, a zwłaszcza jak zaświeci słońce.

Do tracka minimum 30fps wystarczy. Ważne, żeby móc wywalić filtr w kamerce. Wtedy przy zastosowaniu prostego filtra światła dziennego nic pracy tracka nie zakłóci.

medal

• 3 weeks later...

Na Alledrogo, działa, jak należy, tanio, z szybkoscią co prawda trzeba kolesiowi się przypominać, w ciągu tygodnia się wyrobi.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2453637

Kupiłem, doszło w miarę szybko, instalacja bez problemów (tylko w Il-2 BoS trzeba było trochę pogmerać) i co najważniejsze działa rewelacyjnie. Dla kogoś kto zaczyna przygodę z symulatorami wydatek raczej skromny a rzecz z gatunku must have.

Polecam
Y.
medal

witam,

znalazlem tania alternatywe:

Jesli masz iphona mozesz go uzywac jako mouse view :P nawet precyzyjne.

jesli masz telefon z androidem potrzebujesz opentrack i nawet jest instrukcja po angilesku na warthunder forum. dziala tez dobrze.

wada glupio wygladasz z telefonem na glowie.

Pozdrawiam

Nie potrzeba iphona, wystarczy telefon z żyroskopem. Są apki do VR, które mają wbudowany FreeTrack. Ostatnio coś takiego testowałem i po Wi-Fi rozglądanie działa nawet nawet ;)

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Owszem, działa, wystarczy zwykły android w średniej klasy telefonie. Ale jakoś nie uśmiecha mi się siedzieć dwie godziny z telefonem na głowie. Można co prawda zrobić sobie czapkę z folii aluminiowej (miedzianej?), ale i bez tego zona patrzy na mnie jak na pojeb#####.
medal medal

Mam pewien problem ze śledzeniem ruchu głowy. Używam open tracka. W samolotach działa całkiem dobrze, tylko, że gdy przesiądę się do czołgu to kamera "pływa" na lewo i prawo. Nie powiem, jest to dość dezorientujące. Czy jest w tej grze opcja aby zatrzymać headtracking na pewien czas i później wrócić do headtrackera, gdy zajdzie taka potrzeba?

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Mam pewien problem ze śledzeniem ruchu głowy. Używam open tracka. W samolotach działa całkiem dobrze, tylko, że gdy przesiądę się do czołgu to kamera "pływa" na lewo i prawo. Nie powiem, jest to dość dezorientujące. Czy jest w tej grze opcja aby zatrzymać headtracking na pewien czas i później wrócić do headtrackera, gdy zajdzie taka potrzeba?

A w opcjach Open Tracka nie ma jakiegoś skrótu do wyłączenia trackingu?

Owszem, działa, wystarczy zwykły android w średniej klasy telefonie. Ale jakoś nie uśmiecha mi się siedzieć dwie godziny z telefonem na głowie. Można co prawda zrobić sobie czapkę z folii aluminiowej (miedzianej?), ale i bez tego zona patrzy na mnie jak na pojeb#####. 

Tak, ale jeśli ktoś ma taki telefon to może zerowym kosztem tracking sobie zrobić ;) A czy komuś się podoba telefon na głowie to zupełnie inna sprawa, pomysł może ktoś wykorzystać. Do tego jest możliwość VR mając taki sprzęt.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 3 months later...

Pozwolę sobie podlinkować swój temat - http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/295457-utc-universal-tracking-clip/

Tracki z allegro, czy ebay'a każdy pewno zna i widział... Jakoś nie podchodzi mi "stylistyka" i wykonanie wymienionych, więc zrobiłem swoją wersję. Może nie tak tanią, ale dopracowaną i z konkretnymi bebechami. No i tu nie urwie się coś po paru użyciach, czy zaraz po wyjęciu z paczki :Ds

P.S. 19h to realny, zmierzony czas działania baterii, a nie jakieś uber 80h na baterii 9V...

medal

• 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...