V4_Glo_HUN

Kérdések, kérések Hebiméhez

Én erre azt mondom, ha Kollati képes volt 2 hónap alatt megcsinálni a balatoni térképet szabadidejében(még nincs kész teljesen, de nagyon jól néz ki), akkor nehogy már fél éveket kelljen várni egy átdolgozott korea térképre azoktól akiknek elméletileg ez a munkájuk egész nap!

Egyébként befejeztem, én sem akarom szétoffolni Hebime topikját, nem ilyenre lett létrehozva.

Azért nem olyan könnyű egy tankos pályát létrehozni, sokkal részletesebb térkép és objektum modell kell hozzá.

medal medal medal

A jagtigeres kilövést sajna nem tudom megmutatni, hisz nem lehet visszajátszani a replayba az x-ray-t de lőtt már ki úgy t-54 is3 su-100 is. Először azt hittem a csövön lőnek be, hisz azt már berakták, de olyankor mutatja az x-ray, hogy a csövet találja el először a golyó és elszineződik ( zöld piros sárga) és csak utána megy tovább a lövedék és hullik repeszekre bent.most játszani fogok vele pár meccset és minden kilövést lefényképezek, hátha elkapom a jó pillanatot! :)

medal medal

Nem voltam teljesen érthető. Az SB jutalmazást a repülőkre értettem. Egy reserve rapülős csatában tíz perc alatt 30-k kreditet is össze tudok szedni. Ennyi idő alatt SB-be még be sem dob. Ez nekem nagyon nem tűnik egálnak.

Én csak SB-ek. Ha van event akkor csak azt. Tankhoz ez még nincs. Repülni meg egy ideje valahogy nem volt kedvem. Most ezeket a napi tank és repülős eventeket csinálom. Mivel csak a kill számít és nem az élmény ezért AB csinláom. Ezért is tűnt fel a nagy különbség. Fél óra alatt lelövök 30 gépet AB-ben. Mire kész a két event van, hogy összeszedek 600-700 kreditet is. Prémium fiókom van szóval az nélkül fele annyit. SB-n nagyságrendekkel kevesebbet szedek össze, ha rendeltetésszerűen játszok. Értem ez alatt, hogy nem megyek B-17-el. Ismerek olyat aki azzal szedi a pénzt. Na úgy megéri ott is, ettől függetlenül nem fogok kiengedett füsttel lövészkedni. Engem annyira nem zavar a pénzhiány, mert nekem nincs szerencsére. Főleg, hogy szívesen repkedek alacsony tierben is. Csak az a reményem, hogy amikor jövedelmezőbbé teszik ezt a módot akkor talán több játékos próbálja ki.

Szerintem biztosan eltántorít sok játékost ettől a módtól az, hogy nem éri meg. Elég sok ismerősöm nekem is azt csinálja, hogy az új gépet gyorsan AB-ben kifullozza, mert ott nagyságrenddel hamarabb megvan. utána megy RB vagy SB.

Ne zaklasd ám miattam a fejlesztőket. Egy fecske úgy sem csinál nyarat. Azért osztom meg a tapasztalataimat hátha te is ihletet merítesz belőle és akár egy jövőbeni gyűléseteken akár fel is merülhet a téma.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Repülögépek leirása a hangárban lesz javitva?Nem nagyon fedi a valoságot...

Az információ a Wiki-t szerkesztő brigád kezében van, ha valami olyasmit látsz, ami nem stimmel szerinted, azt nekik kell mondani. Sajna csak egy ilyen emberről tudok, CherryBlossom.

Volfram, előbb nézzük meg, hogy 1 SB meccsen mennyit kapsz és 1 AB meccsen mennyit. Sajnos az megint más dolog, hogy mire bedob 1 SB meccsbe, addig 10-15 AB meccset is lenyomsz, de a jutalmazás darabszámra leosztva arányos. Sajna ezzel nem tudom, hogy mit lehetne tenni, mert a fejlesztőket csak ez fogja érdekelni.

medal medal medal medal

Az információ a Wiki-t szerkesztő brigád kezében van, ha valami olyasmit látsz, ami nem stimmel szerinted, azt nekik kell mondani. Sajna csak egy ilyen emberről tudok, CherryBlossom.

Volfram, előbb nézzük meg, hogy 1 SB meccsen mennyit kapsz és 1 AB meccsen mennyit. Sajnos az megint más dolog, hogy mire bedob 1 SB meccsbe, addig 10-15 AB meccset is lenyomsz, de a jutalmazás darabszámra leosztva arányos. Sajna ezzel nem tudom, hogy mit lehetne tenni, mert a fejlesztőket csak ez fogja érdekelni.

Nem arra gondoltam!A teljesitmény táblára

medal medal medal

A Data sheet nem jó, ez nem titok. Amúgy a gépek sebességét, fordulási idejét, emelkedését stb nem sima adatokkal, hanem diagram görbékkel kell ábrázolni. Van ilyen program, az "IL2 compare", de az még a Sturmovikhoz készült, és nem fedi 1:1-ben a WT-t. Viszont arra jó, hogy kiderüljön h melyik gép ellen nem érdemes fordulózni, melyiket nem lehet zuhanásban lehagyni stb.

medal medal medal medal medal

Hát az én észrevételem, és nem tudom ezt Neked Hebime lehet-e jelezni, de lehetne változatosabb a pályák váltakozása, mert előfordul nálam nem egyszer, hogy zsinórban háromszor, négyszer megyek ugyanazon a pályán. Ráadásul úgy, hogy mondjuk megint csak egy pontot kell elfoglalni, nem hármat. Ami nem feltétlenül baj, csak általában már a legelején eldől, hogy ki nyeri meg a meccset. Persze, hogy az, aki előbb foglalja el, mert utána olyan védekezés van, hogy kb. lehetetlen visszafoglalni. :) És ezt kétszer, háromszor egymás után átélni, kicsit ront a játékélményen nálam. :) Én ezt jelezném, hogy ha lehet, kicsit legyen változatosabb a mapok és játékmódok váltakozása. Ne adj Isten bedobhatnának egy echte téli mapot is, karácsony környékén belefutottam egybe, de azóta nem találkoztam vele ground forces módban.

medal medal medal medal

Pályákról jut eszembe:

Szerintem a Poland pálya feleslegesen olyan nagy területű. Általában a csata bent zajlik a faluban, meg kicsit a szélén, de szerintem fölöslegesen tették ilyen nagy pályára, és lehet nyernének ilyesmivel is pár plusz FPS-t a játékosoknak, ha csökkentik a map méretét ott, ahol nincs rá szükség.

medal medal medal

Sb-ben a poland pálya az ahol komoly esélye van a németeknek győzni.(és ilyen pályákból kevés van sajna)

Csak az árkádból kellene kivenni, vagy lecsökkenteni a méretét.

És SB-ből is ki kellene dobálni az árkádos pályákat.

Pályákról jut eszembe:

Szerintem a Poland pálya feleslegesen olyan nagy területű. Általában a csata bent zajlik a faluban, meg kicsit a szélén, de szerintem fölöslegesen tették ilyen nagy pályára, és lehet nyernének ilyesmivel is pár plusz FPS-t a játékosoknak, ha csökkentik a map méretét ott, ahol nincs rá szükség.

medal medal medal

Jó a Poland pálya úgy ahogy van szerintem.

Más.

Hebi, tervez valamit tenni Gaijin az arcade ground forces csatákban, kamikaze módon viselkedő repülősökkel ?

Rendkívül idegesítő hogy 10/9 bombázás rázuhanással és/vagy becsapódással végződik.

Nehogy megint Sky Police legyen a vége...

medal medal medal medal

Hát az én észrevételem, és nem tudom ezt Neked Hebime lehet-e jelezni, de lehetne változatosabb a pályák váltakozása, mert előfordul nálam nem egyszer, hogy zsinórban háromszor, négyszer megyek ugyanazon a pályán. Ráadásul úgy, hogy mondjuk megint csak egy pontot kell elfoglalni, nem hármat. Ami nem feltétlenül baj, csak általában már a legelején eldől, hogy ki nyeri meg a meccset. Persze, hogy az, aki előbb foglalja el, mert utána olyan védekezés van, hogy kb. lehetetlen visszafoglalni. :) És ezt kétszer, háromszor egymás után átélni, kicsit ront a játékélményen nálam. :) Én ezt jelezném, hogy ha lehet, kicsit legyen változatosabb a mapok és játékmódok váltakozása. Ne adj Isten bedobhatnának egy echte téli mapot is, karácsony környékén belefutottam egybe, de azóta nem találkoztam vele ground forces módban.

Ezzel nem vagy egyedül, de a rendszer egy beprogramozott algoritmus szerint választja a pályákat, ami néha jól működik, néha meg nem. Amikor bejöttek az új pályák én zsinórban 7 meccset nyomtam ugyanazon a pályán, ugyanolyan feladattal. Ehhez sajnos hozzá kell szokni, hogy vannak ilyenek.

Pályákról jut eszembe:

A probléma az, hogyha kiveszik a nagy pályákat árkádból (Mozdok, Poland), akkor megint ugyanott vagyunk, mint az előzőekben, hogy az lesz a baj, hogy nincs megfelelő mennyiségű pálya, mert megint maradna Karelia, Kuban, Kárpátok, meg Ash River a White Rock Fortressel kiegészülve. Ráadásul ezeknél a nagyobb pályáknál már jobban lehet még árkádban is taktikázni, mondjuk bekeríteni a szárnyak felől az ellenséget, vagy kihasználni a hosszú csövű ágyúk előnyét, vagyis a pontos célzást messzire is.

Más.

Hebi, tervez valamit tenni Gaijin az arcade ground forces csatákban, kamikaze módon viselkedő repülősökkel ?

Rendkívül idegesítő hogy 10/9 bombázás rázuhanással és/vagy becsapódással végződik.

Nem tudok róla. Az a baj, hogy GF játékban a repülő fogyó eszköz, nem kell érte javítási költséget fizetni, ráadásul ha már ledobtál minden bombát, ellőttél minden rakétát, akkor géppuskával sem tudsz megsemmisíteni egy könnyű tankot sem, de amíg repkedsz, addig a tankodat kilőhetik. Ezért elterjedt megoldás a kamikaze, így azonnal visszaugorhatsz a tankodba, miután a repülődnek már nincs több haszna.

Edited by Hebime
medal medal medal medal

Medvesajt, sajna BVV_d-t, a fejlesztőt, aki a tankos dolgokkal foglalkozik a fórumon, nem lehet elérni. Utoljára 2014. Októberében volt bejelentkezve az angol fórumon, meg ahogy néztem az oroszon is, így nem tudom megkérdezni tőle, hogy a váltóolaj meglehetősen alacsony lobbanási hőmérsékletére (ami a mai világban viszkozitástól függően 150-280 celsius) lépnek-e valamit. Megkérdeztem pm-ben Lassar-t, de nem hinném, hogy tudna rá válaszolni, mert ő főleg a repülőgépek sebzési modelljével foglalkozik.

medal medal medal medal

Arra azért kíváncsi lennék mit tudnának tenni a kamikaze repülők ellen :)

medal medal medal medal medal

Főleg, hogy a Sky Police az SB-ben uralkodó állapotokra volt a reakció.

Kellenek a minél nagyobb pályák. Sajnos a jelenlegi GPS miatt nem lehet rendesen bekeríteni, de így is mérföldekkel jobbak, mint egy fostressz.

Inkább olyannal kéne FPS-t spórolni, mint az új keleti pályán a hidak. Értem én, hogy egy 200 fős telepüésnek körgyűrű kell, de kvázi T alakú híd minek? A Margit szigeten megértem de itt nagyon szüksége lehet rá a helyi parasztnak.

Főleg a falun kívül. Képzelem amikor reggel felkel és töpreng, hogy a ház előtti hídon menjen át vagy a település szélén lévőhöz sétáljon ki és azt használja, mert ugye ha már van ott is egy akkor legyen haszna.

Teljesen nélkülöz minden fajta realitást az az úthálózat. Nem zavarna, ha egy árkád pálya lenne, de az a gyanúm, hogy ez RB/SB féle akar lenni. ettől függetlenül ráadásul eléggé jó terület lett.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Hebime, esetleg felvetheted valakinek odafent, hogy az SB-ből szépen vegyék ki a zsu-52-őt(és egyéb össznemzeti légvédelmet).

Hogy miért is?

-Tudtommal nincs repülő az sb tankcsatákban szóval nincs rá szükség.(ugyanez a német légvédelemre is!)Ha lesznek repcsik rakják vissza.

-Genyaság összeengedni 2vh.s tankokkal, tudtommal koreában jelent meg először

-Van elég gondja annak a BR szintnek, tök felesleges plusszban ilyen dolgokkal szívatni őket...

(bocs a titkárnőd nem ért rá, ezért merészeltem  közvetlenül kommunikálni :lol: )

Edited by Levy_von_Morgo
medal medal medal

Levy az a baj, hogy ez ugyanaz, mint a repülőgépeknél. Panaszkodhatunk itt időre, meg BR-re, meg arra, hogy felesleges oda, nem fognak vele mit csinálni. Csak akkor, ha minden játékos sztrájkszerűen abbahagyja a játékot.

medal medal medal medal

De legalább te erősíts meg abban, hogy van értelme, meg logikája annak amit leírtam.

Játékélmény szempontjából inkább a cumi kategória jelenleg.....

Levy az a baj, hogy ez ugyanaz, mint a repülőgépeknél. Panaszkodhatunk itt időre, meg BR-re, meg arra, hogy felesleges oda, nem fognak vele mit csinálni. Csak akkor, ha minden játékos sztrájkszerűen abbahagyja a játékot.

medal medal medal

Ezzel húzzátok magatokat :-). Bemegyek aztán azzal repülök/ gurulok amihez kedvem van.Így is pár feladat meglett pedig azt se tudom mi kell hozzá.
Amúgy Hebime utálnak már a sok kérés- kérdés miatt ? :-)
medal medal medal

Levy, értelme van, csak a fejlesztők tojnak rá.  :salute:

Blackbird, nem, még nem, mivel ahová ezeket tudom írni az az úgynevezett: "Írjátok le, maj' ránézünk, oszt' talán lesz valami" című topic igazából, de valószínűleg súlya van annak, amit mi is mondunk.  ;)s

medal medal medal medal

Egy újabb javaslat. :) Árkádban én ezt a fene nagy repülőzést kicsit átvariálnám. Gondolok itt arra például, hogy csapatonként lehetne 2-3 lehetőség bombázásra, vadászbombázóval, és nehézzel egyaránt. Vadásszal védeni őket szintén. Vagy játékosonként mindenből egy, és kész. Szerintem nagyon el van eresztve a lasszó a repülőzés terén ground forcesban, egyik kör véget ér és jön is a másik. Persze, lehet menni akkor szim vagy real módokba, mondhatnák a fejlesztők, de egy idő után azt érzem, hogy ugyanúgy air forces módban játszom, csak én lekerültem a földre. :D

Engem az imént teljesen felhúzott, hogy nagy lelkesen elindultam rakétázni, repültem 3 másodpercet, és le oneshotolt egy ellenséges vadász, mert a fenekembe spawnolta őt a rendszer...  Mi értelme a földi erők támogatásának, amikor magamat sem tudom megvédeni, mert egyből lelőnek? Nem erre vannak az AA járművek, amiket ríszörcsölni lehet?

De az is nagyon gerinctelen volt, amikor a múltkor elindultam kezdőről, gurultam 2 métert és ki is bombáztak fentről...Ez pl lehetne egy védett zóna, hogy itt hatástalan a bomba. Mint ahogy ide nem lehet artilleryzni, bombázni se lehessen már.

A várakozási időt is soknak érzem, hogy 15 másodperc telik el az indulásig, ez élesben sok idő, pláne akkor, amikor vesztésre állunk, és kéne egy kis légi támogatás. Lehetne pl. 5 másodperc és slussz, aki jön, jön, aki nem, az meg nem... :)) Vagy ha sikerült lelőni az ellent, akkor ne kelljen várni még fél percet, amíg visszamehetek a tankba, mert az megint csak idő. Pl. érzékelhetné a játék, hogy nincs több ellenséges gép, és kiírhatná, hogy vissza akarok-e térni a tankba? Jó, erre ott van a katapult. De lehet, hogy a kamikaze pilóták is megszűnnének ezzel, ha lenne ilyen opció, hogy vissza a tankba.

De az is jópofa lehetne, hogy egyszerre két bombázót felereszteni, vadászokat meg nem, és akkor tényleg légi támogatás lenne. Persze csapatonként limitálva, tehát el lehetne egy ilyet játszani egyszer és slussz.

Szóval szerintem sokan kihasználják ezt, hogy lehet bombázni ész nélkül, és így gyűjtik a frageket, meg tollkodnak, stb.

medal medal medal medal

Szerk.:
Még 2 észrevétel:

Ugye amikor egy elfoglalt ponton belül állunk, akkor van lehetőség újratölteni a tankot minden földi jóval. Na most, ez tök jó addig, amíg oda nem jön az ellenfél. Ekkor jön a gixer, mert ugye nem lehet megszakítani. Így se elmenekülni, se támadni nem tudok. Legalábbis nekem nem engedi. Lehetne egy olyan fícsőr, hogy újratöltés megszakítása, hogy újra harcképes lehessen a tank, mert amúgy teljesen védtelen ilyenkor.

Az imént megint kibombáztak a kezdő ponton, tényleg 2 másodpercet voltam a tankban, mert már ki is lőtt a Hurrikán. Javallom, hogy legyen a report résznél egy spawn killing lehetőség is (tehát complain -> spawn killing), mert ez így tényleg nem jó. Vagy mint feljebb írtam, legyen a kezdő egy védett zóna, ne lehessen bombázni, mint ahogy artilleryzni sem lehet oda. Valahogy jó lenne, ha a fejlesztők ezt megszüntetnék, mert sokat ront a játékélményen, legalábbis nálam. Lehet, hogy SB-n, RB-n nem fordul elő, de ki tudja, mikor özönlenek át oda is a "spawn-bombázók". :)

Mert más játékokban a spawn-killingért jóformán bann jár, nem cicóznak az ilyenekkel, kirakják a szerverről.

Edited by Beci_87
medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.